Kokosimo
|
aktualizacja

Krystyna Janda o disco polo w TVP: "Od pięciu lat ani razu nie włączyłam kanału telewizji publicznej. Więc nie słyszałam, JAK ŚPIEWA ZENEK"

275
Podziel się

Aktorka wyjawiła, co sądzi o kolegach z branży współpracujących z Telewizją Polską. "Jeśli chodzi o Teatr Telewizji, to nie ma wstydu. Gorzej myślę o kolegach, którzy nie muszą walczyć o życie".

Krystyna Janda o disco polo w TVP: "Od pięciu lat ani razu nie włączyłam kanału telewizji publicznej. Więc nie słyszałam, JAK ŚPIEWA ZENEK"
krystyna janda (East News, East News)

Krystyna Janda już od dawna nie ogranicza się jedynie do aktorstwa i prowadzenia swojego teatru. Jedna z najbardziej uznanych polskich aktorek intensywnie zajmuje się komentowaniem bieżących spraw polityczno-społeczno-obyczajowych, ostro krytykując obecną sytuację w państwie, za którą winę ponosi jej zdaniem Prawo i Sprawiedliwość.

Nie da się nie zauważyć, że w ostatnich latach gwiazda pokazuje się w filmach ze zdecydowanie mniejszą częstotliwością niż kiedyś, w zeszłym roku występując jedynie w dobrze przyjętym obrazie Jacka Borcucha Słodki koniec dnia. Zdaniem Jandy, powodem braku propozycji od filmowców jest jej dojrzały wiek.

W najnowszym wywiadzie udzielonym dla Gazety Wyborczej aktorka postanowiła poruszyć kilka ważnych dla niej kwestii, od swojej absencji w telewizji, po poglądy kolegów z branży i powszechne podejście do polityki.

W TVP pani nie ma. Za to telewizja publiczna produkuje "Zenka", regularnie puszcza disco polo - padło pytanie.

Trudno mi się wypowiedzieć, ponieważ ja od pięciu lat ani razu, z wyjątkiem TVP Kultury, nie włączyłam kanału telewizji publicznej. Więc nie słyszałam, jak śpiewa Zenek - stwierdziła Krystyna z rozbrajającą szczerością.

67-latka wyjawiła też, co sądzi o aktorach powiązanych z Telewizją Polską. Janda stwierdziła, że w jej mniemaniu współpraca z TVP jest wytłumaczalna tylko w przypadku Teatru Telewizji lub "przedsięwzięć stricte artystycznych".

W środowisku toczy się gorąca dyskusja i dominuje pogląd, że nie bierze się udziału w wywiadach publicystycznych czy w materiałach informacyjnych, ale jeśli chodzi o Teatr Telewizji czy przedsięwzięcia stricte artystyczne, to nie ma wstydu. Gorzej myślę o kolegach, którzy nie muszą walczyć o życie. O nazwiskach. Ale jestem daleka od całkowitego potępienia – zaznaczyła Janda, przypominając, że sama kiedyś była bojkotowana.

Na koniec artystka wyjawiła, że gardzi rodakami, dla których - tak jak w przypadku Mariny Łuczenko - przyszłe losy Polski są obojętne.

Chodzę na protesty i nie lubię ludzi, którzy milczą. Bardziej niż tych, którzy mówią i myślą coś odwrotnego niż ja. Bo tu przynajmniej wszystko jest jasne. A obojętność? Przecież tu chodzi o nasze życie (…). O wszystko, co będzie – skwitowała Janda, która wierzy, że po najbliższych wyborach prezydenckich wszystko się zmieni.

Jeśli wygra ktoś z opozycji, będzie po PiS - dodała.

KOMENTARZE
(275)
Megan
miesiąc temu
Ciężko mi się słucha disco polo ale i tak wolę Zenka niż Krystynę
Kate
miesiąc temu
Proszę sobie mówić co się Pani podoba, ale każdy ma prawo do własnego zdania i proszę to uszanować. Nie pogardzać ludźmi, wszyscy jesteśmy polakami i proszę nas nie dzielić. Ot i tyle w temacie!
Likarka
miesiąc temu
Skoro nie włącza od tylu lat to na jakiej podstawie tak krytykowała tvp?
Ola
miesiąc temu
Niektórym wydaje się że wszystkie rozumy pozjadali i maga się madrzyc i innych pouczać. Ja mam to gdzieś. Mam swój rozum i żadna paniusia nie będzie mi mówić jak mam swój kraj kochac. Jestem wolna droga pani!
sam
miesiąc temu
Film "Pestka" w jej reżyserii oraz ona w głównej roli to porażka.
Najnowsze komentarze (275)
azaaza
5 dni temu
Ona w każdym filmie gra tak samo
azaaza
5 dni temu
Ciągle tylko łbem trzęsie
Lubiacyludzi
miesiąc temu
I wszystko jasne, nie lubi ludzi kryśka.
fakty
miesiąc temu
Janda bardzo chętnie słucha disco israel ,śpiew kantora ja nakręca, bo to jest pejsata przedstawicielka wiary biznesowej.Aj Waj.
Lula
miesiąc temu
Widocznie Janda jak chodzi na wesela to bawi sie przy muzyce bacha haha
Marta
miesiąc temu
Jak by ten jej teatr wartościowy był to by ludzie przychodzili i na biletach by zarobiła a nie u ministra żebrała.
Kika
miesiąc temu
Czy to sa ludzie z innej gliny kto dał im prawo ażeby nas obrażać
LEJ
miesiąc temu
jak ja jestem prostytutką to TY masz wirusa KIDAWĘ
don
miesiąc temu
Ja tez disco polo i TVPiS nie słucham i nie oglądam bo disco polo to muzyka dla wsi i małych miasteczek
Emil
miesiąc temu
A mnie jest pani Krysi żal. Kiedyś śpiewała ,,Janek Wiśniewski padł", była skromna i ludzka (chociaż aktorką najwyższych lotów nigdy nie była), a dzisiaj... No cóż, w główce się na starość poprzewracało, głupoty wygaduje i ludzi obraża.
Zosia
miesiąc temu
Jestem jak Janda, też kurwizji nie widziałam od 2015 roku
Salci
miesiąc temu
Kryska, zacznij spiewac a nie zebraj! Bierz przyklad z p. Zenka
Rychu
miesiąc temu
Kto to jest ta pani? Czy ktoś ja W ogóle zna ? Jakoś nie miałem okazji słyszeć o niej. Podobną do sklepowej Ode mnie że wsi . A może to una ? Nie , nasza sklepowo mondzrzejszo ta to godo w cały świat że muzyki nie lubi . To jak pójdzie na wesele z chlopem to przy czym tonczy ? Ja sie pytom.
Zofia
miesiąc temu
Pani Jandzie wydaje się,że zjadła wszystkie rozumy.Ale p.Zenek może i nie oszlifowany ale diament przy p.Jandzie to skromność,prostota,naturalność a tego i tej pani że świećą nie znajdzie
...
Następna strona