Trwa ładowanie...
Przejdź na
Venus
Venus
|
aktualizacja

Kinga Rusin POZWANA przez myśliwych. Oskarżają ją o "prześladowanie mniejszości"

560
Podziel się:

Przedstawiciele Instytutu Analiz Środowiskowych zajmującego się m.in. obroną łowiectwa i myśliwych przed atakami pozwali Kingę Rusin. Według myśliwych dziennikarka dopuściła się "publicznego pomawiania".

Kinga Rusin POZWANA przez myśliwych. Oskarżają ją o "prześladowanie mniejszości"
Kinga Rusin pozwana przez myśliwych za "publiczne pomawianie" (AKPA)

W poniedziałek media obiegła informacja o pozwie skierowanym przeciwko Kindze Rusin. Sprawę sądową wytoczył jej Instytut Analiz Środowiskowych, który broni myśliwych i walczy z atakami na wspomnianą grupę. Myśliwi żądają ukarania dziennikarki za jej wpis, który opublikowała w mediach społecznościowych w 2018 roku. Był on według nich aktem "publicznego pomawiania". Dziennikarka od dłuższego czasu angażuje się w propagowanie ochrony środowiska i wyraża swój przeciw wobec myślistwa, dążąc do zaostrzenia prawa łowieckiego.

Polowanie na jelenie w czasie rykowiska to zbrodnia, a myśliwy nie przepuści żadnej okazji, żeby zabić dla niezrozumiałej satysfakcji, dla głowy, którą powiesi sobie nad łóżkiem, dla szpanu - napisała 3 lata temu Rusin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kinga Rusin wczuwa się w ministra środowiska: "Stworzyłabym parki narodowe"

Kinga Rusin pozwana przez myśliwych. Zapowiadają "walkę z kłamstwem i nienawiścią"

Instytut Analiz Środowiskowych opublikował na Facebooku wpis, w którym wytłumaczono powód pozwania dziennikarki. Zapowiedziano również, że zbliża się "finał sprawy".

Nie ustępujemy w walce z kłamstwem i nienawiścią wobec myśliwych! Lada moment przed krakowskim sądem karnym znajdzie swój finał sprawa prezenterki telewizyjnej, której zarzuca się publiczne pomawianie myśliwych. Popularna ongiś gwiazdka telewizyjna próbowała przypomnieć o sobie postem, w którym strzelanie do jeleni w okresie rykowiska nazwała aktem niewyobrażalnego okrucieństwa, bezmyślności i krótkowzroczności, a same polowania określiła jako hańbę! - zaznaczano we wpisie Instytutu.

Urażeni kłamliwymi słowami etyczni myśliwi, których wspiera Instytut Analiz Środowiskowych, postanowili nie odpuścić, i konsekwentnie, krok po kroku, doprowadzają oskarżoną przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Trzymamy kciuki i liczymy na to, że sąd nie okaże pobłażania dla szerzenia kłamstw, manipulacji i venatofobii - zakończyli przedstawiciele Instytutu Analiz Środowiskowych.

Adwokat Instytutu Analiz Środowiskowych komentuje pozwanie Kingi Rusin. Jest też wypowiedź biologa

O sprawie poinformowała m.in. "Gazeta Wyborcza". Redakcja skontaktowała się z adwokatem Instytutu Analiz Środowiskowych, który przyznał, że jego klienci to "prześladowana mniejszość", a drogę do postępowania "przetarły wcześniej ruchy LGBT".

Pokrzywdzeni stoją na stanowisku, że wypowiedzi oskarżonej szkalowały myśliwych, a skoro oni są myśliwymi, to dotyczyły również ich samych - komentował dr Miłosz Kościelniak-Marszał.

"Gazeta Wyborcza" poprosiła o komentarz również prof. Rafała Kowalczyka z Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Jego zdaniem "rykowisko powinno być wyłączone z sezonu polowań, ponieważ okres godowy nie powinien być zakłócany przez odstrzał".

Motorem napędowym polowań w okresie rykowiska jest chęć zdobycia trofeum. Nie możemy zapominać, że społeczeństwo jest dziś przeciwne zabijaniu zwierząt dla ich poroża. Badania przeprowadzone w sześciu europejskich krajach, w tym Polsce, wskazują, że ponad 80 proc. społeczeństw tych krajów jest przeciwna polowaniom dla trofeów. Powinniśmy się pożegnać z trofeistycznym podejściem do łowiectwa - pokreślił badacz.

Pudelek poprosił Kingę Rusin oraz Marka Kujawę o komentarz w powyższej sprawie. Do czasu publikacji nie dostaliśmy odpowiedzi. Prawnik dziennikarki poprosił nas o to, by nie anonimizować Kingi Rusin.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(560)
Mayer
9 miesięcy temu
miała rację że to wytknęła. to jak większość myśliwych się zachowuje woła o pomstę do nieba..
Ewa
9 miesięcy temu
Jacy oni biedni, phi!
Jotka
9 miesięcy temu
Pani Kinga ma rację!Brawo popieram!Niech pani utrze im nosa.Calym sercem za zwierzętami!
Krywicznka
9 miesięcy temu
XXI wiek a rozrywki jak w średniowieczu. Bestialstwo dla ludzi zaburzonych, bo normalni do żywych istot nie strzelają dla zabawy. Za każdym razem gdy jakiś delikwent pomyli kolegę z dzikiem, mam satysfakcję.
lula
9 miesięcy temu
musze sie z nia zgodzic, nie ma bata byc pod drugiej stronie w tej sprawie!
Najnowsze komentarze (560)
Gosc
8 miesięcy temu
madra kobieta, ktorej lezy prawda na sercu!!!
Winchester
9 miesięcy temu
Krótko: jeżeli ktoś nie jest wegetarianinem, to taki apel nie robi różnicy. Poza tym, wiele komentarzy robi wrażenie pisanych na zamówienie .........
Anna
9 miesięcy temu
Brawo myśliwi!!!!
bbb
9 miesięcy temu
O myśliwych mam to samo zdanie, co Kinga Rusin i widzę, że nie tylko ja. Wobec tego ja codziennie zaglądam do skrzynki na listy, oczekując stosownego powiadomienia. Państwo też?
Meggi
9 miesięcy temu
Powiedziała prawdę ! Nie tak dawno TVN24 w Superwizjerze pokazał jak mysliwi - oczywiście nie wszyscy - traktują zwierzęta, jak się nad nimi znęcają często będąc pod wpływem alkoholu. Najwyższy czas z tym skonczyć!!!!!!!!!!!!!
Marek
9 miesięcy temu
To nie jest normalne wstawia retuszowane i filtrowane zdjecia non stop te same do netu
Polka
9 miesięcy temu
Bestialstwo, mord, hańba dla ludzkości, wszystko co najgorsze w najgorszym człowieku !!!!! Zabijać bezbronne istoty... Oby karma was dosięgnęła, bo nic w przyrodzie nie ginie !!!
Ryszard
9 miesięcy temu
Polowanie na jelenie w czasie rykowiska to zbrodnia!!! Czego nie rozumiecie?
Amelia
9 miesięcy temu
Antykoncepcja to ważny temat, polecam mechaniczną formę zabezpieczenia dla kobiet w formie diafragmy dopochwowej Caya
gosc
9 miesięcy temu
dobrze,niech pozywaja te zaklamana celebrytke
Żabulla
9 miesięcy temu
Instytut Analiz Środowiskowych powinien zaktualizować badania. Ludzie od dawna są przeciw zabijaniu zwierząt.
Misia
9 miesięcy temu
Zdanie Pani Kingi Rusin nie ma w tej sprawie żadnego znaczenia. Oburzenie tym tematem nie spowoduje, że przestanie to być legalne. Gonitwa po sądach na własne życzenie.
Wisia
9 miesięcy temu
Powiedziała na głos to co myśli wiele, wiele osób. Rzeczywistość jest taka, że po prostu myśliwi robią co chcą.
Ecia
9 miesięcy temu
Niepoważne są takie oskarżenia w jej kierunku!
...
Następna strona