Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Wyciekł mail z Fundacji Krystyny Jandy DOTYCZĄCY SZCZEPIEŃ: "Sprawa jest PILNA"

592
Podziel się

Dyrektorka Fundacji, Alicja Przerazińska, prosiła, aby wysyłać jej "imię i nazwisko oraz nr PESEL". Teraz twierdzi, że nie chodziło jej o szczepienia poza kolejnością.

Wyciekł mail z Fundacji Krystyny Jandy DOTYCZĄCY SZCZEPIEŃ: "Sprawa jest PILNA"
Wyciekł mail z Fundacji Krystyny Jandy dotyczący szczepień (East News)
bDzwTnTp

Od kilku dni trwa afera w związku ze szczepieniami przeciwko Covid-19. Okazało się, że grupa znanych osób zaszczepiła się poza kolejnością. Wśród nich byli m.in. Krystyna Janda, Krzysztof Materna czy Wiktor Zborowski.

Tłumaczą oni, że sądzili, iż biorą udział w "akcji promującej szczepienia" organizowanej przez Warszawski Uniwersytet Medyczny. Z kolei WUM twierdzi, że dostał dodatkową pulę dawek od Agencji Rezerw Materiałowych, a od NFZ "sugestię", aby zaszczepić "szereg osób ze świata kultury".

bDzwTnTr
Zobacz także: Rząd zaangażuje sportowców do promowania szczepień. Wśród nich będzie Robert Kubica

Tej wersji nie potwierdza ani ARM, ani Fundusz. "NFZ nigdy nie prowadził tego typu rozmów" - pisze Sylwia Wądrzyk, dyrektor biura komunikacji społecznej NFZ, w liście do redakcji Gazeta.pl.

Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski zwrócił się o wyjaśnienia do Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, profesora Zbigniewa Gacionga. Przypomnijmy, że zaszczepieni aktorzy twierdzili, iż to WUM wystosował "zaproszenie do teatru Jandy i teatr to koordynował".

bDzwTnTx

Ja nie czułem, że się gdzieś wpycham czy sobie coś załatwiam - mówił na antenie Polsatu Wiktor Zborowski.

Wprost dotarł do maila, którego mieli otrzymać aktorzy. Wysłała go dyrektorka Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury, Alicja Przerazińska.

Istnieje szansa, że będziemy mieli możliwość zaszczepić współpracowników. Proszę o znak, jeśli ktoś z państwa chciałby być zaszczepiony. Stworzymy listę i jeśli będzie to możliwe, umówimy was na szczepienia. Ponieważ grupa jest spora, proszę postępować według instrukcji (...). Zgłoszenia przyjmujemy do 6 stycznia, bo sprawa jest pilnaczytamy w mailu zatytułowanym "Szczepionki".

bDzwTnTy

Przerazińska prosiła, aby wysyłać jej "imię i nazwisko oraz nr PESEL". Kobieta twierdzi jednak, że nie miała na myśli szczepień poza kolejnością.

Mail, który wysłałam do pracowników i współpracowników, był tylko propozycją zebrania grupy chętnych na szczepienia zgodnie z kolejką w przyszłości. Nigdy nikomu nie obiecywaliśmy ani wcześniejszych szczepień, ani nie zapewnialiśmy, że one na pewno będą (...). Nasze intencje były dobre i uczciwe - przekonuje w wiadomości wysłanej do redakcji Wprost.

Kto w takim razie i na czyje polecenie zorganizował wcześniejsze szczepienia celebrytów?

bDzwTnTz
bDzwTnTA
bDzwTnTS
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(592)
moni
2 tyg. temu
I po co były te kłamstwa o promocji, "przechodzeniu obok" albo dawkach, które "miały się zmarnować"? I ta pani będzie potem z pogardą mówiła o Polakach, którzy "sprzedali się za 500+" i "nie dorośli do demokracji"...
Annusia
2 tyg. temu
Jakby nie patrzeć ich reputacja legła w gruzach
Ola
2 tyg. temu
Och Janda Janda Och reszta ! Tyle się nagadaliście o nepotyzmie, a wyszło jak zwykle, o przywilejach , a skorzystaliście, ech, szkoda słów.
bDzwTnTT
Tomek
2 tyg. temu
Cała elita
Mkk
2 tyg. temu
Wstyd!
Najnowsze komentarze (592)
To wszystko
1 tyg. temu
jedna wielka ściema. To nie aktorzy się wepchali bez kolejki. To ten wredny PiS zorganizował łapankę na biednych, nic nie winnych aktorów. Siłą ich zaszczepili. Teraz te aktory powinni pozwać PiS do TSUE o przymusowe szczepienie. Jeden taki koniowaty na pewno ich wesprze
Bubu
2 tyg. temu
Ludzie , Czy wy nie Macie innych problemow tylko obgadywanie tych ludzi !! Zaszczepili sie .. zle ... nie zaszczepili by sie tez by bylo zle .. ich sprawa.. jest pelno ludzi ktorzy sie nie zaszczepia bo sie boja. Dajcie spokoj
Pola
2 tyg. temu
Uważam ,ze jest to dobra promocja szczepionki. Jeżeli artyści chcą sie tak szybko zaszczepić to znaczy ,ze sceptycy szczepione moze zaczną myślec inaczej.
Gosc
2 tyg. temu
Przeciez mowila, ze byla otwarta to wziela, Co sie mialo zmarnowac? Potem przyszedl Seweryn I tez sie sama otworzyla I zawolali:"Marysia chodz otwarte sa, zmarnuja sie,czynmy dobro"
Gosc
2 tyg. temu
Do grudnia na nastepna niech czeka
Rafal
2 tyg. temu
Jandy powaznie juz nie mozna traktowac z aktorki dramatycznej poszla w tragikofarse lub komedie sytuacyjna, Dulska ot wymarzona rola.
Więc to tak
2 tyg. temu
Chyba z 1000 komentarzy usuniętych.
iga
2 tyg. temu
niech wyprobuja ta szczepionke i powiedza jak jest po 😂 kroliki doswiadczalne 😆
bDzwTnTL
Adam
2 tyg. temu
Dzięki temu ludzie są chętni do szczepień. :) Skuteczna akcja. :):)
SLL
2 tyg. temu
Z poważaniem bez przecinka 😐
Serce i Rozum
2 tyg. temu
Mój kraj taki piękny, ludzie tacy pełni miłości i myśli w głowie.
Jajo
2 tyg. temu
Dajcie spokój celebrytom...oni muszą się pierwsi zaszczepić żeby mogli spokojnie na Zanzibar polecieć....!!!!;-)
Kultura
2 tyg. temu
I dlaczego Was to boli? Większość nie chce się dać szczepić, a teraz zazdrość, bo ktoś już ma to za sobą? Bo poza kolejka?przecież z tego, co czytam, to nikt w niej nie stoi. Nie wiem też czemu, ale Polacy napawają się też swoją nienawiścią do "elit". Było się kształcić i wśród niej zasiadać! Macie ogromne niedostatki i plujecie na osoby lepsze od was. A Pani Janda owszem, należy do tych elit, bo szerzy kulturę. Teatr jest elitarny w porównaniu do pląsów waszych ukochanych diskopolowców. Ta nienawiść chyba nigdy z Polaków nie wyjdzie.
Miśka
2 tyg. temu
A co z RODO? Od kiedy to można prosić na e- maila takie dane? Powinna ponieść konsekwencje finansowe...
...
Następna strona
bDzwTnUn