Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Katarzyna Warnke broni tęczowych flag na warszawskich pomnikach: "Nie ma w nich NICZEGO, co mogłoby kogoś obrazić"

228
Podziel się

Gwiazda postanowiła przypomnieć wszystkim "oburzonym", jakie znaczenie tak naprawdę kryje się za symbolem społeczności LGBT+.

Katarzyna Warnke broni tęczowych flag na warszawskich pomnikach: "Nie ma w nich NICZEGO, co mogłoby kogoś obrazić"
Kasia Warnke wypowiedziała się na temat tęczowych flag na warszawskich pomnikach (fot. Instagram, @kasiawarnke)
bCZoEBdx

Sytuacja osób nieheteronormatywnych we współczesnej Polsce nigdy nie była zbyt kolorowa. Pary jednopłciowe nadal nie mają żadnej możliwości na legalne zarejestrowanie swojego związku w naszym kraju, przez co nie tylko muszą borykać się z szeregiem problemów natury administracyjnej, ale też są często prześladowane przez napędzanych nienawiścią oprychów, który brak wsparcia rządzących traktują jako przyzwolenie na użycie przemocy, czy to werbalnej, czy fizycznej.

Sytuacja ta jeszcze bardziej pogorszyła się w trakcie ostatniej kampanii prezydenckiej, kiedy obóz zaprzysiężonego na nowo prezydenta postanowił zastosować starą jak świat strategię "dziel i rządź", czyniąc ze społeczności LGBT+ wroga publicznego numer jeden. W odpowiedzi na coraz bardziej radykalizującą się retorykę polityków grupa zdesperowanych działaczy postanowiła w ubiegłym tygodniu pozawieszać tęczowe flagi na najważniejszych warszawskich pomnikach, w tym na Syrence Warszawskiej i pomniku Chrystusa przy Bazylice Świętego Krzyża.

bCZoEBdz

Sprawa niemal natychmiastowo zaczęła być traktowana jako przestępstwo z kategorii obrazy uczuć religijnych. W związku z przeprowadzonym śledztwem aresztowano już trzy osoby.

Afera wokół tęczowych flag stała się na tyle głośna, że nie mogli przejść obok obojętnie niektórzy celebryci. Podczas gdy trener Qczaj postanowił odciąć się od tego typu partyzantki, zaznaczając, że nie tak wyobraża sobie walkę o tolerancję, inne gwiazdy postanowiły opowiedzieć się po stronie osób odpowiedzialnych za manifest.

W czwartkowy poranek na swoim instagramowym profilu do sprawy postanowiła odnieść się Katarzyna Warnke, która już nie raz dała dowód swego aktywistycznego zacięcia. Aktorka podzieliła się z fanami spostrzeżeniem, na temat tego, czego symbolem, według jej interpretacji, są kolorowe pasy widoczne na fladze.

bCZoEBdF

Chciałam tylko przypomnieć, że tęcza jest symbolem chrześcijańskim, buddyjskim i żydowskim i nie tylko... A także pojawia się na fladze LGBT. W znaczeniach tego symbolu nie ma niczego, co obrażałyby czyjekolwiek uczucia, bo zawsze były to pojęcia z tej pozytywnej strony. Można powiedzieć, że przede wszystkim chodzi o jedność w różnorodności. A więc: "Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego". To jedyne, najważniejsze przykazanie, które mogłoby pomóc w zrozumieniu odmienności i przekroczyć strach - czytamy na oficjalnym profilu Kasi.

Ja kocham tęczę i tę na niebie (jak chyba my wszyscy) i tę na fladze. I nie przeszkadza mi na żadnym pomniku, bo najpierw jesteś człowiekiem, a potem czymkolwiek innym - napisała pod swoim najnowszym postem aktorka.

Sądzicie, że Kasi się nieco uspokoić nastroje między skłóconymi stronami konfliktu?

bCZoEBdG
bCZoEBdH
bCZoEBea
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(228)
CiotkaKlotka
2 miesiące temu
Taka mam propozycję, żeby te flagi na meczet dać albo przy synagodze. Jak równość to równość. Ich też trzeba uczyć tolerancji.
Locko
2 miesiące temu
Dlaczego tęczowi aktywiści dewastują i oszpecają miejsca publiczne? Czy nie mogą sobie pikietować tak po prostu kulturalnie i bez zawłaszczania czyjejś przestrzeni?
Gośka
2 miesiące temu
Qrcze, pomniki nie są od wieszania na nich flag...zadnych flag i tyle.
bCZoEBeb
Gość
2 miesiące temu
Jak ktoś napluje komuś w twarz to przecież ,to tylko ślina .
Aska
2 miesiące temu
A tak sie sklada ze mnie to jednak razi Pominiki to symbole ktorymi nie powinno sie geby wycierac Nie mam problemu z lgbt niech sobie zyja jak inni maja do tego prawo ale litosci z tym obnoszeniem sie wszedzie Czy samotne matki,ofiary przemocy albo pedofilii obnosza sie tak ze swoja krzywda i cierpieniem...NIE a to sa srodowiska ktore potrzebujs wsoarcia i pomocy Jestes innej irientacji to sobie badz ale nie wyskakuj mi juz z lodowki bo to robi sue nudne i wkurzajace
Najnowsze komentarze (228)
Mim
4 tyg. temu
Następny autorytet.
Wiesława
2 miesiące temu
Kasiu masz rację kochaj bliźniego , a czy oni kochają bliźniego , nie widzisz jak bluźnią , nienawidzą miłość do bliźniego powinna iść w obie strony , jeśli Cię uraziłam , to przepraszam
Kasia
2 miesiące temu
A jednak, moje uczucia obraża. A zwłaszcza jak ktoś z Najświętszego Sakramentu robi narządy żeńskie! Może tak dla katolików trochę tolerancji. Ja nie jestem niczym wrogiem, niech każdy kocha kogo chce, niech nawet będzie jednorożcem, ale od symboli religijnych się odczepcie!
Gość
2 miesiące temu
Bardzo oryginalne podejście. Np. swastyka w Azji jest symbolem szczęścia. Można ją umieszczać w Polsce w przestrzeni publicznej? Hehehe.
Matka O
2 miesiące temu
Takich ludzi trzeba tępić...
dfdcsdscds
2 miesiące temu
wieszanie flag na pomnikach nie ma nic wspolnego z pokojem i tolerancja, chodzi o prowokacje i przez to wywoluje wieksza odraze i wstret do lgbt
Jlk
2 miesiące temu
A ja mam inne zdanie
wik
2 miesiące temu
Wczoraj na krakowskim grupa lgtb pluła na dziennikarzy i zasłaniała kamery flagą. zachowywali się agresywnie i zakłócali spokój , chcieli znowu zbeszcześcić figurę Chrystusa przy kościele św Krzyża!
bCZoEBdT
zik
2 miesiące temu
albo nie rozumie kontekstu i nie zna całej akcji, albo jest tak samo zaburzona jak wczoraj te aroganckie dzieciaki na krakowskim p....
wik
2 miesiące temu
Wczoraj na krakowskim grupa lgtb pluła na dziennikarzy i zasłaniała kamery flagą. zachowywali się agresywnie i zakłócali spokój , chcieli znowu zbeszcześcić figurę Chrystusa przy kościele św Krzyża!
art
2 miesiące temu
Cóż za mądra osoba... Ciekawe , że nie przytacza tych fragmentów Biblii gdzie jest mowa o tym co Bóg sądzi o homoseksualistach , lub przypowieści o zniszczeniu Sodomy i Gomory i powodów dla których kara została zesłana.
zik
2 miesiące temu
albo nie rozumie kontekstu i nie zna całej akcji, albo jest tak samo zaburzona jak wczoraj te aroganckie dzieciaki na krakowskim p....
kulu
2 miesiące temu
Pary jednopłciowe,to w tym kierunku zmierza świat? Chyba że chodzi o przeludnienie.
Gosc
2 miesiące temu
A gdyby na tej fladze napisać cos paskudnego? To co by powiedzielio państwo z LGBT. To żart ,to nic, my się nie gniewamy ?. Nie . Byłaby to obraża ,krzyk,żale. To środowisko chce równości,ale samo nie jest. Absolutnie są mocno nietolerancyjni.Jak można nie szanować symboli religijnych. Pomników. Proszę sobie robić przedstawienia w swoich klubach w swoich środowiskach. Domagacie się prawnego uregulowania spraw majątkowych ,itp. Zwykle przekomarzanie się z Waszej strony. Sa kancelarie ,notariusze,którzy to zrobią. bez problemow.Ale Wy tego nie chcecie.Bo po co? Tacy biedni,bezsilni,bezradni . Wszyscy wiemy ,ze tak nie jest. Żyjemy obok siebie ,jesteśmy zawodowo partnerami,szanujemy się. Lubimy. Sterowana gromada ,wiecznie niezadowolonych skutecznie stara się popsuc wizerunek Polski.Bądźmy obiektywni... gej posłem,gej europosłem,gej wiceprezydentem Stolicy . Prawda ,ze wielka dyskryminacja środowiska?
...
Następna strona
bCZoEBev