Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Kaja Godek chce ZAKAZU aborcji nawet w przypadku gwałtu: "Dziecko też jest OFIARĄ GWAŁTU"

1003
Podziel się

Działaczka pro-life zdradziła także, co myśli o sytuacji zagrożenia życia ciężarnej. "Nie zabija się dziecka, aby leczyć matkę" - mówiła na antenie Radia ZET.

Kaja Godek chce ZAKAZU aborcji nawet w przypadku gwałtu: "Dziecko też jest OFIARĄ GWAŁTU"
Kaja Godek o zaostrzeniu prawa aborcyjnego (Getty Images)
bDIJtjbF

O Kai Godek zrobiło się głośno kilka miesięcy temu. Wszystko za sprawą projektu "Zatrzymać aborcję", który działaczka pro-life "reklamowała" wówczas swoją twarzą. Z poglądami, domagającej się całkowitego zakazu przerywania ciąży, za który miałaby grozić kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności, nie zgodziło się wiele znanych kobiet, w tym Anja Rubik, która publicznie krytykowała działalność anglistki.

Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że Godek zabrała głos po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, według którego aborcję ze względu na ciężkie i nieodwracalne upośledzenia płodu albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu uznaje się za niezgodną z polską konstytucją.

bDIJtjbH

Kaja była gościem audycji Halo ZET Justyny Dżbik, gdzie wypowiedziała się w kontekście wyroku sądu konstytucyjnego między innymi na temat ciąży z gwałtu. Jedna ze słuchaczek radia była ciekawa, czy przepis dotyczący możliwości przerwania ciąży w przypadku gwałtu będzie obowiązywał.

Ufam, że ten przepis też zostanie zniesiony, dlatego że jesteśmy za pełną ochroną życia - zaznaczyła "obrończyni życia". Są kraje i kultury, w których kobietę po gwałcie zabija się, zabija się ofiarę gwałtu. My jesteśmy, tak naprawdę bardzo blisko tych kultur. Dziecko, które poczęło się z gwałtu, również jest ofiarą gwałtu. Ono ma prawo począć się... - twierdzi 38-latka i rozwija swoją myśl:

bDIJtjbN

Są kultury, w których zabija się kobietę - ofiarę gwałtu i to jest standard. U nas zabija się drugą ofiarę gwałtu, jaką jest dziecko z gwałtu. Tak naprawdę nie różnimy się od tych kultur, które są barbarzyńskie, które zabiją ofiarę. Trzeba chronić oboje i matkę, i dziecko. Niezależnie od tego, w jakich warunkach poczęło się dziecko, bo dziecko nie odpowiada za swojego ojca, który był gwałcicielem - podkreśla Godek, zdradzając swoją opinię na temat przypadku, w którym dojdzie do zagrożenia życia i zdrowia ciężarnej.

Jeżeli kobieta ma zagrożone życie, a jest w ciąży, to ratuje się oboje do końca. Nie zabija się dziecka, aby leczyć matkę - stwierdziła bez chwili namysłu w rozmowie z dziennikarką, dodając:

Aborcja nie leczy żadnej choroby i to mówi Deklaracja Dublińska (...). Jest ona podpisana przez 1000 autorytetów, ginekologów i położników z całego świata. Oni jasno stwierdzają, że nie istnieje w medycynie taka sytuacja, żeby ciąża - jako ciąża sama w sobie - zagrażałaby życiu kobiety - mówiła przekonana swoich słów Kaja, tłumacząc dalej:

Mogą być sytuacje, kiedy leczenie matki, np. na raka albo na poważne schorzenie może zaszkodzić dziecku i wtedy leczy się matkę. Oczywiście, jeśli ona sobie tego życzy. Nikt nie wymaga tego, aby matka z takiego leczenie rezygnowała, ale trzeba pozwolić na to, aby lekarz ratował do końca oboje, a jeśli nie uda się obojga uratować, to uratował przynajmniej matkę i tego nikt z proliferów nigdy nie chciał zabronić. Ale to jest zupełnie co innego niż aborcja.

bDIJtjbO

Macie coś do powiedzenia Kai Godek?

bDIJtjci
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(1003)
M jak miłość
4 miesiące temu
kaja to córka demona i co się dziwicie
mamam
4 miesiące temu
Brawo KAJA!!!! Popieram w 100% Obecnie mamy cywilizację śmierci. Dzięki takim ludziom jak ona mam ochotę skakać z radości!!
Error
4 miesiące temu
Zamiast gadać brednie, zaczęłaby zbierać na leczenie w szpitalu psychiatrycznym.
bDIJtjcj
Error
4 miesiące temu
Zamiast gadać brednie, zaczęłaby zbierać na leczenie w szpitalu psychiatrycznym.
Bitchmustdie
4 miesiące temu
Chyba ta pani musi zostać zgwalcona przez kogoś żeby zobaczyć w czym tkwi problem👍 Co za bzdura !
no_comment
4 miesiące temu
szkoda że dla pani Godek tylko płód jest człowiekiem, kobieta już nie.
Jan Komuzyka
4 miesiące temu
A może złożyć wniosek o legalizację gwałtu? Albo wymagać od kobiet wyjeżdżających za granicę badania ginekologicznego? Jak trzeba mieć wyprany mózg, żeby wychodzić z takimi pomysłami? Przecież dla każdej kobiety aborcja jest traumatycznym przeżyciem a nie zabiegiem kosmetycznym. Te działania wyglądają na lobbowanie na rzecz podziemia aborcyjnego bo przecież takie się rozwinie a przy okazji wzrosną stawki za zabiegi. Kler też walczy o zakazy bo ma kasę z pogrzebów. Kobieta ma rodzić a jak urodzi to już jej problem. Tylko jakoś nikt nie chce zauważyć, że kobiety nie są wiatropylne bo do tanga trzeba dwojga. Głupota i ciemnota już mnie nie dziwi bo otacza nas z każdej strony i stała się normą. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego... przecież mamy wokół 21 wiek a u nas ciemnota i zabobony średniowiecza... Najpierw trzeba uświadamiać, edukować, zapewnić środki antykoncepcyjne a problem aborcji sam zejdzie na margines, bez zakazów i kar.
OMD
4 miesiące temu
Godek obyś była gwalcona i za każdym razem zachodziła w ciążę rodząc dziecko z wadami genetycznymi.... I wtedy wrócimy do Twoich chorych poglądów..... Jest tylko jeden problem.... kto Ciebie zechce....
zło wraca
4 miesiące temu
pani Godek , za mało napsuła pani krwi narodowi?, może czas zamilknąć.
Sędzia_Zgred
4 miesiące temu
Nie życzę Pani aby Panią ktoś zgwałcił, a następstwem tego było urodzenie niepełnosprawnego dziecka i dożywotnia opieka nad nim. Reasumując, Pani sama sobie tego życzy.
Rafa
4 miesiące temu
Ta pani też ma niepełnosprawne dziecko. Wnioskując z jej zaangażowania politycznego, to chyba zbyt wiele czasu mu nie poświęca.
Jacek19
4 miesiące temu
Jacek 19
"JA"
4 miesiące temu
Żyjemy w świecie, gdzie najważniejsze jest "JA" i nic innego się nie liczy. Jak coś jest niedogodnością to po prostu się tego pozbywamy. To jest straszne podejście. Patrząc na skalę protestów po decyzji TK myślę, że naprawdę jesteśmy u schyłku naszej cywilizacji. Przynajmniej moralnie. Uważam, że nikt nie ma prawa zabijać drugiego człowieka a tym bardziej dziecka, które jest całkowicie bezbronne. Uważam, że powinna się zwiększyć rola Państwa w pomocy kobietom, które rodzą dzieci chore, bądź z gwałtów, aby nie zostały z tym same bo nikt przecież nie mówi, że wychowywanie takiego dziecka to łatwa sprawa. Ale jednak to dziecko.
bDIJtjcb
Go go
4 miesiące temu
Pani Kraju proszę ode mnie gorąco pozdrowić mezulka :)))))
...
Następna strona
bDIJtjcD