Trwa ładowanie...
Przejdź na
Venus
|
aktualizacja

Kinga Rusin POZWANA przez myśliwych. Oskarżają ją o "prześladowanie mniejszości"

546
Podziel się:

Przedstawiciele Instytutu Analiz Środowiskowych zajmującego się m.in. obroną łowiectwa i myśliwych przed atakami pozwali Kingę Rusin. Według myśliwych dziennikarka dopuściła się "publicznego pomawiania".

Kinga Rusin POZWANA przez myśliwych. Oskarżają ją o "prześladowanie mniejszości"
Kinga Rusin pozwana przez myśliwych za "publiczne pomawianie" (AKPA)

W poniedziałek media obiegła informacja o pozwie skierowanym przeciwko Kindze Rusin. Sprawę sądową wytoczył jej Instytut Analiz Środowiskowych, który broni myśliwych i walczy z atakami na wspomnianą grupę. Myśliwi żądają ukarania dziennikarki za jej wpis, który opublikowała w mediach społecznościowych w 2018 roku. Był on według nich aktem "publicznego pomawiania". Dziennikarka od dłuższego czasu angażuje się w propagowanie ochrony środowiska i wyraża swój przeciw wobec myślistwa, dążąc do zaostrzenia prawa łowieckiego.

Polowanie na jelenie w czasie rykowiska to zbrodnia, a myśliwy nie przepuści żadnej okazji, żeby zabić dla niezrozumiałej satysfakcji, dla głowy, którą powiesi sobie nad łóżkiem, dla szpanu - napisała 3 lata temu Rusin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kinga Rusin wczuwa się w ministra środowiska: "Stworzyłabym parki narodowe"

Kinga Rusin pozwana przez myśliwych. Zapowiadają "walkę z kłamstwem i nienawiścią"

Instytut Analiz Środowiskowych opublikował na Facebooku wpis, w którym wytłumaczono powód pozwania dziennikarki. Zapowiedziano również, że zbliża się "finał sprawy".

Nie ustępujemy w walce z kłamstwem i nienawiścią wobec myśliwych! Lada moment przed krakowskim sądem karnym znajdzie swój finał sprawa prezenterki telewizyjnej, której zarzuca się publiczne pomawianie myśliwych. Popularna ongiś gwiazdka telewizyjna próbowała przypomnieć o sobie postem, w którym strzelanie do jeleni w okresie rykowiska nazwała aktem niewyobrażalnego okrucieństwa, bezmyślności i krótkowzroczności, a same polowania określiła jako hańbę! - zaznaczano we wpisie Instytutu.

Urażeni kłamliwymi słowami etyczni myśliwi, których wspiera Instytut Analiz Środowiskowych, postanowili nie odpuścić, i konsekwentnie, krok po kroku, doprowadzają oskarżoną przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Trzymamy kciuki i liczymy na to, że sąd nie okaże pobłażania dla szerzenia kłamstw, manipulacji i venatofobii - zakończyli przedstawiciele Instytutu Analiz Środowiskowych.

Adwokat Instytutu Analiz Środowiskowych komentuje pozwanie Kingi Rusin. Jest też wypowiedź biologa

O sprawie poinformowała m.in. "Gazeta Wyborcza". Redakcja skontaktowała się z adwokatem Instytutu Analiz Środowiskowych, który przyznał, że jego klienci to "prześladowana mniejszość", a drogę do postępowania "przetarły wcześniej ruchy LGBT".

Pokrzywdzeni stoją na stanowisku, że wypowiedzi oskarżonej szkalowały myśliwych, a skoro oni są myśliwymi, to dotyczyły również ich samych - komentował dr Miłosz Kościelniak-Marszał.

"Gazeta Wyborcza" poprosiła o komentarz również prof. Rafała Kowalczyka z Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Jego zdaniem "rykowisko powinno być wyłączone z sezonu polowań, ponieważ okres godowy nie powinien być zakłócany przez odstrzał".

Motorem napędowym polowań w okresie rykowiska jest chęć zdobycia trofeum. Nie możemy zapominać, że społeczeństwo jest dziś przeciwne zabijaniu zwierząt dla ich poroża. Badania przeprowadzone w sześciu europejskich krajach, w tym Polsce, wskazują, że ponad 80 proc. społeczeństw tych krajów jest przeciwna polowaniom dla trofeów. Powinniśmy się pożegnać z trofeistycznym podejściem do łowiectwa - pokreślił badacz.

Pudelek poprosił Kingę Rusin oraz Marka Kujawę o komentarz w powyższej sprawie. Do czasu publikacji nie dostaliśmy odpowiedzi. Prawnik dziennikarki poprosił nas o to, by nie anonimizować Kingi Rusin.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(546)
Mayer
6 dni temu
miała rację że to wytknęła. to jak większość myśliwych się zachowuje woła o pomstę do nieba..
Ewa
6 dni temu
Jacy oni biedni, phi!
Jotka
6 dni temu
Pani Kinga ma rację!Brawo popieram!Niech pani utrze im nosa.Calym sercem za zwierzętami!
Krywicznka
6 dni temu
XXI wiek a rozrywki jak w średniowieczu. Bestialstwo dla ludzi zaburzonych, bo normalni do żywych istot nie strzelają dla zabawy. Za każdym razem gdy jakiś delikwent pomyli kolegę z dzikiem, mam satysfakcję.
lula
6 dni temu
musze sie z nia zgodzic, nie ma bata byc pod drugiej stronie w tej sprawie!
Najnowsze komentarze (546)
Torna
3 godz. temu
Zgadzam się z każdym jej słowem w tej sprawie!
Dorota
6 godz. temu
Straszna głupota. Każdy mądry zobaczy w tym pozwie nic więcej poza chciwością ze strony myśliwych. Oby Kinga to przyjęła na klatę...
Bix
6 godz. temu
Nie wiem jak ja słyszę, że ktoś ma za pasję polowanie to myślę, że ma coś z głową. Tyle jest fajnych zajęć nie wiem, np. fotografia dzikiej przyrody nie ... kogoś pasją dosłownie zabijanie i kupowanie sobie broni
Gosia
20 godz. temu
Ja nie rozumiem jak to może być legalne!
Stop
21 godz. temu
Popieram całym sercem 🙌 stop zabijaniu zwierząt dla przyjemności !
Basia
21 godz. temu
Dziękujemy za Pani odwagę i serce❤️oby więcej takich głosów jak Pani
Hana
22 godz. temu
Popieram Kingę w 100%
Pepco
23 godz. temu
Nie wiem jaką mniejszość mieli na myśli. Natomiast na pewno wiem, że ludzie nie chcą by strzelać do zwierząt.
Alna
24 godz. temu
Dziękuję za ten głos pani Kingo!
Meżka
wczoraj
Instytut Analiz Środowiskowych powinien jeszcze raz przeanalizować to co robi, bo zdecydowanie większość osób popiera Rusin w tej sytuacji.
badum tsss
wczoraj
Rusin jak zwykle stanęła na wysokości zadania i nie boi się wyrażać swoich opinii.
Zuzka
2 dni temu
Po prostu jest wrażliwa na krzywdę zwierząt,to duża zaleta!
pati
2 dni temu
Sorry ale jak można spędzać czas goniąc zwierzę po lesie z bronią i mieć z tego satysfakcję? Chore!
Wincenty
2 dni temu
Za strzelanie do jakichkolwiek zwierząt nie w obronie własnego życia jest barbarzyństwem. Zabijacie dla przyjemności i to powinno się piętnować. Każde zwierzę na ziemi ma prawo do życia a wy za kogo się uważacie by im to prawo zabierać. Trzymam kciuki za Panią Kingę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie