Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Grażyna Torbicka z rozwagą o aferze z Janem Pawłem II: "To nie jest rozmowa na trzy sekundy..."

184
Podziel się:

Podczas gdy wielu celebrytów ostatnio spontanicznie "wysypuje się" z przypadkowych skojarzeń, które przychodzą im do głowy na wzmiankę o Janie Pawle II, Grażyna Torbicka nie dała złapać na haczyk dziennikarki. Odpowiedziała z klasą?

Grażyna Torbicka z rozwagą o aferze z Janem Pawłem II: "To nie jest rozmowa na trzy sekundy..."
Grażyna Torbicka rozważnie o Janie Pawle II (fot. AKPA, fot. Getty)

W mediach i na polskiej scenie politycznej wciąż widać echa emisji dokumentu Franciszkańska 3, którzy rzucił cień na politykę prowadzoną przez papieża Jana Pawła II. Niestety to, co mogło stać się poważną dyskusją na temat roli hierarchów kościelnych w kryciu pedofilii, prędko przekształciło się w tani jarmark, w którym obie strony, zarówno zwolennicy papieża, jak i osoby oburzone nowymi odkryciami, przekrzykują się nawzajem w przestrzeni internetowej.

Naturalnie udział w debacie musieli również wziąć polscy celebryci, którzy niestety często nie mają zbyt wiele ciekawego do dodania. W końcu drażliwe pytanie o postawę względem Jana Pawła II postawiono również przed Grażyną Torbicką. W przeciwieństwie do wielu kolegów i koleżanek dziennikarka wiedziała jednak doskonale, jak się z tą sytuacją rozprawić.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Minister nie ugryzł się w język. "Ich zachowanie jest hucpą"

Grażyna Torbicka rozważnie wymija pytanie o Jana Pawła II

Wątek papieża Polaka poruszyła w rozmowie z prezenterką reporterka Jastrząb Post. Torbicka zaczęła od zauważenia, że tego typu tematy nie powinny być podejmowane w biegu. Później odnotowała, że Polska faktycznie wiele zawdzięcza papieżowi jako wpływowej postaci na międzynarodowej arenie politycznej i jest to fakt niepodważalny.

To nie jest odpowiedź na 3 sekundy. To jest bardzo poważny temat. Temat, który na pewno musi być wyjaśniony, ale jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że historyczna rola Jana Pawła II dla Polski jest bezsprzeczna. Właściwie trudno sobie dzisiaj wyobrazić, jak potoczyłaby się ta współczesna historia Polski, czy nastąpiłby taki przełom, jaki nastąpił w związku z faktem, że Jan Paweł II został papieżem i przyjechał do Polski jako papież. Czy to wszystko, co później się wydarzyło, miałoby miejsce, czy my mielibyśmy taką siłę.

Jednocześnie Torbicka zauważyła, że instytucja Kościoła w Polsce nie jest w żadnym razie bez winy.

A cała sfera związana z problemem, z jakim Jan Paweł II i kościół od wielu lat się boryka, jest absolutnie sprawą, którą powinniśmy nagłaśniać, o której powinniśmy mówić i o której powinniśmy dyskutować. To bez wątpienia - powiedziała w rozmowie z Jastrząb Post.

Wybrnęła z tej sytuacji z klasą?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(184)
głos rozsądku
1 tyg. temu
tuszował pedofilie - fakt, zrobił dużo dobrego - fakt, ludzie z jego wizerunku zrobili chory kult - fakt, ludzie nie umieją odróżnić tego kultu od tego, że jak każdy był tylko człowiekiem i dopuścił się złych czynów fakt, kościół nie ma nic wspólnego z wiarą - fakt, dużo spraw nigdy nie ujrzy światła dziennego - fakt Apel, niech część ludzi spojrzy poza swoje horyzonty mentalne i obiektywnie popatrzy na tę sprawę, bo ciemnogród nadal tkwi.
Aga
1 tyg. temu
Z klasą. JP II jest bez wątpienia wielką postacią dla naszego kraju. Ale prawda na jego temat w innych sferach, jak ukrywanie pedofilii, powinna być ujawniona. Ujawnienie prawdy to nie szczucie. Im dłużej zamiatamy to pod dywan, tym gorzej.
ola
1 tyg. temu
ma słuszna rację. Nie bronię JP II ale Polska jako kraj dużo mu zawdzięcza
b.b.
1 tyg. temu
Z rozwagą? Dla mnie to brzmi jak unikanie tematu. Trzeba rozmawiać? Z kim? O czym? Z biskupami, którzy zamykają archiwa i przez lata ukrywali dokumenty? Trzeba powołać niezależną komisję, która rozliczy kościół jako instytucje, ujawni prawdę i zapłaci milionowe odszkodowania ofiarom - tak jak sie to dzieje w cywilizowanych krajach.
Agmar
1 tyg. temu
Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi!
Najnowsze komentarze (184)
Gość 🤔
6 dni temu
Na ziemi nie ma ludzi świętych szczują jedni na drugich nie czytają że zrozumieniem O skrzywdzonych jak im pomóc Nic Tylko jaki to był Papiez dobry co on nie zrobił,zrobił zamiatał pod dywan
Renata
7 dni temu
Wara od Świętego Jana Pawła II. Przypomnijcie sobie co zrobił dla Polski, świata, dla młodzieży. Już zapomnieliście o okrzykach "święty natychmiast". Skąd wiecie, że tuszował, jestem pewna, że mu nie mówiono. Wstydzę się za Was "Polacy".
Gosc
7 dni temu
3 minut to i tak za duzo
szczery.
7 dni temu
Świadkowie jehowy też są obrzydliwi.
................
1 tyg. temu
Wybrnęla tak asekuracyjnie jak się da. Nawet to zdanie "A cała sfera związana z problemem, z jakim Jan Paweł II i kościół od wielu lat się boryka" - jak zgrabnie uniknęła powiedzenia TEGO słowa, gdyby ktoś wyjął jej słowa z kontekstu nie byłoby wiadomo czego tyczyła się wypowiedź. Podpowiem - problem pedofilii, PEDOFILII. I tuszowania jej.
Doda
1 tyg. temu
Moje pytanie. A czy pedofilia nie istniała przed i po pontyfikacie Jana Pawła Ii? Oczywiście ze nie należy tego ukrywać ani zamiatać pod dywan ale tez nie plujmy ciagle na Polaków którzy coś znaczą w Świecie. To samo stało siw z Lecha Wałęsa. Jak ludzie stawiają czoła to jest dobrze ale szybko Ich się poniża , rozlicza. Nigdy nie spotkałam się z żadnym narodem co tak by niszczył własne wartości. Przykre.
Aaaa
1 tyg. temu
Przecież to jest normalne, ze osoba ma takim stanowisku nie mogła i nie byłaby w stanie zajść się całym złem na Ziemi! Papież walczył o wolna Polskę, wspierał Solidarnosc, miał ludzi do pomocy wiec tak, może jego wina jest to, ze nie uporał się z problemem pedofilii w kościele ale z pewnością komuś to zlecil, jakiemuś swojemu podwładnemu których miał setki w Watykanie. No ale wyszło jak wyszło :( Nie ma co wieszać psów na JP mimo tego, ze tak, jako głowa kościoła odpowiadał za wszystko ale uwierzcie ze na takim stanowisku nie da się nad wszystkim zapanować tak, jakby sobie tego życzył!
Oki
1 tyg. temu
Oglądał ktoś to na TVN i może mi powiedzieć czy dobierał się Wojtyła do dzieci, czy nie?
Nina
1 tyg. temu
Straciła w moich oczach
Gosc
1 tyg. temu
Murem za naszym wspaniałym Papieżem!!
Ala
1 tyg. temu
Ależ jest na trzy sekundy. Winny lub niewinny. Inne jego zasługi to mity wypromowane przez kościół.
miro
1 tyg. temu
Grażyna posunęła się w latach,ciekawe dlaczego
Ola
1 tyg. temu
Jestem więcej niż pewna że w złym tonie o kościele wypowiadają sie tutaj wszyscy ci, co sami brali ślub w kościele, chrzczą swoje dzieci i posyłają je do komunii, a potem chcą się pochować po katolicku. Codziennie słyszę w pracy od współpracowników jak pluja na kościół, na ksiezy, na zakonnice i jednocześnie pytają kto ma albę do komunii do sprzedania....hipokryzja w tym kraju przekracza wszelkie granice. Czy wy ludzie jesteście normalni??!! Mówicie, że kościół to sekta w czarnych sukienkach i jednocześnie pchacie dzieci do sakramentów, sami korzystacie z uslug tej sekty. Sakramenty to żaden obowiązek. Jeśli gardzicie instytucja kościoła to nie korzystajcie z jego usług zamiast robicy z siebie hipokrytę i idiotę, który mówi jedno a robi drugie. Żygac sie chce słuchają takich zakłamanych ludzi
Mada
1 tyg. temu
Pokażcie swoje autorytety. Jak można niszczyć takiego człowieka.Ale pamiętajcie.Nikt nie wygrał z Bogiem
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie