Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|

"Gazeta Wyborcza" zastanawia się, czy Emil Stępień OSZUKAŁ INWESTORÓW NA 50 MILIONÓW ZŁOTYCH. "Są tacy, którzy wpłacili na filmy, które NIE POWSTAŁY"

572
Podziel się:

"Gazeta Wyborcza" opisała szemrane interesy (jeszcze) męża Dody, docierając do osób inwestujących w filmy producenckiego duetu, które... nigdy nie powstały. Przesłuchana ma być też Doda.

"Gazeta Wyborcza" zastanawia się, czy Emil Stępień OSZUKAŁ INWESTORÓW NA 50 MILIONÓW ZŁOTYCH. "Są tacy, którzy wpłacili na filmy, które NIE POWSTAŁY"
Doda zostanie przesłuchana przez prokuraturę w związku z szemranymi biznesami Emila Stępnia (East News)

Kilka tygodni temu Doda potwierdziła krążącego od dawna plotki, potwierdzając publicznie, że to koniec jej małżeństwa z Emilem Stępniem. Celebrytka nie była zbyt wylewna, zdradzając jedynie, że decyzja o kolejnym rozwodzie jest "przepracowana, przemyślana i ostateczna".

W mediach od dłuższego czasu pojawiały się jednak nie tylko doniesienia o tym, że w życiu prywatnym DorotyEmila nie dzieje się najlepiej, ale i na temat tego, że poważne problemy ma ich spółka. Już w zeszłym roku pisano na temat tego Ent One Investments boryka się z oskarżeniami o oszustwo.

Zobacz także: Doda wynajęła do swojego filmu luksusowy jacht. Cena łodzi zwala z nóg

Za sprawą najnowszego reportażu "Gazety Wyborczej" zatytułowanego "Prokurator ogląda "Dziewczyny z Dubaju". A emeryt Kazimierz żąda od Emila Stępnia i Dody zwrotu 5 mln z wygranej w lotto" o problemach spółki znów zrobiło się głośno.

Dziennikarzowi Grzegorzowi Szymanikowi udało się dotrzeć do kilku inwestorów, którzy mieli paść ofiarą działań (prawie byłego) męża Rabczewskiej. Producent miał wprowadzać ich w błąd, między innymi zbierając pieniądze na produkcje, które nigdy nie powstały.

Są tacy, którzy nie dostali właściwych zysków, i tacy, którzy wpłacili na filmy, które nie powstały, choć terminy minęły. Wśród inwestorów dwóch czy trzech wpłaciło powyżej miliona, reszta po kilkaset tysięcy, a niektórzy po kilkadziesiąt tysięcy złotych. No i jeden wpłacił 5 milionów - zdradza pełnomocnik jednego z poszkodowanych.

Jednym z bohaterów artykułu jest niejaki pan Kazimierz, który w filmy Emila zainwestował horrendalną kwotę.

Spotkaliśmy się w restauracji. Była też moja rodzina, zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, pokazaliśmy mu okolicę. I podpisałem umowę. Pierwsza była na "Dziewczyny z Dubaju" - emeryt wspomina, który wpadł na pomysł, że zainwestowanie części z wygranych w lotto 10 milionów złotych w produkcje Stępnia to opłacalny biznes.

(...) Namawiał też na kolejne filmy. Mówił, że da lepszy procent. Tym razem to były: "GROM", o jednostce specjalnej oraz komedia "Chłopaki nie płaczą 2". Na pierwszy wpłaciłem ponad 2 miliony, na drugi ponad milion. Czyli w sumie oddałem mu na trzy filmy ponad 5 milionów złotych - relacjonuje 80-latek.

Z reportażu dowiadujemy się, że istotną rolę w planie męża odgrywała Doda, która teraz się od niego odcina:

Inwestorzy twierdzą, że to właśnie ona jako znana osoba sprawiła, że zdecydowali się wyłożyć tak duże pieniądze - czytamy.

Taka sytuacja miała miejsce chociażby przy filmie o jednostce GROM:

Spotkaliśmy się w czwórkę, ja z partnerką, Stępień i Doda. Stępień przedstawiał pomysł, ale motorem napędowym zachęcającym mnie do inwestycji była Doda. Licytowała kwoty, pytała, czy nie dołożyłbym więcej. I tak namówiła mnie na "GROM" - ujawnia inna ofiara, mężczyzna imieniem Krzysztof, i kontynuuje:

Zapewniała, że jej nazwisko otwiera drzwi w Ministerstwie Obrony Narodowej. Ministrem był wtedy Macierewicz. Dzięki temu dostaną dostęp do planów na poligonach. Mówiła o patronacie Kancelarii Prezydenta, który uzyskają dzięki jej medialności - wspomina, zdradzając, że wsparł nieistniejącą produkcję 250 tysiącami złotych...

Doda zapewnia, że nie ma ze sprawą nic wspólnego, o czym nie jest przekonany przedstawiciel jednego z poszkodowanych. Mężczyzna argumentuje to tym, że na jednym z dokumentów widnieje podpis piosenkarki:

Jej podpis znajduje się jednak na rozsyłanej już w 2017 roku informacji, że rozpoczęto produkcję "GROM-u", co okazało się nieprawdą. Występuje tam jako inicjatorka przedsięwzięcia. Otrzymała od EOI przelewy za usługi, których nie wykonała, na przykład kilkadziesiąt tysięcy złotych za muzykę do "GROM-u" (...) czytamy w "Dużym Formacie".

Warto też pamiętać, że Doda chwaliła się na Instagramie (!) rozpoczęciem prac nad filmem o GROM-ie.

Z tego, co możemy wyczytać w artykule, zgłoszeń wierzytelności wobec spółki Stępnia jest już około 200, a inwestorzy domagają się od niego łącznie aż... 50 milionów złotych.

Choć sama Dorota odcina się od interesów męża, tłumacząc, że była odpowiedzialna jedynie za artystyczną stronę wspólnych projektów, a to Emil zajmował się kwestiami finansowym, wkrótce ma zostać przesłuchana przez prokuraturę.

Może pora nakręcić o tym film? Sugerujemy jednak, by tym razem wziął się za to jakiś prawdziwy producent...

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(572)
Helka
2 lata temu
Czyli mataczyli...a Dod się chce sie wymiksiwac z malzenstwa i spolki
Lol
2 lata temu
Do paki z nimi !
!!!!!
2 lata temu
Nieźle
No co
2 lata temu
Powinien pójść siedzieć
Xxx
2 lata temu
Nie wiem jak to skomentować
Najnowsze komentarze (572)
anika
8 miesięcy temu
a taki wierzacy ten Emil ..
Iwa
rok temu
Nowy partner Dody bardzo podobny do poprzedniego.....🤔
Prof. Krayek
2 lata temu
Pewien znany profesor medycyny – zarazem ekspert sądowy, kilkadziesiąt lat praktyki – otrzymał niedawno do przejrzenia kilka fotografii i filmików, na których widnieje tak zwany Doda. Z owych materiałów miał określić wiek kobiety/mężczyzny. Profesor nigdy przedtem nie słyszał o Dodzie, ani nie widział jej/jego (nie jest Polakiem, mieszka i pracuje daleko od Polski), więc analiza jest tym bardziej obiektywna. Według oceny pana profesora mężczyzna ma minimum 60 lat, raczej bliżej mu do 62 lat, co szczególnie dokumentują te miejsca ciała, które nie mogły być poddane operacjom lub innym zabiegom. Po informacji, że ten osobnik czyli Doda twierdzi, że jest królowym i jak podaje ma 38 lat, pan profesor odpowiedział, że jego ocena była prawidłowa, a problem o wiele starszego wyglądu w stosunku do wieku metrykalnego zdarza się i faktycznie dotyczy niewielkiego odsetka populacji, natomiast problem zmiany płci, to przykre i traumatyczne doświadczenie, umysłowych aberracji zaś współczuje. Sytuację Dody pogarsza ciągle postępująca akromegalia. Profesor ostrzegł, że omawiany mężczyzna (tak zwany Doda) za 5 lat najprawdopodobniej będzie wyglądać na lat osiemdziesiąt, o ile zgoli brodę! Serdecznie pozdrawiamy Radosława Majdana, który toczy z Dody bekę od wieczora do rana!
czytelnia
2 lata temu
Gosia z Radkiem czytają i pewnie też piszą komentarze na pudelku i cały czas wyśmiewają Dodę, poprzedniczkę Gosi. To z Gosią zdradzał Radek Dodę i zawsze z Dody kpili razem z Gosią, a Doda by życie oddała za niego i taka wdzięczność, rzucił jej jak siedziała na Mokotowskiej dwa złotę, co za upokorzenie dla Dody, na całą Polskę wstyd, że piszą i zdjęcia robią jak Radek wspomaga seniorkę Dodę drobnymi. Żal mi Dody, co za publiczna potwarz od Radka, tym bardziej, że znowu nie powiedział jej 'cześć', a ona mu Bóg zapłać wyszeptała omdlewając z poniżenia. :D
Karo
2 lata temu
Dodziu, to że cierpisz na akromegalię i związaną z tym depresję mało kogoś obchodzi, wręcz wywołuje to w najlepszym razie niesmak u innych. Żalisz się, że spotyka cię hejt, nienawiść? Przecież to bzdura! Dla kobiet jesteś WYŁĄCZNIE obiektem kpin i przykładem fizycznej oraz moralnej degradacji. Zapewniam cię (świadomie małą literą, żeby cię bardziej upokorzyć :D), Dodziu, że wzbudzasz w miażdżącej większości MĘŻCZYZN – młodych i starszych – jedynie zażenowanie, politowanie, pomieszane z pogardą i obrzydzeniem. Również we mnie. O chłopcach poniżej 18-ego roku życia nie wspominam, gdyż dla nich jesteś zaledwie koszmarnym eksponatem z muzeum figur woskowych albo mumią z wykopalisk Sahary. Kojarzenie ciebie z symbolem sex appealu, elegancji i wdzięku jest tak samo słuszne jak uznanie dadaistycznego bidasedesu za piękną rzeźbę. Jedyne dobre, co mogłabyś zrobić, to zniknąć z przestrzeni publicznej. W ustępie? Byle nie publicznym, tam już się dostatecznie ośmieszyłaś
żagielek
2 lata temu
Schorowana babcia Doda nie może przeboleć, że nikogo nie jara, bo piękna Małgonia przydeptała ją jak wypalonego papierosa z oderwanym fotoszopowym filtrem, wyplutego przez znudzonego Radka na bruk.
Radek M.
2 lata temu
Doduńka zwana Dunią, to stary facet 70 lat i nic tego nie zmieni. Kocham Małgonię i nic tego nie zmieni.
te, docha
2 lata temu
te, babcia Doda nie kasuj komentarzy.Obrażanie Małgoni i Radka oraz ich dzieci nic ci nie pomoże . Małgonia ma talent, urodę jest wykształcona , inteligentna.Jest też wspaniałą żoną . A wy z nosimordą robicie z siebie pośmiewisko, a prawdę o sobie nazywasz zazdrością o twoje ciągłe porażki. Twoje imię to Porażka, więc jak cię widzą tak cię piszą.
do Dodzi
2 lata temu
Małgorzata Rozenek - Majdan jest bezkarnie piękna i jej biologiczny syn Henryk Majdan również jest bezkarnie piękny, a 'Radzio' cię pogardliwie wyśmiał, babciu Dodziu, tylko nie zsikaj się ooops!, już za późno, dobrze, że miałaś pieluchę
Laszlo
2 lata temu
Musztardowa po czubek nasady doczepionych do łysiny wlosów Dodonia jeszcze Rozstępień, ze sztucznymi rzęsami szczotkami na wyliniałych oklapłych powiekach, chodzi z wypudrowaną tynkiem i tak nafaszerowaną twarzą nićmi, że wygląda jak stara pocerowana skarpeta. Na policzkach gory, doliny i chyba zrosty, bo widac to wszystko golym okiem, dala kobiecina tymi nićmi czadu i dymu z płaskiego tyłka. Jej b. stary, wiotki i poodbarwiany dekolt obrzydza, obnazone, szeroko osadzone krzywe nogi i stopa bez palca zohydzają caly wizerunek do reszty, make-up klauna, botoks z kwasami cerowany fotoszopem, to wlasnie tajemnica jej 'oszałamiającej' natury czterdziestolatki z doczepionym warkoczykiem jak warkocz czosnku. Sesja 'porozwodowe szukanie grzyba' obnazyla tez wykastrowanego do szpiku kości ciepłego Maksia o wyglądzie Rafalali na transdiecie, który obwieszony metkami robi dla filmowego Dubaju z makulatury za eunucha do wszystkiego. Serio nie widzicie, ze baba czy tam chłop zwany Doda jest kompletnie odrealniony, nudny nie ma nic do przekazania, operuje załosnie prymitywną retoryką, ma powazne braki w wykształceniu, wykorzystuje test ciążowy do udawania starej pierwiastki. O nibyojcu nibydziecka nie wspominam, bo to jest jakis żałosny, niepotrzebny dodatek do ogólnego żałosnego wystroju tej kabotyńskiej komediantki. Smutny spektakl.
Odpytuję!
2 lata temu
czy papa, być może posypany łupieżem asfalt - to co widnieje przyczepione na głowie Doropy Robaczewskiej - jest przymocowane tam dwustronną taśmą klejącą, a może specjalnym klejem, stosowanym w budownictwie?
Wańka
2 lata temu
Wszyscy się wyśmiewają z biednej Dody, ludzie trochę taktu i litości, bo jej jest bardzo przykro, weście dajcie trochę lózu, przecierz wierzący jesteście. A to jest bardzo poczciwe i radosne dziecko z wodogułowiem od urodzenia. Niedługo będzie mieć siódmy krzyżyk do dźwigania.
Doda się boi
2 lata temu
Czytałem dzisiaj artykuł naszego nieodżałowanego Kubuni Wojewódzkiego na temat Dodzi... ale Dochę opluł i poniżył, wręcz sponiewierał! Nasz nieodżałowany Kubunio Wojewódzki o Dodzi: 'Mamy przykład Doroty Robaczewskiej, jak się z niej zdejmie buty za 15 tys., skórę za 12 tys., zabierze jej komórkę za 6 tys., t-shirt to zostaje jakaś bezbronna panna z Tczewa z dużymi kompleksami i trądzikiem.' Te ceny to chyba z kosmosu wziął. Kolejne cytaty Kubuni o Dodzi są niecenzuralne, a szkoda. Ciekawe, co jeszcze Kubunia ujawni, żeby ją zniszczyć... a tfu!
do biedaka
2 lata temu
Do śmiesznego pisarczyka o nickach: "Mamasa', 'BEZKARNI', 'POGARDA MM DO D' 'ODSTRZELONY', 'UPADEK', 'CO TO?', 'KLON', 'NĘDZA', 'TACY SAMI', 'TRUTH', ' POMARAŃCZOWY' itd.... - Wrzaski, mlaski i oklaski!!!! twoje biedne 'dzieła' pełne współczucia dla opluwanej babci Dody, porzuconej przez męża dla seksownej Małgoni były Z POLITOWANIEM czytane dwa razy. Wprost nie mogę się oderwać od tej ubogiej intelektualnie treści. Uzewnętrznianie się jest bardzo istotne w procesie twojego leczenia, biedaczysko ty nasze. Dużo możemy dowiedzieć się o egzystencji warzywa jaką wiedziesz i o twojej inteligencji bezobjawowej. Tylko to ciągle litowanie się nad biedną, zmarłą meNdialnie Dodą i to sztuczne negowanie niewątpliwych sukcesów rodziny Majdanow.... Oj, cóż Majdanowie tobie jako 'osobie' zrobili, biedny pisarczyku, że tak bardzo ich się boisz i boli cię ich szczęście??? Zaaplikuj sobie maść na ból hemoroidów, to może zatrudnią cię pewnego dnia na stanowisko sprzątacza, będziesz mógł nawet umyć im samochody, wyprowadzisz pieska na spacer, zbierzesz po nim to, co zostawi w trawie. Spokojnie, wszystko w swoim czasie... Babcia Doda byłaby ci płaczliwie wdzięczna za słowa wymuszonego uznania, gdyby tylko umiała czytać, bidulka. Skromny, tekturowy ołtarzyk tego biedactwa w twojej ubogiej chałupce, to już jednak przesada... W każdym razie, biedaczysko ty nasze, twórz!!!! Tylko to jakoś ci się lepi jak gunwo w trawie do twoich rozlatanych rąk, co jest zrozumiałe, bo biedna Doda cierpi na nietrzymanie stolca.
...
Następna strona