Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
Unicorn
|
aktualizacja

Joanna Kurska pokazuje zdjęcie POZWU przeciwko TVP. Żąda kosmicznej kwoty! (FOTO)

249
Podziel się:

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzą, Joanna Kurska postanowiła pozwać TVP. Żona Jacka Kurskiego złożyła już pozew przeciwko byłemu pracodawcy oraz szefowi "19.30", Pawłowi Płusce. Domaga się pokaźnego odszkodowania.

Joanna Kurska pokazuje zdjęcie POZWU przeciwko TVP. Żąda kosmicznej kwoty! (FOTO)
Joanna Kurska pozywa TVP (AKPA, AKPA)

W obliczu ostatnich zmian w Telewizji Polskiej w mediach dużo mówiło się o zarobkach dawnych gwiazd stacji. W gronie osób, których pensje stały się przedmiotem publicznej dyskusji, znalazła się żona byłego prezesa TVP, Joanna Kurska. W styczniu Onet donosił, iż była szefowa "PnŚ" za nieco ponad rok pracy w telewizji publicznej miała otrzymać w sumie ponad 1,5 miliona złotych, a jej miesięczne wynagrodzenie wynosiło 117 tysięcy. Kurska w wydanym oświadczeniu zaprzeczyła wspomnianym informacjom, twierdząc, iż miesięcznie zarabiała 23 tysiące złotych brutto. Na tym jednak się nie zakończyło.

Jeszcze zanim Kurska zabrała głos, stanowisko w sprawie zajął jej były pracodawca. W jednym z wydań "19.30" przedstawiono wówczas ujawnione przez Onet zarobki Kurskiej oraz porównano je z pensjami posłów i nauczycieli z płacą minimalną. W serwisie pokazano nawet grafikę ukazującą wspomniane kwoty. Jakby tego było mało, 19 stycznia TVP wydała specjalny komunikat, w którym ujawniono dokładne kwoty, jakie Kurska otrzymała za swą pracę dla stacji. Następnego dnia Kurska w rozmowie z "Faktem" zapowiedziała, że zamierza pozwać stację.

Joanna Kurska pozywa TVP. Zarzuca stacji kłamstwa

Okazuje się, że zapowiedź wkroczenia na drogę sądową nie była jedynie groźbą. W czwartek Świat Gwiazd poinformował, że do sądu właśnie wpłynął pozew Joanny Kurskiej przeciwko TVP oraz redaktorowi naczelnemu programu "19.30", Pawłowi Płusce. Żona Jacka Kurskiego skomentowała sprawę w rozmowie ze wspomnianym serwisem, nie szczędząc przy tym byłemu pracodawcy gorzkich słów.

To oszczerstwa na mój temat, nigdy nie miałam pensji 117 tys. miesięcznie, jak podano w TVP, to, co zrobili to szczucie i hejt, który ma mnie zohydzić - powiedziała Światu Gwiazd.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Maciej Dowbor komentuje powrót Katarzyny Dowbor do TVP! Mówi o jej zwolnieniu

Joanna Kurska pokazała pozew przeciwko TVP. Domaga się pokaźnego zadośćuczynienia

Według serwisu Kurska w sprawie skonsultowała się z amerykańską kancelarią specjalizującą się w procesach z mediami. Reprezentujący Kurską mecenas Artur Wdowczyk w rozmowie z portalem stwierdził, iż materiał TVP o zarobkach jego klientki narusza jej dobra osobiste. Zapowiedział także, że Kurska będzie domagała się zadośćuczynienia w związku z niepochlebnymi komentarzami, które spowodował materiał.

Jeszcze tego samego dnia Joanna Kurska opublikowała na swoim instagramowym profilu zdjęcie pozwu złożonego przeciwko Telewizji Polskiej i Pawłowi Płusce. Jak wynika z upublicznionego przez żonę Kurskiego dokumentu, ta będzie domagała się od stacji i szefa "19.30" zadośćuczynienia w wysokości 100 tysięcy złotych.

Joanna Kurska uderza w TVP. Oberwało się Orłosiowi

We wspomnianej wcześniej rozmowie ze Światem Gwiazd Kurska zapewniła, że w TVP nigdy nie zarabiała więcej niż jej poprzednik na stanowisku. Żona Kurskiego po raz kolejny przekonywała, że jako dyrektor programowa stacji dostawała 23 tysiące brutto, nie biorąc przy tym wynagrodzenia za równoczesne pełnienie obowiązków dyrektor marketingu. W rozmowie podkreśliła też, że jej najwyższa miesięczna wypłata w TVP wyniosła 32 tysiące (podstawy i honorarium producenta) i otrzymała ją za produkcję 30 wydań "PnŚ". Kurska w rozmowie przyznała, iż były to "ogromne pieniądze", jednak "adekwatne do wykonanej pracy, odpowiedzialności i sukcesu rynkowego".

W rozmowie ze Światem Gwiazd Kurska zarzuciła też TVP, iż do dziś nie ujawniono zarobków obecnego dyrektora programowego, Sławomira Zielińskiego. Wspomniała także o zarobkach szefa stacji Tomasza Syguta i przy okazji ostro skrytykowała obecny stan Telewizji Publicznej oraz uderzyła w... Macieja Orłosia.

O swoich zarobkach milczy też ten smutny, nieświeży Orłoś, z głupim uśmiechem szkalujący innych. (...) TVP za prezesury mojego męża była potęgą, teraz jest na dnie. Ci ludzie rozwalili Telewizją Publiczną i powinni otrzymać zarzuty prokuratorskie za niszczenie dobra publicznego. Do zobaczenia w sądzie! - grzmiała w rozmowie ze Światem Gwiazd Kurska.

Zobaczcie wpis Kurskiej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(249)
haha
4 miesiące temu
a ja żądam żeby p. Kurska oddała pieniądze które wypłacał jej bezpodstawnie nowy mąż oraz żeby stary mąż p. Kurskiej oddał pieniądze które otrzymywał na pocieszenie (bo nie za pracę, nie mając żadnych kwalifikacji), od nowego męża. Ma kobieta tupet....
Roki
4 miesiące temu
Jak można unieważnić małżeństwo z trójką dzieci - Obrzydliwe Postacie Łagiewnickie
Iwona
4 miesiące temu
Naprawdę, proszę uwierzyć, nikt nie musi pani zohydzać, sama pani to zrobiła najlepiej… a TVP za prezesury męża to żadna potęga, raczej DNO, ŻENADA, I SZCZUJNIA. Nie dało się oglądać …
😱😱😱😱😱
4 miesiące temu
Dojenie trwa dalej 😱😱😱😱.Czy to się kiedyś skończy?
Tom
4 miesiące temu
TVP za prezesury mojego męża była potęgą, teraz jest na dnie ... Czy ona serio wierzy w to, co gada?
Najnowsze komentarze (249)
wwo
3 miesiące temu
Obrzydliwi ludzie.
Stan.
3 miesiące temu
Odebrać to co ma i wtedy dopiero niech idzie w siną dal
Katoliczka no...
3 miesiące temu
Pani jest nienasycona, mało jeszcze Pani kasy! A może chodzi o interesik polityczny! Nudzi się Pani z rodziną, to wymyślą rozrywkę medialną. A może warto ten czas poświęcić dziecku! A ten ślub katolicki Pani to jakaś ściema i skandal! I taka osoba śmie oceniać innych....np. z teleexspresu... Fuj i obrzydzenie. Czyżby wygląd świadczy o wartości człowieka. Na temat Pani wyglądu nie będę się wypowiadać, tylko dlatego, że szkoda byłoby Pani dziecka
zzzzzzzzzzzzz...
3 miesiące temu
Ona nie miała 117 tyś miesięcznie, ona miała 115 tyś miesięcznie, więc nie kłamcie kłamczuchy, bo pani Kurska się obrazi.
Tosia
3 miesiące temu
Chyba ja pogięło!!! Mam nadzieje, ze sad się z nią rozprawi
hehehe
3 miesiące temu
ktoś ją chce zochydzić??? niby po co to czynić...
Gość
3 miesiące temu
Brawo Pani Joanno, gratuluję odwagi i życzę powodzenia 🌹
Taki se
3 miesiące temu
Orłoś ze szkalującymi uśmiechem… Pani Joasiu, za czasów prezesury pani obecnego męża TVP szkalowała werbalnie każdego, kto śmiał być innego zdania niż jego mocodawcy. Proszę więc milczeć.
nikt
3 miesiące temu
a fe
Optymistka57
3 miesiące temu
Lepszy "nieświeży" ale bardzo profesjonalny ORŁOŚ niż podstarzała Panna Młoda na Wawelu
Troczek
3 miesiące temu
Może podstawy miała 23tys, a reszta to premia za "zaangażowanie"
Emeryt
3 miesiące temu
Kobylo lepiej żebyś zamilkla. Nie bylas taka madra jak rozbijalas malzenstwo i bralas 2 slub kościelny, a mozna tylko 1 i ten tylko jest WAŻNY!
Gość
3 miesiące temu
i słusznie niech idzie do sądu. A tenże sąd niech nakaże owej pani publiczne osobiste przeproszenie społeczeństwa że musiało takie coś sponsorować. Ta kobieta to jest przykład dna i żenady TVPis
Toto
3 miesiące temu
Jeszcze jej mało
...
Następna strona