Trwa ładowanie...
Przejdź na

Hermaszewski ostro o pracy kosmonauty: "To jest zbyt trudne. Wymaga całkowitego poświęcenia"

35
Podziel się:

Pierwszy Polak w kosmosie udzielił wywiadu Marcinowi Prokopowi.

Mirosław Hermaszewski to jedyny Polak, który jak dotąd był kosmosie. Kosmonauta 5 lipca 1978 roku odbył swój jedyny lot w kosmos:

Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej czuję się zaszczycony umożliwieniem mi wykonania lotu kosmicznego na radzieckim statku Sojuz 30 i orbitalnej stacji Salut 6. Okazanego mi zaufania nie zawiodę! - mówił kilka minut przez startem Hermaszewski.

Ostatnio postanowił udzielić wywiadu Marcinowi Prokopowi w programie Z tymi co się znają. Dziś lotnik jest już dziadkiem i jak sam stwierdził, nie wysłałaby żadnego ze swoich wnucząt w kosmos:

Ani teraz, ani za 10 lat. To jest zbyt trudne. Wymaga całkowitego poświęcenia - powiedział stanowczo.

Zobaczcie.

KOMENTARZE
(35)
Piter
3 lata temu
Świetny ten gość trzeba pochwalić nasz ziom był w kosmosie.. Zawsze się zastanawia tyle tego wielkiego tam i czy my jesteśmy sami we wszechświecie.
gość
3 lata temu
Najsmutniejszy los spotkał suczkę Łajkę. R***y złapali ją błąkającą się bez właściciela i przysposobili do lotu w kosmos..
GośćyG
3 lata temu
Jestem pod wrazeniem
gość
3 lata temu
brawo Panie Generale.Zmienic zieciA
Toxy
3 lata temu
Chwala Bohaterom!
Najnowsze komentarze (35)
gość
3 lata temu
Zawsze podziwiałam Pana , Panie generale życzę dużo zdrowia
gość
3 lata temu
Boze! Kto jeszcze wierzy ze Hermaszewski gdzies byl? Ruszcie ludzie mozgiem. Teraz to jeszcze bym uwierzyla, ale nie w 1978!!!! Nigdzie chlop nie byl! Ani R***y! Ani Amerykanie! Nie w tamtych latach! Zbudowali ogromne studio i tyle. Lajka tez nigdzie
gość
3 lata temu
Najtrudniej to chyba kłamać bo nikt w żadnym kosmosie nigdy nie był
gość
3 lata temu
Krążyły wieści,że pan kosmonauta ma coś na sumieniu.
gość
3 lata temu
szkoda, ze wcale nie byl w kosmosie
gość
3 lata temu
Dzisiaj w Lublinie na festiwalu Kontynenty będzie miał prelekcję chyba o 18:00. W CSK. Chodźcie koniecznie jeśli macie okazję!
gość
3 lata temu
Hermaszewski jest teściem pisiora Czarneckiego,czyli jego wnuki to dzieci Czarneckiego.Jestem za wysłaniem ich wszystkich w kosmos na zawsze,żeby ta zaraza się nie rozmnażała tu ma ziemi
gość
3 lata temu
K*****u a zasiadanie we WRONIE to była zdrada!
gość
3 lata temu
niech tam lepiej opowie co robił w stanie wojennym w wojskowej radzie ocalenie narodowego z takimi zdrajcami jak jaruzelski, kiszczak itd
gość
3 lata temu
Stary k****h.. Dajcie już spokój.. Dobrze, że PiS emerytury im skrocił.
gość
3 lata temu
czyzby narobil w gacie w czasie startu? wredny typ wart swojego ziecia jak i ziec jego nigdy nie slyszalem aby inni kosmonauci tak wypowiadali sie o swoim locie czesto latali kilkakrotnie
gość
3 lata temu
wiemy, niestety
gość
3 lata temu
On by pewnie nikogo nie wypuścił w kosmos bo straciłby pozycję monopolisty. Hermaszewski to klasyczny przykład zjawiska dotyczącego wielu astronautów a z humorem opisanego w BigBangTheory S6E5. Polecam :)
gość
3 lata temu
Z tym zięciem Czarnieckim to prawda? Jeśli tak to współczuję! Co do samego pana Hermaszewskiego to uważam, że to Wielki Człowiek! Byłam kiedyś na jego wykładzie, sympatyczny i skromny, brawo!
Oferty dla Ciebie