Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
Dymek
|

Dyrektor radiowej Trójki wydał oświadczenie: "DOKONANO RĘCZNEJ MANIPULACJI"

223
Podziel się:

"To prowadzący audycję zdecydował o przestawieniu piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" na miejsce pierwsze" - tłumaczy Tomasz Kowalczewski, tym samym winą obarczając Marka Niedźwieckiego.

Dyrektor radiowej Trójki wydał oświadczenie: "DOKONANO RĘCZNEJ MANIPULACJI"
Tomasz Kowalczewski, Marek Niedźwiecki (eastnews, ons, eastnews, ons)

Z radiowej Trójki odchodzą kolejni dziennikarze, a gwiazdy polskiej sceny muzycznej nawołują do bojkotu stacji. Wszystko to za sprawą unieważnienia piątkowej Listy Przebojów Trójki.

Wspominane notowanie wygrał Kazik z najnowszym utworem Mój ból jest lepszy niż twój. Piosenka nawiązuje do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach w dniu dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej, kiedy to z powodu pandemii koronawirusa wstęp na cmentarz był zamknięty. Zakaz nie obowiązywał jednak prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Już następnego dnia informacja o notowaniu zniknęła ze strony internetowej stacji. Trójce zarzucono cenzurę, a głos w sprawie unieważnienia Listy Przebojów zabrał nawet Mateusz Morawiecki, nazywając aferę wokół stacji "tematem zastępczym".

Krótko po unieważnieniu notowania o swojej rezygnacji z dalszej pracy poinformował prowadzący audycję Lista Przebojów Trójki - Marek Niedźwiecki. Jak się teraz okazuje, to jego winą za rzekomy błąd oskarża Dyrektor-Redaktor Naczelny Programu 3 Polskiego Radia, Tomasz Kowalczewski.

W opublikowanym oświadczeniu Kowalczewski podkreśla, że doszło do ręcznej manipulacji notowania i dodaje, że utwór Kazika powinien znaleźć się na czwartym miejscu.

Prowadzimy intensywne prace nad wyjaśnieniem nieprawidłowego głosowania w notowaniu 1998 Listy Przebojów. Wiemy już na pewno, że dokonano ręcznej manipulacji polegającej na zmianie kolejności piosenek, na które głosowali słuchacze Trójki. Nasi radiowi informatycy przeanalizowali logowania osoby odpowiedzialnej za kolejność piosenek w elektronicznej wersji listy. Według głosów słuchaczy, Kazik powinien być na miejscu czwartym - czytamy.

Następnie zespół Listy Przebojów Trójki poblokował głosy słuchaczy oddane na innych wykonawców, które zostały uznane przez nich za nieuczciwe lub manipulacyjne. Wpłynęło to na pozycję utworów z wyższego miejsca, które znalazły się niżej, "torując" drogę na wyższą pozycję piosence Kazika. Po tym zabiegu piosenka artysty znalazła się na drugim miejscu.

Jak informuje dalej Kowalczewski, "to prowadzący tego dnia audycję zdecydował o przestawieniu piosenki Twój ból jest lepszy niż mój na miejsce pierwsze".

Z naszych ustaleń wynika, że to prowadzący tego dnia audycję zdecydował o przestawieniu piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste. Przez te zabiegi ucierpieli inni wykonawcy i nie była to niestety pierwsza taka ingerencja w wolę słuchaczy.

Na sam koniec przeprosił słuchaczy, jednocześnie podkreślając, że unieważnienie piątkowej Listy Przebojów było "jedyną możliwą decyzją".

Spodziewaliście się właśnie takiego tłumaczenia?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(223)
BólDUPY
4 lata temu
Kazik trafnie zdiagnozował jarka. I to go boli.
Dolly
4 lata temu
Lista rzeczy, które mierna armia Jarusia rozwaliła w ciągu zaledwie 5 lat jest porażająca. Zaczęło się od Janowa Podlaskiego.
lalalala
4 lata temu
to bez znaczenia jak bylo, nawet jeśli była to celowa prowokacja, w co wątpię, to efekt jest jaki jest- w końcu, bo radiowej 3 to juz od dawna w tym dzikim kraju nie ma
Ten typ
4 lata temu
Jeśli władza miesza na listach Przebojów to oficjalnie osiągnęliśmy dno i 6 metrów mułu. A tzw dyrektor "trujki" osiągnięcie roku - załatwił przeciętnej jak na Kazika piosence status super hiciora
łubu dubu
4 lata temu
Pan dyrektor to wypisz wymaluj- Wacław Jarząbek-"łubu dubu niech żyje prezes naszego klubu" to żywy miś naszych już czasów...
Najnowsze komentarze (223)
fcsjuxc
4 lata temu
Dyrektor radiowej trojki to totalne zero
Gościowa
4 lata temu
Panie dyrektorze w te bzdury to chyba nikt nie uwierzy. Panie Marku jesteśmy z panem!
Jadam
4 lata temu
Jeżeli doktor prawa łamie zarządzenia rządu do celów prywatnych, czyli łamie w sposób haniebny prawo i ład społeczny . Skutki takiego zachowania mogą odbić w sposób niekontrolowany wśród społeczeństwa . J.K. powiedział że kto nie myśli tak jak on to nie jest Polakiem. To ja nie jestem Polakiem , ale z tego co wiem to Polaka cechuje Honor i Godność czyli jeżeli jest faktycznie Polakiem to powinien oddać legitymację poselską i opuścić salę poselską za tak haniebne zachowanie.
Many
4 lata temu
W radiowej trojce juz nie bedzie to samo,zalozycielu dziekuje ci za liste przebojow
Oko
4 lata temu
Niedzwiecki, co za lapowkarstwo......wyplywa dziadostwo na wierzch. Doda cos o tym powiedziala na FB. Nie trawie jej, ale pewnie wiecej muzykow tak sadzi...
Wawa
4 lata temu
Każdy bierze 20 tysięcy czy to dziennikarz radiowy za pierwszą trójkę, czy to nauczycielka w szkole prywatnej za opinie do sądu, czy to dyrektor za etat w firmie...
Top wszech
4 lata temu
Zawsze miałam wrażenie, że Topy Wszechczasów są podejrzane
yxxy
4 lata temu
ja wierzę w to oświadczenie. w dzisiejszych czasach informatycy znajdą wszystko, wiadomo co kto robił na komputerze. a p. marek się wystraszył i zrezygnował. kazik w życiu by nie dostał pierwszego miejsca..
qwerty
4 lata temu
Po takich oskarżeniach Niedźwiecki powinien skierować sprawę do sądu. O ile jeszcze jakiekolwiek sądy działają inaczej niż po linii partii i faktycznie są w stanie bezstronnie przeanalizować, jak to faktycznie z logami było.
xxx
4 lata temu
Ta piosenka nie reprezentuje soba żadnej wartosci ani tekstowej ani muzyczej. Jej jedyna "wartosc" to opluwanie Kaczynskiego. Taki polityczny paszkwil. Co to ma wspolnego z muzyką? Z jakiej racji nr 1? Gra polityczna i tyle.
gość
4 lata temu
Aha i dlatego musiała zniknąć, a świstak siedział....
gru
4 lata temu
Banda Powych kolesi, dawno powinni ich zwolnić....
lon
4 lata temu
Jak wam można zrobić wodę z mózgu. Jak ten nieudacznik bez żony, konta i wielu innych rzeczy może być taki wszechwładny. Nie wierzę Niedźwiedzkiemu, szkoda że zamiast robić dobre radio jeden po drugim strzelają focha. I to wszystko wina PiS, albo narodu, bo przecież ich wybrał. No może to jeszcze wina tego wszechwładnego " nieudacznika dyktatora"
Mania
4 lata temu
Pis tylko Pis i nasz kochany Jaroslaw Kaczynski
...
Następna strona