Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|
aktualizacja

Ewa Chodakowska wprost o tym, dlaczego NIE CHCE mieć dzieci: "ZMUSZANIE kobiet do macierzyństwa jest OKRUTNE"

628
Podziel się:

W szczerej rozmowie z Pudelkiem Ewa Chodakowska wyznała, że uważa za okrutne zmuszanie kobiet do macierzyństwa i wywieranie na nich społecznej presji. - Ja nigdy o tym nie marzyłam i nigdy nie widziałam siebie w roli mamy - mówi.

Ewa Chodakowska wprost o tym, dlaczego NIE CHCE mieć dzieci: "ZMUSZANIE kobiet do macierzyństwa jest OKRUTNE"
Ewa Chodakowska otwiera się na temat rezygnacji z macierzyństwa (Instagram, Pudelek Exclusive)

Ewa Chodakowska już od jakiegoś czasu otwarcie mówi o tym, że nie planuje posiadania potomstwa. W ubiegłym roku w rozmowie z magazynem "Party" trenerka wyjaśniła, iż jest świadoma, jak ogromnym wyzwaniem jest macierzyństwo i "nie jest gotowa na taki heroizm". Celebrytka podkreśla, że świadomie zrezygnowała z rodzicielstwa, niestety wciąż napotyka na swej drodze osoby, którym ciężko było zrozumieć jej decyzję. Goszcząc w studiu "Miasta Kobiet", Chodakowska nie ukrywała, że zmuszona była zmierzyć się z niewybrednymi komentarzami ze strony internautek, z których niektórzy próbowali deprecjonować ją jako kobietę.

O swojej decyzji Ewa Chodakowska opowiedziała także w najnowszym wywiadzie udzielonym Pudelkowi. W rozmowie z Michałem Dziedzicem trenerka przyznała, że przez długi czas zbywała pytania na temat macierzyństwa. Gdy jednak w końcu zdradziła, że nie chce mieć dzieci, w pewnym sensie poczuła się "uwolniona".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ewa Chodakowska o zmuszaniu kobiet do macierzyństwa

Nie planuję dzieci, powiedziałam już o tym otwarcie i cieszę się, że powiedziałam, bo spotkałam się z wieloma opiniami kobiet, którym ta moja wypowiedź przyniosła jakąś ulgę. I to faktycznie dla mnie było też takie uwalniające. Borykałam się z tym komunikatem przez parę ostatnich lat, przez długie lata mówiłam: "za dwa lata, za dwa lata, za dwa lata" i wiesz, może gdzieś myślałam, że po drodze poczuję ten instynkt, może coś się zmieni. Chociaż z samego założenia, nigdy o tym nie marzyłam, nigdy nie widziałam siebie w roli mamy i nie wyobrażam sobie, żeby ta decyzja była podyktowana presją społeczeństwa. Presją kogokolwiek - powiedziała w rozmowie.

Kilka dni temu Chodakowska, podobnie jak wiele polskich celebrytek, stanowczo potępiła wywody Jarosława Kaczyńskiego o Polkach rzekomo "dających w szyję", podkreślając, że kobiety mają prawo "żyć na własnych zasadach". W rozmowie z Michałem Dziedzicem celebrytka również podkreśliła, jak krzywdzące jest zmuszanie kobiet do macierzyństwa. Jak wyznała, sama ma styczność z paniami, które nie były gotowe na rodzicielstwo i niejednokrotnie są one zwyczajnie nieszczęśliwe.

Zmuszanie kobiet do macierzyństwa, wywieranie na nich presji, jest okrutne. To jest największe okrucieństwo, jakie można kobiecie zrobić (...). To są zbyt ważne decyzje, żeby ktoś miał za nas je podejmować, nie róbmy sobie tego - powiedziała w rozmowie.

W rozmowie z Pudelkiem Chodakowska jednocześnie podkreśliła, że decyzja o rezygnacji z macierzyństwa nie jest związana z jej życiem zawodowym. Jak przyznała, podczas pandemii zdała sobie sprawę, że ma czas zarówno dla siebie, jak i najbliższych. Celebrytka wyjaśniła, iż wywróciła życie do góry nogami i obecnie bierze na swoje barki nieco mniej obowiązków. W związku z tym w końcu mogła sprawić sobie wymarzonego czworonoga.

Myślę, że ten okres pandemii pokazał mi, że mam czas. Pracuję dużo, dużo mniej, co znaczy, że jestem mniej produktywna, pracuję mądrzej i też mam dużo zaufania do każdego z moich zespołów. I pojawiło się miejsce na pieska, o którym marzyłam od dziecka. Od dziecka chciałam mieć psy, im więcej, tym lepiej. Na razie mam tylko jednego, więc się rozkręcam - zapowiedziała.

Chodakowska wyznała Michałowi Dziedzicowi, że przed pandemią jej tryb życia, w tym częste podróże, nie stwarzały odpowiednich warunków do opieki nad pupilem. Celebrytka zdradziła także reporterowi Pudelka, w jaki sposób organizuje czas czworonożnemu towarzyszowi i dba o jego dietę - Chodakowska zdaje sobie bowiem sprawę, że posiadanie psa wiąże się z ogromną odpowiedzialnością.

Nie chciałam brać psa po to, żeby mieć maskotkę na sofie, i żeby się ładnie z nią zaprezentować - podkreśliła.

Zobaczcie, co jeszcze Ewa Chodakowska zdradziła Michałowi Dziedzicowi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(628)
Ggvhh
rok temu
Chcecie dzieci czy nie chcecie, wasza sprawa, ale czy ciągle trzeba o tym gadać. Tłumacz się dlaczego nie urodziłaś, dlaczego urodziłaś, dlaczego tylko jedno, dlaczego dwójkę a nie trójkę, dlaczego ktoś ma piątke - to prywatną sprawa każdego i ma ma sensu wyciągać tego publicznie. Grażyna Torbicka dzieci nie ma, temat może raz poruszyła i więcej się w tym nie grzebie, nie tłumaczy, weźcie z niej przykład.
Misia
rok temu
Moja matka była poddana presji społecznej, że musi mieć dzieci .Ona pracoholiczka tkwiąca w nieszczesliwym małżeństwie posłuchała złotych rodzinnych rad. Skutkiem tego jestem ja .Nie miałam z matką i ojcem nigdy dobrego kontaktu i do dzisiaj go nie mam. Rodzice nie poświecali mi uwagi ,nie rozmawiali ze mna ani nie pomagali w rozwijaniu moich pasji. Jedynie podrzucali do babci czy cioci na cały dzień a sami szli do pracy .Także zastanówcie się wszyscy co jest dla was priorytetem w życiu : praca, pieniądze, pasje czy rodzina.
Polka
rok temu
A kto kogo zmusza do posiadania dzieci? To że jakaś ciocia zapyta raz na rok kiedy dzieci? To jest to zmuszanie? Presja społeczna? Ja mam 35 lat, dopiero dojrzałam do tego, że chce mieć dziecko, ale wcześniej nikt mnie o to nie zapytał, nawet własna matka! Ona z góry stwierdziła ze ja pewnie nie chce :). Nie wiem jak jest w mniejszych miastach, ale mówienie o ZMUSZANIU to duuuuża przesada.
Zauważcie
rok temu
Dużo się mówi o powodach dla których kobiety nie chcą mieć w Polsce dzieci, ale dlaczego nikt nie mówi o PATOLOGICZNYCH porodówkach i koniecznych zmianach w tym zakresie? Przecież traktowanie kobiet jak inkubatory, zmuszanie do rodzenia w najgorszej pozycji poziomej/ginekologicznej, podawanie nagminnie sztucznej oksytocyny i rutynowe nacinanie krocza (aż 60-70 procent porodów), to również istotne powody, które po pierwsze zniechęcają kobiety do rodzenia, a po drugie powodują że aż 50 procent kobiet w ciąży chce mieć cesarskie cięcie, czyli rodzić za pomocą OPERACJI, a nie drogami natury. Według WHO cesarki to powinno być maksymalnie 10-15 procent porodów (czyli tych zagrożonych) i tyle samo nacięć krocza, a w Polsce to patologia.
😖😖😖
rok temu
Największe okrucieństwo wobec kobiety to gwałt Pani Ewo
Najnowsze komentarze (628)
Ramona
7 miesięcy temu
Szkoda.Fajni rodzice by z inch byli.Szkoda chlopa
Prawwda
rok temu
Nakłanianie – wszelkimi dostępnymi środkami – jak największej liczby ludzi do tego, by mieli dzieci, to według mnie nadużycie władzy. W rzeczywistości przesiąkniętej pronatalizmem bardzo trudno realizować kolejne bardzo ważne prawo reprodukcyjne – prawo do nieposiadania dzieci.
Nika
rok temu
Rodzicielstwo – co widać na każdym kroku – wymaga wysokich kompetencji i olbrzymich nakładów, zarówno finansowych, jak i emocjonalnych. W dodatku obarczone jest rozmaitymi lękami związanymi z niepewną przyszłością. To nowe – młode – postrzeganie świata zderza się z archaicznymi stereotypami narzucającymi rodzicielstwo jako jedyną ścieżkę samorealizacji. Niestety brakuje nam społecznie wypracowanego wzorca szczęśliwego bezdzietnego życia.
Prawda
rok temu
Nakłanianie – wszelkimi dostępnymi środkami – jak największej liczby ludzi do tego, by mieli dzieci, to według mnie nadużycie władzy. W rzeczywistości przesiąkniętej pronatalizmem bardzo trudno realizować kolejne bardzo ważne prawo reprodukcyjne – prawo do nieposiadania dzieci.
Prrawdaa
rok temu
Nakłanianie – wszelkimi dostępnymi środkami – jak największej liczby ludzi do tego, by mieli dzieci, to według mnie nadużycie władzy. W rzeczywistości przesiąkniętej pronatalizmem bardzo trudno realizować kolejne bardzo ważne prawo reprodukcyjne – prawo do nieposiadania dzieci.
janka
rok temu
ludzie ni wychodzic na pasy jak święte krowy ,uważajcie to grozi utratą życia ,czlowiek nie ma szans z samochodem to nic że macie pierwszeństwo uważajcie już giną ludzie na pasach
WIKI
rok temu
Pani Chodakowska, kogo to interesuje???? To Pani sprawa.
mua
rok temu
Zdadzam się w 100%. Gdyby kobiety były tego swiadome byłoby mniej nieszczęśliwych, porzuconych czy niechcianych dzieci, więcej spełnionych kobiet i nie byłoby przeludnienia jak teraz.
Rebelia
rok temu
Ja nie mogę mieć dzieci, mam 46 lat i pogodziłam się z tym faktem. Żyjemy sobie z partnerem szczęśliwie i wygodnie, kochamy się, realizujemy swoje pasje i nie uważam, żeby nasze życie było mniej wartościowe od życia innych. Mnie osobiście nie interesuje, kto chce mieć dzieci, kto je ma, a kto ich nie chce. Te wypowiedzi pani Ewy są mi kompletnie obojętne, bo to JEJ życie. Nie bulwersuje mnie ani to, że ktoś ma szóstkę dzieci, ani to, że ktoś ich nie ma w ogóle. To prywatna sprawa każdej kobiety/pary. A piętnowanie kobiety za to, że nie chce mieć potomstwa albo dopytywanie pary "kiedy dzidziuś" to ciemnogród i chamstwo. Tylko mi tu nie wyjeżdżajcie z hasłami, że "rola kobiety, itd..." Nasza rola jako ludzi to przede wszystkim żyć godnie i szczęśliwie, szanować innych i otaczający nasz świat oraz pozwolić w spokoju żyć innym ludziom. Dosyć wpieprzania się w cudze życie, oceniania i piętnowania. Nie ma na to mojego przyzwolenia.
Lewatywa
rok temu
25 post o tym że p.Chodakowska nie chce mieć dzieci. Trochę to się robi nudne.
ityle
rok temu
ewie spada fejm ...
warszawiak
rok temu
Zmusza się do rodzenia, zwierzęta hodowlane.Jak was,kobiety,można zmusić? To Pani prywatna sprawa. Ale jeśli chce się zaistnieć....... Prawda?
pola
rok temu
Mam 2 kierunki studiów, całe życie pracowałam i wiele zrobiłam ale najlepsze co mam i najwartościowsze to moje dzieci! A teraz mam wnuki!
anna
rok temu
Nikt pani nie zmusza! Tylko w wieku zapominania proszę nie płakać że nie ma się kto panią zająć! Obcy ludzie są albo ich nie ma! Najczęściej jednak nie ma!
...
Następna strona