Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dollface
|
aktualizacja

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor UDERZAJĄ w Śpiewaka, bo ten wypomniał im wywiad z Kaźmierską: "My zarabiamy i dajemy innym, a ty BAWISZ SIĘ W SPOŁECZNIKA"

258
Podziel się:

"Kim jest ten pan?" - pyta obyta w świecie Joanna Koroniewska, której nie spodobała się krytyka ze strony Jana Śpiewaka. "Ciekawe, czy Pan Jan Śpiewak tak się spuszczał, kiedy Dagmara odwiedziła inne media?" - dodaje elokwentny Maciej Dowbor.

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor UDERZAJĄ w Śpiewaka, bo ten wypomniał im wywiad z Kaźmierską: "My zarabiamy i dajemy innym, a ty BAWISZ SIĘ W SPOŁECZNIKA"
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor uderzają w Jana Śpiewaka (East News, YouTube)

Odkąd media, w tym Pudelek, zaczęły bliżej przyglądać się postaci Żurnalisty, na jaw wyszło sporo niewygodnych faktów dla influencera bez twarzy oraz jego znanych i bogatych znajomych. Chociaż jeszcze dwa tygodnie temu gwiazdy i osoby publiczne prześcigały się, by wystąpić w jego podkaście, dzisiaj posiadanie jakichkolwiek związków z dłużnikiem unikającym organów państwowych nie jest mile widziane.

Sprawę Żurnalisty śledzi też Jan Śpiewak, który wrzucił ją na swój Instagram i zaczął zastanawiać się, jak to się stało, że "kolejny influencer stał się kłamcą kryminalistą". Szybko odpowiedział sobie sam: "media społecznościowe, jak tak jak nasz system kapitalistyczny, promuje na szczyty drabiny socjopatów bez emocji", a na koniec dodał groźnie, że "influencerzy to nie Twoi przyjaciele, tylko płatne pachołki korporacji". Pewnie skończyłoby się tylko na wątku Żurnalisty, gdyby nie fakt, że Śpiewak przypomniał odbiorcom o swojej antykapitalistycznej krucjacie, w której uderza między innymi w tzw. "patokulturę". Działacz społeczny mówił o niej szeroko zwłaszcza przy sprawie Arkadiusza "Megakota" Zgorzelskiego z "Królowych Życia".

Jan Śpiewak szybko przypomniał sobie nowy wątek patokulturyznalazł zapis jednej z "Domówek u Dowborów", w której gościem była Dagmara Kaźmierska, najsłynniejsza stręczycielka w historii telewizji. "Kolejna kryminalistka z influencerami. Tak się fabrykuje zgodę na rządy bogatej patologii" - napisał pod zdjęciem Kaźmierskiej z Joanną KoroniewskąMaciejem Dowborem.

Okazało się, że Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor widzieli wpisy Śpiewaka, które wzięli sobie mocno do serca. Pomyśleli chyba też najwyraźniej, że określenie "bogata patologia" nawiązuje do nich samych, bo w kilku wpisach na Instastories agresywnie odpowiedzieli Śpiewakowi.

Ooo podpadliśmy @janekspiewak, czy mamy się czuć wyróżnieni? - pyta ironicznie Dowbor. (...) Ciekawe czy Pan @janekspiewak tak się spuszczał, kiedy Dagmara odwiedziła inne media?! A może Kuba czy Onet Rano też są częścią obrzydliwego patosystemu? (...) Wiesz, co nas różni od Ciebie?! My żyjemy z pracy, również w internecie, dzięki czemu możemy zatrudniać ludzi, płacić im porządne pieniądze i jeszcze przy okazji wydawać kasę na działalność charytatywną. A Ty żyjesz z tego, że wyciągasz kasę od ludzi na Patronite!! Ponad 13 tysięcy złotych miesięcznie! Czyli my zarabiamy i dajemy innym, a Ty bawisz się w społecznika, harcerza i obrońcę moralności za kasę innych? I Ty nas pouczasz, jak być porządnym? Co za hipokryzja!

Widać, że wypomnienie wywiadu z Kaźmierską do tego stopnia ubodło Dowbora, że wyciągnął Śpiewakowi... wyrok za obronę ludzi przed dziką eksmisją, jaki usłyszał w 2019 roku. Dodajmy, że Śpiewak zniesławił wtedy Bogumiłę Górnikowską-Ćwiąkalską, córkę byłego ministra sprawiedliwości w rządzie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego...

Zobacz także: Ułaskawienie Jana Śpiewaka. Adam Bielan o kradzieży kamienic. Marcin Kierwiński odpowiada

No tak, porównywanie wyroku za obronę ludzi przed eksmisją i obronę majątku publicznego przed defraudacją to to samo co zmuszanie kobiet do sexu i stręczycielstwo. Co za moralny i intelektualny upadek - odgryzł się Śpiewak i zauważył, że wpłaty na Patronite'a są wyrazem wolnej woli, której nie posiadają już ofiary chociażby takie stręczycielki chętnie przez Dowborów promowanej.

Na Dowborów wylała się fala krytyki, której Śpiewak nie omieszkał udostępnić. Wszyscy wytykali Dowborowi słownictwo, nazywając je wręcz rynsztokowym; pojawił się też głos, że w końcu Dowbor i Koroniewska zarobili przecież na odcinku z Kaźmierską ("ty bierzesz kasę za promowanie patoli") - taka jest ich "praca" jako influencerów. Wpłaty na Patronite'a nie są żadnym "wyciąganiem kasy", a przypominanie o własnej działalności charytatywnej jest zwyczajnie słabe. "Ciekawe, czyja praca jest bardziej wartościowa: celebryty oderwanego od rzeczywistości czy człowieka, który broni słabszego i nagłaśnia patologię?" - zapytał jeszcze Śpiewak.

Sytuację chciała chyba załagodzić Joanna Koroniewska, która najpierw zapytała "kim jest Jan Śpiewak", ale po kilku godzinach refleksji dodała, że "wierzy w ludzi", więc ufa, że i Dagmara Kaźmierska się nawróciła...

(...) Zainteresowanych szkalowaniem zapewniam, że blokuję. Szkoda mi czasu na odpisywanie - stwierdziła dobitnie.

A pomyśleć, że dyskusja zaczęła się od Żurnalisty... Warto dodać, że Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor rozmawiali z nim w styczniu 2021 roku, a zapis "Domówki" jest wciąż dostępny na YouTubie. Żurnalista nie pokazał jednak twarzy w transmisji, a w jego okienku wyświetlała się czarna plansza. Co ciekawe, z Dagmarą Kaźmierską Dowborowie rozmawiali przed kilkoma dniami (!), zupełnie świadomie zapraszając na "Domówkę" osobę z kryminalną przeszłością.

Jak oceniacie obronę Dowborów przed Śpiewakiem? Wystawili sobie dobre świadectwo?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(258)
Aneta
2 lata temu
No to Dowbory pokazały ,,klasę" xD Żenujące jest to, że oni nawet nie widzą nic złego w promowaniu stręczycielki! Śpiewak ma rację i dobrze, że demaskuje pustkę moralną naszych elyt
Tsa
2 lata temu
To już tylko o nich świadczy
anna matka
2 lata temu
państwo Dowborowie, chcielibyście aby któraś z waszych córeczek spotkała niebawem na swojej drodze kobietę pokroju waszej rozmówczyni?
matkaPL
2 lata temu
Dowborowie, czy wiecie ile dobrego zrobił i robi pan Śpiewak? A ile wy zrobiliście pożytecznych rzeczy, ilu ludzi wsparliście i pomogliście? Pochwalcie się a nie tylko wywalacie z siebie agresję i brak tolerancji na inne poglądy. Wstyd i kompromitacja i ten język prosto z rynsztoku
Zuza
2 lata temu
Problemy z insta…. Pustka duchowa!
Najnowsze komentarze (258)
naprawdę
2 lata temu
slownictwo z rynsztoka, przy corkach też tak mówicie zapewne, skoro tak łatwo przychodzi takie slownictwo
Hehe
2 lata temu
A na Zanzibarze nie byli? Haha
Romek
2 lata temu
Brawo Śpiewak, Dowbory - WSTYD.
Magdalena
2 lata temu
Nie chcę być złośliwą,ale wydaje mi się że jego żona choruje,albo to taki typ urody,ale ona wygląda jak po tygodniowym melanżu.Szczerze,podoba mi się że pokazuje wszystko naturalnie,bez tych wszystkich trików.Moze Majdanie a też by tak wyglądała bez "jej cudów".. szczerze lubię naturalność,bez ściemy.Ale szczerze nie znam ich,tylko jego Mamę która zrobiła wiele dobrego.pzdr
Ola
2 lata temu
Pani Koroniewska ,koniecznie chce zaistnieć i zarobić na zasięgach. I to tak, że kłuje w oczy.Co chwilę fotka a to w majtkach , niby z teatru ,a to bez makijażu, w stylu zobaczcie jaka jestem piękna, naturalna itp. Kobieto , wiemy ,że nie masz talentu aktorskiego ale zawsze możesz zmienić zawód. Zrób jakiś kurs i idź na etat.
Fred
2 lata temu
Pudel , ile komentarzy usunełeś ?...
???
2 lata temu
Czyli co? Dowborowie jednak w obronie patokultury?
kiki
2 lata temu
Śpiewak ma absolutna rację. Otwiera oczy w wielu sprawach. Polecam, poczytajcie jak jesteśmy robieni przez system!
Tez niewazna
2 lata temu
Jedni chcą zarobić lekki pieniąż i ci inni też. Ach te celebryty. Ale fajnie że jesteście. Jest z czego się pośmiać.
Anna l.66
2 lata temu
Ktory to Śpiewak prowadził fundację i ukradł kilkadziesìąt tys.zł.
Malwa
2 lata temu
Mam nadzieję,że po tym żenującym występie Dowborow firmy zerwą z nimi współpracę.Nikt nic nie powinien reklamować u ludzi którzy promują stręczycielki.
Iza
2 lata temu
Cóż za żenująca para z tych Dowborów.
Venom
2 lata temu
Dowbory się przejadły i żadnych prawilnych wartości sobą nie reprezentują. Z resztą jak cały ten aktorsko-celebrycki świat.Taka prawda. No ale remont mieszkania sam się nie opłaci... :D
1234
2 lata temu
Państwo Dowbor... Wstyd.....celebrowanie celebrytow....słabe
...
Następna strona