Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
Ivy
|

Jest WYROK w sprawie Meghan Markle kontra tabloid, który opublikował jej LIST DO OJCA!

147
Podziel się:

Meghan Markle pozwała magazyn "The Mail On Sunday" za publikację listu, który napisała do Thomasa Markle. W czwartek sąd apelacyjny w Wielkiej Brytanii wydał decyzję. Jest już oświadczenie księżnej.

Jest WYROK w sprawie Meghan Markle kontra tabloid, który opublikował jej LIST DO OJCA!
Jest wyrok w sprawie Meghan Markle kontra tabloid (Getty Images)

Meghan Markle, gdy jeszcze mieszkała na dworze królewskim w Wielkiej Brytanii, nieustannie narzekała na tamtejsze tabloidy, które nie dawały jej "taryfy ulgowej". Prasa wytykała księżnej nieznajomość etykiety, a także rozpisywała się o jej konflikcie z rodziną.

Nie jest tajemnicą, że była aktorka jest skłócona ze wszystkimi poza swoją mamą. Najbardziej napięte stosunki ma z ojcem, który oskarża ją o to, że gdy osiągnęła awans społeczny, przestała się z nim kontaktować. Thomas Markle apelował do córki na łamach tabloidów i udzielał wywiadów na jej temat, co jeszcze pogłębiło konflikt. W końcu Meghan wysłała mu list, w którym napisała, żeby dał jej spokój.

Markle poszedł z listem do redakcji "The Mail On Sunday" i jego treść ujrzała światło dzienne. Księżna pozwała tabloid, ale sąd pierwszej instancji stwierdził, że gazeta nie działała w złej wierze.

W dodatku list miał nie być wcale tak "poufny", jak zapewniała na sali rozpraw Meghan.

Zobacz także: Meghan Markle zawsze stawiała na swoim. Jej zachowanie było nie do przyjęcia

Markle odwołała się od wyroku i ten ruch okazał się dla niej wyjątkowo korzystny. W czwartek sąd apelacyjny orzekł bowiem na korzyść księżnej.

Te treści były osobiste, prywatne i publikowanie ich nie miało uzasadnionego interesu publicznego - argumentował sędzia.

Meghan natychmiast wydała oświadczenie, w którym skrytykowała wydawcę tabloidu za celowe przeciąganie sprawy w celu zwiększania zysków.

To zwycięstwo nie tylko dla mnie, ale dla każdego, kto kiedykolwiek bał się stanąć w obronie tego, co słuszne. Chociaż to zwycięstwo jest precedensem, najważniejsze jest to, że jesteśmy teraz zbiorowo wystarczająco odważni, by zmienić ten tabloidowy przemysł (...) Im dłużej to przeciągali, tym bardziej mogli przekręcać fakty, (...) aby uzyskać więcej nagłówków i sprzedać więcej gazet (...).

Byłam cierpliwa w obliczu oszustwa, zastraszania i wyrachowanych ataków. Dzisiaj sądy orzekły na moją korzyść - ponownie - potwierdzając, że "The Mail on Sunday", którego właścicielem jest lord Jonathan Rothermere, złamał prawo (...) - ogłasza księżna-celebrytka.

Myślicie, że od teraz tabloidy przestaną pisać o życiu prywatnym Meghan Markle?

Zdradzimy Wam, kto najlepiej klika się na Pudelku!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(147)
Asia
2 lata temu
DZIĘKUJE!! Ktoś tu polecał blog księgowej ze skarbówki na którym zdradziła sposob na odebranie 4000zl. Bardzo ich potrzebowałam dlatego wielkie dziękuje! Jeśli jeszcze nieodebraliście można wpisać Awantalecka blog i sobie poczytać. Wiara w ludzi przewrócona! : ) Jeśli przeczytaliście i chcecie polecic innym dajcie plusa aby komentarz doszedł do wiekszej liczby osób i inne osoby też miały szanse odebrać. Dziękuje!!
mdndj
2 lata temu
To jest ojciec, co mąci przeciwko własnemu dziecku? ...
Aneta
2 lata temu
Ona jest taka sama jak jej rodzina. Ona wyciaga wszystko na swiatlo dzienne to co dzialo sie w rodzinie krolewskiej. Oni tez powinni ja do sadu podac ???a o jej zyciu gada rodzina. Siebie sa warci.
hihaho
2 lata temu
Meghan nie jest księżną tak jak Harry nie jest księciem. Zrzekli się tytułów.
Jan
2 lata temu
No ale ma ona racje. Nikt z nas nie pisze listu aby ukazal sie w mediach bo moglby bezposrednio do nich napisac za kase
Najnowsze komentarze (147)
aaaaa
2 lata temu
Sąd uznał, że publikowanie prywatnego listu było naruszeniem prawa, bo inaczej nie mógł. Ale przy okazji wyszło, że Meghan pisząc list konsultowała go z innymi, specjalnie zmieniała treść, aby był bardziej wzruszający, bo liczyła się z tym, że zostanie opublikowany, wyszła ich współpraca z wydawcami książek, którym przekazywali informacje przez osoby trzecie, tak aby książka była ich laurką, choć wypierali się tego publicznie, zaprzeczali także w sądzie, a potem tłumaczyła się zanikiem pamięci. Z ujawnionych w procesie maili wynika, że nic nie było robione szczerze, wszystko było sprytnie kalkulowane, a Meghan nie jest tak wrażliwa, delikatna, nie jest ofiarą mediów, jak często się przedstawia, tylko potrafi manipulować i pogrywać z mediami, po cichu współpracować, że niby te informacje nie wychodzą od nich, dobierać słówka, aby wzruszyć. Wygrała proces, ale pokazała jednocześnie, że nie jest taki cudownym człowiekiem.
Brawo
2 lata temu
2:0 dla Meghan
Jaaa
2 lata temu
Przecież zrzekła się bycia księżną!!!! Dlaczego nadal ją tytułujecie?????
Ola
2 lata temu
Od dawna tym tabloidom należało się lanie. Oby zbankrutowali
Halinka
2 lata temu
Dlaczego ona posługuje się tytułem księżnej skoro zrzekli się z mężem tego?
Anka
2 lata temu
Czekolada... Skoncz juz! Idz do roboty
🤔🤔🤔🤔🤔🤔�...
2 lata temu
Powinna pozwać Ojca bo to on im przekazał list wiec dał im prawo do wykorzystania go 😏
Ona
2 lata temu
Wyrok słuszny. Ale ona nigdy nie była księżną tylko HRABINĄ. I podobno zrzekła się tytułu... nie podawajcie nieprawdziwych informacji.
Allium
2 lata temu
To zwycięstwo dla wszystkich kobiet, ale Polskie Bułki z Cebulką pękają że złości, dziw nad dziwy.
Ola
2 lata temu
Może i wygrała w sądzie - byloby zresztą dziwne, gdyby sąd w Wlk Brytanii zasądził przeciwko członkowi rodziny krolweskiej - ale opinie ma kobieta zrąbaną bezpowrotnie, to co o niej wyszło w trakcie apelacji pokazuje jednoznacznie jaka to klamczucha i manipulantka, nikt tego nigdy nie zapomni.
Bjo
2 lata temu
trzeba być podlym żeby ingerować życie aż tak prywatne. Rozumiem Ze chcą wiedzieć o nich dużo, ale wszystko z umiarem. Fajnie ze udało wam się wygrać apelację. W końcu media trochę zejda z tonu.
Mrs. Ed
2 lata temu
Zwycięstwo Meghan nie jest bez precedentu: swego czasu jej teść, Książę Koronny Karol, wygrał podobny proces o opublikowanie, mimo braku jego zgody, listu, którego fragmenty sam już uprzednio upublicznił. Rzecz jasna, Książę Karol, w przeciwieństwie do Madame Duchess, spotkał się (w większości) ze zrozumieniem i poparciem brytyjskiego społeczeństwa, i o ile pamiętam, strona pozwana nie odwoływała się od wyroku. Prawo jest prawem, i dobrze jest wiedzieć że jest przestrzegane, i że niezawisłe (Trójpodział Władzy) sądy funkcjonują zgodnie z podstawami demokracji i są bezstronne. Brawo Meghan.
Iwona
2 lata temu
Pudel co ty piszesz, to wydawca się odwołał, chcieli żeby był proces a co za tym idzie kolejne nagłówki i jeszcze więcej hejtu na tą dziewczynę. Zlituj się pudel i nie pisz już więcej
moj nick
2 lata temu
Nie ma faktycznie niesamowitego wykształcenia (znam wiele osób z lepszym), ale sama rodzina królewska mimo kończenia Eton, często niesamowitego wykształcenia nie ma. William zdaje się skończyl geografię, Harry coś w wojsku, nie wiem jakie studia miał, ale zdaje się że żaden z braci ani nikt z rodziny królewskiej nie poszedł na Oksford ani Cambridge. Nie jest z nadzwyczajnej rodziny, ale chyba oboje rodzice mają wyższe wykształcenie więc nie można powiedzieć że z ludu. Poza tym ojciec robił jakąś karierę w Hollywood. I jeszcze trzeba dodać, że ona sama jednak zrobiła sporą karierę grając w The Suits i zarabiając wiele milionów dolarów. (wystarczy dodać, że żaden Polak ni eodniósł takiej sławy i nie zrobił takiej kariety w Hollywood jak ona grając w tym nie najgorszym ale przecież nie najlepszym serialu), a oprócz tego faktycznie miała zainteresowania związane z tematami feministycznymi czy prawnoczłowieczymi od najmłodszych lat, co pokazywało jednak pewne zacięcie nonkonfromistyczne.
...
Następna strona