Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
|

Krzysztof Bosak kontrowersyjnie o małżeństwach nieplanujących dzieci

681
Podziel się:

Słowa posła Konfederacji wywołały burzę: "Zawieranie małżeństwa z intencją pozostania bezdzietnym jest sprzeczne z celem małżeństwa" pisze poseł.

Krzysztof Bosak kontrowersyjnie o małżeństwach nieplanujących dzieci
Krzysztof Bosak ujawnia swoje poglądy na temat bezdzietnych małżeństw (East News)

W ostatnich latach Krzysztof Bosak zrobił zawrotną karierę polityczną. Obecnie cieszy się tak dużym poparciem, że w wyborach prezydenckich zajął czwarte miejsce, co oznacza, że zagłosowało na niego grubo ponad milion Polaków.

Być może wzrost sympatii do Krzysztofa ma coś wspólnego z ociepleniem jego wizerunku dzięki żonie. Przypomnijmy bowiem, że tuż przed rozpoczęciem kampanii wziął ślub z prawniczką z ultrakatolickiej organizacji Ordo Iuris. Niedawno świętowali rocznicę zaręczyn.

Zobacz także: Wybory 2020. Tłit: Tomasz Siemoniak o wyborcach Krzysztofa Bosaka

Krzysztof i Karina nie doczekali się jeszcze dzieci, ale z pewnością je planują. Inaczej nie powinni brać ślubu. Tak przynajmniej można zakładać, czytając posty, który Bosak właśnie ujawnił na Twitterze. Dotyczą one - jak podaje poseł - "racji, na podstawie których formułowane są obowiązujące normy prawa rodzinnego".

Pretekstem komentarza Bosaka stał się wpis Adriana Zwolińskiego, prawnika i doktoranta nauk ekonomicznych, który zauważył, że "w dyskusji o LGBT pomija się wątek ekonomiczny".

Związki partnerskie ułatwiłyby transfer kapitału i oszczędności (...), zwiększyły zdolność kredytową. Nie ma powodu, by związki on i on/ona i ona miały utrudnienia - napisał.

Jest powód. Nie są one rodziną i nie ma podstaw, by przyznawać im przywileje należne rodzinie - odparł Bosak, przedstawiając owe "racje", które wpływają na stanowienie porządku prawnego:

Zawieranie małżeństwa z intencją pozostania bezdzietnym jest sprzeczne z celem małżeństwa i jako postawa zła nie powinno być żadnym punktem odniesienia przy dyskusji o prawie i porządku społecznym - czytamy u posła Konfederacji.

Rodzina to mężczyzna i kobieta wiążący się ze sobą, by wspólnie żyć oraz mieć i wychować dzieci. Stają się rodziną, gdy zawierają małżeństwo w tym celu. Brak sukcesów w kwestii płodności nie zmienia natury ich związku - pisze Bosak.

Stąd już tylko krok do tezy, iż ślub bierze się w celach prokreacyjnych. Pogląd ten wywołał burzę w komentarzach. Na profilu partii Razem napisano: "Krzysztof, zabroń seniorom i osobom niepłodnym brać śluby w takim razie".

Internauci ostrzegają, żeby nie podsuwać Bosakowi takich pomysłów, bo gotów jeszcze wprowadzić je w życie.

A Wy co sądzicie o bezdzietnych małżeństwach? Są rodziną czy nie?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(681)
Bosak
2 lata temu
A pudelek jak zwykle wszystko wytłumaczy po swojemu. Lepiej się w polityka nie zajmujcie bo coś wam nie wychodzi.
jak zwykle
2 lata temu
jak zwykle wyrwane z kontekstu
Bariba
2 lata temu
Ja uważam fanatyzm religijny za zaburzenie psychiczne, a tego chyba nie wypada komentować
musk
2 lata temu
życzę Bosakowi aby miał syna lub córkę LGBT najlepiej bliźniaki
Alicja
2 lata temu
W sumie ma rację. Jeśli ktoś wychodzi za mąż albo się żeni, tylko po to by mieć większą zdolność kredytową to to jest zupełnie bez sensu
Najnowsze komentarze (681)
Beti
2 lata temu
Coraz bardziej podoba mi się Bosak, super
Oxy
2 lata temu
A ja od ponad 20lat jestem w bezdzietnym małżeństwie bo tak nam się podoba i nic komu do tego :)
Fanka
2 lata temu
Korwin założył sobie w ten sposób kilka rodzin. Cejrowski również stwierdził nieważność małżeństwa z Beatą Pawlikowską. Dla takich kolesi małżeństwo to tylko tymczasowy układ.
Fanka
2 lata temu
Jak ja nie znoszę tych mężczyzn o takich konserwatywnych poglądach. Zmieniają kobiety jak rękawiczki, dowolnie stwierdzają nieważność małżeństwa, mają dzieci z wieloma kobietami, posiadają kochanki, często stosują przemoc domową, poniżają kobiety. Zakładają po 5 rodzin, porzucają, odchodzą.
Fanka
2 lata temu
Wolałabym wyjść za mąż za Daniela Martyniuka, serio niż za typa z takimi poglądami, na trzeźwo, na zimno. Masakra.
Sylwia
2 lata temu
Powiedz to wszystkim wdowcom około 50 roku życia, że to jest złe, że biorą ślub- pozostając bezdzietnymi i zawierając w ten sposób małżeństwo, że nie powinni być żadnym punktem odniesienia do dyskusji o porządku społecznym. Żyć razem bez ślubu też nie wolno- czyli wszyscy ludzie, których małżonek zmarł, powinni już do końca życia być sami? Tak? Czy ten człowiek ma jakiś kontakt z rzeczywistością? Jak można na tak podłą osobę zagłosować, nie zrozumiem nigdy
ja,ja,ja
2 lata temu
o to własnie mu chodzi, wsdzić kij w mrowisko, żeby wzbudzić kontrowersje, najlepiej pomijać i nie komentować , to najbardziej zaboli.
abra
2 lata temu
gdzie jego dziecko? lepiej niech się pośpieszy z dawaniem przykładu.
marie
2 lata temu
niestety, głupich nie sieją, sami sie rodzą, niech ten pan dba o swoja prokreację, a nie wchodzi pod kołdrę innym ludziom , chory kraj i chorzy w nim niektorzy ludzie
korek
2 lata temu
Dobrze mówi. Tak jest w Piśmie św. napisane o małżeństwie...
Sara
2 lata temu
Ma w sumie rację. Ślub to przywileje. Państwo daje te przywileje w zamian za ludność. Po co państwu dawanie dodatkowych praw bez czegoś w zamian? Na pewno coś w tym jest.
Normalna
2 lata temu
To gdzie jego dzieciak ? Karyna już powinna rodzić. W końcu po co ślub?
yxxyx
2 lata temu
ja się zgadzam z Bosakiem. po co brać ślub jak się nie chce mieć dzieci, bez sensu. tylko że teraz jest odwrotnie, najpierw ciąża potem ślub.
Han
2 lata temu
Małżeństwo to nie jest wymyslt katolików. Przywłaszczanie tego sakramentu, nie daje im ulgi na takie wymysły, a raczej pokazuje jak ideologiczny jest sam Kościół.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie