Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Krzysztof Bosak kontrowersyjnie o małżeństwach nieplanujących dzieci

681
Podziel się:

Słowa posła Konfederacji wywołały burzę: "Zawieranie małżeństwa z intencją pozostania bezdzietnym jest sprzeczne z celem małżeństwa" pisze poseł.

Krzysztof Bosak kontrowersyjnie o małżeństwach nieplanujących dzieci
Krzysztof Bosak ujawnia swoje poglądy na temat bezdzietnych małżeństw (East News)
bEISaAut

W ostatnich latach Krzysztof Bosak zrobił zawrotną karierę polityczną. Obecnie cieszy się tak dużym poparciem, że w wyborach prezydenckich zajął czwarte miejsce, co oznacza, że zagłosowało na niego grubo ponad milion Polaków.

Być może wzrost sympatii do Krzysztofa ma coś wspólnego z ociepleniem jego wizerunku dzięki żonie. Przypomnijmy bowiem, że tuż przed rozpoczęciem kampanii wziął ślub z prawniczką z ultrakatolickiej organizacji Ordo Iuris. Niedawno świętowali rocznicę zaręczyn.

bEISaAuv
Zobacz także: Wybory 2020. Tłit: Tomasz Siemoniak o wyborcach Krzysztofa Bosaka

Krzysztof i Karina nie doczekali się jeszcze dzieci, ale z pewnością je planują. Inaczej nie powinni brać ślubu. Tak przynajmniej można zakładać, czytając posty, który Bosak właśnie ujawnił na Twitterze. Dotyczą one - jak podaje poseł - "racji, na podstawie których formułowane są obowiązujące normy prawa rodzinnego".

Pretekstem komentarza Bosaka stał się wpis Adriana Zwolińskiego, prawnika i doktoranta nauk ekonomicznych, który zauważył, że "w dyskusji o LGBT pomija się wątek ekonomiczny".

bEISaAuB

Związki partnerskie ułatwiłyby transfer kapitału i oszczędności (...), zwiększyły zdolność kredytową. Nie ma powodu, by związki on i on/ona i ona miały utrudnienia - napisał.

Jest powód. Nie są one rodziną i nie ma podstaw, by przyznawać im przywileje należne rodzinie - odparł Bosak, przedstawiając owe "racje", które wpływają na stanowienie porządku prawnego:

Zawieranie małżeństwa z intencją pozostania bezdzietnym jest sprzeczne z celem małżeństwa i jako postawa zła nie powinno być żadnym punktem odniesienia przy dyskusji o prawie i porządku społecznym - czytamy u posła Konfederacji.

Rodzina to mężczyzna i kobieta wiążący się ze sobą, by wspólnie żyć oraz mieć i wychować dzieci. Stają się rodziną, gdy zawierają małżeństwo w tym celu. Brak sukcesów w kwestii płodności nie zmienia natury ich związku - pisze Bosak.

bEISaAuC

Stąd już tylko krok do tezy, iż ślub bierze się w celach prokreacyjnych. Pogląd ten wywołał burzę w komentarzach. Na profilu partii Razem napisano: "Krzysztof, zabroń seniorom i osobom niepłodnym brać śluby w takim razie".

Internauci ostrzegają, żeby nie podsuwać Bosakowi takich pomysłów, bo gotów jeszcze wprowadzić je w życie.

A Wy co sądzicie o bezdzietnych małżeństwach? Są rodziną czy nie?

bEISaAuD
bEISaAuE
bEISaAuW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(681)
Bosak
rok temu
A pudelek jak zwykle wszystko wytłumaczy po swojemu. Lepiej się w polityka nie zajmujcie bo coś wam nie wychodzi.
jak zwykle
rok temu
jak zwykle wyrwane z kontekstu
Bariba
rok temu
Ja uważam fanatyzm religijny za zaburzenie psychiczne, a tego chyba nie wypada komentować
bEISaAuX
musk
rok temu
życzę Bosakowi aby miał syna lub córkę LGBT najlepiej bliźniaki
Alicja
rok temu
W sumie ma rację. Jeśli ktoś wychodzi za mąż albo się żeni, tylko po to by mieć większą zdolność kredytową to to jest zupełnie bez sensu
Najnowsze komentarze (681)
Beti
rok temu
Coraz bardziej podoba mi się Bosak, super
Oxy
rok temu
A ja od ponad 20lat jestem w bezdzietnym małżeństwie bo tak nam się podoba i nic komu do tego :)
Fanka
rok temu
Korwin założył sobie w ten sposób kilka rodzin. Cejrowski również stwierdził nieważność małżeństwa z Beatą Pawlikowską. Dla takich kolesi małżeństwo to tylko tymczasowy układ.
Fanka
rok temu
Jak ja nie znoszę tych mężczyzn o takich konserwatywnych poglądach. Zmieniają kobiety jak rękawiczki, dowolnie stwierdzają nieważność małżeństwa, mają dzieci z wieloma kobietami, posiadają kochanki, często stosują przemoc domową, poniżają kobiety. Zakładają po 5 rodzin, porzucają, odchodzą.
Fanka
rok temu
Wolałabym wyjść za mąż za Daniela Martyniuka, serio niż za typa z takimi poglądami, na trzeźwo, na zimno. Masakra.
Sylwia
rok temu
Powiedz to wszystkim wdowcom około 50 roku życia, że to jest złe, że biorą ślub- pozostając bezdzietnymi i zawierając w ten sposób małżeństwo, że nie powinni być żadnym punktem odniesienia do dyskusji o porządku społecznym. Żyć razem bez ślubu też nie wolno- czyli wszyscy ludzie, których małżonek zmarł, powinni już do końca życia być sami? Tak? Czy ten człowiek ma jakiś kontakt z rzeczywistością? Jak można na tak podłą osobę zagłosować, nie zrozumiem nigdy
ja,ja,ja
rok temu
o to własnie mu chodzi, wsdzić kij w mrowisko, żeby wzbudzić kontrowersje, najlepiej pomijać i nie komentować , to najbardziej zaboli.
abra
rok temu
gdzie jego dziecko? lepiej niech się pośpieszy z dawaniem przykładu.
bEISaAuP
marie
rok temu
niestety, głupich nie sieją, sami sie rodzą, niech ten pan dba o swoja prokreację, a nie wchodzi pod kołdrę innym ludziom , chory kraj i chorzy w nim niektorzy ludzie
korek
rok temu
Dobrze mówi. Tak jest w Piśmie św. napisane o małżeństwie...
Sara
rok temu
Ma w sumie rację. Ślub to przywileje. Państwo daje te przywileje w zamian za ludność. Po co państwu dawanie dodatkowych praw bez czegoś w zamian? Na pewno coś w tym jest.
Normalna
rok temu
To gdzie jego dzieciak ? Karyna już powinna rodzić. W końcu po co ślub?
yxxyx
rok temu
ja się zgadzam z Bosakiem. po co brać ślub jak się nie chce mieć dzieci, bez sensu. tylko że teraz jest odwrotnie, najpierw ciąża potem ślub.
Han
rok temu
Małżeństwo to nie jest wymyslt katolików. Przywłaszczanie tego sakramentu, nie daje im ulgi na takie wymysły, a raczej pokazuje jak ideologiczny jest sam Kościół.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEISaAvI
bEISaAvJ
bEISaAvK
bEISaAvL
bEISaAvM
bEISaAvr