Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|
aktualizacja

Jacek Kurski zostanie ODWOŁANY ze stanowiska szefa TVP? "Bardziej od samego siebie kocham Telewizję Polską"

335
Podziel się

O jego losie decyduje Rada Mediów Narodowych. Czterech z pięciu członków już zagłosowało na niekorzyść Kurskiego.

Jacek Kurski zostanie ODWOŁANY ze stanowiska szefa TVP? "Bardziej od samego siebie kocham Telewizję Polską"
(East News)
bCyzezqZ

Gdy w 2016 roku ogłoszono nominację na nowego prezesa Telewizji Polskiej w osobie Jacka Kurskiego, reakcje były - delikatnie mówiąc - zachowawcze. Mało kto wierzył, że polityk PiS-u poradzi sobie z tak odpowiedzialną funkcją.

Kadencję Kurski zaczął od "czyszczenia" stacji z nie sprzyjających PiS-owi pracowników oraz doprowadził do rekordowego spadku oglądalności głównego programu informacyjnego. TVP mocno podpadła też środowisku filmowemu, określając nagrodzoną Oscarem Idę filmem o "żydowskim punkcie widzenia". Wkrótce Kurski naraził się całemu środowisku artystycznemu przy okazji afery związanej z organizacją Festiwalu w Opolu.

bCyzezrb

Gdy zorientowano się, że Kurski osłabia pozycję TVP, postanowiono się go pozbyć na wniosek posłanki Joanny Lichockiej, którą poparli zarówno jej partyjni koledzy, jak i opozycja. Jacek powrócił jednak na stanowisko. Plotkowano, że wstawił się za nim "ktoś z góry".


W ostatnim czasie ocena pracy Kurskiego nieco się poprawiła. Duża w tym zasługa popularnych programów rozrywkowych oraz "narodowych sylwestrów", na których królowało disco polo. Jeszcze niedawno na prezentacji wiosennej ramówki TVP prezes dumnie przemawiał, mówiąc, że telewizja publiczna "zaspokoiła wszystkie apetyty, wszystkie wrażliwości i wszystkie artystyczne gusta". Mimo to nad Jackiem ponownie zawisły ciemne chmury.

Podczas piątkowej konferencji Krzysztof Czabański z Rady Mediów Narodowych poinformował, że Rada rozpoczęła korespondencyjne głosowanie za odwołaniem prezesa TVP z funkcji. Za odwołaniem Jacka Kurskiego zagłosowało czworo z pięciorga członków. Szef RMN podziękował Kurskiemu za "prowadzenie Telewizji Polskiej w tych trudnych warunkach".

Na tej samej konferencji Andrzej Duda ogłosił, że podpisał nowelizację, na mocy której media publiczne otrzymają prawie dwa miliardy złotych. Ponoć odwołanie Kurskiego ze stanowiska było jednym z "warunków" prezydenta przed złożeniem podpisu.

bCyzezrh

Wcześniej Kurski wysłał do Dudy list, w którym napisał, że "oddaje się do jego dyspozycji".

Mimo wszystko bardziej od samego siebie kocham Telewizję Polską, Polskę. Nie muszę być prezesem telewizji. Ważne jest to, żeby media miały finansowanie - powiedział w programie Gość Wiadomości.

bCyzezri
bCyzezrC
KOMENTARZE
(335)
Lara
3 miesiące temu
No i ładnie się zachował.
Lilu
3 miesiące temu
Co by nie mówić facet jest elokwentny i merytorycznie zawsze bardzo dobrze przygotowany.
Ala
3 miesiące temu
Ma klase
bCyzezrD
Kul
3 miesiące temu
Pudlowi skończyły się tematy że zajął się polityką?nie ten poziom dziennikarstwa.. zejdzie na ziemie
Kolox
3 miesiące temu
Bardzo inteligentny facet, pozbycie sie go to strzal w kolano.
Najnowsze komentarze (335)
gosc
3 miesiące temu
prezesem juz nie jest teraz pewnie pojdzie w ministry, krzywdy mu nie zrobia , zastapil go kumpel .kumpel kumplowi oka nie wydziobi
Wyborca
3 miesiące temu
Może teraz prokurator się odważy i go przesłucha bo do tej pory się bał.
Niediscopolo!
3 miesiące temu
Błaga, niech zabierze Zenka ze sobą!
Corona+
3 miesiące temu
Pan JK co tu kryć jest Telewizją Polską! Kwarantanna =IV RP w rozkwicie! Brawo Jarek! Brawo Kot! Brawo Gorączka!
łodzinka
3 miesiące temu
Szkoda, Pan kurski rzeczywiście poprawił notowania TVP.Dodatkowym atutem jest to ,że jest bardzo inteligentny, rzeczowy. Szkoda wielka strata dla TVP. Szkoda.....i duża strata
mmm
3 miesiące temu
Telewizja kurskiego- napierdalanka w PO, seriale o smutnych księżniczkach promujące islam i disco polo...
mmm
3 miesiące temu
Telewizja kurskiego- napierdalanka w PO, seriale o smutnych księżniczkach promujące islam i disco polo...
klakier
3 miesiące temu
Koniec PiSu już się zbliża, już zmyka od mych drzwi, Pobiegnę go pożegnać, z radości serce drży. *** O szczęście niepojęte, PiS sam opuszcza mnie. O PiSie, kłamco z maską, żem Ciebie pozbył się. *** Nie jesteś godzien wcale, byś w sercu moim był, Tyś Kłamcą jest smoleńskim, a cały Świat z Ciebie kpi. *** O szczęście... *** Gdy hipokryzję wspomnę Twą, to z żalu płyną łzy, Boś zranił Serce Moje, o PiSie, Naród nie odpuści Ci. *** O Szczęście... *** Pragnąłbym Cię tak zniszczyć, jak Ty zniszczyłeś mnie, Przyjm jadu swego czarę, którym oplułeś mnie. *** O szczęście
bCyzezrv
Nika
3 miesiące temu
Przecież to prymityw! Co On preferował? Żenada!A teraz dostanie cieplutką posadkę w ministerstwie,nieważne jakim,Oni są "wszechwiedzący"
Gość
3 miesiące temu
Kura i kaczka jeden drób. Kurnik też jeden
afric
3 miesiące temu
jednego pisoskiego buraka zastąpią innym pisoskim burakiem - i tyle zmian
zzz
3 miesiące temu
Kurski wylansował Zenka. To tyle
Grażyna
3 miesiące temu
Pamiętacie jak Duda zavetował ustawę o Sądach?!Jest odpowiedzialaany za la oszenoe się esbeckich sędzia na świecie.Jest odpowiedzialny za odnoszenie tych zdrajców do UE.Teraz stawia ultimatum o odwołanie Kurskiego który tyle dla TVP zrobił.Decyzje Prezydenta są po to żeby pokazać ze ma coś do powiedzenia.Niech to szlak trafi.Nie pójdę na głosowanie!!Niech przegra nawet ze złodziejami.Oni też nic nie podpiszą ale to będzie zrozumiałe .A to co robi Duda to zdrada Polaków którzy na niego głosowali.Moja rodzina mi pójdzie na wybory mimo że jesteśmy pisowcami.Nie chcemy takiego Prezydenta !!!!To pajac.
sowa 11
3 miesiące temu
Wow "nic ni jest dane na zawsze"
...
Następna strona
bCyzezrX