Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Internauci GRZMIĄ pod wpisami "Pytania na śniadanie": "Wszyscy strajkują, a w TVP CISZA!"

371
Podziel się

Na fanpage'u śniadaniówki zaroiło się od komentarzy oburzonych widzów. Sporej części nie spodobało się to, że mimo ogólnopolskiego strajku mediów, środowe wydanie "Pytania na śniadanie" poprowadzono jak gdyby nigdy nic.

Internauci GRZMIĄ pod wpisami "Pytania na śniadanie": "Wszyscy strajkują, a w TVP CISZA!"
Internauci ostro o nie wspierającym strajku mediów "Pytaniu na śniadanie" (East News, FORUM)
bDTZMGcB

Niedawno okazało się, że rząd planuje wprowadzić nowy podatek, który wyraźnie uderzy w polskie media, ale także i w widzów, słuchaczy, czytelników oraz internautów. Chodzi o składki "z tytułu reklamy", które spowodują osłabienie, a nawet mogą doprowadzić do unicestwienia części mediów.

Projekt rządzących dotknie między innymi portale internetowe, media tradycyjne oraz firmy, które w swojej ofercie mają zewnętrzne nośniki reklam. Pozyskane kosztem wyżej wymienionych pieniądze mają trafić do Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Fundusz Ochrony Zabytków i Funduszu Wsparcia Kultury w Obszarze Mediów.

W związku z godzącymi w wolność mediów obciążeniami finansowymi wystosowano do władz RP list otwarty, pod którym podpisało się wiele dotkniętych podmiotów, w tym wydawca serwisu Pudelek, Wirtualna Polska.

bDTZMGcD

Dodatkowo w środę większość serwisów informacyjnych i stacji telewizyjnych przyłączyła się do akcji Media bez wyboru. Na kanałach telewizyjnych i portalach widzowie mogli zobaczyć jedynie czarno tło z białym napisem "Tu miał być Twój ulubiony program".

Jak można się domyślać, jedyną stacją, która działa jak gdyby nigdy nic, jest Telewizja Polska. Podczas gdy stacje wstrzymały nadawanie programów, na TVP wszystko emitowane jest tak jak każdego innego dnia. Normalnie działają także facebookowe fanpage'e formatów, które możemy oglądać w telewizji publicznej.

bDTZMGcJ

Pod wpisami zachęcającymi do oglądania środowego wydania Pytania na śniadanie z Marzeną RogalskąTomaszem Kammelem zaroiło się od komentarzy krytykujących działania rządzących i braku jakiegokolwiek odniesienia się śniadaniówki do protestu.

Wszyscy strajkują, a w TVP cisza, Okropieństwo! W TVP jak gdyby nigdy nic. Tchórze!, Chcę mieć wybór!, A może coś wspomnicie o proteście wolnych mediów?, Nie jest Wam wstyd?, Przestaję Was lubić - piszą rozgniewani widzowie pod postem śniadaniówki. W komentarzach pod wpisami Pytania na śniadanie pojawiły się zdjęcia z napisem "wolne media". 

Oberwało się także dziennikarzom Telewizji Polskiej:

Jak Wam nie wstyd, dziennikarze TVP!, Tak się zastanawiam, wiem, że macie kredyty i żyć za coś trzeba, ale naprawdę nie wstyd Wam pracować w TVP? Zwłaszcza dziś, kiedy walczą wszyscy wasi koledzy i koleżanki? - czytamy.

bDTZMGcK
bDTZMGcL
bDTZMGcM
bDTZMGde
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(371)
Nie zrobią
2 miesiące temu
Jak wylacza internet to dopiero będzie zadyma
Gość
2 miesiące temu
A wy wszyscy gdzie jesteście jak trzeba wesprzeć przedsiębiorców którzy nie mają za co żyć i otwierają swoje biznesy a są gnębieni przez policję i sanepid??????? Nawet o tym nie napiszecie... Lepiej pisać o bzdurach kto ma jaką torebkę i za ile!!!!!
Ana
2 miesiące temu
Wczoraj cały dzień słuchałam radia RMF classic, bez reklam można było w końcu muzyki posłuchać. Wszyscy płacą podatki Pozdrawiam
bDTZMGdf
Nik
2 miesiące temu
Ale bzdury... wolne media, hahaha. Prywatne telewizje nigdy nie były wolne, zawsze na usługach sponsorów.Nie pieprzcie głupot. Gruba kasa za reklamę leci i teraz część trzeba będzie oddać? Płacę codziennie podatki i nie płaczę. Prywatne telewizje nadają głównie chłam przerywany non stop reklamami a właściwie reklamy przerywane badziewnymi programami. Macie z tego gruby dochód więc płaćcie podatki. Jak się nie podoba to wyp********!
bodek
2 miesiące temu
Bardzo dobry pomysł z tym podatkiem. Nie będą tak zaśmiecać tymi reklamami.
Najnowsze komentarze (371)
CAYENNE
2 miesiące temu
Co się stało z twarzą Rogalskiej? Chodzi o zdjęcie trzecie od dołu. Próbuje się uśmiechać, widać, że się stara, ale mięśnie nie chcą współpracować, czy co? Wygląda dramatycznie, jakby jakiś czołg ją przeorał po czym jakiś niby pseudo chirurg pseudo medycyny również pseudo estetycznej bezskutecznie usiłował coś tam ratować z tego co zostało, połatać uszkodzone nerwy, połączyć mięśnie... Dramat.
Opornik
2 miesiące temu
Strajkowali tylko ci co podatkow nie placa a popieraja ci sami odpowiedz.
ada
2 miesiące temu
oj koledzy dziennikarze wstyd
polo
2 miesiące temu
ale Tomcio ma fajne suteczki:)
bab
2 miesiące temu
bo oni nie sa
*****tvn
2 miesiące temu
Może nie będzie tych poj.....nych reklam burdeli typu jakieś hotele srele wyspy paradise srise itp.
fajny
2 miesiące temu
był ten strajk ..wkońcu nie weszlam na pudelka ...
Andrzej
2 miesiące temu
Jestem za podatkami skoro i ja płacę. Prezydent ma rację. Druga sprawa co to za przedsiębiorcy co kredytów nabrali i teraz płaczą że nie mają na raty. No niestety interes z kredytu to żaden interes tylko interes banku. Jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi przedsiebiorcow takich też nie żal.
bDTZMGcX
*****tvn
2 miesiące temu
jakie bez wyboru tyle programów w telewizji ....
cfsozomn
2 miesiące temu
przeciez to jest pisowska telewizja i jedna wielka propaganda
Małgosia
2 miesiące temu
Marzena Rogalska i Tomasz Kammel - jesteście SUPER, tak trzymać!!!!
Oko
2 miesiące temu
Na Węgrzech ludzie nie wiedzą że ich europoseł zwiewał po rynnie z gejowskiej orgi bo ich telewizja ani portale o tym nie mówiły. Tak będzie u nas.
Olo
2 miesiące temu
***** ***
Olo
2 miesiące temu
Rogalska mis generation
...
Następna strona
bDTZMGdz