Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|
aktualizacja

Jarosław Gowin żąda od Netfliksa usunięcia "bluźnierczego filmu" o Jezusie Chrystusie

185
Podziel się:

W komedii "Pierwsze kuszenie Chrystusa" przedstawiono Jezusa jako geja, apostołów jako alkoholików, a Maryję jako kobietę rozwiązłą.

Jarosław Gowin żąda od Netfliksa usunięcia "bluźnierczego filmu" o Jezusie Chrystusie
(east news/mat.prasowe)
bEEKiZaZ

Na początku grudnia na Netfliksie ukazał się film, który wywołał ogromne kontrowersje. Pierwsze kuszenie Chrystusa to produkcja grupy brazylijskich komików o nazwie Porta dos Fundos. W 46-minutowej komedii zawarto skecze, w których Jezus jest homoseksualistą, apostołowie alkoholikami, a Maryja "lekko się prowadzi". W jednej ze scen Bóg próbuje ją namówić na... seks za stajenką.

bEEKiZbb

Film spotkał się ze zdecydowanym sprzeciwem środowisk chrześcijańskich, które domagają się usunięcia go z platformy. Powstała nawet petycja, którą podpisało już prawie 1,4 miliona osób. Pojawiają się również głosy, by pozwać twórców filmu za obrazę uczuć religijnych. Przeciwnicy filmu obrzucili w Wigilię siedzibę komików koktajlami Mołotowa.

To nie pierwsza taka produkcja komików z Port dos Fundos. Rok temu na Netfliksie można było obejrzeć film Ostatni kac, nawiązujący tytułem do Ostatniej Wieczerzy, a fabułą do filmu Kac Vegas.

"Każdego roku brazylijska grupa "komediowa" "Porta dos Fundos" ("Tylne drzwi") produkuje na święta Bożego Narodzenia film, którego celem jest atakowanie chrześcijan i chrześcijaństwa.(...) Można powiedzieć, że produkcje te mają jeden, jedyny cel - bluźnierstwo (...) Nie ulega wątpliwości, że tym samym działają oni na rzecz poszerzania granic tolerancji opinii publicznej dla bluźnierstw i kpin z religii".

"Kolejny raz możemy przekonać się, że chodzi im wyłącznie o chrześcijaństwo, bo nic podobnego nie miało miejsca w stosunku do islamu.(...) Nikt nie ma prawa obrażać i atakować wiary miliardów ludzi na całym świecie. Ten rodzaj "artystycznego" przekazu ma tylko jedną oczywistą konsekwencję: znieczulenie ludzkich sumień i przygotowanie całkowitej społecznej akceptacji dla dalszych i jeszcze bardziej krwawych prześladowań chrześcijan na całym świecie - czytamy w petycji.

bEEKiZbh

Swoje oburzenie wyraził również Jarosław Gowin, który na Twitterze apeluje, aby internauci podpisali petycję.

"Reed Hastings: Żądamy, by Netflix usunął bluźnierczy film ze swojej platformy!" - napisał wicepremier, zwracając się jednego z założycieli i właścicieli Netfliksa.

Internauci nie potraktowali apelu Gowina poważnie.

"To nie oglądaj", "O! Jeszcze nie widziałem! Dzięki, dziś odpalam!", "Nikt nikogo nie zmusza do oglądania. A marginesie dodam, bądźmy tolerancyjni dla innych wyznań. Nie podpiszę petycji, sama podejmuję decyzje", "Nie starcza Panu do pierwszego, a Netflix Pan wykupił ?" - piszą w komentarzach.

bEEKiZbi

W odpowiedzi na skargi i apele Netflix tłumaczy, że "ceni i akceptuje twórczą swobodę artystów, z którymi współpracuje, a także ma świadomość, że nie wszystkim spodoba się ta treść".

Uważacie, że kontrowersyjny film powinien zniknąć z platformy?

bEEKiZbj
bEEKiZbC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(185)
Gościówa 👍
2 lata temu
Niech spróbują zażartować z Allaha i z muzułmanów.. Cwaniaki
Gosc
2 lata temu
Sa granice dobrego smaku. Tu zostały przekroczone. Obraza religii to nie powinna byc rozrywka.
Kaja
2 lata temu
Ta wiadomo w Chrześcijan można uderzać.... Niech w innych sobie uderzają, jak tacy odważni.
bEEKiZbD
dfd
2 lata temu
prosze o nazwe choc jednego filmu w podobnym tonie w stosunku do innej religii. czekam
pani.ka
2 lata temu
Netflix na pewno sie przejmie
Najnowsze komentarze (185)
666
9 miesięcy temu
dzięki Gowinowi obejrzałem
Byciehooooj
2 lata temu
Ciekawe ile osób źle piszących o filmie rzeczywiście go oglądało? Bo mam wrażenie że nie wie chyba o czym mówi... a łatwo jest wyciągnąć wnioski po 3 zdaniach pudelka. Pierw zobacz, potem komentuj!
Czarli
2 lata temu
Za wyśmiewanie islamu wyleciała pewna redakcja we Francji
olo
2 lata temu
A Gowin-- to kto ??/ Moze adwokat diabła ??/ Niech sie zajmie swoimi sprawami !! --żadac, to on może czegoś, od żony, dzieci !! I niech sie DEWOT nie popisuje !!!
zuzu
2 lata temu
Kurcze, to ja chyba nie jestem wierzaca, skoro na obu filmach sie uśmiałam - i na "kuszeniu", i na "ostatnim kacu".
fan
2 lata temu
a może Jarosław na mesjasza sie nada?
mila
2 lata temu
jak mają tyle odwagi to niech nakręcą o islamie ....czekamy ....
bweq
2 lata temu
OBRAZA !!!! muslimy obcięłby już wam głowy , "artyści" z Port dos Fundos
bEEKiZbv
janusz
2 lata temu
bluźnierstwem nie jest szykanowanie i wykluczanie gejów i lesbijek ze społeczeństwa przez KK??? co za hipokryzja tych niby takich chrześcijan?! sami dygnitarze KK naigrywają się ze swojego kościoła i swojej wiary postępując jak postępują! amen!
afrykaner
2 lata temu
ty gowin mów za siebie,ja kładę lachę na krzyż i biblię ,wiwat ateiści.
Miecznik
2 lata temu
Religia to największe bluźnierstwo przeciwko inteligencji i rozumowi człowieka! Religia to zaraza szerząca nienawiść ,wojny i wielką ciemnotę wśród ludzi!
Zuza
2 lata temu
Jakiej Narodowości i religii są autorzy ? Jak mi wiadomo Brazylijczycy są Katolikami Niech zgadnę są Żydami ?
Daniel
2 lata temu
Chrześcijaństwo i Islam stworzyli Żydzi, po to, żeby goje się sami wybili, bo po co oni mają ich wybijać, za dużo roboty.
omlet
2 lata temu
Katolik to pedo/fil a kościół siedziba LGBT,więc co za uraza zezwierzeceni?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEEKiZco
bEEKiZcp
bEEKiZcq
bEEKiZcr
bEEKiZcs
bEEKiZbX