Trwa ładowanie...
Przejdź na
Emzy
|

Joaquin Phoenix i 79-letni Martin Sheen zostali ARESZTOWANI w Waszyngtonie

81
Podziel się

Aktorzy wzięli udział w proteście klimatycznym, którego inicjatorką jest Jane Fonda.

Joaquin Phoenix i 79-letni Martin Sheen zostali ARESZTOWANI w Waszyngtonie
(Forum, Agencja Forum)
bCXCniWJ

Na początku października media obiegła sensacyjna wiadomość o aresztowaniu Jane Fondy. 81-letnia laureatka Oscara i aktywistka została zakuta w plastikowe kajdanki po tym, jak wzięła udział w manifestacji przeciwko polityce klimatycznej USA.

Nie zniechęciło jej to do wzięcia udziału w kolejnych protestach, co sprawiło, że w ciągu ostatnich miesięcy gwiazda była aresztowana cztery razy i spędziła kilka dni w celi za zakłócanie porządku.

bCXCniWL

Teraz ten sam los spotkał w piątek Joaquina Phoenixa oraz 79-letniego Martina Sheena. Obaj wzięli udział w demonstracji u boku Fondy. Odtwórca roli Jokera, znany z zangażowania na rzecz ochrony środowiska, wygłosił przemówienie, w którym opowiadał o tym, jak sam walczy o zatrzymanie postępujących zmian klimatycznych.

Czasami zastanawiamy się, co możemy zrobić w tej walce przeciwko zmianom klimatu. Jest coś, co możecie zrobić dziś i jutro, przez dokonanie decyzji na temat tego, co jecie. Są rzeczy, których nie jestem w stanie uniknąć. Przyleciałem tu dziś samolotem, czy raczej wczoraj wieczorem, ale jedną z rzeczy, którą mogę zmienić, są moje nawyki żywieniowe - stwierdził aktor, który jest weganinem od trzeciego roku życia.

bCXCniWR

Po płomiennej przemowie, która spotkała się ze sporym odzewem zgromadzonych, Phoenix został aresztowany za "robienie tłoku, utrudnienia lub niepokojenie obywateli". Podobny los spotkał Martina Sheena.

W nielegalnej manifestacji, obok Jane Fondy, wzięły udział również inne gwiazdy Hollywood, jak choćby Sally Field czy Rosanna Arquette.

bCXCniWS
bCXCniXm
KOMENTARZE
(81)
Super
8 miesięcy temu
I bardzo dobrze, że się panowie angażują. To my musimy być zmianą!
Aghii
8 miesięcy temu
W usa to dopiero demokracja.....
Dziwne
8 miesięcy temu
Ciekawe dlaczego nie mają pozwolenia na te demonstracje...
bCXCniXn
Grinch
8 miesięcy temu
Ricky Gerwais dobrze im przygadal. Nie pouczajcie ludzi ze swoich wiez z kosci sloniowej!
Pan
8 miesięcy temu
Z jednej strony brawa dla zaangażowanych, z drugiej - trochę to przykre, że o zmiany w świecie walczyć muszą seniorzy wyręczając de facto młodych. Przecież to młodzi mają zmieniać świat, ulepszać systemy i pchać cywilizację do przodu. To oni będą ofiarami zmian klimatycznych, to oni będą się borykać z krachem w rolnictwie, migracją klimatyczną na niespotykaną skalę, z kolejkami do beczkowozów po wodę pitną, z przerwami w dostawach prądu itd, itd. . Młodzi, nie wstyd wam, że siedzicie na czterech literach, podczas gdy wasi, nawet nie rodzice, ale dziadkowie (!) lądują w aresztach walcząc o lepszy świat dla was? Co jest z wami, do licha ciężkiego?!
Najnowsze komentarze (81)
gamon
8 miesięcy temu
jak można aresztować laureata Oscara? ;)
Jaxon
8 miesięcy temu
W "Grace & Frankie" Fonda wymiata, a Sheen wcale nie gorszy. Super serial, polecam.
Chicago
8 miesięcy temu
W USA nie ma demokracji ,ludziom sie tylko wydaje że ją mają. W medjach mówią to co chcą aby ludzie usłyszeli. Na10 obywateli przypada 1 policjant odpowiedźcie sobie sami jaka jest to wolność...
zla
8 miesięcy temu
na pewno zmiany zywieniowe ocala nasza planete, nie badzmy naiwni.. Wielkie koncerny, ktore blokuja przyjazna technologie, tylko po to , zeby zostac gigantami na rynku nie zwracajac uwagi na ochrone srodowiska. Dla przykladu poczytajcie o postarzaniu produktow, czy powodu dlaczego Hemp/ konpie uznane byly za zlo (konopie moga zastapic drewno, bawelne i to z\a wiele mniejsza cene prosukcji) . Produkujemy wszystkiego za duzo i nasz konsupcjonizm nas zabije. Zamiast ropy, benzyny powinnismy skupic sie na odnawialnych zrodlach energii, male przyjazne firmy, ktore faktycznie chca zmienic swiat na lepsze sa blokowane przez duze koncerny, ktore mysla tylko o kasie. A nowa technologia nie pozwalalabym im zarobic.
Warszawiak
8 miesięcy temu
O bezczelny, przyleciałem samolotem, ale błagam dbajcie o środowisko...
najzieleńszy
8 miesięcy temu
Mycie zębów polega na tarciu, które wyzwala ciepło. Ludzie którzy myją zęby częściej niż raz w tygodniu pośrednio przyczyniają się do śmierci misiów koala. Opamiętajcie się!
ricky gervais
8 miesięcy temu
Poczytajcie o "Hanoi Jane", a propos Jane Fondy. Wyjątkowo obrzydliwy człowiek.
ricky gervais
8 miesięcy temu
Wszystkim zainteresowanym proponuję poczytać więcej o Jane Fondzie, czyli "Hanoi Jane". Okropny człowiek.
bCXCniXf
GOSC
8 miesięcy temu
I za co ? , za to , że widzą totalny kataklizm i brak współczucia dla matki ziemi i natury
Bartek
8 miesięcy temu
A u nas to by dopiero był krzyk w takiej sytuacji.
Bartek
8 miesięcy temu
U nas nie do pomyślenia jest tak potraktować jakąś celebrytkę.
😬😬😬
8 miesięcy temu
Jest weganinem? Kto wam te notatki pisze?
pola
8 miesięcy temu
hah, byc zaaresztowanym za robienie tloku
www
8 miesięcy temu
Nie ma to jak się polansować na chodliwym temacie i udawać męczenników dla rozgłosu. Masakra. Macie swoje fortuny - dajcie dobry przykład i przeznaczajcie część pieniędzy na realne działania.
...
Następna strona
bCXCniXH