Trwa ładowanie...
Przejdź na
Tiga
|
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Rząd ogłosił NOWE OBOSTRZENIA

117
Podziel się:

11 miast wojewódzkich, w tym Warszawa, zostało objętych strefą czerwoną. W tych regionach obowiązywać będą nowe, ostrzejsze regulacje.

Koronawirus w Polsce. Rząd ogłosił NOWE OBOSTRZENIA
Mateusz Morawiecki (FORUM)
bEKviLoB

Niestety prognozy o uderzeniu drugiej fali zachorowań na COVID-19 w sezonie jesiennym potwierdziły się i w tym momencie w Polsce niemal codziennie odnotowywany jest nowy rekord zakażeń. W związku z pogarszającą się sytuacją w zeszłym tygodniu rząd zadecydował o wprowadzeniu w całej Polsce tak zwanej strefy żółtej, w której na powrót obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, nie tylko w przestrzeniach zamkniętych.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki na specjalnie zwołanej zdalnej konferencji prasowej przekazał decyzję rządu o kolejnych obostrzeniach w strefie żółtej, które mają pomóc w walce z koronawirusem. Działalność lokali gastronomicznych zostanie ograniczona do godzin 6-21 (później tylko na wynos), wesela i inne uroczystości okolicznościowe mogą być organizowane tylko na 20 osób (bez zabawy tanecznej), a zgromadzenia publiczne na maksymalnie 25 osób; w transporcie publicznych może być zajętych tylko 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich, zadecydowano też o zawieszeniu działalności basenów i siłowni.

bEKviLoD

Ponadto rząd zadecydował o dołączeniu kolejnych regionów Polski do strefy czerwonej. Od 17 października znajdzie się w niej 11 miast wojewódzkich, w tym Warszawa, Lublin, Łódź, Częstochowa, Poznań i całe Trójmiasto. W strefie czerwonej, poza obostrzeniami strefy żółtej, obowiązywać będzie nakaz nauczania zdalnego w szkołach, zakaz organizacji imprez okolicznościowych (w tym wesel) oraz zgromadzeń powyżej 10 osób, a także ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 na kasę.

bEKviLpe
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(117)
Ok!
rok temu
W koncu! Brawo
LondonCity
rok temu
a co na to Wiola?
myszka
rok temu
to dobrze
bEKviLpf
Kornelia
rok temu
Ludzie. O jakiej wy dyktaturze mówicie?! Mieszkam w Anglii i tu też zaczynają się obostrzenia. Wy sami sobie tworzycie państwo totalitarne nie widząc tego co się dzieje na świecie tuż za naszą granicą!
hriso
rok temu
Uważam, że społeczeństwa na świecie będą musiały prędzej czy później pogodzić się z istnieniem koronawirusa, tak samo jak pogodziły się z istnieniem grypy, która również w przypadku osób mniej odpornych powoduje chwilami ciężkie powikłania. Zmuszanie ludzi do noszenia maseczek, niszczenie gospodarki i kultury, to nie jest właściwa droga do walki z wirusem. To przynosi więcej strat niż korzyści.
Najnowsze komentarze (117)
SABA
rok temu
NIE CHCĘ NOSIĆ MASECZKI NA ZEWNĄTRZ. SZLAG MNIE TRAFIA I SIĘ DUSZĘ.
DONKA
rok temu
NIE CHCĘ NISIĆ MASECZKI NA ZEWNTRZ SZLAG MNIE TRAFIA I SIĘ DUSZĘ!!!!
ASOB
rok temu
Oddajcie nam wolność!
Rypło sie
rok temu
Koniec bajeczki covid
Stop
rok temu
Ludzie nie dać się! Jest nas miliony !polityków garść!
Kura
rok temu
Poczytacie co chca zrobić wszytsko płacić kartą a najlepiej telefonem. Zlikwidować pieniądze . Wszytsko chcą o nas wiedziec Pani Kołakowska ma racje. Wystarczy poczytac chcecie tak żyć zeby ktos wam mówił co macie robic o której z domu wyjsc gdzie i kiedy Boże pomóż nam nim Bedzie za pożno.
😑😑😑
rok temu
Macie błąd w reklamach powinno być :covid max,covid hot,saszetki covid,covid viks😐
TAK TRZEBA!
rok temu
W duży kieliszek, taki minimum 30ml, wlać wódki 45/50 % i powąchać! Jeżeli poczułeś zapach wódki, wypij ten napitek z kieliszka. Sprawdź, czy czujesz smak. Jeżeli czułeś smak i zapach to oznacza, że nie masz Covidu! Wczoraj wieczorem robiłem test 25 razy i zawsze wychodził wynik negatywny. Chwała Bogu! Dzisiaj będę musiał powtórzyć test, bo rano obudziłem się z wielkim bólem głowy i kompletnie jestem bez sił. Sąsiad przyszedł do mnie i błaga, aby jemu koniecznie też zrobić test.
bEKviLoX
Kura
rok temu
Ludzie prosze was otwórzcie oczy . Nowy porządek świata się kłania. Ktos steruje tym wszystkim . Chcą nas pozbawić praw czy chcecie takiego życia pod dyktado . Róbcie protesty moze nie dla siebie ale dla dzieci co ich czeka. Przestacie wierzyć w te bzdury to grypa jaka od zawsze byla jest i bedzie.
Noo
rok temu
Wydali 80 milionów na wybory, których nie było.100 mln na respiratory których nie ma ,2mld na propagandę .pieniądze wyrzucone w błoto .A wystarczyło dać każdemu dorosłemu Polakowi po 1 mln .Wyszlo by 30 mln -wszyscy szczęśliwy -może być całkowity lokdawn , wszystko pozamykane ludzie maja za co żyć , maja na kredyty , robią zakupy gospodarka się w miarę kręci i wszyscy zdrowi
aaaaaaaaaa
rok temu
co z galeriami handlowymi ?
Xxx
rok temu
Dlaczego nic nie może działać ale pod rygorem sanitarnym? Dlaczego rząd doprowadza do upadku firmy, za chwilę upadną siłownie baseny a to jest potrzebne ludziom do zdrowia. Pracownicy stracą pracę. Morawiecki obiecywał, że nie zamkną znowu gospodarki. Pinokio.
janpawel
rok temu
Co sekundę umiera człowiek z głodu.
Aaaaa haha
rok temu
COVID AAAAAAAAHAHA AAAAAAAAAA hahaha AAAAAAAAAA hahaha AAAAAAAAAA hahaha AAAAAAAAAA hahaha
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEKviLpQ
bEKviLpR
bEKviLpS
bEKviLpT
bEKviLpU
bEKviLpz