Trwa ładowanie...
Przejdź na
Venus
|
aktualizacja

ZAPADŁ WYROK ws. Jerzego Stuhra!

169
Podziel się:

Pod koniec 2022 roku Jerzy Stuhr usłyszał zarzut prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. 76-letni aktor, któremu grożą nawet dwa lata pozbawienia wolności, nie pojawił się na pierwszej rozprawie sądowej. Wiadomo, jaki wyrok zapadł w sądzie.

ZAPADŁ WYROK ws. Jerzego Stuhra!
Rozpoczął się proces sądowy Jerzego Stuhra (AKPA)

Pod koniec 2022 roku media obiegła wiadomość o przewinieniu Jerzego Stuhra. Nazwisko aktora zdobiło setki nagłówków po tym, jak 76-latek potrącił w Krakowie motocyklistę, a następnie usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Potrącony mężczyzna pognał za gwiazdorem, by następnie dokonać "ujęcia obywatelskiego". Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, uskarżającego się na ból ręki poszkodowanego przewieziono do szpitala. Wbrew zapewnieniom celebryty o wypiciu "trzech lampek wina do kolacji", badanie alkomatem wykazało u niego 0,7 promila alkoholu we krwi.

Rozpoczął się proces sądowy Jerzego Stuhra. Aktor nie pojawił się w sądzie

W ostatnich dniach ubiegłego roku media obiegła informacja, że Stuhr będzie musiał stanąć przed sądem. Wyczekiwana rozprawa rozpoczęła się w środowy poranek. Jak informuje "Super Express", aktor skorzystał z możliwości niestawienie się na procesie. W takim wypadku musiał jednak pojawić się pełnomocnik 76-latka. Według relacji tabloidu, na sądowym korytarzu widziany był za to poszkodowany w kolizji. Poinformowano też, że pełnomocnik Stuhra złożył wniosek w imieniu aktora, wyrażając wolę dobrowolnego poddania się karze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jerzy Stuhr wygrał proces o smog. Minister: to chęć zaistnienia

Pełnomocnik Jerzego Stuhra wnioskował w jego imieniu o dobrowolne poddanie się konkretnej karze. Prokurator miał inną propozycję

Wniosek o wydanie wyroku skazującego względem oskarżonego i wymierzenie mu kary (...) grzywny w wymiarze 240 stawek dziennych przy ustaleniu wysokości jednej stawki na kwotę 50 złotych, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów na okres trzech lat oraz orzeczenie obowiązku zapłaty świadczeniu na rzecz funduszu pomocy pokrzywdzonym w wysokości 5 tysięcy złotych. Zdaniem oskarżonego i obrony tego rodzaju wniosek spełnia wszystkie przesłanki wskazane w artykule 387 i jest on składany mimo nieobecności oskarżonego w trakcie rozprawy - mówił pełnomocnik Stuhra.

Jak informuje "Super Express", prokurator nie chciał przystać na ten wniosek. Miał z kolei zaproponować grzywnę w wysokości 300 stawek dziennych, gdzie jedna stawka to 150 złotych, trzy lata zakazu prowadzenia pojazdów oraz 25 tys. złotych na fundusz postpenitencjarny. Ponadto stwierdził, że nie ma przesłanek, by 76-letniego aktora pozbawiać wolności, m.in. z uwagi na to, że nigdy nie był karany i ma ogromny dorobek artystyczny.

Ujawniono treść zeznań Jerzego Stuhra. Tłumaczył się z picia alkoholu i próby opuszczenia miejsca wypadku

Podczas rozprawy nastąpiło także odczytanie zeznań Jerzego Stuhra przez sędziego. Aktor zrelacjonował dokładnie, co się wydarzyło się feralnego wieczoru. Stuhr po raz kolejny mówił o spożywaniu "wina do obiadu". Aktor tłumaczył, że pił alkohol trzy godziny przed wejściem za kółko. Wspomniał przy okazji, że "czuł się dobrze, a sprawność motoryczną miał zachowaną". Następnie opisał samą kolizję. Zgodnie z jego wersją wydarzeń, nie potrącił motocyklisty a jedynie "delikatnie go musnął". Próbę opuszczenia miejsca zdarzenia tłumaczył strachem przed agresywnym zachowaniem uczestnika kolizji. Motocyklista miał ponoć wykrzykiwać do Stuhra, że jest "mordercą, bandytą, bydlakiem". Po tych słowach aktor miał stwierdzić, że "bezpieczniej będzie odjechać".

Jerzy Stuhr skazany. Jest wyrok sądu

Jak donoszą media, sąd uznał, że Jerzy Stuhr jest winny prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu. Wobec aktora zastosowano karę grzywny w wysokości 200 stawek dziennych. Ojciec Macieja Stuhra otrzymał również trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sąd zarządził również, że gwiazdor ma wpłacić 6 tysięcy złotych na fundusz postpenitencjarny.

Warto dodać, że wyrok nie jest prawomocny. Na ten moment nie wiadomo, czy aktor ma zamiar odwoływać się od wyroku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(169)
Gość
4 tyg. temu
Jest dla mnie oczywiste, że prokurator nie wnioskował o pozbawienie wolności (bez przesady przy tego rodzaju przestępstwie). Natomiast prokurator chyba żartuje sobie, argumentując, że aktor nie zasługuje na pozbawienie wolności ze względu na swój dorobek artystyczny :p To tak jakby Zdzicho-mechanik albo Zenek co pracuje na taśmie już ew. mogliby dostać tę karę pozbawienia wolności. Wszak nie mają oni dorobku artystycznego. Hahaha, bo skisnę :D
Gosc
4 tyg. temu
Trzy lampki wina to butelka
Tessa
4 tyg. temu
To że się nie pojawił to jest brak szacunku dla poszkodowanego i w ogóle dla sprawy
Gosc
4 tyg. temu
Sprawdźmy średnia wieku pudelkowiczow. Jaki jesteś rocznik? Ja 85.
Polak
4 tyg. temu
Jestem skłonny uwierzyć Stuhrowi i to nie dlatego, że jest aktorem, ale dlatego, że motocyklista pojechał po bandzie i zeznał, że ktoś (Stuhr?) nasłał na niego gangstgerów z bronią, facet chce wycisnąć z tej kolizji maksimum korzyści.
Najnowsze komentarze (169)
Aga
3 tyg. temu
Prosta sprawa:PIŁEŚ ALKOHOL NIE JEDŹ. Nie ma tłumaczenia.
Koty
3 tyg. temu
To jednak te niekonstytucyjne sądy nie są takie złe
Tomek
4 tyg. temu
Jeśli próbował uciekać z miejsca wypadku to jest karygodne.. i to, że nie pojawił się dzisiaj na rozprawie pokazuje totalny brak szacunku.. czyli żadnych wniosków nie wyciągnął
Gość
4 tyg. temu
Pszeciesz wiadomo było że to szturm
B_K
4 tyg. temu
Pan Stuhr ma szczęście, że nikogo nie zabił. Uważam, że za jazdę po alkoholu powinni zabierać prawo jazdy na zawsze. Każdemu.
gość
4 tyg. temu
Słuchałam uzasadnienia tego "sędziego",który przewinienie uznał za "małą szkodliwość społeczną czynu" i wymagania kary proponowane przez prokuratora-jako "wygórowane"Sędzio,ty WILEKA SZKODLIWOŚCI SPOŁECZNA!Jak ci pijak za kierownicą zabije żonę,dziecko,matkę-inaczej będziesz śpiewał!TO ŻENUA DNIA,a może i tygodnia!WSZYSTKO cię może spotkać,byś NA WŁASNEJ SKÓRZE ODCZUŁ,JAKIM JESTEŚ I.......!Kobiela kiedyś grał epizod,film dział się w górach a Kobiela był instruktorem jazdy na nartach;mówił"kiej sie nie psewrócis-to sie nie naucys!"! I tak jest i z tobą,sędzio!Może posmakujesz kiedyś na wlasnej skórze,JAKA JEST SZKODLIWOŚĆ SPOŁECZNA CZYNU-gdy pijak wsiada za kierownicę!Bo wcześniej-nie zrozumiesz i dalej się będziesz kompromitował takimi gładkimi ale głupimi zdankami!
Ewa
4 tyg. temu
Pana Stuhra bardzo lubię i jego syna też jako aktorów. Życie prywatne tych panów wcale mnie nie interesuje. Jest to naganne, że kierował samochodem po spożyciu alkoholu ale jak słyszę motocykliści, motor to mnie momentalnie szlag trafia. Ich kultura na drodze jest na najniższym poziomie nie liczą się z nikim i z niczym bywają oczywiście wyjątki ale sporadycznie. Ten też próbował przypisać Panu Jerzemu dodatkowe przewinienia których nie udowodniono. Typowy motocyklista!
Ciekawsky
4 tyg. temu
Czy sąd ustalił kto tu POlewał?
Edek
4 tyg. temu
Podobno Opozda przegrała sprawę ze swoim ojcem.
ROB
4 tyg. temu
Kaczyński za słowa dostał 700 tyś zl Wolne sądy
Skończ wasc
4 tyg. temu
Wstydu oszczędź
Gość
4 tyg. temu
co ma do tego jego dorobek artystyczny?
zosia
4 tyg. temu
oczywistym jest że Stuhr popełnił błąd ale ten człowiek nigdy nie złamał prawa jest wybitnym aktorem uwielbiam go nie hejtujcie go tak
fgjhkgfsfg
4 tyg. temu
po polsku to aż wstyd odczytywać takie wyroki...racja panie stuhr...wstyd mi tak po prostu po polsku
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie