Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ignacy Węgrzyn
Ignacy Węgrzyn
|
aktualizacja

Grażyna Bukowska była ulubienicą widzów Telewizji Polskiej. Zrezygnowała z pracy z powodu nacisków politycznych

31
Podziel się:

Przed laty Grażyna Bukowska prowadziła serwisy informacyjne w Telewizji Polskiej. Dziennikarka była prawdziwą ulubienicą widzów. Zrezygnowała z występów przed kamerami przez naciski polityczne.

Grażyna Bukowska była ulubienicą widzów Telewizji Polskiej. Zrezygnowała z pracy z powodu nacisków politycznych
Grażyna Bukowska była gwiazdą TVP (AKPA)

Telewizja Polska na przestrzeni lat ma za sobą całą masę rewolucji kadrowych, które były związane z tym, która partia w danym momencie sprawowała władzę. W gronie gwiazd, które przez naciski polityczne rozstały się z pracą na Woronicza, jest Grażyna Bukowska. Legendarna dziennikarka pojawiła się w TVP pod koniec lat 70. i szybko zdobyła uznanie widzów.

Grażyna Bukowska jest jedną z tych gwiazd, które swoją telewizyjną karierę rozpoczęły od wygranego castingu. Dziennikarka stawiała swoje pierwsze kroki w Telewizji Polskiej jako współprowadząca kultowy program "Dzień dobry w kręgu rodziny". Niewątpliwie największą popularność przyniosły jej jednak rolę prowadzącej bijącego rekordy "Bliżej świata" i gospodyni "Wiadomości".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Julia Wieniawa o powrocie "Rodzinki.pl" i związku na odległość z Nikodemem Rozbickim! Tak zareagowała na pytanie

Była ulubienicą widzów TVP. Odeszła z powodów nacisków politycznych

Chociaż Grażyna Bukowska uchodziła za jedną z najbardziej lubianych gwiazd Telewizji Polskiej, to jednak jej przygoda z nadawcą publicznym zakończyła się w 2001 roku. Po ponad 20 latach niechęć z powodu ustanawianej przez TVP agendy politycznej sprawiła, że dziennikarka postanowiła zrezygnować z pracy etatowej w telewizji. Choć jeszcze rok później u boku samego Tadeusza Sznuka poprowadziła pierwsze wydanie "Pytania na Śniadanie", to po debiucie w śniadaniówce zdecydowała się definitywnie zakończyć swoje występy przed kamerami.

Nie chcę wymieniać teraz nazwiska mojego ówczesnego szefa, ale, delikatnie mówiąc, nie byliśmy w najlepszych stosunkach. Cała redakcja buntowała się przeciwko jego pomysłom. Większość z nas pamiętała czasy komuny i mieliśmy wrażenie, że historia zatacza koło i to wraca. (...) Miałam dość upolitycznienia telewizji i robienia pewnych rzeczy dla świętego spokoju w obawie przed utratą pracy - wspominała w rozmowie z Plejadą.

Grażyna Bukowska o swoim powrocie do telewizji

Kilka lat po rozstaniu z Telewizją Polską dziennikarka związała się z TVN-em, gdzie była kierowniczką historyczno-dokumentalnego kanału Discovery TVN Historia. W 2012 roku Bukowska znów pożegnała się z mediami na rzecz pracy rzecznika prasowego w dziale PR polskiego oddziału jednej z czołowych amerykańskich korporacji specjalizujących się w branży energetycznej.

Chociaż była gwiazda TVP cieszy się dziś zasłużoną emeryturą, to nie ukrywa, że czasem myśli o powrocie na telewizyjną antenę. We wspomnianej rozmowie z Plejadą, Grażyna Bukowska podkreśliła jednak, że przed powrotem do telewizji musiałaby sprawdzić, czy po latach wciąż akceptuje swój wygląd na szklanym ekranie.

Najpierw musiałabym zobaczyć, jak wyglądam w kamerze i czy sama siebie akceptuję w takiej wersji. Jestem otwarta na rozmowy, ale myślę, że dla większości osób pracujących w telewizji mój pesel jest odstraszający - wyznała.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(31)
Kropka!
miesiąc temu
Powinna się liczyć tylko i wyłącznie fachowość , ponadto dziennikarz powinien być całkowicie apolityczny.
miki
miesiąc temu
Pracowałam z p. Grażyną w jednej z amerykańskich korporacji. Odpowiadała tam za public relations, dobrze się z nią współpracowało, porządna i miła osoba.
Fnmj
miesiąc temu
Lubiłam ją.
Stara
miesiąc temu
Świetna babka, skromna, miła i elegancka
Adler
miesiąc temu
Buntowała się przeciwko powrotowi komuny w TVP i poszła do TVN 🤣🤣🤣
Najnowsze komentarze (31)
PRL
miesiąc temu
Kiedyś były Castingi.... Teraz w wolnej PL albo trzeba być ożenionym z kimś z jakiejkolwiek TV, albo spokrewnionym z "arystokracją".... Ale kto wolnemu i bogatemu zabroni? ;)
stah
miesiąc temu
Czyli naciski polityczne w latach 79 i 80-tych jej nie przeszkadzały, a w 2001 już nagle tak :)
Gość
miesiąc temu
Prawda jest taka że 3/4 Polaków po 40 stce nie ma zębów albo robią za darmoszke te metalowe mostki i wystają te druty z gęby. Bleee
4874745
miesiąc temu
Jeszcze były normalne zęby
lol
miesiąc temu
Dość już tych powrotów dinozaurów.
nowy swiat
miesiąc temu
posłuchał by jeszcze raz
Lol
miesiąc temu
Imię zobowiązuje, z wyglądu też "Grażyna"
Ha ha ha!!
miesiąc temu
Kolejny wielki powrót????
Anna
miesiąc temu
Bez przesady , bardzo nijaka była
Anka
miesiąc temu
Pomyślcie jakby było super gdyby wróciła do TV! Tęsknimy za Panią!
Xxx
miesiąc temu
Bardzo ja lubilam. Taka neutralna i pozytywna.
normalny
miesiąc temu
Była świetna, profesjonalna, normalna!
Gość
miesiąc temu
Chyba była ulubienicą pudla bo moją nie
ladynia
miesiąc temu
malowałem ją :)