Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Gwiazdy i aktywiści ułożyli się w TĘCZĘ w proteście przeciw dyskryminacji społeczności LGBT: Mercedes, Piróg, Domańska (ZDJĘCIA)

320
Podziel się

Zebrane na Placu Piłsudskiego osoby przez 20 minut leżały na ziemi w ramach pokojowej manifestacji.

Gwiazdy i aktywiści ułożyli się w TĘCZĘ w proteście przeciw dyskryminacji społeczności LGBT: Mercedes, Piróg, Domańska (ZDJĘCIA)
Gwiazdy biorą udział w proteście przeciw dyskryminacji społeczności LGBT (fot. Dorian Górski, fot. Instagram, @jemerced)
bDJYiXvV

Na przestrzeni ostatnich miesięcy debata publiczna opanowana była przez rozognioną dyskusję na temat społeczności LGBT i jej walki o równouprawnienie. Dyskusja niestety często odbiegała znacznie od standardów kulturalnej wymiany zdań, zahaczając o fizyczną przemoc i język nienawiści.

Aby przeciwstawić się tym atakom, w piątek 26 czerwca o godzinie 18:00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie zebrało się ponad 150 osób, w tym gwiazdy i aktywiści. Zgromadzeni uczestnicy happeningu ułożyli się na ziemi, zachowując bezpieczne odległości, tworząc razem pasma kolorów składające się na tęczową flagę społeczności LGBT+.

bDJYiXvX

W tym układzie działacze leżeli w milczeniu przez dokładnie 20 minut. Wśród zgromadzonych na Placu Piłsudskiego znalazły się takie nazwiska polskiego show biznesu jak Jessica Mercedes, Kuba Karaś, Aleksandra Domańska i Michał Piróg.

Myślicie, że taki happening pomoże w walce z polską homofobią?

bDJYiXwd
bDJYiXwe
bDJYiXwy
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(320)
Biała tęcza
8 miesięcy temu
Szkoda, że Ci ludzie nie rozumieją jednego. W czasach, kiedy środowiska homoseksualne "po prostu żyły" sobie wśród nas, nie manifestowały swoich ideologii w ten sposób, to nikt nie ingerował w ich sprawy i nikt sobie nimi głowy głowy nie zawracał. Jak dla mnie to to całe LGBT czy inne LPG/LSD/ACDC szuka jedynie atencji czy zainteresowania. Potrzebują, są wręcz spragnieni szumu wokół nich. Zdobywają ta "popularność" w najgorszy możliwy sposób - paradując pół nago, z kulkami analnymi w odbycie zakończonymi końskim ogonem, liżąc się (bo całowaniem tego nazwać nie można) w centrum miasta będąc odzianym w tęczowe stroje bądź ich ulubiony lateks. Potem zdziwienie i krzyk "chcemy akceptacji!". Ja się pytam - serio? Tak chcecie ją zdobyć? Czym? Prowokacja? Niech dotrze do was w końcu - NIGDY MNIEJSZOŚĆ NIE BEDZIE RZADZIC WIEKSZOSCIA. Bo to sprzeczne z prawami logiki. Przestańcie więc pajacować. Bierzcie sobie te śluby, ja mam to w dupie. Ale dzieci posiadacie dopiero wtedy, gdy sami sobie je zrobicie. :)
...
8 miesięcy temu
Super pomysł, szkoda,że nie ma takich więcej i wszędzie!
polak
8 miesięcy temu
im wiecej bedzie takich akcji to bardziej bede temu przeciwny
bDJYiXwz
Sciemniacze
8 miesięcy temu
Położyli się i czekali na walec Historii?
dalaj lama
8 miesięcy temu
nigdy tak nie bedzie sa tacy i owacy
Aga
8 miesięcy temu
Dlaczego odebrali dzieciom tęczę która tak bardzo lubią malować teraz jak moje dziecko maluje tęczę to kojarzy mi się z LGBT masakra
biedactwa
8 miesięcy temu
Jak widać, nie mają wolności w tej Polsce, są koszmarnie dyskryminowani w przestrzeni publicznej i nic nie mogą :)))
Towarzysze
8 miesięcy temu
Patrząc na to zdjęcie z lotu ptaka, myślałem, że to defilada poparcia partii w Korei Północnej :)
Rozsądna
8 miesięcy temu
Oddajcie dzieciom tęczę, stop przywłaszczaniu!
pinia
8 miesięcy temu
Brawo !!!
Polak
8 miesięcy temu
Spoleczne zlo. Nic dodac noc ujac
wtttff
8 miesięcy temu
ja się pytam, jak się ta domniemana "dyskryminacja" przejawia? Czy ktoś ich o to pyta na rozmowie o pracę? Nie. Czy ktoś wyleciał przez to z pracy ? NIE . A heteroseksualne kobiety w ciąży owszem.
ewa
8 miesięcy temu
A my normalni teraz będziemy prześladowani i szkalowani bo nie ubieramy się tęczowo i nie robimy takich akcji
bDJYiXwr
Florek
8 miesięcy temu
Już lepiej gdy piszecie o LGBT niż o ustawkach , wystylizowanej na młodą , lady z Henryczkiem . Patrzę na nią i tupecika z politowaniem.
...
Następna strona
bDJYiXwT