Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Tomasz Zimoch o kulisach afery w radiowej Trójce: "Dyrektor wysłał SMS-a o treści "ZRÓBCIE COŚ Z TYM KAZIKIEM""

133
Podziel się

"Nadgorliwiec, służalec, aparatczyk" - mówił o Tomaszu Kowalczewskim poseł Koalicji Obywatelskiej w programie "Newsroom WP".

Tomasz Zimoch o kulisach afery w radiowej Trójce: "Dyrektor wysłał SMS-a o treści "ZRÓBCIE COŚ Z TYM KAZIKIEM""
bCHxgUtN

Odkąd władzę w Polsce przejęło Prawo i Sprawiedliwość, w kraju zapanowała "dobra zmiana", która nie oszczędziła także mediów publicznych. Pracę straciły dziesiątki dziennikarzy Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Zastąpiono ich zwolennikami partii rządzącej, albo przynajmniej takimi, którzy wprost jej nie krytykują.

Już trzy lata temu głośno było o tym, że szczególnie trudna sytuacja jest w radiowej "Trójce". Z rozgłośni odeszło (lub zostało zwolnionych) kilkudziesięciu pracowników, na czele z największymi nazwiskami stacji, takimi jak Artur Orzech czy Artur Andrus. Niedawno z kolei z trójki po 55 (!) latach odszedł Wojciech Mann.

Teraz ze stacją pożegnał się po ponad 35 latach Marek Niedźwiecki. Dziennikarz odszedł w atmosferze skandalu związanego z ostatnim notowaniem Listy Przebojów Trójki. W głosowaniu pierwsze miejsce zajął najnowszy utwór Kazika Staszewskiego, Twój ból jest lepszy niż mój, w którym artysta odnosi się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na warszawskich Powązkach w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

bCHxgUtP

Po emisji zapis notowania zniknął ze strony internetowej radia, a Tomasz Kowalczewski, dyrektor Trójki poinformował, że wydanie listy zostało unieważnione. Dyrektor zasugerował, że dokonano "manipulacji przy liczeniu głosów", sugerując tym samym, że miałby za tym stać Marek Niedźwiecki.

Sprawa wywołała zdecydowany sprzeciw dziennikarzy i artystów. Kolejne osoby odcinają się od Trójki, mówiąc, że stosowane tam praktyki przypominają te z czasów PRL-u. Po odejściu Niedźwieckiego z radiem pożegnali się także Marcin Kydryński i Hirek Wrona, a polscy artyści zaczęli bojkotować stację.

Teraz w sprawie wypowiedział się Tomasz Zimoch, który był gościem programu Newsroom WP. Przed laty pracował on z Niedźwieckim w Polskim Radiu.

bCHxgUtV

Tutaj nie ma żadnej manipulacji. Nikt wyników nie zmieniał, nie ukrywał (...) wygrał Kazik ze swoją piosenką. Wszyscy ci, którzy wręcz zarzucają prowadzącemu Markowi Niedźwieckiemu jakąkolwiek manipulację, popełniają ogromny błąd, robią mu krzywdę, a nawet naruszają jego dobra.

To jest tak uczciwy, profesjonalny dziennikarz, dla którego lista przebojów była całym życiem, (...) to było takie jego dziecko. Mówienie o jakiejkolwiek manipulacji jest tak ohydne, tak obrzydliwe i to jest dopiero manipulacja, jakiej dopuszcza się dyrektor Programu Trzeciego.(…) Wbrew temu co mówił dyrektor, piosenka Kazika była na liście, więc kłamał (...) - mówi poseł Koalicji Obywatelskiej.

Zimoch sugeruje też, że za całym zamieszaniem ma stać dyrektor Trójki.

Tomasz Kowalczewski, nadgorliwiec, służalec, aparatczyk, dyrektor Programu Trzeciego, kiedy wieczorem usłyszał, że zwycięzcą listy przebojów w tym notowaniu została piosenka Kazika, wysłał SMS-a do kierownika redakcji muzycznej, Piotra Metza, o treści "Zróbcie coś z tym Kazikiem". Następnego dnia Marek prowadzi swój program, jednocześnie on i osoby, które z nim współpracowały, dostają pismo od dyrektora Kowalczewskiego, aby podpisali taką "lojalkę", że dokonano manipulacji. Oczywiście nikt tego nie zrobił, bo żadnej manipulacji nie było. Rozmawiałem z Markiem Niedźwieckim, znam doskonale sprawę - mówi Zimoch.

bCHxgUtW

Myślicie, że Niedźwiecki powinien wytoczyć Kowalczewskiemu proces o "naruszenie dóbr osobistych"?

Afera w Trójce. Polityk Tomasz Zimoch ujawnił niepokojącego SMS-a. "Zróbcie coś z tym Kazikiem"

bCHxgUtX
bCHxgUuq
KOMENTARZE
(133)
Wstyd
2 miesiące temu
Wszyscy razem siebie warci. Pis-Po to komplementarnosc! Ta sama patożenada tylko z dwóch różnych stron. Wyznawcy i jednych i drugich tak samo zajadli, zaslepieni i ograniczeni. Jak po przejela wladze wywalili wszystkich z TVP i z PR, po nich pis zrobil to samo, a nastepca po pisie znowu. Wszyscy sa tacy sami, ale problem w tym, ze postradali juz elementarne poczucie obciachu. Dlaczego wiec mam tych wszystkich darmozjadow utrzymywac??? Nie ma na kogo glosowac bo jeden glupszy od drugiego. Holownia to juz bije wszelkie rekordy taniej manipulacji rodem z poradnikow: jak zalozyc piramide finansowa. Wszyscy im bardziej godni pozalowania, tym bardziej dumni z siebie. A wy sobie przez nich do oczu skaczecie...
.....
2 miesiące temu
Brak slow
nnn
2 miesiące temu
No to Metz ma klucz do rozwiązania zagadki
bCHxgUur
Monia
2 miesiące temu
tak by też wyglądały majowe wybory: "trzeba anulować, bo przegramy"
Krzysiek100kg
2 miesiące temu
p. Kowalczewskiego powinni wyrzucić. Zrobił z niczego wielką aferę. Kazik byłby na liście jeszcze 2 no może 3 tygodnie, potem by zaczął spadać i już. A tak, wielka popularność średniego utworu, z niezłym tekstem. Rozwalona trójka a i PiS to odczuje podczas wyborów. A wszystko przez jednego nadgorliwca.
Najnowsze komentarze (133)
Cmentarz
2 miesiące temu
Kazikowi nigdy nie chce się chodzić na cmentarz . Woli o tym śpiewac.
Piętno
2 miesiące temu
Kazik do końca życia będzie żył z raną na sumieniu że wielu nie winnym ludziom zaszkodził .
Kinga
2 miesiące temu
Odezwał się ideowiec...
dama
2 miesiące temu
jakby to bylo najwazniejsze wydarzenie dla polakow mlynkujecie juz ktorys dzien z kolei
Alis
2 miesiące temu
Podstarzały buntownik, infantylizm kompletny...
pisiu
2 miesiące temu
wyPAD2020!!!!
Krzysiek100kg
2 miesiące temu
p. Kowalczewskiego powinni wyrzucić. Zrobił z niczego wielką aferę. Kazik byłby na liście jeszcze 2 no może 3 tygodnie, potem by zaczął spadać i już. A tak, wielka popularność średniego utworu, z niezłym tekstem. Rozwalona trójka a i PiS to odczuje podczas wyborów. A wszystko przez jednego nadgorliwca.
Stan Wojny
2 miesiące temu
Trzeba ogłosić Stan wojenny w Trójce. Internować prowokatorów. Marka Niedźwieckiego zrobić dyrektorem generalnym . To człowiek o nieposzlakowanej opinii. Wyszukać w Trójce sympatyków PO Tuska itp.
bCHxgUuj
Winny Kazik
2 miesiące temu
W latach 2007-2015 rządy platformy obywatelskiej Tuska PSL miały dużo grzechów i afer na sumieniu. Ale Kazik nie śpiewał o tym piosenek.
j.m
2 miesiące temu
Wydaje się, że człowiek pod koniec kariery - mam na myśli dyr trójki - powinien się szanować, to czas na podsumowanie dorobku, refleksje a nie nadskakiwanie prezesowi, a może to po prostu strach? Bardziej bym się spodziewał tego po kimś młodym, kto ma parcie na karierę. A może to ten poziom oddania idei/fanatyzmu politycznego? Żałosne i przykre.
j.m
2 miesiące temu
Dlaczego czytam po kilka razy te same komentarze? Koledzy/koleżanki są w pracy?
Ciepłoch
2 miesiące temu
Sie Zimoch zagalopował, bo aparatczykiem to byl akurat Niedźwiadek i wszysvy to wiedzą.
krokusik
2 miesiące temu
puszczajcie Kazika o pólnocy hehe bo jak on juz cos powie to wywołuje burze.
gość
2 miesiące temu
Niedźwiecki zostawił swoją ukochaną córeczkę "Trójkę " .Strzelił focha i sobie poszedł .To cieniasy tak się zachowują .
...
Następna strona
bCHxgUuL