Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
Kokosimo
|
aktualizacja

Krystyna Janda PRZEPRASZA rektora WUM za "nieprecyzyjną" wypowiedź: "Wprowadziłam w błąd opinię publiczną"

537
Podziel się:

"Mówiąc o przekazanej rektorowi liście aktorów, miałam na myśli listę osób, które już zostały zaszczepione" - zapewnia teraz aktorka. Nadążacie jeszcze?

Krystyna Janda PRZEPRASZA rektora WUM za "nieprecyzyjną" wypowiedź: "Wprowadziłam w błąd opinię publiczną"
Krystyna Janda opublikowała przeprosiny na Facebooku (akpa, East News)

Nie cichną komentarze wokół "afery szczepionkowej", której bohaterami stała się grupa celebrytów zaszczepionych na COVID-19 poza kolejką. Wśród "szczęśliwców", którym dane było skorzystać z pierwszej dawki szczepionki, byli m.in. Krystyna Janda, jej były mąż Andrzej Seweryn, ich córka Maria Seweryn, a także Wiktor Zborowski, Magda Umer, Edward Miszczak oraz jego narzeczona, Anna Cieślak.

Adresatami tak zwanego "etapu 0" szczepień mieli być pracownicy sektora ochrony zdrowia, pracownicy domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej, a także personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych. Gdy wyszło na jaw, że coraz więcej osób publicznych wykorzystuje swój status, żeby bez kolejki poddać się procedurze, w mediach zawrzało. Zaszczepieni tłumaczyli się, że sądzili, iż biorą udział w "akcji promującej szczepienia" organizowanej przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Sam WUM twierdził zaś, że dostał dodatkową pulę dawek od Agencji Rezerw Materiałowych wraz z sugestią, by zaszczepić znane twarze ze świata kultury. Z kolei Narodowy Fundusz Zdrowia zapewnił, że "NFZ nigdy nie prowadził tego typu rozmów".

Zobacz także: Cezary Pazura o obowiązkowych szczepieniach: "Nie możemy nikogo do niczego zmusić"

W poniedziałkowy wieczór Janda pojawiła się w Faktach po faktach w TVN24, aby przedstawić swoją wersję wydarzeń, oświadczając, że przekazała rektorowi WUM, profesorowi Zbigniewowi Gaciongowi, "listę kolegów, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień". Zapewniła też, że wraz ze znajomymi pytali zespół, czy przypadkiem nikomu w ten sposób nie zabierają szczepionki, na co dostali odpowiedź, że "absolutnie nie".

Gaciong odniósł się do poniedziałkowej wypowiedzi Krystyny i zaapelował o sprostowanie informacji przekazanych na antenie TVN24. Profesor zapewnił, że nie znał listy osób spoza grupy "0" zaproszonych do szczepień przeciw COVID-19 realizowanych przez Centrum Medyczne. Dzień po "felernym" wystąpieniu w telewizji skruszona 68-latka publiczne przeprosiła rektora WUM w udostępnionym na Facebooku poście.

Serdecznie chciałam przeprosić Zbigniewa Gacionga, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za nieprecyzyjną wypowiedź w "Fakty po Faktach", którą wprowadziłam w błąd opinię publiczną - napisała aktorka.

Mówiąc o przekazanej Rektorowi liście aktorów, miałam na myśli listę osób, które już zostały zaszczepione. Listę przekazałam wieczorem w niedzielę 3 stycznia, kilka dni po szczepieniach. To osoby, aktorzy, którzy podtrzymają deklarację użycia swojego wizerunku w celu promocji szczepień.

Przekonują Was jej tłumaczenia?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(537)
Magda
4 lata temu
Krystyna dokonała samozaorania
Gad
4 lata temu
Kłamie od samego poczatku
Asia
4 lata temu
Która to już wersja ? A tak wgl to przeprasza rektora? A może nas przeprosi ? Kółko wzajemnej adoracji
Vb
4 lata temu
Ale wtopa. Najgorzej jak się kłamstwem, przykrywa poprzednie kłamstwo, prędzej czy później wszystko się wyda.
Olka
4 lata temu
Wystarczyłoby przepraszam, tylko tyle i aż tyle. Trochę cios w twarz dla ochrony zdrowia
Najnowsze komentarze (537)
Ula
4 lata temu
W całej Warszawie nie było żadnego medyka po którego można było zadzwonić, aby przyjechał na szczepienia? Wszyscy byli na Karaibach? Niech się pani Janda nie pogrąża.
Jam
4 lata temu
Kryśka ojca przeproś.
Anna
4 lata temu
Szkoda Pani Krystyno,bardzo się zawiodłam
Anna
4 lata temu
Janda przeprosiła tylko dlatego że rozpętała się burza w mediach, a przykro jej tylko z tego powodu że wszystko się wydało
Anna
4 lata temu
Krystyna Janda Ambasadorka Oszustwa, Hipokryzji, Kłamstwa i Manipulacji.Nie wierzę, w ani jedno słowo tej Pani ....😂🤣😂🤣😂
Molo
4 lata temu
Wszystko było nieprecyzyjne, ale ich zaszczepili.
Muchabezucha
4 lata temu
Niech ona już się więcej nie tłumaczy bo tylko się pogrąża.Chciała przycwaniaczyć a strzeliła sobie w kolano
.....
4 lata temu
"Kłamstwo ma zawsze,krótkie nogi".
Gość
4 lata temu
A to ten Pan jeszcze jest rektorem? Po czymś takim dawno powinien być zdegradowany.
Jagoda
4 lata temu
Zaszczepilo się kilka osób A skandal jakby było 2 miliony ..pis lubi zadyme
Darek
4 lata temu
Brawo Pani Janda płaci Pani teraz podatek od głupoty
1234
4 lata temu
Oj p Krystyno nie ładnie tak kłamać nie ładnie ja bym się wstydzila
Dora
4 lata temu
Przestańcie w koncu zajmować się takimi bzdetami Lepiej zainteresujcie się tym ile szczepionek poszło do kosza ? Czemu jest tak zła organizacje i dezinformacje jeśli chodzi o szczepienia ?
hej
4 lata temu
Kazik gdzie jestes ? pisz o tym i śpiewaj !!!
...
Następna strona