Ivy
|
aktualizacja

Irlandia Północna ZALEGALIZOWAŁA MAŁŻEŃSTWA JEDNOPŁCIOWE! "To historyczny dzień dla równości i praw człowieka"

88 reakcji
0
0
88
Podziel się

Nowe prawo wejdzie w życie za cztery tygodnie, a pierwsze ceremonie zaślubin będą mogły odbyć się 10 lutego.

Irlandia Północna ZALEGALIZOWAŁA MAŁŻEŃSTWA JEDNOPŁCIOWE! "To historyczny dzień dla równości i praw człowieka"
(getty images/pixabay)

Kwestia legalizacji małżeństw jednopłciowych na całym świecie budzi duże emocje. W Polsce partia rządząca nie bierze pod uwagę możliwości wprowadzenia takiego prawa i przekonuje, że małżeństwo jest stworzone w celu prokreacji, a skoro w parach homoseksualnych nie dochodzi do zapłodnienia, nie mogą spełniać definicji małżeństwa.

Tymczasem w wielu krajach na świecie prawo w tej kwestii robi się coraz bardziej postępowe. W poniedziałek Irlandia Północna zalegalizowała małżeństwa jednopłciowe. W praktyce nowe prawo wejdzie w życie za cztery tygodnie. Jak podaje BBC, pierwsze ceremonie zaślubin będą mogły odbyć się 10 lutego.

W związku z nowym prawem małżeństwa osób tej samej płci zawarte w innych częściach Wielkiej Brytanii od teraz są uznawane także w Irlandii Północnej. To niejedyne zmiany. Irlandia Północna wprowadziła również związki partnerskie dla par heteroseksualnych. Do tej pory mogły je zawierać jedynie pary jednopłciowe.

"To dobry dzień dla Irlandii Północnej, ważny dzień dla praw obywateli na Wyspach i bardzo ekscytujący dzień dla par jednopłciowych" - powiedział poseł Conor McGinn, który był inicjatorem poprawki przyjętej w lipcu przez brytyjską Izbę Gmin.

Z kolei Patrick Corrigan z Amnesty International dodał, że osoby homoseksualne "zbyt długo były traktowane w Irlandii Północnej jak obywatele drugiej kategorii".

"To historyczny dzień dla równości i praw człowieka w Irlandii Północnej" - ocenił.

Przypomnijmy, że małżeństwa jednopłciowe od 2014 roku są legalne w Anglii, Szkocji i Walii.

Myślicie, że polscy geje i lesbijki również doczekają się kiedyś takiego prawa?

88
0
0
0
0
0
0
KOMENTARZE
(88)
Zgg
2 tyg. temu
Dla pokolenia naszych dzieci będzie to normalka
gej
2 tyg. temu
Przykro patrzeć na tyle negatywnych komentarzy. Nie chcę nikogo oceniać ale dobrze byłoby zapoznać się bardziej szczegółowo z tematem, a nie opierać się jedynie na stereotypach oraz uprzedzeniach narzucających przez osoby, które nie mają zbyt wystarczającej wiedzy i szerszej wyobraźni.
.....
2 tyg. temu
I teraz beda pozary.w.irlandi.idac tropem niektorych mądrych
apm
2 tyg. temu
super:)
zazdro
2 tyg. temu
brawo! oby i u nas kiedyś kraj zaczął dbać o wszystkich obywateli :)
Najnowsze komentarze (88)
Mike
5 dni temu
Ptfuu kur..
pucia22
6 dni temu
Świat schodzi na psy, to jest chore.
6+1
7 dni temu
kazdego homosexa ktos kiedys spedalil
6+1
7 dni temu
teraz pora na malzenstwa 5osobowe i mieszane.Pamietamy poczatki wspolnych zon po 1917.Ludzie spostrzegli co traca.Powszechne spedalenie mlodziezy to tragedia dla panstwa.lepiej miec zone i 5 dzieci.
gosc
1 tyg. temu
Myślę, że w Polsce też to nastąpi, bo nie ma żadnych racjonalnych argumentów przeciw, są tylko protesty motywowane religią, a Polska jest najszybciej laicyzującym się krajem na świecie. Mieszkam w Niemczech, dla mnie to normalne, że sąsiad ma chłopaka i jeśli będą sobie życzyć, mogą zarejestrować związek w urzędzie.
ech
1 tyg. temu
Zmierzamy ku zagładzie ,będzie III wojna światowa i faktycznie muśliny nas zaleją bo nie będzie komu walczyć .Takie cioty w rurkach to tylko do obierania ziemniaków się nadają .
Slowianin
1 tyg. temu
Sodomja i gomorja, pujdą do piekła za tyn beswstyd
stophejt
1 tyg. temu
jak widać po komentarzach niektórzy faktycznie nie powinni się rozmnażać, a nawet istnieć.
Yours
1 tyg. temu
Zboczenie staję normą.
BUSIA
1 tyg. temu
NIE ZAGLĄDAM NIKOMU DO ŁÓŻKA...BO KAŻDY ŚPI JAK CHCE. JEDNAK MAŁŻEŃSTWA JEDNOPŁCIOWE TO JAKAŚ PORAŻKA DLA LUDZKOŚCI, BO GDYBY WSZYSCY Z NAS DOKONALI TAKIEGO WYBORU TO LUDZKOŚĆ PRZESTAJE ISTNIEĆ. ZWIERZĘTA TEŻ JAKBY DO NAS DOŁĄCZYLI TO NIE MAMY CO JEŚĆ. ITD ITP.
gosc
1 tyg. temu
BTW wiesz dlaczego zwierze , malpy staly sie czlowiekiem? . poczytaj literature swiatowa albo TV ale nie polska.
gosc
1 tyg. temu
do jasnej ..przestancie sie powolywac na biblie ! to nie kodeks dla wspolczesnego spoleczenstwa tylko feudalnego ! i religijnego. mamy swiecki swiat . jak ktos chce wierzyc to niech sobie dla siebie wierzy
gosc
1 tyg. temu
argument! puknij sie w twoja zakuta. naiwnosci i bystrosci umyslu ci zazdroscic nie mozna. litosci tepoto umyslowa. biologia to taka rzecz ktora w zaleznosci od proporcji , istnienia substancji w organizmie wydaje na swiat produkt.( musisz to akceptowac. taka jest natura) homo i hetero . oba gatunku ludzkiego , majacy prawo do milosci , socjalnych kontaktow checi posiadania potomstwa, potrzebe zaspokojania glodu , potrzeby sexu....itp....czyli jak kazdy homo sapiens( homo nie sa bezplodni i...posiadaja wlasne potomstwo). i ty nie wiesz czy ty albo inny bedzie homo albo hetero . obydwaj nie sa lepsi ani gorsi. dzieci potrzebuja osoby na ktora zawsze moga liczyc a nie okreslonej plci. matki ,ojcowie wychowuja samotnie..dziecko homo ojca nie staje sie z tego powodu homo. jest przesladowane przez ...religijne czesto osoby. nie pierwszy to raz . i przestancie sie powolywac na biblie. bo to nie ksiazka autorytatywna , pisana w czasach dla ludu feudalnego .
Mądre słowa
1 tyg. temu
,,Żeby kiedyś świat dowiedział się o każdym lekarzu, strażaku, bankierze, policjancie, nauczycielu, pisarzu, aktorze, żołtnierzu, projektancie, księdzy, który jest częścią społeczeństwa homoseksualnego w Polsce. Oni Was leczą, chronią, karmią, walczą za naszą wolność, ubierają, bawią i służą. Robią to z przyzwoitości i wiary, że musimy się wszyscy wzajemnie szanować i wspierać''. Mądre słowa pewnego Człowieka!
...
Następna strona