Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ginekolog odpowiada Hoserowi: "Pod wpływem stresu nie zajdzie się w ciążę? Absurd! On ma z medycyną tyle wspólnego, co ja z byciem księdzem!"

260
Podziel się

"W Polsce antykoncepcja jest tematem politycznym, jest dużo zakłamań". Arcybiskup stwierdził, że… "stres gwałconej kobiety w naturalny sposób uniemożliwia zapłodnienie".

bCNYOfQl

W trakcie dyskusji wokół proponowanych zmian w ustawie antyaborcyjnej w Polsce, znów powrócił temat tabletki "dzień po". Przypomnijmy, że od marca tego roku tabletka jest dostępna wyłącznie na receptę. Tak walczyło o to małżeństwo Terlikowskich:

W większości krajów europejskich tabletkę można kupić bez recepty. W Polsce jednak pielęgnuje się wersję prawej strony politycznej. Zrównuje ona zażycie takiej pigułki z aborcją. Dodajmy, że lekarze wyjaśniają, że tabletka dzień po nie jest lekiem wczesnoporonnym, a jedynie opóźnia owulację i nie dopuszcza do zapłodnienia. Znów w Dzień Dobry TVN przypomniał o tym ginekolog Romuald Dębski.

bCNYOfQn

W Polsce antykoncepcja jest tematem politycznym, ideologicznym i jest dużo różnego rodzaju zakłamań. Jeśli tabletka "dzień po" jest podana w okresie ciąży, to nie zadziała. Na całym świecie ta tabletka jest dostępna, ta tabletka nie jest wczesnoporonna. Nie działa, kiedy kobieta jest w ciąży, nie dochodzi do zapłodnienia, nie ma żadnego płodu. To nie jest forma bardzo wczesnej aborcji.

Odniósł się również do kuriozalnej wypowiedzi arcybiskupa Henryka Hosera. Stwierdził on, że do ciąży z gwałtu dochodzi niezwykle rzadko. Jego zdaniem stres gwałconej kobiety w naturalny sposób uniemożliwia zapłodnienie. Tak skomentował to profesor:

Hasło pod tytułem, że pod wpływem stresu nie zajdzie się w ciążę jest absurdem. Hoser z medycyną ma tyle wspólnego, co ja mam wspólnego z byciem księdzem. Tabletka po jest najbezpieczniejsza z tabletek jakie mogą być. W całej Europie można ją kupić bez recepty. Objawem ubocznym bywa jedynie nudności i biegunka. Nie powinno traktować się jej jak antykoncepcji, to nie antykoncepcja, służy w wypadkach awaryjnych, musi kosztować więcej. Zamieszanie wynika z niewiedzy i ideologii.

bCNYOfQt
bCNYOfQu

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

bCNYOfQO
KOMENTARZE
(260)
gość
4 lata temu
Hoser jest straszny , wygląda jak by był inkwizytorem i zaraz miał wydać wyrok , spalenia na stosie!!!!!
ons
4 lata temu
To tak jak by powiedzieć, że używanie prezerwatyw tez było zabijaniem. W końcu nie dopuszcza się do zapłodnienia i giną niewinne plemniki.
M.
4 lata temu
W sytuacji gwałtu kobieta powinna od razu zgłosić się do lekarza, zostać zbadana i dostać profilaktycznie tabletkę "po", a nie czekać i się zastanawiać, czy zaszła, czy nie. Lepiej od razu nie dopuścić do zapłodnienia niż robić potem aborcję!
bCNYOfQP
gość
4 lata temu
Niestety u nas też robi się kalifat ://///
gość
4 lata temu
Ksiadz wlasnie odkryl nowy srodek antykoncepcji.DZiewczyny wystarczy ze wasz partber was zestresuje chwile przed i jestescie zabezpieczone.😆
Najnowsze komentarze (260)
Zosia
4 lata temu
Księdzu dobrodziejowi chyba pomyliło się z gwałtami chłopców?
gość
4 lata temu
czy ludzie nie mający pojęcia o byciu kobietą mogliby wreszcie przestać chcieć nami rządzić????
gość
4 lata temu
Niedawno był film o zakonnicach zapłodnionych przez ruskich , dało się ? dało
gość
4 lata temu
obleśny dziad ten Hoser
gość
4 lata temu
Tylko może natrafić na lekarza z klauzulą sumienia , potem aptekarza co nie zechce takiej tabletki sprzedać , także ...
gość
4 lata temu
hoser zajmnij się wiśniówka bo na ty się znasz i krzyżyk ci na drogę
gość
4 lata temu
kościół niech się zajmie pedofilią a nie aborcja ,niech najpierw zrobia porządek u siebie
pejot
4 lata temu
Zgwałceni mali chłopcy nie zachodzą - pewnie z takiego doswiadczenia k****a wyciąga wnioski.....
bCNYOfQH
gość
4 lata temu
diabeł wcielony
gość
4 lata temu
czarnym od nadmiaru starej s****y mózgi powypalało
gość
4 lata temu
ciekawe co on robi ze swoimi plemnikami kiedy je wydala
gość
4 lata temu
Mieszkam w USA i tabletkę po kupuje się bez recepty.
gość
4 lata temu
p*****l
gość
4 lata temu
http://asset-6.soupcdn.com/asset/16156/6754_6c24_842.jpeg
...
Następna strona
bCNYOfRj