Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Marek Niedźwiecki chce walczyć z radiową Trójką w sądzie! "Oczekuję oficjalnych przeprosin"

93
Podziel się:

Dziennikarz domaga się także po 10 tysięcy złotych od każdego z oczerniających go nadawców. Kwotę planuje przekazać na rzecz lekarzy walczących z pandemią koronawirusa.

Marek Niedźwiecki chce walczyć z radiową Trójką w sądzie! "Oczekuję oficjalnych przeprosin"
Marek Niedźwiecki idzie z Trójką do sądu (fot. ONS)

W zeszłą sobotę, po ponad 40 latach współpracy, z radiową Trójką pożegnał się Marek Niedźwiecki. Dziennikarz wyraził w ten sposób swoją dezaprobatę unieważnieniem ostatniej Listy Przebojów, na której szczycie znalazł się utwór Kazika Twój ból jest lepszy niż mój. Piosenka nawiązuje do pamiętnej wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Powązkach w czasie, gdy wszyscy pozostali obywatele mieli zakaz wstępu na cmentarze.

Szefostwo stacji postanowiło anulować tę edycję plebiscytu. Argumentowano to rzekomą ingerencją Niedźwieckiego w liczbę głosów oddanych na poszczególne utwory, co miało ponoć przyczynić się do wygranej kontrowersyjnej piosenki.

Wygląda jednak na to, że na tym nie kończy się przygoda Niedźwieckiego z Trójką. W przesłanym mediom oświadczeniu dziennikarz wyjawił bowiem, że ma zamiar walczyć o swoje dobre imię przed sądem.

Jutro miało być 1999. notowanie Listy Przebojów Trójki. Dla mnie już go nie będzie. To nie jest dobry ani łatwy czas, ani dla Trójki, ani dla mnie. Złożyłem dziś wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią. Żegnam się z Trójką, ale nie z Ludźmi Trójki, bo wciąż jesteśmy RAZEM. To tylko tango - czytamy.

To tylko tango jest tytułem utworu zespołu Manaam, który został ocenzurowany w latach 80. Niedźwiecki miał wówczas puszczać na antenie zaledwie krótki fragment kompozycji - "charakterystyczny motyw z werblami".

Niedźwiecki domaga się od Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, aby zaprzestały sugerowania, jakoby wpłynął na wyniki ostatniej edycji Listy Przebojów. Legendarny dziennikarz żąda też opublikowania oficjalnych przeprosin na portalach społecznościowych państwowych mediów. Kwotę, którą miałby otrzymać w ramach odszkodowania, Niedźwiecki chce przekazać na wsparcie Fundacji Lekarze Lekarzom.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(93)
Pozdrawiam
4 lata temu
Latkowski miał być dzisiaj w Radiu Zet, ale mieli "problemy techniczne"
Olo
4 lata temu
Zapowiada się ciekawie. Jakoś tylko Gortat jakp jedyny zorientował się że coś jest w tej zatoce nie hallo. Vzy to nie dziwne?Celebryci stracili miejscówkę na platne spotkania
Zofija
4 lata temu
Słyszeliście, jak wypowiedział się Gortat: byłem tam raz na otwarciu i o jeden raz za dużo . Chcieli abym zrobił sobie zdjęcie , nie zgodziłem się . To miejsce to patologia. Jak to możliwe , ze on zorientował się od razu, a cała rzesza stali bywalcy nic nie widzieli i nic nie słyszeli hahhahahahha...
Anna
4 lata temu
Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o...
Agata
4 lata temu
Szkoda Trójki, bo to było najlepsze radio. Jak cieszyłam się z odejścia Gacek, na którą reagowałam alergicznie tak bez Niedźwieckiego to nawet nie włączam.
Najnowsze komentarze (93)
Zuza
4 lata temu
Esbecki tajny współpracownik o pseud. Bera. Jesteś skompromitowany niedzwiecki
waa
4 lata temu
może i dobrze że trójka się kończy ,a może odradza ,bo ostatnio tak politycznie zajeżdżała że niemiło było słuchać ,wolałem regionalne radia,a najgorzej jest jak dziennikarze są zwolennikami jednej lub drugiej opcji
Marcin
4 lata temu
Czyli generalnie zapłacą podatnicy. Tylko pozwy cywilne wobec konkretnych osób Panie Marku. Dlaczego my mamy płacić za wasze konflikty? Bez sensu.
niech
4 lata temu
-niedzwiecki zażąda od trójki dowodów, że nie przekręcił. to są stare wygi i wiedzą jak manipulować. problem pr. trójki ciągnie się od wielu już lat. 10 000,- śmiech.
???
4 lata temu
No to jak w końcu z tą Trójką od lat bywało? No bo niektórzy celebryci twierdzą, że miejsce od zawsze trzeba sobie kupić. Więc jaka jest prawda?
san
4 lata temu
czerwone leśne dziadki wypad z trójki. A tak w ogóle to cała ta ustawka i odejście męczenników to naciągnięcie na kasę słuchaczy trójki(czyli jeleni) aby sfinansować powstające radio żydówki jethon
Baśka
4 lata temu
Zanim cokolwiek Niedźwiedzki wygra w wieloletniej batalii sądowej, koronowirus będzie wspomnieniem. Jaki więc sens ma ta wypowiedź?
Sport
4 lata temu
Niedzwiedzki tylko straszy, on do sondu nie pójdzie bo boi się ze syf wypłynie jak brał w za wciągniecie na listę.
Stan
4 lata temu
Pewne jest jedno, że Kazik przejdzie do historii jako ten, który nie czuje się ofiarą, a rozwalił radiową TRÓJKĘ do końca. Człowiek do zadań specjalnych nie czujący do nikogo urazy. Tak w ogóle to o co chodzi - nic się nie stało!
Nina Norien
4 lata temu
Panie Marku, bez Pana Trójka nie istnieje
333
4 lata temu
Murem za niedzwiedziem
Anka
4 lata temu
Niedzwiecki byłeś pan najlepszym razem z Manem najlepszym agentem w ukryciu dlatego tak pan walczył o Kazika bo to też syn agenta ale wasz koniec przyjdzie już nie długo .
Maja
4 lata temu
A pan Niedźwiecki niema żadnego powodu, żeby przeprosić. Niebardzo jasna jest jego przeszłość i tworzenie listy, co ujawnił dzennikarz, którego wyrzuciła pani Jeton, bo niechciał pracować charytatywnie.
ola
4 lata temu
nigdy nie słuchałam nie cierpię Manna a ten pan za długo tam siedzi ,czas na zmiany
...
Następna strona