Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
Ivy
|

Joanna Kurska ma NIEWIELKIE SZANSE na wygranie w sądzie z TVP? Prawnik tłumaczy: "Sprawa nie jest taka prosta"

172
Podziel się:

Zdaniem mecenasa Mariusza Stankiewicza, wysokość zarobków Joanny Kurskiej w TVP mogła zostać ujawniona, ponieważ spółka jest finansowana ze Skarbu Państwa, a obywatele mają prawo wiedzieć, jak wydawane są publiczne pieniądze.

Joanna Kurska ma NIEWIELKIE SZANSE na wygranie w sądzie z TVP? Prawnik tłumaczy: "Sprawa nie jest taka prosta"
Joanna Kurska "PRZESTRZELIŁA" z kwotą, której domaga się od TVP? (AKPA)

W ostatnim czasie głośno było o gigantycznych pensjach pracowników Telewizji Polskiej za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Pod lupę wzięto m.in. zarobki żony byłego prezesa TVP, Joanny Kurskiej. Jak donosił Onet Kurska miała zarobić łącznie ponad 1,5 miliona złotych.

19 stycznia TVP wydała oświadczenie, w którym ujawniono dokładne kwoty, jakie przelewano żonie Jacka Kurskiego z tytułu wynagrodzenia, nagród od prezesa, rekompensaty za rozwiązanie umowy oraz odszkodowania w związku z zakazem konkurencji.

W jednym z wydań głównego serwisu informacyjnego TVP1 zestawiono zarobki Joanny z pensjami posłów i nauczycieli. W odpowiedzi Kurska złożyła pozew przeciwko byłemu pracodawcy oraz redaktorowi naczelnemu "19.30", Pawłowi Płusce. Żona Jacka Kurskiego domaga się zadośćuczynienia w wysokości 100 tysięcy złotych oraz opublikowania przeprosin.

Na naszych oczach zabijają Telewizję Polską. To musi być rozliczone, a za powielanie kłamstw na mój temat będą kolejne pozwy - groziła na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maciej Dowbor komentuje powrót Katarzyny Dowbor do TVP! Mówi o jej zwolnieniu

Prawnik nie ma dobrych wiadomości dla Joanny Kurskiej

Kurska jest chyba przekonana, że wygra w sądzie, jednak z prawnego punktu widzenia może to nie być takie proste. W rozmowie z Plejadą mecenas Mariusz Stankiewicz z kancelarii Stępień&Stankiewicz tłumaczy, że kobieta pracowała w telewizji publicznej opłacanej z podatków Polaków, zatem wynagrodzenie, jakie otrzymywała, nie jest jedynie jej prywatną sprawą.

W przypadku pani Joanny Kurskiej sprawa nie jest jednak dla niej taka prosta. (...) TVP S.A to spółka Skarbu Państwa, jej finansowanie i majątek pochodzą z budżetu państwa (...), a skoro tak, to ograniczeniu podlega w tej sytuacji prawo do prywatności.

(...) obywatele, co do zasady, mają też prawo wiedzieć, czy w wydatkowaniu środków pochodzących z podatków zachowana jest rzetelność i gospodarność. Myślę, że interes publiczny przemawia za tym, żeby rozmowa o tych zarobkach się toczyła - ocenia adwokat.

Prawnik dodaje, że dopiero, gdyby TVP podała nieprawdziwe informacje na temat wynagrodzenia Joanny Kurskiej, można by mówić o naruszeniu dóbr osobistych.

Zdaje się, że TVP jednak wie, jakie środki przekazała na rachunek pani Joanny Kurskiej, więc problem jest raczej czysto teoretyczny - mówi na łamach Plejady mecenas Stankiewicz.

Prawnik odniósł się też do kwoty, jakiej żąda od byłego pracodawcy Joanna Kurska w ramach "zadośćuczynienia".

Tego typu kwoty zasądza się już za poważniejsze naruszenie dóbr osobistych, a tutaj, nie negując negatywnych doznań związanych z upublicznieniem tej informacji, nie wydaje mi się, żeby taka kwota znalazła uznanie w oczach sądu - mówi adwokat, dodając, że przypuszcza, iż "powództwo będzie oddalone".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(172)
Ludzie!
3 miesiące temu
Doznałam szoku, ze taka starsza kobieta niedawno jeszcze urodziła dziecko! Przecież ona dobiega 60-tki! Przynajmniej na tyle wygląda!
Adam
3 miesiące temu
Ona chyba nie pamięta jakie kwoty pobierała?
Hey
3 miesiące temu
Przecież ten pozew nawet nie był w sądzie złożony.Napisać przeciwko komuś pozew, zrobić zdjęcie i puścić w eter,każdy może
-%#&&
3 miesiące temu
Ja uważam , że powinna dostawać nawet dwa, albo trzy razy wyższą pensję. Odebranie męża innej wymaga nie tylko sprytu, ale i odpowiedniego charakteru. A taki charakter zawsze jest dobrze opłacany, w lupanarach.
ASD
3 miesiące temu
Ale Gloria ha,ha,ha,
Najnowsze komentarze (172)
😂😂😂
3 miesiące temu
Oni tacy do siebie podobni jak bliźnięta a do tego paskudne charaktery
CZYTELNIK
3 miesiące temu
To jest ta aktualnie ważna żona kurskiego?
Jacek
3 miesiące temu
Jednak redaktor się myli, zarobki konkretnych osób w firmach państwowych nie są jawne.
Disko polo
3 miesiące temu
Wszyscy co źle piszą o wyglądzie p.Kurskiej muszą jedno przyznać że ta kobieta jest bardzo zadbana., oczywiście tutaj widać pieniądze. Chociaż nie lubię jej męża za to co zrobił to przyznaje że ma facet dobry gust . Zenek najlepszym przykładem.......
Ikar
3 miesiące temu
Po co nam jakieś CPK, czoło tej pani wystarczy.
pytanie...
3 miesiące temu
DOPRAWDY??? TO DLACZEGO NIE CHCĄ UJAWNIĆ ZAROBKÓW OBECNYCH DZIENNIKARZY TVP???? ZARABIAJA WIĘCEJ?????
Ilona
3 miesiące temu
To prosiłabym o podanie zarobków obecnych pracowników TVP
Księżyc
3 miesiące temu
W pełni w czepku z ogonem
Ted
3 miesiące temu
To jak to jest w koncu? Przeciez teraz wladze tvp stwierdzily ze zarobki sa tajne
Emeryt
3 miesiące temu
Współczuję wszystkim dzieciom, które mają rodziców tak pokręconych, zaślepionych władzą i pieniędzmi. Ale współczuję też dzieciom tych rodziców, którzy snobuja się na wszystkim wokół byle nie wypaść z szeregu i oferują tym dzieciakom wszystko co najgłupsze oraz fatalnąentalnosc.
Świadomy emer...
3 miesiące temu
Stosuje starą zasadę, krzycz, że złodziej, kradnąc, a jak cię złapią z ręką w nocniku, to mów, że nie twoja ręką.
Kurka wodna
3 miesiące temu
Telewizja jest publiczna to i publiczne pieniądze które powinny być wydawane rozsądne a nie rozrzucane znajomym chce do sądu niech idzie a się przekona że sąd to nie kolesie którzy postawią się po jej stronie do czego się już przyzwyczaiła włącznie z kościołem który tańczył jak im zagrali nawet rozwód z żoną i dziećmi dostał bezwstydnik Kurski on zawsze byltaki glupkowaty osmieszali go wszedzie
Pol
3 miesiące temu
Ta starsza pani tęskni za disco polo i Zenkiem.
Anka Cyganka
3 miesiące temu
Bardzo dziwne czoło i linia włosów. Nie uczesała bym włosów w kitek.
...
Następna strona