Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Piotr Metz ODCHODZI z radiowej Trójki i pokazuje treść SMS-a od dyrektora stacji: "Dopilnuj, aby piosenka nie była na antenie"

160
Podziel się

"Nie mogę zaakceptować takiego sposobu traktowania" - tłumaczy dziennikarz w rozmowie z Moniką Olejnik.

Piotr Metz ODCHODZI z radiowej Trójki i pokazuje treść SMS-a od dyrektora stacji: "Dopilnuj, aby piosenka nie była na antenie"
bCyNPYsB

Od kilku dni trwa afera związana z notowaniem Listy Przebojów Trójki, w którym pierwsze miejsce zajął najnowszy utwór Kazika Staszewskiego, Twój ból jest lepszy niż mój. Artysta odnosi się w nim do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na warszawskich Powązkach w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Tuż po emisji listy wyniki zniknęły ze strony internetowej radia, a dyrektor stacji poinformował, że notowanie zostało unieważnione, ponieważ "dokonano manipulacji przy liczeniu głosów". Prowadzący Marek Niedźwiecki poczuł się obrażony takimi insynuacjami i zrezygnował z pracy.

Więcej światła na sprawę rzucił niedawno Tomasz Zimoch, który w programie Newsroom WP ujawnił, że za wszystkim miał stać dyrektor Tomasz Kowalczewski, który rzekomo wysłał SMS-a do kierownika redakcji muzycznej, Piotra Metza, każąc mu "zrobić coś z tym Kazikiem".

bCyNPYsD

Od tego momentu wszyscy czekali na reakcję Metza. Wywołany do tablicy dziennikarz właśnie przerwał milczenie. W rozmowie z Moniką Olejnik pokazał przed kamerami SMS-a otrzymanego od dyrektora przed godziną trzecią w nocy.

Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na antenie - brzmi treść wiadomości.

bCyNPYsJ

Metz dodaje, że w związku ze sprawą złożył wypowiedzenie.

Uznałem, że nie mogę zaakceptować i sposobu zarządzania ludźmi, i sposobu traktowania ludzi, tak jak Marka Niedźwieckiego ostatnio, no i takich SMS-ów jak ten, który dostałem - tłumaczy. Nie wiem, czy ten SMS był ważny dla dyrektora, skoro o nim nie pamięta. Dla mnie był bardzo ważny, nawet powiedziałbym, fundamentalny.

Tymczasem piosenka Kazika i tak nie poleci już na antenie Trójki, bo sam artysta zażądał wycofania jej z Listy Przebojów. Podobnie zresztą jak inni polscy artyści, którzy masowo bojkotują stację.

Myślicie, że to koniec Programu Trzeciego Polskiego Radia?

bCyNPYsK
bCyNPYsL
bCyNPYte
KOMENTARZE
(160)
Gość
2 tyg. temu
Kto kto napisał tego sms-a ?
Nbbbb
2 tyg. temu
A w tfnie co niby? Jak dode zbanowali???? I cisza nikt smrodu nie robil
123
2 tyg. temu
Czemu tak się nie pluliście jak zakazano puszczać w Trójce piosenki Kukiza? Hipokryci. Straszni hipokryci.
bCyNPYtf
Nick
2 tyg. temu
Fajnie, że Pudel nauczył się pisać nazwisko Niedźwieckiego. I fajnie, że Kazik nagle taki antypisowy się zrobił, bo do tej pory wypowiadał się o nich bardzo pochlebnie, a nagle zmienił front, żeby się wyświetlenia na Jutubie zgadzały
Ambrozy
2 tyg. temu
Niepowazny koles
Najnowsze komentarze (160)
Wea
1 tyg. temu
Czas nas uczy pogody.
Luzak
2 tyg. temu
A tam odchodzi...wypie.....go!
Jrkrk
2 tyg. temu
Rozgonić tą chołątę z Radio 3. Leśne dziady do roboty
kiki
2 tyg. temu
Trójka to dno ich piosenek nie da się słuchać lata 60, 70 rzadko kiedy puszczą coś normalnego.
kiki
2 tyg. temu
Trójka to dno ich piosenek nie da się słuchać lata 60, 70 rzadko kiedy puszczą coś normalnego.
NowyPoczatek
2 tyg. temu
Poniewaz radio tworza dziennikarze i jego skuchacze to za namowa wiernych sluchaczy i przy ich wparcu"ratujmy trojke" nebawem ma ruszyc radio nowy swiat z bylymi dziennikarzany Trojki. To co dobre i prawdziwe zawsze sie obroni a stacja rzadowa pod tytulem pr 3 moze grac dla swoch niwych sluchaczy discopolo oraz rap i niech redakcje tworza mlodzi zoolodzy z nadania. Dla kazdego cos milego:)
Dpa
2 tyg. temu
Kto przy zdrowych zmysłach robi taką akcję w okresie kampanii wyborczej?! Przecież ta cała sprawa wygląda jak długo planowy sabotaż.
yyyyy
2 tyg. temu
Niech Niedźwiecki założy sprawę co boi się prawdy.
bCyNPYsX
olo
2 tyg. temu
sms jest z soboty a lista z piątku o jaką więc piosenkę chodzi?
piii
2 tyg. temu
sms jest z soboty, a lista przebojów była w piątek. Marne to
Ghuimfsxbn
2 tyg. temu
Brawo Piotr ❤️pisowska propaganda
norita
2 tyg. temu
To on powinien zostać GŁÓWNYM w';Trójce" głosujmy na Metza,
pkp
2 tyg. temu
i tak ta Trójka powinna isc do liwidacji zero fajnych przebojów kto to słucha
SZKODA TRÓJKI
2 tyg. temu
Wygląda na to, że Kazik jednym protest songiem położył całą radiową Trójkę. Trzymaj się Kazik, teraz czekaj na wytyczne od Prezesa, co, kiedy, gdzie i na jaki temat masz śpiewać!
...
Następna strona
bCyNPYtz