Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
Witek
|
aktualizacja

Historia miłości Andrzeja i Agaty Dudów. Początki nie były łatwe. "W małżeństwie są SPORY o różne kwestie"

217
Podziel się:

Agata Duda nie zakochała się w Andrzeju Dudzie od razu. Na początku znajomości była w związku z tym "niedostępna". Oto historia miłości prezydenckiej pary.

Historia miłości Andrzeja i Agaty Dudów. Początki nie były łatwe. "W małżeństwie są SPORY o różne kwestie"
Oto historia miłosna Agaty i Andrzeja Dudów (East News)

Andrzej Duda z racji pełnionej funkcji od 2015 roku nieustannie budzi medialne zainteresowanie. Prezydent RP ciekawi społeczeństwo nie tylko za sprawą politycznych poczynań, ale i swojego życia prywatnego.

Andrzej Duda od prawie trzech dekad jest mężem Agaty Kornhauser-Dudy, a ich małżeństwo, jak można się domyślić, intryguje również Polaków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Andrzej Duda został "Węgielkiem"?

Historia miłości Agaty i Andrzeja Dudów. Początki nie były łatwe

O swojej relacji chętnie przy różnych okazjach opowiadają sami zainteresowani. W jednym z wywiadów pierwsza dama zdradziła m.in. historię poznania. Spotkali się w latach 90. w Krakowie na prywatce u wspólnego znajomego.

Poznaliśmy się w trzeciej klasie liceum, tuż przed wakacjami, na imprezie urodzinowej naszego wspólnego kolegi. Pamiętam, że Andrzej odprowadził wtedy mnie i moją koleżankę do domu - opowiadała na łamach gazetki "Twój Prezydent Andrzej Duda" Agata.

Nie była to jednak miłość od pierwszego wejrzenia i Kornhauser potrzebowała nieco czasu, by przekonać się do przyszłego męża. W jednym z artykułów magazynu "Viva!" czytamy, że wiele osób początkowo nie mogło uwierzyć, że Agata i Andrzej się spotykają. Wiele ich bowiem dzieliło. "On uwielbiał górskie wycieczki, ona była bardziej domatorką".

Nastąpiły kolejne spotkania - wspólne wyjścia do kina i naurządzane wtedy w Pałacu pod Baranami tańce letnie. Oczywiście już bez koleżanki - opisywała dalszy rozwój relacji żona głowy państwa.

Biografka prezydentowej, Anna Nowak, także potwierdza, że podczas gdy młody Andrzej zauroczył się od razu, Agata musiała się do niego przekonać:

Jej nie przyszło to tak łatwo. Na początku była niedostępna, choć nie unikała spotkań z zabiegającym o jej względy kolegą.

Niekiedy bywało w związku z tym niezręcznie:

Dudek, bo tak wołali na niego rodzice, od razu zagiął na Agatę parol. On się jej niespecjalnie podobał, nie chciała z nim iść na tańce. Kiedy w końcu poszła, wiła się jak piskorz, gdy Andrzej w tańcu, niby to przypadkiem, usiłował przylgnąć ustami do jej szyi, włosów czy policzka - czytamy w  "Agata Kornhauser-Duda. Pierwsza Dama Rzeczpospolitej".

Andrzej Duda wspomina emocjonującą podróż z żoną

Polityk z kolei wspominał ich początki m.in. w rozmowie z "Super Expressem", opowiadając, jak wybrali się we wspólną podróż autostopem po Europie.

To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z nutellą - mówił z rozrzewnieniem kilka lat temu.

Mama Andrzej Dudy opowiada o ślubie syna z Agatą

Wkrótce Andrzej dopiął swego i w 1994 roku wzięli ślub cywilny, a rok później kościelny. Mama Dudy ujawniła szczegóły ceremonii w książce "Rodzice prezydenta. Janina Milewska-Duda i Jan Tadeusz Duda w rozmowie z Mileną Kindziuk".

Ich ślub był niezwykłym przeżyciem dla nas i wielkim wydarzeniem. Sakrament błogosławił w kościele Wizytek ksiądz Mieczysław Maliński, który wcześniej był spowiednikiem Andrzeja i Agaty. To on zasugerował, żeby Agatę do ołtarza prowadził jej ojciec, a ja miałam prowadzić Andrzeja. Tak też się stało. Dodatkowo w czasie mszy Agata i Andrzej sami przeczytali czytania mszalne. Oczywiście także "Pieśń nad pieśniami".

Agata i Andrzej Dudowie mówią o sobie

Na przestrzeni lat Dudowie ciepło wypowiadali się także o sobie nawzajem.

Cenię Andrzeja za to, jakim jest człowiekiem, mężem i ojcem. Można by powiedzieć, że posiada komplet tych cech, które, według mnie, powinien mieć ojciec rodziny. Daje nam, mnie i córce, duże poczucie bezpieczeństwa, pamięta o wszystkich świętach i ważnych okazjach, pojawiając się czasem niespodziewanie w drzwiach z bukietem kwiatów. Jest w tym uroczy - słodziła ukochanemu w jednym z wywiadów Agata.

Mam wspaniałą, mądrą, bardzo dobrą żonę, którą ogromnie kocham. Jesteśmy normalnym małżeństwem. W małżeństwie są spory o różne kwestie, o wychowanie dzieci, o to, jak się zachować w danym momencie, jeśli chodzi o sprawy domowe, o to, jak wydać domowe pieniądze. Są spory o różne rzeczy i to jest naturalne. Każde z nas ma swoje poglądy na wszystkie sprawy - opowiadał zaś w 2016 roku o małżeństwie z germanistką prezydent, tłumacząc też, dlaczego ta nie zabiera głosu w sprawach politycznych:

Pierwsza dama jest osobą, która powinna się starać świadczyć dobro. I moja żona to robi. Przyjęła sobie dwa obszary: sprawy społeczne, w tym przede wszystkim charytatywne, i kwestie edukacyjne.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(217)
ruwado
8 miesięcy temu
A co to kogo..... Niech idą już w jasny.....
Anka
8 miesięcy temu
Mogłaby się wzorować na p. Kwaśniewskiej. I nie myśle tutaj o ubiorze bo p.Kwaśniewskiej trudno dorównać ale chociażby postawą wobec kobiet.
Koko
8 miesięcy temu
Słaby On, Słaba Ona. Niech się kochają, ale bez wizji pierwszej pary tam w tym Krakowie. Byśmy nie musieli patrzeć na super couple prezydenta.
łot de fakk
8 miesięcy temu
Aż mi z wrażenia w brzuchu zabulgotało... Zaraz wyjdzie opinia.
yarek
8 miesięcy temu
tragedia,
Najnowsze komentarze (217)
analityk
8 miesięcy temu
to dlatego tak namolnie nawijał o opcji niemieckiej, która mu uciekała
KASIA
8 miesięcy temu
Nieszczęścia chodzą parami
Kiki
8 miesięcy temu
Prezydent? Ciężko mówić o osobie, która jest na tym stanowisku jako prezydencie kraju. Jedyne co robi to dba o interesy swojego ugrupowania, robi wszystko by zabetonować na lata system polityczno prawny dla ludzi PiS. Stąd ta szybka zmiana regulaminu sądu najwyższego, czy też powierzenie misji tworzenia rządu Morawiec kiego tak by na koniec listopada móc wybrać prezesa komisji nadzoru finansowego wedle pomysłu PiS. Dojna zmiana się cementuje na lata. Nie zasługuje na to miano. Niestety nie dorósł do tego zaszczytu. Jeszcze 1;5 roku trzeba będzie na te jego urzędowanie patrzeć do kolejnych wyborów prezydenckich.
Janek
8 miesięcy temu
Jedyny uczciwy prezydent po P: Kaczyńskim bo inni kombinowali i zrobili z nich milionerów oczywiście za prowizje
tom
8 miesięcy temu
Pani Agata w Polsce--sztywna, niemowa... ale jak byli w Stanach, a ludzie masowo krzyczeli konstytucja..!!!! to raptem zrobiła sie pobudzona, podskakiwała, energicznie rękami dyrygowała skandującym.... !!! Krzyczała... Cwane ziółko.... !!!!Jako para prezydencka--- najgorsza.....!!!!!!!
bbbbbbbbb
8 miesięcy temu
a pamietacie jak wybrany był za pierwszej kadencji?....i ta niemowa wrzeszczała,,,ja się nie boję pana, panie kaczyński,,,i co zamilkła?
jamar
8 miesięcy temu
Podobno nie ma brzydkich kobiet.
cudowna
8 miesięcy temu
para...błazen i milczka
kurad
8 miesięcy temu
Ta para to jest najgorsze co się mogło Polsce zdarzyć
spór o łamani...
8 miesięcy temu
spór o łamanie konstytucji?
Pirx
8 miesięcy temu
Piszecie bzdury na podstawie ich niby wspomnień. Czyli tego co chcą żebyście myśleli. Pogadajcie ze znajomymi co oni mówią o nich, to prawdziwy obraz a nie wydumane niby wspominki.
Emerytka
8 miesięcy temu
Najgorsza para prezydencka .A Duduś to szkoda gadać .
Emerytka
8 miesięcy temu
Najgorsza para prezydencka .A Duduś to szkoda gadać .
Kol
8 miesięcy temu
To raczej dama do towarzystwa a nie prezydentowa i do tego niemowa.
...
Następna strona