Trwa ładowanie...
bECPxAzp
Droppa
|

Gwiazdy obchodzą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego: "Chcemy wyrazić naszą wdzięczność"

"Nie ma w wojnie niczego romantycznego" - pisze Anna Mucha. Cześć Powstańcom oddali także m.in. Małgorzata Kożuchowska, Krzysztof Ibisz i Karolina Korwin Piotrowska.

112
Podziel się
1 z 17
Gwiazdy obchodzą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego: "Chcemy wyrazić naszą wdzięczność"
Gwiazdy obchodzą 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego: "Chcemy wyrazić naszą wdzięczność"
Gwiazdy upamiętniają 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego (fot. Instagram)
0
0

1 sierpnia o godzinie 17:00 Warszawa jak co roku zamarła, oddając hołd bohaterom, którzy narażali życie w Powstaniu Warszawskim - największym zrywie przeciw nazistowskim Niemcom w trakcie II wojny światowej. Według początkowych założeń akcja miała potrwać jedynie kilka dni, jej cel - wyzwolić miasto z rąk nazistów przed przybyciem Rosjan. Ostatecznie Powstanie rozciągnęło się w czasie na ponad dwa miesiące, podczas których życie straciło 18 tysięcy powstańców oraz 150 tysięcy cywilów. Szacuje się, że potem Warszawa został doszczętnie zniszczona w aż 85 procentach.

Zgodnie z tradycją godzina "W" odznaczyła kulminację obchodów upamiętniających poświęcenie warszawiaków. Mieszkańcy stolicy zebrali się między innymi przy pomniku Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, a w całym mieście zawyły syreny. Na swój sposób cześć Powstańcom oddają także polscy celebryci. Wielu z nich podzieliło się swoimi refleksjami na temat tego, w jaki sposób wydarzenie to ukształtowało zbiorową świadomość narodu.

bECPxAzP
KOMENTARZE
(112)
HPP
2 miesiące temu
Cześć i chwała bohaterom! 🇵🇱 Warszawa zawsze pamięta! W moim mieście w tym roku nie zawyły syreny, wstyd.
Aldona 🤠
2 miesiące temu
Z persepktywy czasu, analiz,kalkulacji Powstanie było błędem ale nie dla uciśnionej Warszawy tamtego dnia. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM, PEŁNYM NADZIEJI,ODWAGI I DETERMINACJI, WALCZĄCYM O WŁASNĄ TOŻSAMOŚĆ 💪❤️🇵🇱
straszne
2 miesiące temu
tak mi szkoda tej krwi przelanej , ktoś kiedyś napisał że każda piędź ziemi w W-wie nasiąknięta jest krwią. Zdejmuję czapkę z głowy.
bECPxAzT
Vin
2 miesiące temu
Pamięć i chwała Bohaterom!
Roro
2 miesiące temu
Trzaskowski znowu nie zrozumiał
Najnowsze komentarze (112)
Rock
2 miesiące temu
Kożuchowska sobie napompowała poliki i zrobiła powieki kilka lat temu
barrry7
2 miesiące temu
Kuba , inteligencja nie polega na ilości zaliczonych fakultetów i znajomości wielu jeżyków , powinieneś to wiedzieć jako absolwent wyższej uczelni , jeżeli taką widziałeś choć z daleka.
barrry7
2 miesiące temu
Nikt z nas nie wie jak zachowałby się w 1944 roku.Po co oceniać coś czego z perspektywy czasu nie da się ocenić , jest to wymądrzanie się :co by było gdyby. Tym co walczyli w powstaniu warszawskim - gloria victis.
Anję Rubik
2 miesiące temu
Jak zwykle poniosło. Jej wolność odbiera mi moją wolność.
precz ze zgub...
2 miesiące temu
Dlaczego świętujemy wszystkie rocznice przegranych polskich spraw? Dlaczego nie świętujemy rocznic wygranych powstań - śląskie, wielkopolskie? Utrwala się w nas model idealnego niewolnika, który będzie tyrał na rzecz innych i nadstawiał za nich karku. Obudźcie się Polacy!
xiks
2 miesiące temu
y... a oni wiedzą, że powstanie było przegrane?
empatia
2 miesiące temu
Najlepszym sposobem podziękowania za walkę w Powstaniu nie są pomniki, słowa, zdjęcia postawione jednego dnia, ale pomoc tym, którzy wtedy za ten kraj walczyli, a teraz zostali sami bez pomocy, często w złych warunkach życiowych i zdrowotnych. Tyle
Tylko
2 miesiące temu
A Polacy jadą do roboty do Niemcow,sprzedają się za euro.
bECPxAzL
Jab
2 miesiące temu
Jestem dumny ze zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego .
Made my day
2 miesiące temu
Ci ludzie walczyli o swoją godność, chcieli żyć ale wolni. Niech się wstydzą Ci co siedzieli na zachodzie. Macie krew niewinnych dzieci na rękach. One miały więcej odwagi w sercu. Dlaczego nie przyszła pomoc dla mordowanej w tym czasie ludności na Wołyniu? Komu było na rękę to Powstanie? Kto tak nakłaniał i poganiał tych zmęczonych wojną ludzi? Dlaczego nie znalazł się nikt rozsądny kto by powiedział :zaczekajcie, to jeszcze nie ten moment.... Patrząc wczoraj na mojego prawie 6 letniego synka, jego uśmiech radość i optymizm nie byłam w stanie sobie wyobrazić co te dzieci musiały widzieć i przeżyć. Im wszystkim należy się pamięć i szacunek. Dlaczego w TV nie wypowiadają się warszawiacy który przeżyli? Czy tylko AK walczyło o Warszawę? Ja chętnie posłuchałabym też ich zdania na ten temat. Słyszę tylko ciszę i widzę polityków kłócących się nad grobami tych którzy zginęli.
Polak
2 miesiące temu
Gwiazdą była Hanka Ordonówna. A ci celebryci nawet nie stali obok gwiazd.
Aga
2 miesiące temu
Małgorzata Kożuchowska zmień fryz na poprzedni.
Polka
2 miesiące temu
Warszawa To Najpiękniejsze Miasto Świata,podnieść się z takich ruin,zgliszczy i popiołów ludzkich szczątek to jest Heroizm na skalę Swiatowa
Szacunek
2 miesiące temu
Powstanie było nie potrzebnym zrywem to moje zdanie,ale Podziwiam i Szanuję Powstańców za Ich czyn,heroizm,odwagę i miłość do Warszawy ,Polski
...
Następna strona
bECPxAzx
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Emmy 2021. Spektakularne kreacje zdobywają czerwony dywan: Anya Taylor-Joy, Catherine Zeta-Jones, Kate Winslet (ZDJĘCIA)

Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Telewizyjnej już po raz 73. Rozdała nagrody Emmy dla najlepszych programów i seriali. Zobaczcie, w jakich kreacjach gwiazdy zaprezentowały się na wielkiej gali. Który "look" najbardziej przypadł Wam do gustu?
9.

Jak na początku kariery wyglądały największe makijażowe gwiazdy YouTube? Red Lipstick Monster, Karolina Stylizacje i inne (ZDJĘCIA)

Zebraliśmy dla Was najpopularniejszych beauty twórców polskiego YouTuba. Nie tylko Red Lipstick Monster, Agnieszka Grzelak czy Karolina Stylizacje mają dziś milionowe zasięgi. Pamiętacie ich początki?
bECPxAzy
8.

Katarzyna Warnke prezentuje BOGATĄ MIMIKĘ podczas wypadu do knajpki z Piotrem Stramowskim (ZDJĘCIA)

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski spędzili ostatnio popołudnie na lunchu w jednej z warszawskich knajpek. Na spotkaniu aktorka pokazała szeroki wachlarz ekspresji mimicznych. Ma "plastyczną" twarz?
7.

Zofia Zborowska zajada lunch i buszuje po sklepach (ZDJĘCIA)

Miłośniczka zwierząt nie zapomniała o swoim pupilu podczas wypadu na miasto. Towarzyszył jej również podczas zakupów u znanego projektanta.
6.

Małgorzata Rozenek w towarzystwie uśmiechniętego Radzia i torebki za 21 TYSIĘCY drepcze do gabinetu medycyny estetycznej (ZDJĘCIA)

Obwieszona markowymi ubraniami Małgorzata Rozenek zawędrowała w piątek do, jak sama to określiła, "magicznego miejsca". Jesteście ciekawi, jakie "czary" wykonał na niej lekarz?
bECPxAzz
5.

Izabela i Adam Małyszowie ucztują w warszawskiej restauracji z córką Karoliną i zięciem (ZDJĘCIA)

Po powrocie Karoliny z podróży poślubnej Izabela i Adam Małyszowie zabrali córkę i jej męża na rodzinną kolację. Spotkanie przebiegło w wyjątkowo sielskiej atmosferze.
4.

Emil Stępień i Jarosław Jakimowicz prowadzą ożywioną dyskusję na obiadku w centrum Warszawy (ZDJĘCIA)

Cieszący się raczej szemraną reputacją panowie wyraźnie dobrze bawili się w swoim towarzystwie. Myślicie, że w Jarku Emil znajdzie sobie nowego wspólnika do firmy produkcyjnej?
3.

Radosław Majdan PARKUJE NA ZAKAZIE, zajmując prawie cały chodnik (ZDJĘCIA)

Radosław Majdan zaparkował ostatnio swoje BMW w niedozwolonym miejscu, ale udało mu się uniknąć mandatu. Farciarz?
bECPxAzA
2.

Klaudia El Dursi i uczestnicy "Hotelu Paradise" wspierają Sonię Szklanowską na premierze jej SINGLA (ZDJĘCIA)

Na warszawskiej premierze singla Soni Szklanowskiej brylowali bohaterowie poprzednich edycji "Hotelu Paradise", w tym Krystian Feretti z ukochaną, Kara i Marcin, Kornelia oraz Nathalia. Na evencie gościła również Madzia Wójcik z "Big Brothera". Fajne towarzystwo?
1.

Taras z widokiem na jezioro, studio nagraniowe i wielka kuchnia. Tak mieszka Radek Liszewski z zespołu "Weekend"! (ZDJĘCIA)

Po pożegnaniu się z "Tańcem z gwiazdami" gwiazdor disco polo może odpocząć w swojej podlaskiej willi.
bECPxAAn