Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Kinga Duda nie jest już doradcą społecznym w Kancelarii Prezydenta!

162
Podziel się:

Informację o tym, że Kinga Duda nie pełni już funkcji doradcy społecznego, potwierdził rzecznik Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski. Zdradził również powody decyzji 25-latki.

Kinga Duda nie jest już doradcą społecznym w Kancelarii Prezydenta!
Kinga Duda nie jest już doradcą społecznym w Kancelarii Prezydenta (East News, AKPA)

Jako jedyna córka prezydenckiej pary Kinga Duda cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Odkąd w 2015 roku Andrzej Duda objął urząd głowy państwa, losy absolwentki prawa na UJ są pilnie śledzone przez rodzime media. Najwięcej emocji bez wątpienia wzbudza jej kariera zawodowa.

Jeszcze do niedawna córka Kinga Duda starała się trzymać z dala od polityki, niedługo po wyborach prezydenckich objęła jednak stanowisko doradcy społecznego w Kancelarii Prezydenta. Nowe obowiązki Kingi wzbudziły wśród komentatorów życia politycznego spore zamieszanie, niektórzy posądzili nawet Andrzeja Dudę o nepotyzm. Okazuje się jednak, że przygoda pierwszej córki ze światem polityki nie trwała zbyt długo. W czwartek media obiegła informacja, że 25-latka nie pracuje już w Kancelarii Prezydenta.

Muszę zauważyć, że pani Kinga nie piastuje żadnej funkcji i nie jest już społecznym doradcą prezydenta - powiedziała w rozmowie z Wprost, Zofia Romaszewska, działaczka opozycji w czasach PRL, a dziś doradczyni prezydenta.

Słowa Romaszewskiej potwierdził już także rzecznik Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski. Poinformował on również, że powodem odejścia Kingi były zmiany w jej życiu zawodowym.

Kinga Duda nie jest już społecznym doradcą prezydenta Andrzeja Dudy. Ma to związek z nowym etapem życia zawodowego córki prezydenta - oświadczył w rozmowie z PAP.

W wywiadzie dla Wprost Zofia Romaszewska przyznała, że nie miała przyjemności pracować z Dudą szczególnie długo, nie szczędziła jednak absolwentce prawa komplementów.

Krótko z nią pracowałam. To niesłychanie kompetentna i bardzo sympatyczna dziewczyna. A przy tym chętna do nauki, robiła dobre wrażenie - dodała.

Jak udało się nieoficjalnie ustalić Wirtualnej Polsce, słowa Romaszewskiej nie zostały dobrze przyjęte w Pałacu Prezydenckim. Ponoć informacje związane z Kingą miały nie być nagłaśniane - by skupić się na eksponowaniu działań prezydenta, a nie jego pociechy.

Informacja o pełnionej przez Kingę posadzie zniknęła już również ze strony internetowej prezydenta. Wcześniej można w niej było przeczytać, że 25-latka specjalizuje się w "międzynarodowym arbitrażu handlowym i inwestycyjnym oraz prawie międzynarodowym". Po studiach Duda doświadczenie zdobywała natomiast w kancelariach w Polsce i za granicą oraz w Parlamencie Europejskim.

Kinga Duda objęła stanowisko prezydenckiej doradczyni w sierpniu ubiegłego roku, w mediach informacja o jej posadzie pojawiła się jednak dopiero w połowie września. Jak zapewnił Andrzej Duda, jego córka za swoje obowiązki nie pobierała wynagrodzenia. W Kancelarii Kinga zajmowała się m.in. kwestiami związanymi z problemami młodzieży, miała też wspierać ojca w "sprawach bieżących".

Jak myślicie, dla jakich zawodowych wyzwań Kinga Duda porzuciła pracę w Kancelarii Prezydenta?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(162)
Dev
rok temu
Mądra dziewczyna,niech sie rozwija
Gość
rok temu
Ten portal jest plotkarski, czy już polityczny?
Eee
rok temu
Zapewne rozpoczęła aplikację np. adwokacką
ŹLE?
rok temu
Córka prezydenckiej pary w maju 2019 r. obroniła pracę magisterską na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła także kurs prawa amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie w USA. Biegle zna języki angielski i niemiecki. Zdała w Warszawie egzamin wstępny na aplikację adwokacką. W polu prawniczych zainteresowań Kingi Dudy są: międzynarodowe prawo handlowe i prywatne, postępowanie cywilne oraz metody alternatywnego sposobu rozstrzygania sporów. Była nieprzeciętnie zdolną i ambitną studentką, co zresztą doceniła sama krakowska uczelnia. Została wybrana jako jedna z ośmiorga reprezentantów wydziału prawa na UJ, którzy pojechali do Wiednia na The Annual Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot Competition, w skrócie Vis Moot. To najbardziej prestiżowy międzynarodowy konkurs dla przyszłych prawników. Co roku bierze w nim 2 tysiące osób – to studenci 300 uczelni z 60 krajów. W Londynie była na STAŻU w znakomitej firmie prawniczej i WSZYSTKO, co było związane z jej pobytem w UK, opłacali rodzice Kingi z WŁASNEJ KIESZENI! Oficjalnie potwierdziła to wiele miesięcy temu Kancelaria Prezydenta RP, do sprawdzenia na internetowej stronie. Aktualnie pracuje w znanej warszawskiej firmie prawniczej.
Ola
rok temu
Piekna nadra anbitna skronna Gratuluje Panu Prezydentowi takiej sorki Widas jakie wartossi wyniosla z donu Nie robi zdjes kiepskih siuhow i nie korzysta z pieniedzy ojsa Brawo Pani Kingo zysze suksesow na kazdej plaszszyznie
Najnowsze komentarze (162)
Iga
rok temu
Kinga dostała się na aplikacje adwokacka
Ewa
rok temu
Kinga będzie adwokatem
Delon
rok temu
Tramp odchodzi i jego iwanka też więc nie biorą już przykładu z USA.
Kobieta
rok temu
Być może już nie chcą się upodabniać do wizerunku prezydentury Trampa 😂
xyz
rok temu
Marionetka na potrzeby strajków, które w tamtym czasie się nasiliły. Ten rząd wszystko robi 'doraźnie'.
jadwiga
rok temu
Madra dziewczyna zdolna dobrze wyksztalcona i ladna taka suptelna
www
rok temu
było to potrzebne do CV
oks
rok temu
One są jak woskowe lalki.
Jolanta
rok temu
I tak jak mowili zalatwila se wpis do cv I gitara
Kasia
rok temu
Ona nigdzie nie może zagrzać miejsca. Chyba aż taka zdolna i kompetentna nie jest jak chcą nam wmówić. Skacze z miejsca na miejsce po pare miesięcy, a wszyscy się jarają jaka to ona wspaniała. Chyba taka zdolna jak tatuś, takie mam wrażenie. Mamusia też żadnych cech kompetencji nie posiada. No cóż, nie urodzi wrona gawrona.
Jaasc
rok temu
Czysta matka. Nawet marcu zagryza tak samo 🤦🏼‍♀️
gosc
rok temu
pozal sie Boze , tak tworzy sie elity, dalej upiekszajcie przywileje ludzi dla maluczkich.
gość
rok temu
Skromna, mądra dziewczyna, widać że z domu wyniosła wspaniałe wartości. Brawo Kinga. Brawo rodzice.
hahaha
rok temu
PiS się kończy więc się postanowiła odciąć ? 😂
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie