Iga Świątek usłyszała przeprosiny za pytanie o koraliki. Nie wszystko poszło zgodnie z planem dziennikarza: "NIE ROZUMIEM PYTANIA"

Iga Świątek po emocjonującym meczu z Anną Kalinską spotkała się z dziennikarzami. W trakcie konferencji prasowej doszło do wymiany zdań z dziennikarzem Tomaszem Moczerniukiem, który kilka dni wcześniej wcześniej zadał jej kontrowersyjne pytanie o koraliki. Tenisistka udzieliła mu zdawkowych odpowiedzi. Ewidentnie nie zapałała do niego sympatią...

Iga Świątek usłyszała przeprosiny za pytanie o koralikiIga Świątek usłyszała przeprosiny za pytanie o koraliki
Źródło zdjęć: © YouTube
Kokosimo

Podczas sobotniego meczu na Arthur Ashe Stadium Iga Świątek pokazała niezwykłą determinację, odrabiając straty w starciu z Anną Kalinską. Polka, będąca wiceliderką rankingu WTA, wygrała 7:6(2), 6:4, co zapewniło jej awans do IV rundy US Open 2025.

Konferencja prasowa po meczu

Po zakończeniu spotkania Świątek wzięła udział w konferencji prasowej. W trakcie sesji pytań w języku polskim głos zabrał Tomasz Moczerniuk, który wcześniej zadał jej pytanie o koraliki, co wywołało niezadowolenie tenisistki. Tym razem dziennikarz związany z "Przeglądem Sportowym" przeprosił za swoje wcześniejsze słowa i pogratulował Idze zwycięstwa.

Chciałem cię też bardzo serdecznie przeprosić za niezręcznie sformułowane pytanie podczas poprzedniej konferencji. Bardzo cię szanuję, nie chciałem sprawić żadnego dyskomfortu - przekazał dziennikarz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Problemy Igi Świątek podczas dekoracji. Tego się nie spodziewała (wideo)

Moczerniuk zapytał również, czy mecz z Kalinską był najtrudniejszym dotychczasowym wyzwaniem dla Świątek. Wówczas w sali konferencyjnej zapanowała na kilka sekund wymowna cisza.

No... tak, to był najbardziej zacięty mecz - odpowiedziała zdawkowo sześciokrotna mistrzyni wielkoszlemowa.

Adaptacja do warunków na korcie

Dziennikarz poruszył także temat różnic między grą w sesji dziennej a wieczornej, nawiązując do słów Coco Gauff. Świątek przyznała, że musiała przyzwyczaić się do świateł i atmosfery, ale warunki na korcie były podobne.

Na koniec konferencji Moczerniuk zadał pytanie o płynność gry, na co Świątek odpowiedziała: "Nie rozumiem pytania", po czym zakończyła swoje wystąpienie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Iga Swiatek Press Conference | 2025 US Open Round 3 

Iga Świątek usłyszała przeprosiny za pytanie o koraliki
Iga Świątek usłyszała przeprosiny za pytanie o koraliki © YouTube
Iga Świątek usłyszała przeprosiny za pytanie o koraliki
Iga Świątek usłyszała przeprosiny za pytanie o koraliki © YouTube
Iga Świątek
Iga Świątek © Getty Images
Iga Świątek
Iga Świątek © Getty Images
Źródło artykułu: pudelek.pl
Wybrane dla Ciebie
Nikt nie czyta, wszyscy wiedzą