Trwa ładowanie...
Przejdź na
Megi
Megi
|

Jerzy Stuhr komentuje wyrok sądu w swojej sprawie. Jego słowa zaskakują...

296
Podziel się:

Kilka miesięcy temu oczy niemalże całej Polski zwróciły się ku Jerzemu Stuhrowi, który prowadził samochód po spożyciu alkoholu. Dzisiaj sąd postanowił w sprawie 76-latka. Aktor zdążył już skomentować wyrok.

Jerzy Stuhr komentuje wyrok sądu w swojej sprawie. Jego słowa zaskakują...
Jerzy Stuhr komentuje wyrok sądu w swojej sprawie: "NIC TAKIEGO NIE ZROBIŁEM. Afera jest straszna..." (FORUM)

W październiku 2022 roku Jerzy Stuhr siadł za kierownicą swojego lexusa, choć wcześniej raczył się winem. Następnie 76-latek potrącił motocyklistę, który zeznał później, że aktor próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Cała sytuacja błyskawicznie została nagłośniona przez media, a nazwisko Stuhra wielokrotnie przewijało się w licznych nagłówkach w sieci czy w prasie. Sam aktor niedługo po całym zdarzeniu wydał oświadczenie za pośrednictwem mediów społecznościowych swojego syna, w którym to kajał się i przepraszał za swoje nierozsądne zachowanie. Stuhr przekonywał, że "podjął najgorszą decyzję w swoim życiu" i zaprzeczył, że zbiegł z miejsca zdarzenia.

Jerzy Stuhr usłyszał wyrok w swojej sprawie

W środowy poranek zapadł w końcu wyrok w sprawie Jerzego Stuhra, który skorzystał z przysługującego mu prawa i nie pojawił się w sądzie. W budynku obecny był za to poszkodowany w wyniku zdarzenia mężczyzna. Aktor został uznany za winnego zarzucanego mu czynu i otrzymał karę grzywny w wysokości 200 stawek dziennych. Dodatkowo Jerzy Stuhr dostał zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych przez trzy lata i musi wpłacić 6 tysięcy złotych na fundusz postpenitencjarny. Wyrok nie jest prawomocny, aktor może więc odwołać się od wyroku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Agnieszka Holland o Jerzym Stuhrze: "To mój przyjaciel, nie przestanę z nim rozmawiać"

Jerzy Stuhr komentuje wyrok sądu

Tuż po tym, jak wyrok został ogłoszony "Fakt" skontaktował się ze Stuhrem. Aktor przyznał, że nie zna jeszcze jego treści, a gdy dziennikarze serwisu opowiedzieli mu o tym, że zasądzony został wobec niego najniższy wymiar kary, aktor skomentował całe zajście.

No wie pani, nic takiego nie zrobiłem. Afera jest straszna... - powiedział.

Nieco innego zdania był pokrzywdzony motocyklista, który w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że wciąż odczuwa skutki październikowego zdarzenia.

Mam paraliż w lewej dłoni, w ostatnich miesiącach funkcjonuję tylko dzięki antydepresantom - opowiadał.

Tak Jerzy Stuhr tłumaczył się ze zdarzenia z udziałem motocyklisty

Przypomnijmy, że Jerzy Stuhr w swoich zeznaniach mówił, że nie potrącił motocyklisty, albo "tak delikatnie musnął, że tego nie zanotował". Aktor tłumaczył również, że nie miał zamiaru uciekać z miejsca zdarzenia, a jedynie chciał się odsunąć od rzekomo agresywnego motocyklisty, który miał wykrzykiwać obelgi pod adresem Stuhra.

Jedyną moją reakcją było odsunąć się od niego. Odsunąłem się autem, ale on do mnie dojechał i znowu krzyczał "morderco", "bandyto", "bydlaku". Zatem się zatrzymałem, myśląc "może rzeczywiście go musnąłem". Zapytałem się, czy wszystko w porządku, a on tylko stał naprzeciwko mnie" - mówił w zeznaniu Stuhr.

Jak oceniacie reakcję aktora?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(296)
Gosc
rok temu
Żenujące. Niczego nie zrozumiał…
Wilk
rok temu
Panie Stuhr - stało się, gdyż jechał pan pijany i naraził ludzi na niebezpieczeństwo, wprawdzie nic złego się nie stało, motocyklista tylko został muśnięty lusterkiem, które nawet się nie wygięło i nie stłukło, ale stał się pan w wyniku tego zdarzenia pośmiewiskiem w mediach. Internauci widzą, że niczego pan nie zrozumiał z tego , a jest pan rektorem uczelni artystycznej i Senat powinien pana odwołać z tej zaszczytnej funkcji. Rektor to osoba zaufania publicznego, a nie chłopczyk, czy bufon gardzący ludźmi. Przeproś pan społeczność akademicką za ośmieszenie się i narażenie uczelni na śmieszność.
Claire
rok temu
Ciemność! Widzę ciemność!
Aaq
rok temu
„Nic nie zrobilem” 🤦🏼‍♀️ TYPIE TO ZE MIALES SZCZESCIE I MOTOCYKLISCIE SIE NIC NIE STALO TO NIE ZNACZY ZE NIC NIE ZROILES TYLKO ZE MIALES FARTA!!!
Polak
rok temu
Szanowny Panie Jerzy Stuhr, niedawno ucichły komentarze pełne oburzenia w związku z jawną niesprawiedliwością w preselekcjach do eurowizji, gdzie wygrana Blanki jest kwestionowana, a Edyta Górniak przewodnicząca komisji wygłasza pełne pretensji wobec niezadowolonych odbiorców "odebraliście zwycięscy radość z wygranej", dzisiaj mamy następny nieładny ZAPASZEK, związany z pańską pyszną wypowiedzią "nic takiego się nie stało". Dlaczego porównuję pana do Edyty Górniak? Dlatego, że uważacie się za autorytety od wszystkiego, a tak naprawdę jesteś do niczego. Oboje jesteście pyszałkami i spadającymi gwiazdami, najgorsze w tym jest to, że tego nie widzicie, gdyż jesteście otoczeni lizusami, którzy mówią wam to, co chcecie usłyszeć. Zarabiacie duże pieniądze, ale nie stać was na autorefleksję.
Najnowsze komentarze (296)
katarzyna.
12 miesięcy temu
Pan Jerzy Stuhr jest moim ulubionym aktorem.Bardzo GO cenię,życząc Mu zdrowia i siły .
Daria
rok temu
POKOmoński mentor wstydzi się mówić po polsku za granicą. Nic dziwnego.
Daria
rok temu
POKOmonski mentor wstydzi się mowić po polsku za granią. Nic dziwnego,
matkaPL
rok temu
pycha i brak autorefleksji kroczy przed upadkiem.
miki
rok temu
nic się nie stało, Jurek, nic się nie staaaaaałłoooo
głos rozsądku
rok temu
Dobrze że cwaniaka ukarali, ale tragedia motocyklisty rzekomo "sparaliżowanego i na depresantach" jest raczej nadymana (skoro był w stanie gonić komedianta motorem to nic poważnego mu się nie stało). Nie przesadzajmy też z surowością kary za 0,7, Anglicy mogą mieć 0,8 i jeździć, czy to znaczy że są narodem zwyrodnialców i morderców?
fun
rok temu
ten "motocyklista" to po antydepresantach chyba nie jeździ motocyklem... chłopok liczył na jakieś odszkodowanie ale chyba się nie załapie naciągacz... Stuhr to zasłużony aktor, który wiele wniósł do polskiej kultury więc ja mu wybaczam za potknięcie, inna sprawa gdyby wypadek był poważniejszy, wtedy powinien być ukarany o wiele bardziej surowo...
Zniesmaczony
rok temu
Panie Stuhr - proszę wysłuchać znanego przeboju zespołu Perfect-"Niepokonani" i zejść cichutko ze "sceny". Został Pan pokonany przez WIELKI BABILON - Pańską pychę. Osoby na Pańskim stanowisku przekazywały swoim studentom nie tylko wiedzę lecz również wzorce i zasady postępowania (wiem o czym piszę bo jestem w Pana przedziale wiekowym i absolwentem AGH). Pan się skompromitował jak i wiele osób z tzw. show-biznesu jak i polityki, nadal publicznie rezonują i próbują utrzymać społeczeństwo w niewiedzy-ciemnocie, oraz otaczać się aurą wyjątkowości. Wyjątkowe jest społeczeństwo, które takie kreatury utrzymuje (wasza działalność jest bezproduktywna), wy powinniście dawać przykład społeczeństwu - tylko nie taki jak obecnie. Bez społeczeństwa jesteście nikim, bo komu zaprezentujecie swoje role lub idee. Kończ Pan wstydu oszczędź bo to hadko słuchać - jak by to skwitował Sienkiewicz.
Ffff
rok temu
Kljakies osoby w pierwszych komentarzach na górze nie kłamią , napisali szczerze
xavi
rok temu
Ten motocyklista to jakiś czubek. Zabrac mu prawo jazdy bo jest niebezpieczny dla uczestników ruchu drogowego.
Ami
rok temu
Bardzo Pana lubię, ale na miłość boską, każdy kto wsiada za kierownicę po alkoholu to potencjalny morderca .
Kik
rok temu
Coś tam jednak zrobił - wsiadł za kierownicę w takim stanie. To jest oczywiście niedopuszczalne i żadne okoliczności tego nie usprawiedliwiają. Natomiast jeśli chodzi o zdarzenie to tam chyba rzeczywiście nic się nie stało (na szczęście).
Pani60plus
rok temu
Droga gawiedzi sąd i biegli są od wydawania wyroków. Szlachetny człowiek to mu dokopać?
Wacław
rok temu
W UK z takiego niskiego poziomu alkoholu nie byłoby afery. Nagonka na niego, bo prawica nie lubi wybitnych aktorów.
...
Następna strona