Greta Thunberg jest ZAKOCHANA?! Wpadła w ramiona młodego fotografa tuż po powrocie z Izraela. Są nierozłączni od 1,5 roku
Greta Thunberg od kilkunastu miesięcy spędza coraz więcej czasu z fotografem Chrisem Kebbonem. Aktywistka powróciła do swojego rodzinnego kraju po deportacji z Izraela. Na lotnisku czekał już na nią 22-latek, z którym rzucili się sobie w objęcia.
Greta Thunberg jest jedną z najpopularniejszych aktywistek, która w wieku zaledwie 15 lat rozpoczęła protesty przed szwedzkim parlamentem, domagając się od rządzących wcielenia w życie działań mających na celu zapobieganie zmianom klimatycznym. Strajki były początkiem zainicjowania ruchu Fridays for Future, w który zaangażowały się setki tysięcy młodych osób zatroskanych o przyszłość naszej planety. Za swoje działania w grudniu 2019 r. otrzymała tytuł Człowieka Roku tygodnika "Time".
Szwedka jest obecnie mocno zaangażowana w akcje humanitarne. Na początku tygodnia izraelskie służby przechwyciły statek z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy, na pokładzie którego znajdowała się właśnie Greta. Nazajutrz wraz z trzema działaczami z tzw. Flotylii Wolności podpisali dokumenty potwierdzające opuszczenie kraju, po czym zostali deportowani z Izraela.
Greta Thunberg połączyła siły z młodym fotografem
22-latka może liczyć na wsparcie swoich wiernych sojuszników, równie mocno zaangażowanych w działania na rzecz sprawiedliwości społecznej i klimatycznej. W tym gronie od ponad 1,5 roku znajduje się Chris Kebbon, jej rówieśnik, który na co dzień spełnia się jako zawodowy fotograf. Coraz częściej widać go u boku Grety na zdjęciach z licznych protestów. Podczas jednego z ostatnich, odbywającego się w Londynie, oboje zostali uniewinnieni z zarzutów zakłócania porządku publicznego. W regularnie udostępnianych postach na Instagramie młody mężczyzna podkreśla potrzebę wprowadzenia bardziej radykalnych działań przeciwko korporacjom paliwowym.
Kilka dni temu Chris odebrał swoją bliską przyjaciółkę z lotniska w Sztokholmie. Mężczyzna przywitał ją w charakterystycznej palestyńsiej kefiji. Greta Thunberg niezwykle entuzjastycznie zareagowała na jego widok, rzucając mu się w ramiona w hali przylotów na lotnisku Arlanda. Po krótkiej rozmowie odprowadził ją w kierunku czekających na nią dziennikarzy i fotoreporterów.
Ładna z nich para?