Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

Eurowizja Junior 2019. Zagraniczni fani krytykują głosowanie i wieszczą: "Od dziś to już POLSKOWIZJA"

541
Podziel się:

Choć reakcje na organizację tegorocznego finału są w dużej mierze pozytywne, to nie brakuje opinii, że obecny system głosowania dał Viki Gabor "nieuczciwą przewagę". "Nikt przecież nie zabraniał pozostałym krajom głosować na siebie z równie wielkim zaangażowaniem" - bronią zwycięstwa Polki inni.

Viki Gabor wygrała tegoroczną edycję Eurowizji Junior.
Viki Gabor wygrała tegoroczną edycję Eurowizji Junior. (ONS.pl)

Eurowizja Junior 2019 miała miejsce w zeszłą niedzielę w Gliwicach. Tegoroczną zwyciężczynią okazała się Viki Gabor, która występując z utworem Superhero zachwyciła zarówno jurorów, jak i zdecydowaną większość internautów. Dzięki wygranej 12-latki Polska przeszła do historii i stała się tym samym pierwszym krajem w historii, który wygrał konkurs dwa lata z rzędu.

Od momentu wygranej w Eurowizji Junior Wiktoria Gabor jest wręcz zasypywana gratulacjami, a głosy podziwu płyną do niej od fanów z całego świata. Jej zwycięstwo skomentował nawet premier Mateusz Morawiecki, który wraz z pociechami obserwował widowisko z trybun Areny Gliwice. Po fakcie pokusił się także na kilka miłych słów, które opublikował na Facebooku.

Choć wyczyn Viki Gabor faktycznie zasługuje na pochwałę, to opinie na temat jej zwycięstwa wśród zagranicznych fanów konkursu okazały się dość skrajne. Wiele osób, co prawda, pochwaliło organizację i oprawę samego wydarzenia, jednak wyjątkowo ostro skrytykowano system głosowania, a w efekcie także wygraną Viki w tegorocznej odsłonie show.

"To najgorsza edycja Eurowizji Junior w historii. Polska ewidentnie sabotowała pozostałych uczestników"

"To głosowanie po prostu nie jest fair, wygrali tylko dzięki głosowaniu na siebie"

"To była najlepsza piosenka wieczoru? Okropna..."

"Ludzie, teraz to już POLSKOWIZJA!"

"Czy za rok też będzie fair, jeśli Polska znowu wygra tylko z powodu ilości głosujących i widzów? Jakie szanse mają mniejsze kraje?"

"To głosowanie nie ma sensu... Inaczej byliby na dole tabeli"

To tylko niektóre z wpisów, które pozostawiali internauci. Mimo wielu krytycznych opinii znalazło się też sporo osób, które broniły zwycięstwa Viki Gabor w tegorocznym konkursie. Niektórzy z nich mają jednak nadzieję, że system oddawania głosów zostanie wkrótce zmieniony, a oddawanie głosów na siebie zniesione. Inni zaznaczają też, że siła polskich fanów jest godna podziwu i nikt przecież nie zabraniał pozostałym krajom głosować z równie wielkim zaangażowaniem.

Warto przypomnieć, że na sukces Gabor złożyło się również drugie miejsce, które w swoim głosowaniu przyznali Polsce jurorzy. W tym przypadku nie można było głosować "na siebie".

KOMENTARZE
(541)
Gość
2 lata temu
Głosując przez internet trzeba było wybrać co najmniej 3 kraje. Podejrzewam, że każdy, obojętnie czy z Polski, czy z innego kraju, głosując, zawsze wybierał między innymi swój kraj. W prawie wszystkich zestawieniach fanów eurowizji z całego świata na youtubie wygrywała polska albo hiszpańska piosenka. Polska miała też dużo więcej odsłon teledysku niż inne, spotkałam też już na youtubie covery śpiewane przez wykonawców z innych krajów. Nie wiem, czy technicznie była najlepsza, bo się nie znam na muzyce. Na pewno była najpopularniejsza za granicą, a to już nie jest zasługa głosujących Polaków
Evolve
2 lata temu
Przecież nikt nie zabraniał głosować na swojego kandydata to że Polska była w stanie się zmobilizować i głosować na viki to jest pełen podziw więc widać jakie reszta krajów Europy i Australii miało podejście do głosowania nie chciało się zagłosować na swojego kandydata z kraju ale tak jest lepiej skrytykować.
nick
2 lata temu
Przez "naście lat" polacy śpiewajacy po polsku, angielsku, niemiecku czy w kilku jezykach zawsze byli na końcu list festiwali eurowizji. Wtedy było ok. Teraz jest "be", bo role się odwróciły. Poskarżcie się do Brukseli. Tam rozsądzą sprawiedliwie.
MACIEK
2 lata temu
Równie dobrze można było oskarżać Irlandię za to że wygrywala dorosła eurowizje kilka lat z rzędu i jakoś cicho bylo
Bbl
2 lata temu
Polska zawsze miała wrogów za swoje męstwo, odwagę i wszelkie sukcesy. Zostało to do dziś ale szczególnie jest przykre że tak się nami manipuluje a te manipulacje i plucie płynie też z wewnątrz polski i jest podsycane przez niektóre,, przyjazne,, nam kraje i naszych niektórych polityków
Najnowsze komentarze (541)
Anonim
2 lata temu
w JESC powinno być głosowanie jak na prawdziwej eurowizji (ESC) bo jak tak dalej będzie Polska wygrywać to w końcu albo nam zablokują głosowanie na siebie albo całkiem wywalą Polske z udziału na Eurowizji (JESC i pewnie też z ESC)
kolarz
2 lata temu
Z DUZEJ CHMURY MALY DESZCZ.
darek
2 lata temu
zobaczymy jak na żywo zaśpiewa! Się przekonamy!
bartek
2 lata temu
Większość pisze o zazdrości,ale prawda jest taka gdyby nie jej bogaci rodzice którzy ją wypromowali ,to jako cyganka albo by żebrała na ulicy mieszkając w slumsach i przy odrobinie szczęścia wyszła by już w tym wieku za 50 60 latka! A tak przeciętnej Jessiki czy Sandry z ulicy nie wybiorą a może ładniej śpiewać a co najwyżej może dostać laurkę od dyrektora wiejskiej szkoły podstawowej i nic poza tym.Rozumiem że mnie bę3dzieci minus ować ale to prawda!
bartek
2 lata temu
12 lat ma może jej wiek zaniżyli o 6 lat.Z resztą tu się nie liczy jakość śpiewania tylko wpływy zewnętrzne .Bogata rodzina znajomości .Wygrał ktoś znowu z polski by specjalnie zrobić drakę z zewnątrz !Już było wcześniej ustawione kto wygra!Ale ta zeszłoroczna i ta obecna może za 3 lata się skończą . Już czekam aż będzie na bilbordzie reklamować Junior Box Playa może jakieś tam koncerty w małych miasteczkach i koniec! pamiętacie Tole Szlagowską?Jak skończyła? Jako niańka! A też na siłe była promowana przez bogatych rodziców!
Tom
2 lata temu
przecież to nie Polka wygrała tylko Romka, więc o co tyle szumu?
Tom
2 lata temu
przecież to nie Polka wygrała tylko Cyganka, więc o co tyle szumu...
ollo
2 lata temu
Komentarze na poziomie typowych pisokatoli
Obserwator
2 lata temu
Niesprawiedliwe wobec Australii, gdzie była godz. 2 - 3 w nocy! Na pewno cały kontynent głosowałby na Jordana, który zaśpiewał przepięknie lub na inne kraje. Czemu taki czas wydarzenia? Czy było to zagranie celowe, by nie dać szans Australii?? Wstyd Polsko!
Gość
2 lata temu
Jednak europejska zasada co po myśli Kalego to dobre a co nie to be działa podobnie jak na Eurowizji i w PE i całej UE więc nie macie czym się przejmować i robić swoje bo nie tylko w Polsce mieszkają żli i zawistni ludzie jak nam wmawiają od lat gminy żydowskie z całego Świata....hahahahahhaaa
rick
2 lata temu
a w poprzednich latach mieliśmy inne zasady głosowania? ktoś? coś? bo jak nie to po co ten lament? zazdroszczą nam? wygraliśmy i już!
krycha
2 lata temu
Nie zazdrośc tylko sprawiedliwość Tej Viki nie da sie słuchac . Ona krzyczy , wrzeszczy. Byli o 1000000000000 razy lepsi od niej Ale to takjest Lewadowskich sie krytukuje a taka która nie potrafi spiewac -chwali. Smieszni jestesmy
xsena
2 lata temu
Oby nie poszła w ślady nijakiej Górniak !!!!
Mieczyk
2 lata temu
Bardzo dobrze opisane jak kto chce sie przyczepic to zawsze znajdzie jakas pozdrawiamViki jestes Wielka.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie