Trwa ładowanie...
Przejdź na
Molly
|
aktualizacja

Kamil Maćkowiak o depresji i uzależnieniach: "Żeby zrzucić z siebie emocje, musiałem się napić albo zapalić jointa"

83
Podziel się:

Kamil Maćkowiak ma za sobą dziewięć lat terapii. Dzięki niej wyszedł na prostą, uwalniając się od choroby i nałogów. W najnowszym wywiadzie opowiedział o trudnościach, z jakimi borykał się przez lata.

Kamil Maćkowiak o depresji i uzależnieniach: "Żeby zrzucić z siebie emocje, musiałem się napić albo zapalić jointa"
Kamil Maćkowiak mówi o depresji i nałogach (Instagram)

Kamil Maćkowiak jest znanym aktorem filmowym i teatralnym. Okazuje się, że przez wiele lat zmagał się z depresją i nałogami. Podejmując się terapii, nie wiedział, że będzie ona trwać aż dziewięć lat. Dzięki niej odmienił swoje życie, pokonał chorobę oraz uporał się z uzależnieniem od alkoholu i innych używek. Od 2010 roku jest prezesem Fundacji Kamila Maćkowiaka i prowadzi w Łodzi własny teatr.

W wywiadzie dla portalu Wprost Kamil Maćkowiak dzieli się swoimi przemyśleniami na temat choroby i przeszkód, które udało mu się pokonać. Zapytany o to, na czym polegała jego autodestrukcja, odpowiada jasno.

Żeby zrzucić z siebie emocje, musiałem się napić albo zapalić jointa. Tak było kiedyś. Dziś żyję zupełnie inaczej. Fantastyczne jest nie budzić się z poczuciem wstydu, co mogłeś wczoraj wykonać, czego nie pamiętasz. Teraz jestem odpowiedzialny za ludzi jako szef w firmie. Fantastycznie, że te decyzje, jakie podejmuję, odbywają się na trzeźwych emocjach. Dzisiaj widzę też, ile błędów popełniłem wtedy, kiedy trzeźwy nie byłem - wspomina.

Aktor wraca do wspomnień związanych z depresją i uczuć, jakie mu wtedy towarzyszyły. Gwiazdor nie ukrywa, że był to dla niego najgorszy okres w życiu.

Ja nawet nie pamiętam, kiedy wstydziłem się tego, że mam depresję. Pamiętam tylko, że byłem przez nią w d*pie i że w pewnym momencie znalazłem się w punkcie krytycznymprzyznał.

Zobacz także: Czy Polska ma szansę wygrać Eurowizje 2022?

W uzależnienie i depresję wpędziła go jego własna postawa. Kamil Maćkowiak, nie bał przyznać się do własnych błędów.

Byłem dosyć bezczelnym, pozornie pewnym siebie chłopakiem, nastolatkiem, a potem 20-parolatkiem. A potem do tego doszła marihuana, czy inne używki, które też dawały dodatkowy filtr. Dzisiaj powiedziałbym sobie: "Stary, naprawdę z czasem polubisz siebie". Zawodowo nie trafiłem na fajnego producenta, który by uwierzył we mnie tak, jak ja uwierzyłem w siebie sam - opowiada w wywiadzie dla Wprost.

Aktor przyznał, że jego praca nie przynosiła mu takiej satysfakcji, jaką powinna.

Ja w ogóle nie wierzę, że ludzie tak mają. Jak mają, to im zazdroszczę, to musi być taki stan, jak po narkotykach. Tyle że ja go osiągałem innymi sposobami, alkoholem lub marihuaną - wyznał.

Dziś aktor najcięższy okres ma już za sobą i z uśmiechem patrzy w przyszłość. Teraz w całości oddaje się pracy i obowiązkom.

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(83)
Kasia
2 tyg. temu
Jak dobrze, że ludzie robią comimg luty z uzależnieniami, niestety, ale to duży problem i dużo osób ma kryzysy przez używki, a tak trudno zwrócić się o pomoc, powiedzieć bliskim i posladac się do kupy.
Lodzianka
2 tyg. temu
On jest bardzo znany w Łodzi. To nasz rodzimy aktor, przede wszystkim teatralny. Swego czasu nazywano go geniuszem. Aktorem jest dobrym, bardzo kreatywnym, oryginalnym.
Bartek
2 tyg. temu
Smiesza mnie komentarze typu: A kto to jest? To jest swietny aktor teatralny, ale rozumiem, ze wiekszosc czytajacych to fani Wersow i Friza xD
Da sie
2 tyg. temu
Znam czy nie fajnie ze mu sie udalo Jezeli ktos twierdzi ze joincik zawsze spoko nie szkodliwy to jest w bledzie Na poczatku zawsze myslisz wszystko under control potem budzisz sie jak jest too late Niby wszystko jest dla ludzi ale dobrze by bylo gdy naczelne cpuny tego kraju przestaly wmawiac ze jaranie jest super bo nie jest
Gość
2 tyg. temu
Wiele lat temu, poznałam pana Kamila na planie Kryminalnych. Sympatyczny, uśmiechnięty, zero pozy "jestem wielkim aktorem". Bardzo miło go wspominam, choć zamieniliśmy raptem parę zdań. Nie miałam pojęcia, że zmagał się z takimi problemami. Życzę mu spokoju i szczęścia. 🤗
Najnowsze komentarze (83)
1974
1 tyg. temu
Paliłem jointy przez 20 lat każdego dnia . W końcu mój organizm nie wytrzymał. Poszedlem do psychiatry , potem na psycho terapię . Jestem w niej od 5,5 roku. Trzeźwy od niecałych pięciu lat. Zielony sympatyczny joint i pseudo uśmiech to przykrywka prawdziwych problemów wewnętrznych . Dodam , że jak wytrzeźwiałem straciłem wszystkich znajomych .
Emilia
2 tyg. temu
Zawsze mi się podobał. Niech mu się wiedzie :)
Łun
2 tyg. temu
Trawa to nie używka, ale lek ! Napewno bezpieczniejszy niz xanax od pfizera!
Qqq
2 tyg. temu
Kolejny żyjący inaczej 🤑
Mia
2 tyg. temu
No super znany, nie kojarze typa :p
Til
2 tyg. temu
Lubię jego typ urody. Pierwszy raz zobaczyłam go w Pensjonacie pod Różą.
ssssss
2 tyg. temu
Ma brzydkie stopy
Danka Norek
2 tyg. temu
Kochałam się w nim za czasów 'Pensjonatu pod Różą'. Wydaje się być fajnym facetem. Życzę mu wszystkiego co dobre bo z reguły nie życzę ludziom źle.
Polka
2 tyg. temu
Przystojny, z pasją. Niepewny siebie i swojego talentu. Jak nie wyjedzie z tej dziury, czyli Łodzi, z tego kraju....to zaraz będzie stsrym aktorem, który miał wszystko, żeby być eielkim ale się nie udało. Panie Kamilu rola w dużym filmie otworzy wiele drzwi. Z komentarzy ludzi jasno widać, że niewiele osób Pana zna. Szkoda....
Niki
2 tyg. temu
Znanym aktorem? Nie znam.
Ania
2 tyg. temu
On grał w Samym Życiu albo Pensjonacie pod Różą z tego co mi się wydaje. To tak dla tych co go nie znają
Halo
2 tyg. temu
Tylko kto to?
Aha
2 tyg. temu
Marihunanen
Pozdrawiam
2 tyg. temu
Leczę nerwice marihuaną medyczną. Bardzo dobrze działa. Wprost to prawicowa Gazeta. Wóda syf ale zioła bym się nie czepiala.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie