Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Anja Rubik znów uderza w Kaję Godek i stwierdza gorzko: "Edukacja seksualna jest wykorzystywana jako AMUNICJA POLITYCZNA"

271
Podziel się:

Modelka postanowiła udzielić kolejnego wywiadu, w którym odnosi się do roli edukacji seksualnej w Polsce, prawa aborcyjnego oraz projektu, którego "twarzą" jest Kaja Godek. "Każdy ma prawo do własnej opinii" - podkreśla.

Anja Rubik znów uderza w Kaję Godek i stwierdza gorzko: "Edukacja seksualna jest wykorzystywana jako AMUNICJA POLITYCZNA"
Anja Rubik wspomina o edukacji seksualnej i aborcji (ONS.pl, East News)

Pandemia koronawirusa wciąż budzi postrach na całym świecie. Choć statystyki rosną z dnia na dzień, a wiele państw apeluje o przestrzeganie obostrzeń, to w Polsce rząd ma najwyraźniej nieco inne priorytety. Walka z wirusem odbywa się u nas bowiem w tle dyskusji o majowych wyborach prezydenckich i projekcie "Zatrzymaj aborcję", który forsuje Kaja Godek.

Jedną z gwiazd, które wyjątkowo intensywnie zaangażowały się w walkę z antyaborcyjnymi zapędami działaczki pro-life, jest Anja Rubik. Modelka jest zdecydowanie przeciwna zmianom, o które walczy Kaja Godek i już wielokrotnie dawała temu wyraz. W zamian działaczka "życzliwie" zapytała swoich obserwujących o to, kim właściwie jest Anja Rubik, a następnie ogłosiła, że planuje wręczyć jej pozew za zniesławienie.

Zamieszanie wokół projektu, którego celem jest całkowite zakazanie aborcji, zdecydowanie nie pomogło społeczeństwu zjednoczyć się w tym trudnym czasie. Obywatele podzielili się więc głównie na tych, którzy są przeciwko ograniczaniu prawa kobiet do samodzielnego wyboru i debatowaniu na tak poważny temat w czasie pandemii, oraz tych, dla których postulaty Kai Godek są oczywiste i nie wymagają żadnej rzetelnej dyskusji.

Widzi to też Anja Rubik, która przyznaje w najnowszym wywiadzie, że tematy światopoglądowe traktuje się cały czas jako sposób na celowe wywołanie kontrowersji w mediach. Modelka jest tym wyraźnie zniesmaczona i dała temu wyraz w rozmowie z portalem Onet.

Przerażająca jest u nas siła propagandy. Obecna władza próbuje wmawiać Polakom, że za sprawą edukacji seksualnej dokonuje się deprawacja młodzieży. A jest dokładnie na odwrót. (...) Przeraża mnie, że edukacja seksualna jest wykorzystywana jako amunicja polityczna. Bo to naprawdę nie powinien być polityczny temat... - mówi modelka.

Jednocześnie Rubik przekonuje, że społeczeństwo jest stale wprowadzane w błąd i panuje ogólna dezinformacja na temat tego, czemu faktycznie ma służyć rzetelna edukacja seksualna.

W Polsce całkowicie zniekształca się to, na czym naprawdę to polega. Jestem przekonana, że część osób jest przeciwna edukacji seksualnej, bo po prostu została wprowadzona w błąd. Gdybym ja usłyszała, że sześciolatkowie mają w szkole uczyć się masturbacji, to byłabym dokładnie tak samo przerażona, jak wiele polskich matek. Tylko że nikt, nigdy niczego takiego nie proponował. (...) W krajach, gdzie edukacja seksualna stoi na solidnym poziomie, moment inicjacji występuje później. Nastolatkowie nie czują presji, uczą się tego, czym jest świadoma zgoda, pracują nad sobą, nad samoakceptacją - stwierdza.

Oprócz tego modelka poruszyła też temat aborcji, który kilka dni temu wrócił z hukiem do Sejmu. Rubik zaznacza, że szanuje poglądy innych osób i walczy jedynie o to, aby o każdy samodzielnie decydował o swoim losie.

Chcę coś zaznaczyć bardzo wyraźnie: każdy ma prawo do własnej opinii. Kobiety przeciwne aborcji same nie muszą się na nią decydować. Chodzi tylko to, by nikt siłą nie narzucał innym swoich poglądów. My walczymy o wolny wybór, o nic więcej. Zapewniam wszystkich, że nikt nie jest "za aborcją", to jest manipulacja! Jesteśmy za wolnym wyborem. Dla żadnej z kobiet decydujących się na aborcję nie jest to łatwa decyzja - czytamy.

Oprócz tego Anja nawiązała też kolejny raz do antyaborcyjnych zapędów swojej "koleżanki", Kai Godek. Punktem wyjścia był wpis działaczki na Facebooku, w którym pytała swoich obserwujących o to, kim jest Anja Rubik.

Odpowiedziałam jej, że jestem zaniepokojoną obywatelką. Nic dodać, nic ująć. Ja nie wiem, co chciała udowodnić tym wpisem pani Godek. Nie jest ważne, czy ja nazywam się Anja Rubik, czy Krysia Nowak. Jestem obywatelką Polski i mam prawo do własnej opinii. Mam prawo mówić, co sądzę na temat jej projektu. Ona także powinna brać to pod uwagę. Powtarzam: nie skupiajmy się na tym, kim ja jestem, moja działalność wynika z zaniepokojenia, ostatnio m.in. tym, co głosi pani Godek. Wiemy doskonale, że pani Godek dąży do całkowitego zakazu aborcji. Znane są też jej zapatrywania na osoby nieheteronormatywne. Pamiętam choćby jej wypowiedź, że osoby LGBT adoptują dzieci, żeby później je molestować i gwałcić, albo jej wezwania, by wobec osób LGBT użyć siły... - stwierdza smutno.

Zgadzacie się z poglądami Anji?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(271)
123
2 lata temu
Powinna być edukacja seksualna. Potem słyszy się komentarze że trzeba było się zabezpieczać.
Taka prawda!
2 lata temu
Wiele osób które w dzieciństwie doświadczyły molestowania mówi, że gdyby ktoś z nimi o tym wcześniej rozmawiał, to wiedzieliby, że w to jest naruszenie ich granic. Że trzeba powiadomić dorosłych. Największymi przeciwnikami edukacji seksualnej są pedofile! Bo nieświadome dziecko to łatwy cel!
!!!
2 lata temu
W tym kraju ludzie traktują stosunek przerwany jako antykoncepcję to najlepiej świadczy o tym, że edukacja seksualna JEST NIEZBĘDNA!
73637w
2 lata temu
Tak się rozprawiają o tej edukacji seksualnej, a prawda jest taka, że nawet jak ją usuną ze szkół (oby nie) to jeszcze jest internet. Może chcą żeby to jakże wiarygodne źródło było jedynymi dostępnymi informacjami dla młodych ludzi? Nie wszyscy rodzice będą rozmawiać na takie tematy w domu. Takie ustawy to prezent dla pedofili. PS. Wiem, że to projekt obywatelski i sejm musiał się nim zająć.
Milena
2 lata temu
Już teraz wiedzą z zakresu seksualności nastolatków jest nikła, a co będzie jak ta ustawa przejdzie. Nastolatków trzeba uczyć takich rzeczy, ale w szczególności dziewczyny, żeby wiedziały jak wygląda cykl, jak się zabezpieczać itp
Najnowsze komentarze (271)
Biedna Ania
2 lata temu
Biedna Ania, ma takiego partnera, że zamordował by ją za posiadanie dziecka....
Gość
2 lata temu
"Piekło kobiet", hahahaha. Piekło to mają kobiety bite w domu przez partnerów, a nie.
logika
2 lata temu
Czy panie aborcjonistki nie wiedzą co to antykoncepcja, że MUSZĄ zabijać swoje niechciane potomstwo? A czy dziecko niepełnosprawne nie ma prawa żyć? To po co było powoływać je do życia? Jak widzę i słyszę agresywne zachowania, postulaty, żądania i blokowanie ruchu ulicznego przez te osobniczki to nie czuję z nimi żadnej wspólnoty jajników. Zaczynam rozumieć Kaję Godek i jej walkę o życie poczętych dzieci, które same się nie obronią przed przemocą i morderstwem. Te panie co żądają aborcji nie reprezentują mnie ani większości polskich kobiet.
logika
2 lata temu
Oczywiście co kto robi to sprawa jego sumienia. Ale co jest winne dziecko z gwałtu ( pomijam, że za gwałt niektórzy uznają nawet przypadek pęknięcia gumki), że jego ojciec to zboczeniec? Dlaczego ono ma być skazane na KARĘ ŚMIERCI za cudze przestępstwo?
G71
2 lata temu
Przecież kaleta powiedział że,stosunek w prezerwatywie to dewiacja. To o czym tu więcej mówić
Yogi
2 lata temu
A co to jest to godek?
Aga
2 lata temu
Rubik zachowuje się jak nauczycielka z Konopielki. Dla niej Polska to Taplary
Ralf
2 lata temu
Kobieto Anja zejdź na ziemię, nie opowiadaj bzdur. Dzisiejsza młodzież jest bardziej świadoma tych spraw, niż ci się wydaje. I żadna edukacja seksualna tu nic nie pomoże.
Belfer
2 lata temu
A w jakiej wy epoce żyjecie, że wam potrzebna edukacja seksualna w szkołach. Chyba w dzisiejszych czasach każdy wie co do czego służy.
111
2 lata temu
ODEZWAŁO SIĘ INTELEKTUALNE DNO
Sssiii
2 lata temu
Całe szczęście ze tych którzy chcą zabijać jest mniej ,
Witold
2 lata temu
Ta Godek powinna być na stałe usunięta ze społeczeństwa chce sobie rodzić chore dzieci to niech sobie to robi ale od normalnych trzeźwo myślących kobiet się odchrzani...
Marek Beker
2 lata temu
Nikt nie wmówi mi że brak wiedzy w jakiejś dziedzinie jest lepszy od jej posiadania. Informacja daje większą szansę na dokonanie właściwego wyboru. Prawo do dokonania aborcji nie oznacza obowiązku jej dokonania. Penalizacja zjawiska spowoduje jedynie przeniesienie go do podziemia a zabiegi będą wykonywane w warunkach zagrażających życiu i zdrowiu kobiet. Na dzisiejszej dyskusji nieodpowiedzialni ludzie zbijają kapitał polityczny. Jest to obrzydliwe że w XXI wieku znowu chce się zmuszać ludzi do działań sprzecznych z ich poglądami tylko dlatego jakaś pani KG zna jedynie słuszne. Sprawa aborcji, która powinna być rozwiązana w referendum, w którym powinny uczestniczyć wyłącznie kobiety w wieku reprodukcyjnym jako tak naprawdę jedyne bezpośrednio zainteresowane.
Wiktoria
2 lata temu
Wy byście chcieli powrotu do stanu sprzed rewolucji seksualnej..., czyli, facet wszystko może, hulaj dusza, a kobieta ma się ,, szanować " cokolwiek to znaczy! Brak edukacji, seksualnej, brak antykoncepcji, zakaz aborcji, ale wasze niedoczekanie. Kobiety nie dadzą ponownie się zniewolić! Kobieta ma takie samo prawo do seksu jak mężczyzna i koniec!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie