Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Kinga Duda ZABIERA GŁOS: "Decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży powinna być POZOSTAWIONA KOBIECIE"

691
Podziel się

Córka Andrzeja Dudy wystosowała oświadczenie w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. "Nie mogę zatem pogodzić się z konsekwencjami, jakie niesie ze sobą wyrok TK" - wyznała.

Kinga Duda ZABIERA GŁOS: "Decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży powinna być POZOSTAWIONA KOBIECIE"
Kinga Duda zabrała głos ws. wyroku TK (ONS)
bDpdqtph

Podczas gdy miliony Polek wyrażają swoje oburzenie zaostrzeniem prawa aborcyjnego, Kinga DudaAgata Duda wydawały się być niewzruszone wobec tego, co dzieje się w kraju. Pod presją mediów i opinii publicznej córka prezydenta w końcu zdecydowała się zająć stanowisko w sprawie kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Kinga Duda zamieściła obszerne oświadczenie na swoim koncie na Twitterze.

bDpdqtpj

W ostatnich dniach na ulicach polskich miast odbywają się protesty. Rozumiem oburzenie kobiet wywołane wyrokiem TK z 22 października. Jednak dyskusja, która pierwotnie dotyczyła wyroku, wydaje się aktualnie buntem przeciwko wszystkiemu. Część protestujących ucieka się do działań skrajnych, na które nie można wyrażać zgody – akty przemocy, niszczenie mienia, kościołów, obrażanie osób, które nie podzielają poglądów skrajnej grupy protestujących. Wyrażanie poglądów w sposób agresywny i obraźliwy, nawołujący do łamania prawa przez jakąkolwiek osobę czy stronę sporu nie może być akceptowane.

Uważam, że moje przemyślenia i poglądy to moja prywatna sprawa i nie mam obowiązku dzielenia się z nimi z opinią publiczną. Chociaż nie jestem sędzią, politykiem, parlamentarzystą, a co za tym idzie, nie mam wpływu na kształt prawa w Polsce, to jednak jako młoda kobieta, która być może kiedyś będzie matką, postanowiłam, w ramach pewnego wyjątku, przedstawić moje stanowisko w sprawie wyroku TK. Mam bowiem poczucie, że osoby myślące podobnie do mnie nie są wystarczająco reprezentowane w tym sporze - napisała Duda.

Zobacz także: Premier o strajku kobiet. Zapowiada zdecydowane reakcje na wandalizm
bDpdqtpp

Córka prezydenta zaznaczyła, że sama nigdy nie zdecydowałaby się usunąć ciąży, ale uważa, że w szczególnych przypadkach kobieta powinna mieć taką możliwość.

Nie potrafię w pełni postawić się w sytuacji, w jakiej znajduje się kobieta, która oczekując dziecka, dowiaduje się, że stwierdzono u niego ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu. Wierzę, że zgodnie z moimi osobistymi przekonaniami, ja nie zdecydowałabym się na przerwanie ciąży. Nie uważam jednak, że inne kobiety mają myśleć i działać w taki sam sposób jak ja. Każdy człowiek ma wolną wolę. Rozwiązanie istniejące dotychczas dawało możliwość wyboru. Wybór, a nie przymus. Kobieta mogła, ale nie musiała z tego prawa korzystać. W sprawie tak niewyobrażalnie trudnej, jak wizja urodzenia dziecka, które może umrzeć minuty czy godziny po porodzie, decyzja o kontynuacji lub przerwaniu ciąży powinna być pozostawiona kobiecie i podjęta zgodnie z jej własnym sumieniem, jej systemem wartości, z jej własnymi przekonaniami. Bo to ta kobieta mierzy się z konsekwencjami swojej decyzji do końca życia.

Duda stwierdziła też, że była zwolenniczką kompromisu aborcyjnego.

bDpdqtpq

Zawsze uważałam istniejący dotychczas swoisty kompromis aborcyjny za rozsądne rozwiązanie. Jak każdy kompromis i ten miał to do siebie, że nie był idealny i nie był zadowalający ani dla zwolenników zupełnie nieograniczonej aborcji, ani dla obrońców życia. Jednak przez 27 lat stanowił wyważone i akceptowalne dla większości społeczeństwa rozwiązanie kwestii legalnego przerywania ciąży. Nie mogę zatem pogodzić się z konsekwencjami, jakie niesie ze sobą wyrok TK. Wydaje mi się, że posłowie, którzy w Polsce stanowią prawo, powinni jak najszybciej znaleźć rozsądne i kompromisowe rozwiązanie obecnej sytuacji, które mogłoby zakończyć spór wywołany wyrokiem.

Myślicie, że "wyważone" oświadczenie Kingi Dudy pomoże PiSowi uspokoić nastroje w kraju?

bDpdqtpr
bDpdqtpK
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(691)
Ala
miesiąc temu
Rozumiem, że w tym kraju nie ma pierwszej damy, mamy tylko pierwszą córkę...
Polka
miesiąc temu
Brzmi pięknie, niestety nie wierzę już w nic co ta rodzina mówi i podejrzewam że to czyste zagranie agencji PR za nasze pieniądze
ALINA
miesiąc temu
Mamusia nadal siedzi cicho, bo tak wygodniej dla niej samej. Nie potrzebna nam taka "pierwsza dama" skoro nie potrafi nas polskich kobiet wspierać i repereztować. Na tytuł "PIERWSZA DAMA" trzeba sobie zasłużyći zapracować swoją obecnością swoim postępowaniem. Z tego wynika że my polskie kobiety nie mamy "pierwszej damy" . Dama milcząca jest damą nieobecną. Same musimy walczyć o swoją lepszą przyszłość i przyszłość swoich córek i wnuczek. WIELKI WSTYD " PANI PREZYDENTOWA"!
bDpdqtpL
Gość
miesiąc temu
A gdzie są ojcowie w tym wszystkim? To ich nie dotyczy? Może dobrze by było wymyślić jakąś nową ustawę, np. kastracja mężczyn, którzy nie nadają się do rozrodu np. księża albo przestępców, np. gwałcicieli? Dlaczego ciągle faceci decydują co jest "dobre" albo niedobre dla kobiet? Dlaczego kobiety nie zaczną decydować co jest "dobre" dla facetów?
Gość
miesiąc temu
Kinga duda i jej mama stwierdziły ze one by nigdy nie usunęły takiej ciąży, szczerze nie wierze w te bajki, jakoś dziwnym trafem nie słyszałam o upośledzonych dzieciach polityków prawicy, tylko Jaki i godek , i szacun dla nich za to, są bogaci, nie żyją z zasiłku ok 1000 zł.
Najnowsze komentarze (691)
Polka
miesiąc temu
Bardzo rozsądnie się wypowiedziała. Popieram
Ktos
miesiąc temu
Pierwszej damie płaca duże pieniadze za prace, za wyrażanie poglądów wiec niech pracuje a nie siedzi cicho
Moni
miesiąc temu
a to przecież takie zagranie polityczne ta jej wypowiedz
aga
miesiąc temu
Potrafi mowic!
Goscaa
miesiąc temu
Jedyne co się Dudzie udało to corka
Kdodnd
miesiąc temu
Postawcie sie na jej miejscu. Jestem pewna s3 ma zal do ojca i awantura byla nie raz. Ona nie jest niczemu winna, zostala wciagnieta w polityke i pewnie sama tego nie chciala a ludzie i tak nie używają mozgu i pluja jadem w każdą strone zamiast pomyslec. Wiec co ona moze zrobic? Namowic ojca do dzialania ja rzecz obywateli i tylko tyle.
PrawyCzlek
miesiąc temu
Wyrok Trybunału - słuszny. Mam nadzieje, że to wreszcie pierwszy kroik we właściwym kierunku, miłym Bogu. Liczę, że niedługo posłowie wniosą wniosek o zbadanie przesłanki z czynu zabronionego, a później wreszcie zajmiemy się na serio penalizacją zabójstw dzieci - by było tak jak przy zabójstwie narodzonego człowieka, czyli ogólnie od 8 do 15 lat, 25 lat albo dożywocie i złagodzenie tylko w takich wypadkach jak afekt, usprawiedliwiony okolicznościami.
Pielęgniarka
miesiąc temu
Gdyby Pani Kinga Duda zaszła w ciążę i dowiedziała się, że urodzi dziecko , które nie będzie żyło po porodzie,albo, że jest niezdolne do życia to zmieniła by swoje poglądy.Tylko my się o tym nie dowiemy. Nie życzę jej tego.Ja wiem jaki to ból,ona nie.
bDpdqtpD
Dyzio
miesiąc temu
Te ustawy tworza Ci ktorych niezdazono wyskrobac . a szkoda
anka
miesiąc temu
To wszystko ustawka, jak po wygranych przez ojca wyborach .Córka mówiła o szacunku , o inności itd tylko dlaczego dopiero po wygranych wyborach? Bo trzeba było troszkę ojcu pomóc. Nie wierzę ani w jedno słowo, które mówi ta rodzina.
Hel
miesiąc temu
Piękna dziewczyna a na dodatek mądra tylko pozazdroscic
gosc
miesiąc temu
Kazde panstwo powinno poztostac swieckie od A do z. I fakt ze jest swieckie nie jest zamachem na koscol. Krzyza nikt nie atakuje, nie trzeba go bronic. Wiara i religia powinny miec wymiar tylko i wylacznie kulturowy i tadycyjny, symboliczny. Wiara i religia nie moga stanowic regul rzadzenia krajem. Fanatyzm w kazdej postaci jest niebezpieczny, zwlaszcza religijny. Kazdy czlowiek powinien stanowic o swoim ciele. Aborcja dla zadnej kobiety nie jest latwa. W krajach gdzie prawo aborcyjne jest liberlane paradoksalnie odsetek aborcji jest bardzo niski. Polske niszczy nie tylko panujacy rzad lecz mentalnosc Polakow. Rzad pochodzi z narodu. Ten rzad wybralismy my z przedstawicieli naszego narodu. Bycie Polakiem to nie jest narodowosc tylko stan umyslu. Nigdy nie widzialam w srod zadnego innego narodu takich zachowan. Zycze Polsce z calego serca prawdziwie demokretycznego ustroju. Kocham ten kraj i nie da sie patrzec co sie w nim dzis dzieje. Zycze wszystkim kobietom, ba wszystkim ludziom abyscie zaznali spokoju, szacunku i wolnoci.
Tti
miesiąc temu
Aha czyli skoro decyzję zostawiamy kobiecie to potem odpowiedzialność też zostawiamy kobiecie.
snm,
miesiąc temu
ladna wyksztalcona nie to co corka tuska co modoM sie interesuje
...
Następna strona
bDpdqtqf