Trwa ładowanie...
Przejdź na
Tiga
Tiga
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Rząd ogłosił NOWE OBOSTRZENIA

117
Podziel się:

11 miast wojewódzkich, w tym Warszawa, zostało objętych strefą czerwoną. W tych regionach obowiązywać będą nowe, ostrzejsze regulacje.

Koronawirus w Polsce. Rząd ogłosił NOWE OBOSTRZENIA
Mateusz Morawiecki (FORUM)

Niestety prognozy o uderzeniu drugiej fali zachorowań na COVID-19 w sezonie jesiennym potwierdziły się i w tym momencie w Polsce niemal codziennie odnotowywany jest nowy rekord zakażeń. W związku z pogarszającą się sytuacją w zeszłym tygodniu rząd zadecydował o wprowadzeniu w całej Polsce tak zwanej strefy żółtej, w której na powrót obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, nie tylko w przestrzeniach zamkniętych.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki na specjalnie zwołanej zdalnej konferencji prasowej przekazał decyzję rządu o kolejnych obostrzeniach w strefie żółtej, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Działalność lokali gastronomicznych zostanie ograniczona do godzin 6-21 (później tylko na wynos), wesela i inne uroczystości okolicznościowe mogą być organizowane tylko na 20 osób (bez zabawy tanecznej), a zgromadzenia publiczne na maksymalnie 25 osób; w transporcie publicznych może być zajętych tylko 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich, zadecydowano też o zawieszeniu działalności basenów i siłowni.

Ponadto rząd zadecydował o dołączeniu kolejnych regionów Polski do strefy czerwonej. Od 17 października znajdzie się w niej 11 miast wojewódzkich, w tym Warszawa, Lublin, Łódź, Częstochowa, Poznań i całe Trójmiasto. W strefie czerwonej, poza obostrzeniami strefy żółtej, obowiązywać będzie nakaz nauczania zdalnego w szkołach, zakaz organizacji imprez okolicznościowych (w tym wesel) oraz zgromadzeń powyżej 10 osób, a także ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 na kasę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(117)
Ok!
4 lata temu
W koncu! Brawo
LondonCity
4 lata temu
a co na to Wiola?
myszka
4 lata temu
to dobrze
Kornelia
4 lata temu
Ludzie. O jakiej wy dyktaturze mówicie?! Mieszkam w Anglii i tu też zaczynają się obostrzenia. Wy sami sobie tworzycie państwo totalitarne nie widząc tego co się dzieje na świecie tuż za naszą granicą!
hriso
4 lata temu
Uważam, że społeczeństwa na świecie będą musiały prędzej czy później pogodzić się z istnieniem koronawirusa, tak samo jak pogodziły się z istnieniem grypy, która również w przypadku osób mniej odpornych powoduje chwilami ciężkie powikłania. Zmuszanie ludzi do noszenia maseczek, niszczenie gospodarki i kultury, to nie jest właściwa droga do walki z wirusem. To przynosi więcej strat niż korzyści.
Najnowsze komentarze (117)
SABA
4 lata temu
NIE CHCĘ NOSIĆ MASECZKI NA ZEWNĄTRZ. SZLAG MNIE TRAFIA I SIĘ DUSZĘ.
DONKA
4 lata temu
NIE CHCĘ NISIĆ MASECZKI NA ZEWNTRZ SZLAG MNIE TRAFIA I SIĘ DUSZĘ!!!!
ASOB
4 lata temu
Oddajcie nam wolność!
Rypło sie
4 lata temu
Koniec bajeczki covid
Stop
4 lata temu
Ludzie nie dać się! Jest nas miliony !polityków garść!
Kura
4 lata temu
Poczytacie co chca zrobić wszytsko płacić kartą a najlepiej telefonem. Zlikwidować pieniądze . Wszytsko chcą o nas wiedziec Pani Kołakowska ma racje. Wystarczy poczytac chcecie tak żyć zeby ktos wam mówił co macie robic o której z domu wyjsc gdzie i kiedy Boże pomóż nam nim Bedzie za pożno.
😑😑😑
4 lata temu
Macie błąd w reklamach powinno być :covid max,covid hot,saszetki covid,covid viks😐
TAK TRZEBA!
4 lata temu
W duży kieliszek, taki minimum 30ml, wlać wódki 45/50 % i powąchać! Jeżeli poczułeś zapach wódki, wypij ten napitek z kieliszka. Sprawdź, czy czujesz smak. Jeżeli czułeś smak i zapach to oznacza, że nie masz Covidu! Wczoraj wieczorem robiłem test 25 razy i zawsze wychodził wynik negatywny. Chwała Bogu! Dzisiaj będę musiał powtórzyć test, bo rano obudziłem się z wielkim bólem głowy i kompletnie jestem bez sił. Sąsiad przyszedł do mnie i błaga, aby jemu koniecznie też zrobić test.
Kura
4 lata temu
Ludzie prosze was otwórzcie oczy . Nowy porządek świata się kłania. Ktos steruje tym wszystkim . Chcą nas pozbawić praw czy chcecie takiego życia pod dyktado . Róbcie protesty moze nie dla siebie ale dla dzieci co ich czeka. Przestacie wierzyć w te bzdury to grypa jaka od zawsze byla jest i bedzie.
Noo
4 lata temu
Wydali 80 milionów na wybory, których nie było.100 mln na respiratory których nie ma ,2mld na propagandę .pieniądze wyrzucone w błoto .A wystarczyło dać każdemu dorosłemu Polakowi po 1 mln .Wyszlo by 30 mln -wszyscy szczęśliwy -może być całkowity lokdawn , wszystko pozamykane ludzie maja za co żyć , maja na kredyty , robią zakupy gospodarka się w miarę kręci i wszyscy zdrowi
aaaaaaaaaa
4 lata temu
co z galeriami handlowymi ?
Xxx
4 lata temu
Dlaczego nic nie może działać ale pod rygorem sanitarnym? Dlaczego rząd doprowadza do upadku firmy, za chwilę upadną siłownie baseny a to jest potrzebne ludziom do zdrowia. Pracownicy stracą pracę. Morawiecki obiecywał, że nie zamkną znowu gospodarki. Pinokio.
janpawel
4 lata temu
Co sekundę umiera człowiek z głodu.
Aaaaa haha
4 lata temu
COVID AAAAAAAAHAHA AAAAAAAAAA hahaha AAAAAAAAAA hahaha AAAAAAAAAA hahaha AAAAAAAAAA hahaha
...
Następna strona