Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|
aktualizacja

Ewa Chodakowska wraca pamięcią do konfliktu z Mariolą Bojarską-Ferenc: "Zostałam nazwana oszustką, byłam SZKALOWANA i oczerniana"

134
Podziel się:

W rozmowie z Michałem Dziedzicem Ewa Chodakowska stwierdziła, że "była pierwsza" w swojej kategorii. Jednak jeden z internautów wspomniał teraz o Marioli Bojarskiej-Ferenc i trenerka włączyła się do dyskusji... "Znam ją jedynie z ataków na moją osobę" - pisze.

Ewa Chodakowska wraca pamięcią do konfliktu z Mariolą Bojarską-Ferenc: "Zostałam nazwana oszustką, byłam SZKALOWANA i oczerniana"
Ewa Chodakowska wraca myślami do krytycznych wypowiedzi Marioli Bojarskiej-Ferenc (AKPA)

Ewa Chodakowska przez lata zyskała status naczelnej trenerki wszystkich Polek. Jej droga na szczyt wcale nie była prosta, a w ostatnim czasie wyrosło jej wiele konkurentek, które również chcą edukować rodaczki pod względem tężyzny fizycznej i racjonalnego żywienia. W rozmowie z Michałem Dziedzicem Ewa przyznała na przykład, że nie ma bliskich relacji z Anną Lewandowską, którą "poznała i na tym etapie zakończyła ich znajomość".

To nie jest tak, że to jest konflikt interesów czy jakiś inny. Czasem coś klika, a czasem nie. Tutaj nie ma konfliktu. (...) To jest czasem kwestia energii, systemu wartości. Nie zawsze jest tak, że ktoś, kto ma tę samą pasję, kliknie ci pod każdym innym względem - zdradziła.

Ewa Chodakowska wraca myślami do konfliktu z Mariolą Bojarską-Ferenc

W wywiadzie dla Pudelka Ewa Chodakowska otworzyła się też na temat konkurencji w branży. Jak sama przyznała, "była pierwsza" w swojej kategorii, z czego oczywiście jest dumna, bo był to efekt ciężkiej pracy. Pod nagraniem na instagramowym profilu Michała Dziedzica do dyskusji włączył się jeden z internautów, który wspomniał o innej osobie, która często była stawiana z Ewą w jednym szeregu. Mowa o Marioli Bojarskiej-Ferenc, która swego czasu szczyciła się popularyzacją aerobiku i fitnessu w Polsce.

Pierwsza w Polsce była Mariola Bojarska-Ferenc 35 lat temu - napisał.

Ewa postanowiła odpowiedzieć na tę uwagę i zapewnia, że gdy przed laty zaczynała budowanie swojego fitnessowego imperium, w Polsce "zastała niszę". Wspomina też o tym, jak wiele czasu minęło między aktywnościami jej i Marioli.

Ekhm... Ale to nie za mojej kadencji... Sorry NOT sorry... Wtedy to ja oglądałam "Ulicę Sezamkową". Wyżej wymienioną panią znam jedynie z ataków na moją osobę... Jak wróciłam do Polski, to zastałam niszę - odpowiedziała.

Internauta zasugerował, że panie powinny się spotkać i porozmawiać, aby wyjaśnić sobie wszelkie nieporozumienia. Ewa jednak nie ma takich planów i choć zapewnia, że wybaczyła Marioli dawne ataki na nią, to nie ma ochoty nawiązywać z nią bliższej relacji.

Zostałam nazwana hochsztaplerką, oszustką, byłam szkalowana i oczerniana w każdym wywiadzie. Spotkać? Wybaczyłam dawno, ale zapomnieć, nigdy nie zapomnę. I poznać bliżej nie chcę. Mam do tego prawo. Szanuję siebie i swoją przestrzeń - wyjaśnia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wojenki WAGs i powrót Joli Rutowicz

Mariola Bojarska-Ferenc vs Ewa Chodakowska. O co poszło?

Warto więc wrócić do korzeni i przypomnieć sobie, z czego wynika ciężka atmosfera między Ewą i Mariolą. Niektórzy mogą nie pamiętać, że Bojarska-Ferenc przed laty chętnie i często atakowała młodszą koleżankę w wywiadach. Używała przy tym wyjątkowo gorzkich słów, a szpilę Chodakowskiej wbiła przy kilku okazjach. Raz zarzuciła jej nawet, że "znęca się" nad ćwiczącymi.

Mam nadzieję, że kiedyś ktoś odpowie za propagowanie tych bzdur. Jeśli w trakcie ćwiczeń ktoś wymiotuje, to oznacza, że trener nie jest profesjonalistą, tylko hochsztaplerem! - mówiła Mariola w wywiadzie dla portalu NaTemat i nazywała Ewę "trenerem-killerem".

Innym razem sugerowała, że Chodakowska nie ma wykształcenia i nie jest dla niej profesjonalistą w swoim fachu.

Nie chciałabym się na jej temat wypowiadać. Chciałabym się wypowiadać na temat profesjonalistów, ale jeśli ktoś chce być uważany za profesjonalistę, to musi być odpowiedzialny w każdym calu. I tyle. A to, czy mam do powiedzenia, to zobaczymy. Ja widziałam jej dyplom na internecie, jestem przerażona. Był to dyplom niepodpisany. Widziałam też ćwiczenia, które zatkały krótko mnie - twierdziła w rozmowie z serwisem PrzeAmbitni.

Chodakowska długo milczała na temat zaczepek koleżanki, ale w 2017 roku postanowiła skomentować sprawę na Instagramie.

Nie mam na celu nikogo ośmieszać, nie wdaję się w dyskusję, nie interesują mnie plotki, ale po paru ładnych latach milczenia zabieram głos. Pytanie: "Ewa dlaczego pani Ferenc tak cię atakuje, że nie masz dyplomu, że złe ćwiczenia itd.? Odmówiłaś jej kiedyś wspólnego biznesu? Jejku, co jest?". Zastanawiam się, dlaczego tego pytania nikt nie zadał Pani Marioli. Pięć lat temu zostałam zaproszona do TVP2 - dzień, w którym Pani Mariola była na urlopie. Zwolniło się kilka minut antenowych - wparowałam w dobrym humorze. (...) Po zejściu z anteny zaproponowano mi "stały kącik", przez co pani Mariola straciła na czasie antenowym. W obliczu sytuacji pani Mariola za cel postawiła sobie wyeliminowanie mnie z TVP2. Po drodze miały miejsce incydenty, których nie będę przytaczać. Ze względu na szacunek do osób starszych ode mnie, przemilczę te sensacje. Po pół roku usłyszałam, że z "wiadomych przyczyn" muszą mnie zdjąć z anteny - pisała.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(134)
Ochme
rok temu
Jestem leserem i nie cwiczę z żadną z trenerek ale uważam, że Chodakowska zrobiła kawał roboty i mocno przetarła ścieżki Lewandowskiej, która poszła w ten sam pomysł. Babka zbudowała imperium. Nikt nie powinine jej tego odmówić. A Bojarska-Ferenc poza kącikiem ćwiczeń w tv nie zdziałała nawet ulamka tego co Chodakowska.
Nick
rok temu
Taka prawda. Była nisza, Choda zaczęła z tymi płytkami. Bojarska śmigała za komuny w tv
Pan Koteczek
rok temu
Najpierwsza była Jane Fonda 🐈‍⬛
MXT
rok temu
Chodakowskiej udało się przed kilkunastoma laty zrobić coś niebywałego: zachęcić na masową skalę tzw. zwykłe kobiety do regularnej aktywności fizycznej. Te kobiety, które w szkole unikały zajęć w-f, a w dorosłym życiu po prostu się glodzily, kiedy chciały się zmieścić w sukienke lub w bikini, nagle zaczęły się ruszać do filmików Chodakowskiej! Część z nich nadal ćwiczy w domu, inne zapisały się z czasem do klubów fitness. W tym sensie Chodakowska dokonała rzeczywiście pewnej rewolucji w myśleniu i w stylu życia Polek. Owszem, ćwiczenia i inne trenerki były i przed nią (Fonda, Bojarska), jak i po niej (Lewandowska, która w pewnym sensie "przyszła na gotowe"). Chodakowskiej nie można odmówić charyzmy, Ferenc działała na małą skalę, jak nauczycielka w-fu, natomiast Lewandowska to dla mnie wykreowany PRowsko i marketingowo produkt. Dla jasności, uprawiam sport od dziecka nie ćwiczyłam z żadną z ww. trenerek, ale uważam, że Chodakowskiej należy tu oddać sprawiedliwość.
Ddd
rok temu
Jestem trenerem po licznych kursach. Choda skończyła jeden. W pierwszym programie nie było u niej rozgrzewki co skutkuje tym, że wiele kobiet które z nią ćwiczyły, teraz leczy dawne urazt. I uważa, że to ona wymyśliła przysiady. Serio, ona jest strasznym narcyzem.
Najnowsze komentarze (134)
Natalia
rok temu
Ej... Sory ale Chodakowską wylansował jej zagraniczny mąż, który był trenetem personalnym... Więc nie do końca jest tak, że to ONA wszystko sama zapoczątkowała.... Lewa ma łatwiej to fakt, ale tu nie można odebrać jej profesjonalizmu, przypominając ze jest wielokrotną mistrzynią świata, europy w karate. Do tego studia wyzsze na AWF. Nie będąc wtedy żoną swojego męża. ☺️ PANI Chodakowska ma jedynie kurs. Teraz ma wiele zewnętrznych specjalistów, np do diet. Ale ogólnie gdy zaczynala chodakowska odrazu nie trafiła w mój gust, flegmatyczna, filmiki na yt mnie nudził i denerwowaly. Ćwiczyłam z Mel B. 🙈
Ktosiki
rok temu
Ja dorastałam na Pani Bojarskiej widziałam te wszystkie jej programy ale była za mało wiarygodna ,nie wystarczalnie działała w tamtych czasach . A Ewa Chodakowska weszła na antenę to chyba Pani Bojarską zdjęli i to było nie smak. Ćwiczyłam od początku z Ewą przyznaje że zabujała Polskimi Kobietami rozuujała fitness w Polsce na amen nie liczył się dla niej zarobek pierwsza jej płyta DVD wydana z Shepa magazyn luksusowy wtedy choć ja już na nim bazowałam od lat .To było woooow mega i tak się to zaczęło . Natomiast z Anną Lewandowską też próbowałam niestety do mnie nie przemówiła może zbyt biznesowo podchodziła do sedna wszystko miałam wrażenie że jest o wiele mniej szczera k chłodny przekaz od siebie , z biegiem czasu jej produkty nawet płyty i książki wydawała droższe też jej byłam ciekawa niestety i u mnie z Anną Lewanowską nie klikło mimo prób ćwiczeń, książek o reszcie już nie miałam okazji niestety za wysokie progi cenowe dla wieksząci kobiet . Podsumując 3 Panie z P. Bojarską Ferenc już kończyła gdy ja zaczynałam i jej pomysły były dla mnie jedynie rozgrzewką i troszkę zbyt wolne może moja mam wtedy mogła z nią ćwiczyć. więc szukałam dalej . Z Anną Lewandowską coś nie wyszło chyba odbralam ją zbyt chłodną i nie osiągalną trenerkę ,co nie znaczy że też robi dobrą robotę wtedy i dziś. Ja utożsamilam się z Ewą Chodakowską i tak do dziś mentorka na amen i te jej kosmetyki są genialne pod względem działania i dostępne dla zwykłych kobiet , tak poprostu
Ggg
rok temu
Ta kobieta, kolejny raz ma problem. Nie lubię jej stylu bycia , mam prawo
Dumbness-sham...
rok temu
Ludzie czepiają się Ewki, ze uprawia Fat-shaming, chociaż ona robi dobra robotę, bo zachęca ludzi do intensywnej aktywności fizyczniej, nie wciskając im produktów, które spożywane w nadmiarze jeszcze spowodują przytycie. Ludzie tak łatwo dają się oszukiwać z uśmiechem na ustach, że jak wchodzi coś nowego, to na pewno jest lepsze od poprzedniego i dają się robić w butelkę takim pseudo fit-celebrytom jak ta cała Kubicka. Teraz przykrywa wielka miłością do Balona aferę z suplementami, żeby tylko więcej sprzedać i lepiej wyglądać w oczach widzów. No ani te jej suplementy, ani matche, ani bardzo słodkie owsianki, jak mówią dietetycy w realnym świecie, nie są produktem dla osób z insulinoopornością, pcos, ani chcących się pozbyć zbędnych kilogramów, bo skład jest zakłamany dla takich osób.
Nowaem
rok temu
Wybaczyła ale nie zapomniała ? To nie jest żadne wybaczenie🫡
Michu
rok temu
Ta Chodakowska to ma wiecznie problemy z innymi. Ten jej nie lubi, ta ją naśladuje jeszcze inna robi jej na złość. Fanki mają "skakać" jak ona chce bo w przeciwnym razie są blokowane. Ta kobieta ma ewidentny problem ze sobą i swoją samooceną. Radzę spojrzeć w lustro...
Wojjteq
rok temu
Zdrowe jedzenie domowe, dziki ogród bez chemii, stary tradycyjny drewniany dom, leśne spacery, odzież sportowa. To mój sposób na długowieczność. Wojtek Suchodolski. To trzymajra się.
ewita
rok temu
Pani Bojarska zachowywała się wrednie.Teraz jej uwagi "ulepszyła" Smaszcz.
majka
rok temu
cos dla Chodakowskiej wszyscy sa be, Bojarska be, Lewandowska be i tylko ona cacy. Oj chyba cos sie pomieszalo
123cóż to za ...
rok temu
Bojarska niech zajmie się wnukami
Lol
rok temu
Bojarska brzydko się zestarzala, jej ćwiczenia i dieta nie przekonują mnie. Nie chcialabym wyglądać jak ona. Powinna już zakończyć jest blisko 70 tki wszystko obwisłe mimo morderczych treningów
Mariola ma ra...
rok temu
Pani Mariola ma rację: jeśli trener doprowadza trenującego do takiego stanu że trenujący zaczyna wymiotować, odlewać, albo na drugi dzień nie może się ruszyć z łóżka bo tak boli go całe ciało To znaczy że trener jest hochsztaplerem.
Ja ja
rok temu
A mnie się wydaje, ze za sukcesem Ewy stoi jej mąż-który jest mózgiem ich biznesu- a Ewa to osoba wyłącznie reprezentatywna, do promocji, Tak czy inaczej tworzą zgrany duet i razem zrobili/robią świetny interes-gratulacje.
Oka
rok temu
Ktos jeszcze oglada ta chodakowska ? Cwiczynie z nia kupujecie jej produkty? Pytam bo mnie sie nie podoba ona od samego poczatku .
...
Następna strona