Goss
|

Kirk Douglas nie żyje. Weronika Rosati wspomina aktora: "Ostatnia prawdziwa gwiazda kina złotego wieku Hollywood"

166
Podziel się

Przy okazji Weronika pochwaliła się też okolicznościami ich spotkania sprzed kilku lat. "Postanowiłam, że muszę go poznać, że to jedyna szansa" - wraca wspomnieniami aktorka.

Kirk Douglas nie żyje. Weronika Rosati wspomina aktora: "Ostatnia prawdziwa gwiazda kina złotego wieku Hollywood"
Weronika Rosati żegna Kirka Douglasa (East News, ONS.pl)

Kirk Douglas nie żyje. W środę wieczorem czasu amerykańskiego media donosiły, że legendarny aktor odszedł w wieku 103 lat. Informację o jego śmierci potwierdził syn gwiazdora, Michael Douglas, który przekazał fanom swoje oświadczenie za pośrednictwem prasy. Kirk za życia zagrał w dziesiątkach słynnych filmów i był uważany za jedną z największych gwiazd złotej ery Hollywood.

Michael Douglas wraz z rodziną pożegnał aktora na łamach magazynu People, gdzie ukazało się wyjątkowo emocjonalne oświadczenie. W odezwie do fanów Michael podkreślił przywiązanie do ojca oraz oddał hołd jego zasługom dla kina. Publikacja była odpowiedzią na zdjęcia paparazzi, którzy w środę uchwycili moment, gdy dom Douglasów opuszczał koroner.

Kondolencje dla rodziny i bliskich aktora płyną z całego świata. Seniora rodu Douglasów wspominają też polskie gwiazdy, a na opublikowanie obszernego wpisu zdecydowała się Weronika Rosati. Zgodnie z treścią posta aktorki, była ona jego wierną fanką od wielu lat i wyraźnie przeżyła jego odejście.

Często dostaję pytanie: "Jaka była największa gwiazda, jaka zrobiła na mnie wrażenie, którą poznałam?" Odpowiedź zawsze brzmi od lat tak samo: Kirk Douglas. Instagramie!!! Ja wiem, że to nie jest ktoś, kogo możecie znać pracę, życiorys, filmy, ale uwierzcie mi - to była ostatnia prawdziwa gwiazda kina złotego wieku Hollywood. Jak to się mówi, "They don't make them like that anymore baby". Kirk Douglas - mój idol, mój crush (ktoś widział go w "Pięknym i złym"? Boski), mój ukochany aktor - wspomina Rosati na Instagramie.

W dalszej części wpisu Weronika postanowiła podzielić się także szczegółami ich pierwszego spotkania. Zgodnie z jej słowami, miało ono miejsce wiele lat temu podczas TCM Classic Film Festival.

Był gościem festivalu TCM wiele lat temu - prezentował film, miał spotkanie z publicznością i cudem dostałam na to bilet. Postanowiłam, że muszę jakoś go poznać, że to jedyna szansa - jak totalna fanka. Skończył spotkanie, schodzi ze sceny, idzie za kulisy. Intuicja mi mówi gdzie mam iść, więc idę - idę ciemnym korytarzem na zapleczu. Nagle, jak w filmie, przede mną w świetle wyłania się Kirk. Podchodzę, uśmiecham się i kładąc rękę na słynnej klacie "Spartacusowej" mówię: "Musiałam Cię poznać i musiałam Cię dotknąć". Uśmiechnął się i z błyskiem w oczach mówi: "Ja też się cieszę, że Cię poznałem". Moment, który dla mnie jest bezcenny, bo kocham kino, bo kocham to prawdziwe stare amerykańskie kino, które umarło... - czytamy.

Na koniec aktorka oficjalnie pożegnała się z aktorem.

Dziś zmarł Kirk Douglas. I wiecie co? Chce mi się płakać - z tęsknoty, nostalgii, z żalu, z bezsilności. Bo to jest koniec pewnej ery. Żegnaj Kirk, dziękujemy za wspaniałe filmy, za wspaniałe książki, dziękujemy za to, co zrobiłeś dla kolejnych pokoleń - zakończyła swój wpis Weronika.

Spodziewaliście się, że był dla niej aż tak ważny?

KOMENTARZE
(166)
Aga
2 tyg. temu
Nie znala go a reke na klacie mu polozyla. SKANDAL!
Gość
2 tyg. temu
Jaka znowu aktorka??
XXXX
2 tyg. temu
Nie rozumiem. Zmarł Kirk Douglas - legenda kina. A Wy, ni stąd ni zowąd, dajecie obok niego zdjęcie Rosati? Kim ona jest, żeby miała się wypowiadać na jego temat? Żenada.
Ona
2 tyg. temu
Całe Hollywood normalnie u jej stóp, a ona chałturzy w polsatowskim serialiku z amatorką Wieniawą, która za dzień zdjęciowy dostaje pewnie więcej niż ona. Mitomanka
Gość
2 tyg. temu
Akurat jesteś ostatnią osobą, która powinna się wypowiadać na jego temat. Wracaj do swoich skandali i robienia z siebie ofiary. Naprawdę historia o tym, że zachowała się jak stalkerka jest tym, czym warto się podzielić z mediami?
Najnowsze komentarze (166)
no no no
2 tyg. temu
a gdzie byla ochrona
gosc
2 tyg. temu
beztalencie a robi z siebie wielka aktorke
Baska
2 tyg. temu
Zamknij ryj
Liii
2 tyg. temu
I gwałciciel, cudowny idol
Gosc
2 tyg. temu
Pewnie chciała mu wskoczyć do łóżka😊
Zgroza
2 tyg. temu
Naprawdę lubi staruchów
Aktorka
2 tyg. temu
O nie szlaufa udaje ze go zna.... BuhaaaaA
xDDD
2 tyg. temu
Co tam aktor, Wercia! Co u doktorka, temat się wyczerpał, bo ostatnio dawno nic na niego nie psioczyłaś?
Kto
2 tyg. temu
Elizabeth pewnie zrozpaczona z tego powodu...
Gość
2 tyg. temu
Odrobina lansu przed pogrzebem nie zaszkodzi. Żenujące i jakże mało inteligentne.
jejku
2 tyg. temu
Ciekawe,co Wercia powie,gdy jakis jej "wielki fan" zechce położyć swą rękę na jej klacie i tylko lekko szepnie: "Musiałem cię dotknąć!"
100%
2 tyg. temu
Na pewno Kirk przez resztę życia myślał tylko o niej. To był taki magiczny moment. A on tam stał i mówił , że się cieszy, że ją poznał a ona cały czas z tą ręką na klacie 😅
oops
2 tyg. temu
hahhaha! Werka chyba coś ćpa bo ma niezłe odloty!!! Biedny Kirk Douglas był napastowany i molestowany przez naszą neurotyczko-maniaczkę z objawami urojeniowymi!!!
Serio
2 tyg. temu
Jeju jak ona się ośmiesza tym postem! I naprawdę już nie powinna mówić o fascynacji starszymi panami.
...
Następna strona