Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
Goss
|

Kandydat PiS do europarlamentu dostał pytanie po angielsku i się zaczęło. Do końca próbował wybrnąć: "Są WAŻNIEJSZE RZECZY" (WIDEO)

192
Podziel się:

Zbliżają się wybory do europarlamentu, a zabiegający o nasze głosy kandydaci udzielają wywiadów chętniej niż kiedykolwiek. Waldemar Buda z PiS przeżył właśnie bolesną konfrontację z językiem angielskim i do końca próbował wybrnąć z sytuacji.

Kandydat PiS do europarlamentu dostał pytanie po angielsku i się zaczęło. Do końca próbował wybrnąć: "Są WAŻNIEJSZE RZECZY" (WIDEO)
Kandydat PiS do europarlamentu dostał pytanie po angielsku i się zaczęło ("Warzewa Kontra", Super Ring, YouTube.com)

Jeszcze niedawno Polacy szykowali się do wyborów samorządowych, a już niedługo kolejny raz pójdą do urn. Tym razem chodzi o wybory do Parlamentu Europejskiego, a lista chętnych, którzy zasilili listy poszczególnych komitetów i walczą o poparcie, jest jak zwykle imponująca. Pomysły na kampanię są z kolei przeróżne i - zdaniem wielu - nie zawsze trafione.

Waldemar Buda dostał pytanie po angielsku i się zaczęło. Tak zareagował

Nieodłącznym elementem walki o głosy w eurowyborach są natomiast wywiady, a gościem w programie "Warzecha Kontra" był Waldemar Buda z PiS. Tym razem na utyskiwaniu na rządzących się nie skończyło, bo polityk jest kandydatem wspomnianej partii w eurowyborach, więc była to idealna okazja, aby sprawdzić poziom jego angielskiego. Wyszło dość niezręcznie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tłit - Waldemar Buda

W pewnym momencie rozmowy Buda dostał pytanie po angielsku - a konkretnie prośbę, żeby w ramach testu kompetencji językowych wskazał różnice pomiędzy Radą Europejską a Radą Unii Europejskiej. Nie jest to oczywiście proste zadanie, ale też nie każdy przecież startuje do europarlamentu. Niestety polityk PiS boleśnie poległ, bo najpierw kłopotliwie się zaśmiał, a następnie ograniczył się do jednego zdania, które zresztą i tak nie było w pełni poprawne gramatycznie.

We should talk more important things than my English language - zaczął wyraźnie skonfundowany, po czym kontynuował już po polsku: Znam procedury, one są skomplikowane. Myślę, że widzowie by chcieli znać taką warstwę ogólną...

Prowadzący wtedy dopytał, czy Buda jest w stanie powiedzieć coś więcej niż tylko jedno zdanie w tym języku i przypomniał, że angielski jest raczej niezbędny w pracy europosła, bo chociażby w kuluarach PE toczą się przecież różne rozmowy. Odpowiedź była następująca:

Oczywiście jestem w komunikatywnym angielskim i potrafię rozmawiać po angielsku, nie mam z tym najmniejszego problemu. Natomiast, proszę pamiętać, że nawet gdyby to po polsku tłumaczyć, pytać kandydatów, żeby zrozumieli procedurę uchwałodawczą w Parlamencie Europejskim, to nie każdy by potrafił po polsku to powiedzieć.

Wybrnął, czy wręcz przeciwnie?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Buda: Morawiecki blokował Zielony Ład | WARZECHA KONTRA #1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(192)
Anika
2 tyg. temu
Teraz nawet kelnerka musi mówić po angielsku. Nie rozumiem dlaczego od kandydatów do europarlamentu się tego nie wymaga. Przynajmniej poziom B2.
Olo
2 tyg. temu
Ważne że zna jedno słowo...Euro.
Bibi
2 tyg. temu
Wszyscy kandydaci powinni mieć obowiązkowy egzamin z języka angielskiego. Jeśli mają taką znajomość jak ten facet, czyli potrafią pogadać o d. Maryni w kuluarach, tak niech siedzą w domu. Za co on chce dostawać pensję w obcej walucie, skoro nie umie wysłowić się w obcym języku. Jeśli masz w planach kandydować do europarlamentu to idź na kurs biznes english, weź jakies prywatne lekcje i przestań ośmieszac siebie i nasz kraj
Olla
2 tyg. temu
Zapytajcie kloszarda na rynku w Krakowie o coś po angielsku. Angielski niemiecki mają opanowany w takim stopniu, że potrafią wskazać drogę i zapytać o drobne. A teraz zapytajcie o to samo Beatę szydło
haha
2 tyg. temu
Niech po rusku odpowie XD
Najnowsze komentarze (192)
Shdh
1 tyg. temu
Dobre pytanie, bo od razu sprawdzało dwie kwestie i on poległ na dwóch. A takiego hej ho do przodu zgrywa, wiedziałam że pod kopułą nie za dobrze
aaa
1 tyg. temu
Jeśli ja idę do pracy, międzynarodowej korporacji, to głównym wymaganiem jest znajmość języka angielskiego. Ten Pan stara się o pracę w europarlamencie więc powienien obowiązkowo znać język angielski w zakresie w jakim będzie się nim posługiwał. Nie zna procedury? Nie zapoznał się z podstawowymi dokumentami, bo domyślam się, że są one spisane - w języku angielskim. Niestety większośc z nich tam idzie, bo tam jest kasa. Nic więcej. Wstyd, że takie osoby reprezntuja nasz kraj na arenie międzynarodowej.
Aluś
1 tyg. temu
A w PO rozumiem wszyscy poligloci? 😂 Bardzo dobrze odpowiedział
Olek
1 tyg. temu
Ciekawe jak Biedroń gada po angielsku i inne platformersy.
Kasia
1 tyg. temu
Żenada.
Gos
1 tyg. temu
Nie ma nic ważniejszego niż znajomość języka obcego na poziomie zaawansowanym po szkole wyższej. No chyba że jest po podstawówce a posadkę w sejmie dostał po znajomości…
Ask
1 tyg. temu
Niby ma częściowo rację, ale ludzie bez znajomości angielskiego nie powinni móc startować do jakiejkolwiek międzynarodowej funkcji
hmm
1 tyg. temu
Niby nie każdy europoseł musi znać angielski, ale... ile trudniej się dogadać za kulisami bez jego znajomości i w ten sposób załatwić coś dla Polski? Politycy z różnych powodów nie chcą, żeby wszystko przechodziło przez ludzkich tłumaczy czy przez tłumacza w telefonie, bo nie wszystko co mówią ma być dla wszystkich uszu, a ani tłumaczom, ani tym bardziej smartfonom nie można ufać. Owszem do przemawiania w europarlamencie polski jak najbardziej wystarczy, ale tymi wystąpieniami - choćby najładniejszymi - to my wiele nie zdziałamy. Dobre negocjacje lubią ciszę.
Anna L.
1 tyg. temu
Jarosław Kaczyński nie zna żadnego obcego i trzęsie wszystkimi. Ma doktorat z prawa, a nie zna języka obcego. A jest to warunek do obrony pracy doktorskiej.
Gosia
1 tyg. temu
A Ty jak mówisz po angielsku?
Apple 9
1 tyg. temu
Wstydem jest glosowanie za paktem migracyjnym europoslow koalicji 13 grudnia
JarekK
1 tyg. temu
Putin i Sojusznicy
Piotr
1 tyg. temu
Specjaliści z pisu 🤧
Iza
1 tyg. temu
Lepiej mówi niż niektórzy Polacy co są w Anglii 20 lat 😂😂
...
Następna strona