Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Kate Middleton i książę William KRYTYKOWANI za kolejne podróże w czasie pandemii... (ZDJĘCIA)

49
Podziel się

Kate Middleton i książę William wyruszyli w trzydniową podróż, by dodać ludziom otuchy. Nie wszystkim się to spodobało. Dziwicie się?

Kate Middleton i książę William KRYTYKOWANI za kolejne podróże w czasie pandemii... (ZDJĘCIA)
Kate Middleton i książę William krytykowani za kolejne podróże w czasie pandemii (Getty Images)
bDThXdAl

Książę William i księżna Kate wybrali się w podróż, podczas której chcą podziękować wszystkim tym, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z pandemią. Para wyruszyła z dworca w Euston w Londynie z zamiarem przejechania pociągiem ponad 2 tysięcy kilometrów. William i Kate podróżują specjalnym składem używanym przez rodzinę królewską.

Książę i księżna oczekują, że zwrócą uwagę na niesamowitą pracę, jaką wykonano w całym kraju w tym trudnym roku - zakomunikowano w oświadczeniu Pałacu Kensington.

bDThXdAn

W czasie trzydniowej podróży odwiedzili już Szkocję, północną Anglię i Walię. Royalsi spotykają się z lekarzami oraz wolontariuszami. Biorą też udział w kameralnych koncertach, a także spotkaniach z dziećmi. Jak możemy zobaczyć na oficjalnym instagramowym koncie pary, podczas wizyty w szkole podstawowej pojawiły się renifery, ale niestety zabrakło maseczek... Nic dziwnego, że niektórzy mają pewne zastrzeżenia co do ostatnich aktywności KateWilliama.

Zobacz także: Księżna Kate w trosce o zdrowie psychiczne młodych mam. Zobacz nagranie

Walijski minister zdrowia zwrócił się do Williama i Kate, zauważając, że podróż nie może być "wymówką'' dla ludzi, by łamać zasady bezpieczeństwa w dobie koronawirusa.

bDThXdAt

Wolałbym, żeby nikt nie składał niepotrzebnych wizyt. Nie jestem szczególnie zaniepokojony ani zainteresowany - wyznał minister zdrowia Vaughan Gething w programie Today BBC Radio 4.

Podnoszącą morale "wycieczkę" skrytykowała też szkocka polityk Nicola Sturgeon. Warto dodać, że podróżowanie między Anglią a Szkocją bez istotnego powodu jest nielegalne. Wyjątek stanowią wyjazdy do pracy lub w celach charytatywnych. Rzecznik Pałacu Kensington odpowiedział na krytykę szkockiej polityk, tłumacząc, że podróż Kate i Williama odbywała się właśnie w celach zawodowych.

Myślicie, że rodzina królewska powinna postępować bardziej roztropnie?

bDThXdAu
bDThXdAv
bDThXdAO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(49)
Wikary
4 miesiące temu
Przecież to nic w porównaniu z imprezą w Toruniu. Tym co krytykują pokazać zdjecia od rydza z baletów
Nsjsjs
4 miesiące temu
Spokojnie, plebsie. Królewska orka ani nie chorowała, ani nigdy nie zachoruje na cos takiego. Maja inne zupełnie procedury jako królewska rodzina wiec luz. Sto przeszczepów prędzej przejdą niż umrą przed 100ką.
Gość
4 miesiące temu
Po pierwsze maseczek nie mieli, ponieważ w Wielkiej Brytanii nie są wymagane na świeżym powietrzu, ponadto w Szkocji każda szkoła samodzielnie określa stopień ryzyka zachorowania i jeśli jest on wysoki, to wtedy ewentualnie wprowadza maseczki. Po drugie, oni faktycznie byli w pracy - praca rodziny królewskiej polega właśnie na podróżowaniu, rozmowach z ludźmi i reprezentowaniu kraju. A po trzecie i najważniejsze, ta podróż nie była ich widzimisię - zostali o to poproszeni przez rząd brytyjski (przede wszystkim dlatego Sturgeon to krytykuje - bo inicjatywa wyszła od rządu brytyjskiego, który nie godzi się na niepodległość Szkocji), a mimo to to William i Kate zbierają największe baty.
bDThXdAP
Maja
4 miesiące temu
Cokolwiek by nie zrobili to źle. Ludziom nie dogodzisz. Ważne że cokolwiek robią w ramach swoich obowiązków. Nawet jeżeli tylko odwiedzają ludzi.
żenada
4 miesiące temu
oni naprawdę myślą, że tego teraz ludzie potrzebują
Najnowsze komentarze (49)
ToYa
4 miesiące temu
A jakby nie podróżowali to krytykowano by ich za to, że pozamykali się w pałacu i odcinają się od społeczeństwa
Ola
4 miesiące temu
Dajcie juz jej spokoj - nie widzicie jak sie stara!
Marta
4 miesiące temu
Bo wiedza ze ta plandemia to sciema
eliabel
4 miesiące temu
Ale numer !!! A czytaliście, że Megan ukradła opis swojego poronienia od Stephanie Tong ‘Chasing Light: Finding Hope Through the Loss of Miscarriage’ ???
XYZ
4 miesiące temu
ma bardzo smutne oczy ...
aaabbb
4 miesiące temu
Ludzie są naprawdę poj..ani tak juz ich opanował strach, że zapomnieli używać mózgu. Jakim prawem pouczają innych co mają robić, niech się wezmą za własne życie każdy jest odpowiedzialny sam za siebie.
Rgv
4 miesiące temu
Krytykowani ale tylko na pudelku brytyjska prasa o niczym takim nie pisze
babcia
4 miesiące temu
no i super mimo wszystko sa z ludzmi. a u nas adriana nie ma, agaty nie ma.
bDThXdAH
miśka
4 miesiące temu
W 2017 roku londyńska firma doradcza Brand Finance opublikowała swoje wyliczenia, z których wynikało, że brytyjska monarchia co roku generuje dla brytyjskiej gospodarki 1,76 mld funtów.
miśka
4 miesiące temu
dla tych, którzy twierdzą ,ze to pasożyty: Z rozliczenia finansowego, które opublikowała brytyjska rodzina królewska, wynika, że domena królewska zarobiła łącznie w 2018 roku dla państwa rekordowo wysoką kwotę 343,5 mln funtów (4,3 proc. więcej niż rok wcześniej). Rodzina królewska otrzymuje na wydatki 15 proc. tej kwoty, czyli 82 mln funtów, co przekłada się na roczną dotację w wysokości 1,24 funta w przeliczeniu na liczbę mieszkańców Wielkiej Brytanii. A ile wnosi do skarbu Państwa nasz premier, prezydent i ojciec Rydzyk?
emerytka
4 miesiące temu
Pięka para , zawsze z klasą i uśmiechem
Englishfirst
4 miesiące temu
No cóż. Ale z drugiej strony to ich praca. Jakby się zamknęli w pałacu i nic nie robili to niewiem czy byłoby to lepsze. W ten sposób wyszli, chodzą między ludźmi i wzbudzają zainteresowanie, dzięki czemu napędzają gospodarkę, bo jak wiadomo większość turystów i mieszkańców Wielkiej Brytanii jedzie zazwyczaj do Londynu żeby zobaczyć pałac i królową albo właśnie Williama, Kate.. Więc aby zainteresowanie nimi nie spadło, muszą sir pokazywać. Taka praca
ZeWsiWiedźma
4 miesiące temu
Czemu ona tak staro wygląda? Jestem starsza od niej i, bez zabiegów med est, wyglądam lepiej. Po prostu dbam o siebie. Ona, mimo o wiele większych możliwości, wygląda jak stary wymęczony życiem kobieton...
Gosc
4 miesiące temu
Po co ten teatr, robią z ludzi durni ,ale dobrze ze swój narod
bDThXdBj