Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Kazik OFICJALNIE dołącza do bojkotu Trójki: "Żądam WYCOFANIA piosenki z notowania Listy Przebojów"

110
Podziel się

Żeby było ciekawej, kierownik redakcji muzycznej, Piotr Metz, przyznał, że faktycznie dostał od dyrektora Programu III Polskiego Radia wiadomość z prośbą, by "zrobić coś z tym Kazikiem".

Kazik OFICJALNIE dołącza do bojkotu Trójki: "Żądam WYCOFANIA piosenki z notowania Listy Przebojów"
Kazik Staszewski dołącza do bojkotu Trójki (ONS)
bDnmJkuZ

Nie da się ukryć, że ostatnie zdarzenia mocno wpłynęły na wizerunek radiowej Trójki w oczach opinii publicznej. Z dnia na dzień sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna: po wybuchu skandalu związanego z ostatnim notowaniem Listy Przebojów Trójki gwiazdy polskiej sceny muzycznej licznie dołączają do otwartego bojkotu Polskiego Radia. Przypomnijmy: w piątkowym zestawieniu wygrała piosenka Kazika, Twój ból jest lepszy niż mój, w której piosenkarz odniósł się do szeroko komentowanej wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej (mimo pandemii koronawirusa dla "prezesa" specjalnie otworzono cmentarz). Już w sobotę ze strony internetowej stacji zniknął tekst podsumowujący ostatnie notowanie Listy Przebojów oraz dotycząca niej sekcja.

W rezultacie Marek Niedźwiecki został oskarżony przez dyrektora Trójki, Tomasza Kowalczewskiego, o manipulację, w związku z czym dziennikarz na własne życzenie pożegnał się z pracą w rozgłośni po 35 latach. Afera urosła do tak wielkich rozmiarów, że głos w sprawie unieważnienia Listy Przebojów zabrał nawet Mateusz Morawiecki, nazywając aferę wokół stacji "tematem zastępczym".

bDnmJkvb

Gdy na Niedźwieckiego posypały się gromy, w obronie byłego prezentera Programu III Polskiego Radia postanowił stanąć poseł Koalicji Obywatelskiej, Tomasz Zimoch, wyjawiając w programie Newsroom WP, że dyrektor Programu Trzeciego miał wysłać SMS-a do kierownika redakcji muzycznej, Piotra Metza, o treści "Zróbcie coś z tym Kazikiem".

Zobacz także: Trójka i Kazik. Jarosław Gowin o aferze: "bezprecedensowe". Nie podoba mu się "stanowisko" Rady Mediów Narodowych

Również dziennikarz Bartosz Gil potwierdził, że taka wiadomość została wysłana. Dotąd niekomentujący całej sprawy wokół Listy Przebojów Trójki szef redakcji muzycznej w końcu zabrał głos w rozmowie z "Press".

bDnmJkvh

Skoro pojawiło się to w oświadczeniu Bartka Gila, to prawda - krótko potwierdził Metz.

Dziennikarz nie zdradził, czy będzie kontynuował współpracę z Programem III Polskiego Radia. Jak zapowiedzieli dyrektorzy PR, w związku z zaistniałą sytuacją zostanie przeprowadzony audyt Listy Przebojów, który sięgnie kilku lat wstecz. W trakcie konferencji prasowej oskarżono dziennikarzy o manipulowanie wynikami.

We wtorek głos w sprawie postanowił zabrać sam zainteresowany, czyli Kazik Staszewski, oficjalnie dołączając do bojkotu Trójki. Kontrowersyjny artysta dolał oliwy do ognia, upubliczniając wiadomość, którą wysłał do Polskiego Radia.

W związku z zaistniałą sytuacją żądam wycofania piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego - napisał muzyk po tym, jak jego utwór po raz kolejny został przywrócony na listę.

bDnmJkvi

Myślicie, że to naprawdę koniec radiowej Trójki?

bDnmJkvj
bDnmJkvC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(110)
zmartwiona
6 miesięcy temu
Dużo tych bojkotujacych, jak teraz WSItvn ich wszystkich orzygarnie, gdzie się pomieszczą?
Alineczka
6 miesięcy temu
Nikt nie slucha tego radia, tylko swoje biznesiki panowie robia:)
Gość
6 miesięcy temu
Powinni wszystkich starych zasiedziałych emerytów zwolnić.
bDnmJkvD
Xxxx
6 miesięcy temu
Ujadaj bo PIS się do tyłków dobiera
Kasia
6 miesięcy temu
Jak wszystko było ustawiane to pieprzyć taka listę
Najnowsze komentarze (110)
wer
6 miesięcy temu
Żałuje, że weszłam na you tuba. Tego słuchać się nie da. Dziecko z przedszkola lepsze teksty by napisało!
wik
6 miesięcy temu
Nie żartujcie, że to było na pierwszym miejscu??!! To dopiero ustawka! Jednak niedźwiex miał za uszami!
lik
6 miesięcy temu
To jest po prostu słabe.Kazik bardzo obniżył loty!
zik
6 miesięcy temu
Wysłuchałem tego gniota! Jeśli to było na pierwszym miejscu, to dopiero polityczna zagrywka! Porażka!
Faw
6 miesięcy temu
Artysta kuźwa z gdańskiego POdwórka Z tego Gdańska to nic dobrego jeszcze nie wyszło
Lop
6 miesięcy temu
Podobno w Tok FM są przyjęcia ,tam będą szczęśliwi
Mira
6 miesięcy temu
No I dobrze koniec trojki bedzie nowa !
radio
6 miesięcy temu
Dlaczego nie oburza was to że wyszły machloje z listą jakie robił Niedźwiecki i jak można przeczytać było robił tak od lat? To chamstwo!
bDnmJkvv
radio
6 miesięcy temu
A co miał napisać gdy manipulacje Niedźwiedzia wyszły na jaw? Spoko redaktorku róbcie tak dalej i rolujcie reszte wykonawców na liście?
Kazik
6 miesięcy temu
Popatrz dookoła, ile brudu na ulicy
ola
6 miesięcy temu
co to za przeboj dyskotekowy polityczny czy żałobny. panowie z trojki tylko dlatego go tak forowali bo uderza w j. kaczynskiego a nie ze to jakiś wybitny przeboj.
3??
6 miesięcy temu
A Kto słucha jakiejś zapyziałej trójki?
Gosia
6 miesięcy temu
no ja płakać nie będę
gość
6 miesięcy temu
No i dobrze bo piosenka marna a przecież trójka miała być ambitna.
...
Następna strona
bDnmJkvX