Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

ŻÓŁTA STREFA w całej Polsce! Premier Mateusz Morawiecki: "Dotarła do nas druga fala koronawirusa"

406
Podziel się

Już od soboty 10 października na terenie całego kraju wróci obowiązek noszenia maseczek na wolnym powietrzu. "Naszych seniorów należy chronić" - apeluje Morawiecki.

ŻÓŁTA STREFA w całej Polsce! Premier Mateusz Morawiecki: "Dotarła do nas druga fala koronawirusa"
Rząd wprowadza żółtą strefę w całej Polsce (fot. ONS)
bDgNhkCZ

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, pandemia koronawirusa wróciła na jesień ze zdwojoną siłą. W czwartek w naszym kraju padł kolejny niechlubny rekord. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że wykryto 4280 nowych zakażeń patogenem. W wyniku choroby SARS-CoV-2 zmarło 76 osób.

W związku z drastycznym wzrostem liczby nowych pacjentów w czwartkowe popołudnie minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał konferencję prasową z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego. Poinformowali na niej, że żaden region w kraju nie uchroni się przed nałożeniem dodatkowych restrykcji.

bDgNhkDb

Druga fala do nas dotarła. Musimy się z nią zmierzyć w sposób zdecydowany i kategoryczny - poinformował premier. Starał się przy tym podkreślić, że Polska nadal ma do dyspozycji ponad 60 procent wolnych łóżek przeznaczonych dla pacjentów z Covid-19 i 500 respiratorów.

Żółta strefa w całej Polsce. Zaskakujące reakcje warszawiaków

Celem konferencji było jednak obwieszczenie, że już od soboty 10 października w całym kraju będzie obowiązywać tak zwana żółta strefa. Oznacza to między innymi, że maseczki ponownie staną się obowiązkowe na wolnym powietrzu (poza parkami i przestrzenią zieloną), zakazane będzie prowadzenie dyskotek i klubów nocnych, lokale gastronomiczne będą działać tylko do godziny 22:00, a w przyjęciach okolicznościowych i zgromadzeniach udział będzie mogło brać najwyżej 75 osób (od 17 października).

Przypomnijmy tylko, że w regionach najbardziej dotkniętych koronawirusem panować będą jeszcze surowsze obostrzenia według zasad wprowadzanych w strefach czerwonych.

bDgNhkDh

Rządzący ponownie zakomunikowali też, że w stosunku do osób lekceważących obowiązek korzystania z maseczek prowadzona będzie polityka "zero tolerancji". Przestrzegania nowo ustalonych reguł w jeszcze większym stopniu monitorować będzie policja.

Premier zaznaczył przy okazji, że głównym celem podejmowanych przez jego rząd kroków jest jak najskuteczniejsze ograniczenie tempa rozprzestrzeniania się wirusa, aby wszystkim zarażonym móc zapewnić należne wsparcie medyczne.

Spokój, odpowiedzialność i zmniejszenie ryzyka emisji - apelował Morawiecki.- Zwiększenie dystansu i noszenie maseczek obniży ryzyko transmisji koronawirusa. (...) Martwimy się o seniorów, naszych rodziców, których należy chronić - przypomniał szef rządu.

bDgNhkDi
bDgNhkDj
bDgNhkDC
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(406)
Aśka
3 tyg. temu
Umieralność jest spowodowana brakiem dostępu do lekarzy. Teleporady? Przez telefon mogę zamówić pizzę, a nie leczyć swoje dzieci.
Sylwia
3 tyg. temu
Macie to na co zagłosowaliście. Bezradność, braki kadrowe, intelektualne i przede wszystkim finansowe bo wszystko rozdane i rozkradzione. Ale naród wybrał. To naród ma.
Kate
3 tyg. temu
Cała ta „żółta strefa” tylko po to by zatrzymać protesty, które w najbliższym czasie by się nasilały. Jeżeli ktoś sądzi, że maseczka chroni to odsyłam do słynnego wywiadu Pana Szumowskiego w RMF. ZACZNIJMY LOGICZNIE SAMODZIELNIE MYŚLEĆ!!! Coronavirus owszem jest, ale to odmiana grypy. Czy ktoś blokował cały kraj z powodu grypy? Ludzie cały ten stan zagrożeniami, ciągły stres - robią więcej krzywdy dla naszego zdrowia niż ten wirus. Nie wspominając już o braku dostępu do lekarzy z innymi dolegliwościami. OBUDŹ SIĘ POLSKO!!!!!
bDgNhkDD
Ewa
3 tyg. temu
Maseczka na swiezym powietrzu. Jemu chyba juz na glowe odbilo.
Kiki
3 tyg. temu
Duzo ludzi umiera bo zaden lekarz nie przyjmuje, tylko teleporady...jakas paranoja, w tylki niech se wsadza te teleporady, lekarzy powinno sie za to karac, jak to Panstwo moze na to pozwalac?
Najnowsze komentarze (406)
ona
3 tyg. temu
Jak każdej jesieni wysyp katarów, kaszli, gorączek itp. Lekarze siedzą na d... w przychodniach i trzepią kasę w gabinetach prywatnych
ona
3 tyg. temu
Panie premierze wirus zawrócił z odwrotu? Czy chcecie zamknąć usta protestującym?
Ida
3 tyg. temu
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
Hfw
3 tyg. temu
U nas pierwsza sie nie skonczyla...
Xxx
3 tyg. temu
Przecież wirus był już w odwrocie.....
123m
3 tyg. temu
Morawiecki jak wino, im starszy tym lepszy.....
Piotrek
3 tyg. temu
Druga fala?? Co ten człowiek bredzi. Pierwsza się dopiero rozkręca.
Bochen
3 tyg. temu
Zagłosuję na PiS w najbliższych wyborach tylko PiS a ci co załatwiają pracę PO za pieniądze niech zamilczą lub wyjadą zPolski.
bDgNhkDv
Ja ja
3 tyg. temu
Jeszcze pierwsza fala się nie skończyła Oni mówią o drugiej...🤦
Mm.n
3 tyg. temu
Morawiecki nie powinien nosić maski,sam twierdził że nie ma wirusa,a teraz zmienił zdanie?
PiS za kraty
3 tyg. temu
Niech powie ile zarobił przez te 6 lat i gdzie są te respiratory od handlarza bronią?
Zenada
3 tyg. temu
Czemu nikt nie weźmie się za lekarzy rodzinnych? Dlaczego niektóre przychodnie są otwarte a niektórzy siedzą na dupach w domu przy tel i biorą 100% wypłatę za teleporade?
Jaa
3 tyg. temu
Noszenie maseczek nie zlikwiduje wirusa. Od dawna mówi się o drugiej fali ale nic z tym nikt nie zrobił. Czekaliśmy sobie. I nadal nic. No ale po 22 wirus zaczyna nocne życie więc trzeba wszystko pozamykać. Nie wiem co jest grane
yeppp
3 tyg. temu
dobra zamknijcie juz te szkoły żadne dziecko nie będzie siedzieć w ławce w maseczce !!!!!!!!juz mieliśmy przypadki omdleń w chinach chcecie podpalić naród??????to będziecie to mieć !!!!!!!!!szybciutkooo😎
...
Następna strona
bDgNhkDX