Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Kazik Staszewski komentuje aferę w radiowej Trójce: "Nie potrzebuję poparcia. Nie czuję się ofiarą czegokolwiek"

86
Podziel się

Muzyk otwarcie przyznał również, że nie zamierza wypowiedzieć otwartej wojny obozowi władzy.

Kazik Staszewski komentuje aferę w radiowej Trójce: "Nie potrzebuję poparcia. Nie czuję się ofiarą czegokolwiek"
Kazik Staszewski (ONS, ONS)
bCZyWbIl

Kazik Staszewski niedawno całkiem niespodziewanie stał się bohaterem medialnego skandalu. Wszystko za sprawą swojego najnowszego utworu Twój ból jest lepszy niż mój, otwarcie nawiązującego do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na zamkniętych w wyniku pandemii Powązkach.

Piosence Kazika udało się trafić na szczyt notowania Listy Przebojów Trójki. Zaledwie dzień po emisji na antenie zapis notowania zniknął jednak ze strony internetowej polskiego radia, wywołując tym samym prawdziwą medialną burzę. Kontrowersje wokół listy jedynie spotęgowała fala nagłych zmian personalnych w stacji - tuż po notowaniu z anteną pożegnali się m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski oraz Piotr Metz. Program trzeci zbojkotowało również wiele gwiazd show biznesu, w tym również sam Kazik.

bCZyWbIn

Ostatnie wydarzenia w radiowej Trójce wciąż zdają się budzić ogromne emocje. W piątek Kazik Staszewski gościł na antenie RMF FM. Podczas rozmowy muzyk odniósł się do medialnego zamieszania wokół jego najnowszego utworu. Staszewski przyznał, że poczynania Jarosław Kaczyńskiego poważnie do zbulwersowały i skłoniły do muzycznych rozważań na temat równości wobec prawa.

Artysta zapewnił, że nawet w obliczu zniknięcia swojego utworu ze szczytu trójkowej listy, nie uważa, by jego wolność została w jakiś sposób ograniczona.

bCZyWbIt

Nie czuję się ofiarą czegokolwiek. Bardzo dziękuję za poparcie i muzykom i dziennikarzom i politykom, natomiast ja takiego poparcia nie potrzebuję. Otrzymałem dwa telefony od dziennikarzy Trójki z podziękowaniami. Jeden z nich powiedział: "twoja piosenka pozwoliła mi przejrzeć na oczy" - wyznał Kazik.

Staszewski podkreślił także, że wcale nie zamierza wypowiedzieć otwartej wojny obozowi władzy.

Mam nadzieję, że irracjonalne zachowania, które w jakiś sposób wywołałem, w końcu doprowadzą do opamiętania jedną i drugą stronę. Chciałbym, żeby moje dokonania skłaniały ludzi do jednoczenia się. Myślę, że średnio rozgarnięty człowiek dostrzega idiotyzm pewnych zachowań - twierdzi artysta.

bCZyWbIu

Kazik przyznał, że piosenka w założeniu miała być jedynie manifestem jego twórczej aktywności w czasach epidemii.

Ta piosenka w ogóle nie miała promować mojej płyty. Natomiast w pewnym momencie stwierdziłem, że powinienem dać jakiś znak, że nie siedzę w domu, nie dołuję się odwołanymi koncertami i czekam na zapomogę od państwa. Piosenka jest aktualna, a internet jest ogromnym orężem, ale ma krótką pamięć. Już Latkowski się pojawił i już jest o mnie ciszej - mówił na antenie.

Podczas występu w RMF FM muzyka zapytano również o jego preferencje w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Żaden kandydat opozycji mi się nie podoba, ale jak nie pójdę, to znowu wszystkie ośrodki władzy będą w jednym ręku - zapowiedział.

bCZyWbIv
bCZyWbIO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(86)
rollo
4 miesiące temu
Czy on właśnie powiedział tym wszystkim gwiazdom z hashtagiem #muremzakazikiem dziękuję wam za wsparcie, ale popukajcie wy się wszyscy w główki, nie będę stał na czele żadnego buntu, idzie lato, cieszcie się tym?
Lulu
4 miesiące temu
I dobrze robi, że nie brnie w to dalej. Raz , że bezpieczne posunięcie a po drugie taki cyrk z powodu jednej piosenki...?
Mój twój
4 miesiące temu
Oni wszyscy udają że kazik to ich kumpel i dzięki niemu dojdą do władzy ci żeby było tak jak było a naszym żyło się lepiej a on ich ma w d i dalej ich nie popiera.
bCZyWbIP
Ella
4 miesiące temu
Wojewódzki kiedyś napisał o perfekcyjnej Rozenek, że weszła do show biznesu jak do DOMU PUBLICZNEGO. Wiedział o czym pisze ...
Axel66
4 miesiące temu
Ja p*rd*le, co za czasy! Niejednokrotnie kontrowersyjny w przeszłości muzyk, Kazik, wykazuje wielokrotnie więcej zdrowego rozsądku i klasy niż ogromna banda pseudopolityków i pseudodziennikarzy ze wszystkich opcji politycznych. Brawo Kazik!
Najnowsze komentarze (86)
Wieśniak
4 miesiące temu
Aleś geniuszu narozrabiał!
juzik
4 miesiące temu
Piosenka ani ładna ani przyjemna dla ucha.Mało kto by ją słuchał gdyby nie ta afera,to o co ma mieć pretensje?
Badacz
4 miesiące temu
Chciałbym odpowiedzieć, że oficjalnie zgłoszę weryfikację wpisów pod tym artykułem pod kątem płatnej farmy trolli. Jakie to charakterystyczne, że naraz większość wpisów pod tym artykułem straciła cechy mieszanej grupy, zróżnicowanej pod kątem stylu, ale wspólnej pod kątem wykorzystywanych pokoloniowi skrótów, słów. Nagle wszystkie komentarze są przecietnie poprawne składniki, leksykalnie niezbyt zróżnicowane i co już w ogóle zabawne mają wszystkie znaki diakrytyczne. Bardzo chcę wiedzieć, kto zapłacił wklepywaczom. I gdzie jest moderacja tego serwisu. Jak działają u czy działają w serwisie systemy antyfraudowe i co wykazują. Drogi Pudelku przygotuj się do audytu.
lon
4 miesiące temu
Nie znam nikogo kto jeszcze słucha\sluchał trójki. Niedźwiedzki robił co chciał, nie liczył się nawet z głosowaniem słuchaczy A na koniec z przytupem postanowił rozstać się z pracodawcą i przejść do nowej stacji. To wszystko jest jakieś dziwne
Goska
4 miesiące temu
No i co z tego. Ludziska się nakręcili. Znicze i strajki. Obłęd do kwadratu. Ale jeden plus to kasa, którą za reklamę dostanie Kazik.
gość
4 miesiące temu
Kazik już cię lubię.
wik
4 miesiące temu
I to jest zdrowe, inteligentne, normalne podejście.
luk
4 miesiące temu
Życzyłbym sobie, żeby wszyscy artyści mieli takie podejście i luz, a nie narzucali swojego punktu widzenia innym. A piosenka w porzo.
bCZyWbIH
zik
4 miesiące temu
Mi się ta piosenka średnio podoba. Ale podoba mi się postawa pana Kazika i jego rozsądne podejście do sprawy.
Haha
4 miesiące temu
Ale mistrz haha wszyscy chcieli na jego plecach ugrać swe dyrdymały haha ale ich załatwił obludne celebryty
pokoke
4 miesiące temu
Piosenka na zamówienie PO... Taka dziś jest PO lityczna hautura. Jakoś trzeba w pandemii zarabiać.
dolan tuks
4 miesiące temu
mistrzowsko z tego wybrnal. dac sie wykorzystac w tej rozgrywce przedwyborczej byloby bledem. kazik od zawsze komentowal polska polityke bardzo celnie i zeby pozostac wiarygodnym nie moze opowiedziec sie po zadnej stronie. tymbardziej, ze obie strony sa siebie warte. szcun panie kazik
balans
4 miesiące temu
Nie słyszałem jego piosenki, ale z tego co słyszę o niej, to sam pomysł mi się nie podoba. Natomiast cieszy mnie, że Kazik jest jednak trochę rozgarnięty. Podoba mi się jego racjonalna postawa. Ludzie szczujący na PIS się zachowują tak jakby po drugiej strony barykady stali jacyć superboahterowie, a tymczasem opozycja w naszym kraju jest jeszcze gorsza i jeszcze bardziej beznadziejna niż rządzący.
lechu
4 miesiące temu
oplówano p. Prezydenta DUDĘ i p.KACZYŃSKIEGO za to tylko,że bronią wartości POLAKÓW i kochają swój kraj stojąc na straży prawa ....a teraz to śmiało można opluć ,ale,,Naszych WIELKICH CELEBRYTÓW"...WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dla Was prawo nieistnieje?????????? przeciez NIC się nie STAŁO!!!!
...
Następna strona
bCZyWbJj