Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Joaquin Phoenix uratował krowę i cielę przed niechybną ŚMIERCIĄ W RZEŹNI dzień po odebraniu Oscara

225
Podziel się:

Odtwórca głównej roli w "Jokerze" udowodnił, że nie rzucał słów na wiatr, gdy apelował o bardziej humanitarne traktowanie zwierząt podczas odbierania statuetki.

Joaquin Phoenix uratował krowę i cielę przed niechybną ŚMIERCIĄ W RZEŹNI dzień po odebraniu Oscara
Joaquin Phoenix (fot. Getty, fot. YouTube)

Odbierając przed kilkoma tygodniami Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie Joker, Joaquin Phoenix zaapelował do zebranych na sali kolegów z branży i widzów zgromadzonych przed telewizorami, aby bardziej uważali na to, co ląduje na ich talerzu. Aktor dokładnie opisał, przez jaki horror musi przejść krowa, aby w naszej filiżance kawy wylądowało kilka kropel mleka, czym z pewnością przyczynił się do dalszego rozpowszechnienia idei weganizmu.

Amerykanin nie zamierzał jednak poprzestać jedynie na wyniosłych słowach. Z nagrania opublikowanego w ostatni czwartek przez sanktuarium dla zwierząt Farm Sanctuary dowiadujemy się, że niespełna dzień po odebraniu wyśnionej, złotej statuetki, Phoenix wyruszył do rzeźni w mieście Pico Rivera, skąd uratował krowę i jej nowo narodzone cielę.

Zobacz także: Zborowska przekonuje: "Nie mogę kochać zwierząt i ich jeść. To hipokryzja!"

Na wideo widzimy, jak aktor dyskutuje z właścicielem rzeźni, Anthony di Marią, na temat tego, w jaki sposób "pozyskiwane" jest krowie mięso. Mężczyzna zarzekał się, że praktykuje najbardziej humanitarne metody uboju bydła w kraju. Zaznaczył jednak, że fakt, iż pozwala matce zostać przy swoim dziecku po narodzinach, jest ewenementem na skalę całego kraju.

Właściciel ubojni zgodził się ostatecznie wydać krowę i cielę pod opiekę laureata Oscara, który następnie przetransportował je na teren Farm Sanctuary, gdzie zwierzęta będą mogły żyć i umrzeć naturalną śmiercią.

Po publikacji wzruszającego nagrania Phoenix wydał oświadczenie, w którym docenił gest mięsnego przedsiębiorcy.

Nigdy nie myślałem, że znajdę przyjaźń w rzeźni, ale spotkanie z Anthonym otworzyło moje serce na jego. Zdałem sobie sprawę, że możemy mieć więcej podobieństw niż różnic. Bez jego gestu dobroci, Liberty i jej cielę Indigo skończyłyby straszliwą śmiercią - czytamy.

Mam nadzieję, że będzie nam dane oglądać, jak Indigo dorasta ze swoją mamą Liberty w Farm Sanctuary, że będziemy zawsze pamiętać, że przyjaźnie mogą zrodzić się w najbardziej niespodziewanych miejscach i nie zważając na nasze różnice, będziemy kierować się życzliwością i współczuciem - zaapelował gwiazdor.

Myślicie, że uda mu się przemówić do sumienia hollywoodzkiej elity?

Zobacz także: Joaquin Phoenix Rescues Mother Cow and Newborn Calf Day after Academy Awards Win
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(225)
to nie tak
3 lata temu
wspaniały wrażliwy człowiek. Ludzie przestańcie żreć te biedne zwierzęta
Ania
3 lata temu
Wow, mam ciarki, piękny gest!
Johny B
3 lata temu
Uwielbiam gościa za to kim jest, za jego aktorstwo i za jego serce. Ludzie, przestańcie jeść zwierzęta, one muszą cierpieć w imię waszych zachcianek kulinarnych. Rzeźnie to taki Auschwitz dla zwierząt, tylko legalny - codziennie miliardy zwierząt tracą życie w strasznych warunkach :( Do tego to są najwięksi truciciele dla naszej planety, ścieki z rzeźni zanieczyszczają środowisko bardziej niż inne przemysły. Do przemyślenia.
Agnieszka
3 lata temu
wychowałam się w domu w którym zawsze było mięso. Wpojono mi, że to jest dobre i nawet że trzeba jeść mięso żeby być silnym, zdrowym. Nie jem mięsa od 6 lat, jestem silna i zdrowa i z czystym sumieniem. Obejrzcie film jak zabijane są zwierzęta w rzeźni, kto ma choć trochę empatii i wrażliwości przestanie jeść mięso
Zośka
3 lata temu
Wspaniały aktor, przystojny mężczyzna, wrażliwy i dobry człowiek... To jest gwiazda, BRAWO!!!
Najnowsze komentarze (225)
Gosia
3 lata temu
Ty jedz trawe ja jem hamburgera smacznego
Pppp
3 lata temu
Jedna wielka propaganda i gluopta. Ciekawe ile zarabia na anty zwierzęcej reklamie. Krowy cielne nigdy nie trafiają na ubojnie, cała akcja jest pod publikę, a ludzie to łykają jak pelikany. W grę wchodzi pieniądz, ktoś mu za to płaci bo ma w tym interes by ludzie kupili inna żywność niż mięso czy mleko.
ja123
3 lata temu
przepiekny gest.
Ada
3 lata temu
Kocham go
Jaa
3 lata temu
Ma piękne oczy.
Gosia
3 lata temu
Człowiek o wielkim sercu.
sir..
3 lata temu
To teraz z jego oskara najbardziej cieszą się krowy :)
Luxa
3 lata temu
Konie nie jedzą mięsa (to argument dla tych, którzy nie wierzą, że z roślin też można czerpać energię. Ja nie jem mięsa od ćwierć wieku, i większość ludzi pyta, czy zaczęłam w przedszkolu, bo wyglądam właśnie na 20 lat mniej niż wskazuje metryka. Wszystko co ma układ nerwowy cierpi, zabijane zwierzęta też, przecież to oczywiste!
Zbyszek
3 lata temu
Zbyt duży przemysł aby przestał istnieć. Zachłanność ludzka jeszcze wiele złego uczyni.
Cytat
3 lata temu
Gdyby sciany rzeźni byly ze szkła nikt nie jadł by mięsa
carnivore
3 lata temu
Dalszy lans na szlachetność? Dlaczego tylko jedno cielę i jedną krowę? Niech wykupi wszystkie? Ciekawe w jaki sposób te sanktuaria by zarządzały taką ilością bydła. Mam pomysł wypuśćmy całe bydło i trozdę na wolność niech włóczą się po miastach, lasach, niech powodują spustoszenie w uprawach i tak dalej. A każdemu obywatelowi dajmy strzelbę, albo lepiej łuk i dzidę (bardziej eko) i niech polują sobie na obiad. Tak jest ekologicznie, humanitarnie i idealnie. Phoenix jest znakomitym aktorem ale ideologicznie przesiąkł kretyńskimi regresywnymi teoriami. Jestem przekonany, że ja tylko jego związek z Marą się rozpadnie - wróci do mięsa. Wspomnicie moje słowa. Daję im góra trzy lata. Nie jesz mięsa OK, ale nie wymagaj aby reszta świata uczestniczyła w twojej iluzji. Przepł energii w przyrodzie jest taki, że zwierzęta jedzą się na wzajem. Ludzie jako najwyżej rozwinięte zwierzę też potrzbuje mięsa. Dieta mięsna od zawsze była częścią istnienia człowieka. Demonizowanie jedzenie mięsa to czysty idiotyzm, na szczęście widzę trend, w którym veganie powoli rezygnują z veganizmu. Coraz więcej takich przypadków w okół. Zdrowy rozsądek w natarciu.
Halszka
3 lata temu
super czyn i wspaniały aż się wzruszyłam !!!!!!
bumi
3 lata temu
A później żeby uczcić medialny sukces na obiad zjadł półfuntowego steka.
Ed zgred
3 lata temu
Jestem za tym by zwolennicy eutanazji i weganizmu mieli swoje skłonności oznaczone w dowodach. W zamian za to mieliby w życiu wiele ułatwień.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie