Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski
|
aktualizacja

Krzysztof Stanowski ujawnia OFICJALNE powody odejścia z Kanału Sportowego i atakuje Mateusza Borka: "Nie jesteśmy nawet kolegami" (WIDEO)

172
Podziel się:

Krzysztof Stanowski opublikował nagranie, na którym krok po kroku wyjaśnia powody wycofania się z Kanału Sportowego. Osobną część nagrania poświęcił byłemu już wspólnikowi, który w jego opinii dopuścił się olbrzymich manipulacji.

Krzysztof Stanowski ujawnia OFICJALNE powody odejścia z Kanału Sportowego i atakuje Mateusza Borka: "Nie jesteśmy nawet kolegami" (WIDEO)
Krzysztof Stanowski szczegółowo przedstawił kulisy konfliktu z Mateuszem Borkiem (Instagram)

Krzysztof Stanowski oficjalnie zakończył trwającą prawie 4 lata działalność w Kanale Sportowym. Po osiągnięciu nadspodziewanego sukcesu, zgromadzeniu ponad miliona subskrybentów, a przy okazji wypromowaniu swojego nazwiska, dziennikarz postanowił zapoczątkować nowy autorski projekt. W tym celu załatwił wszelkie formalności związane ze sprzedażą udziałów swojej spółki. Ich nowym właścicielem została postać doskonale znana w środowisku piłkarskim.

Krzysztof Stanowski wyjaśnia powody rezygnacji z Kanału Sportowego

Pierwsze rozmowy na temat wycofania się założyciela Weszło ze współtworzenia bijącego rekordy popularności kanału na YouTube rozpoczęły się we wrześniu. 41-latek wyznał, że z pozostałymi udziałowcami poróżniły go nieakceptowalne, w jego opinii, standardy zachowań, wskutek czego zaczął szukać możliwie najlepszego wyjścia z sytuacji. Kilka dni później wystosował do nich list.

Pewnie nie dopadłyby mnie te wszystkie wątpliwości, gdybyśmy działali w super atmosferze - to też byłoby napędzające, zapewne bardziej niż kasa. Ale prawda jest taka, że nie działamy w super atmosferze. Tak naprawdę nie jesteśmy nawet kolegami, albo nimi co najwyżej bywamy. Tomek (Smokowski - przyp. red.) zresztą za każdym razem, gdy się tylko napił, od razu wyznawał, że mnie nienawidzi. (...) Mateusz miał, ma i będzie miał problem ze mną, z Weszło (nigdy nie byłoby Kanału Sportowego bez Weszło), z moimi pracownikami, problem, którego nie umiem zdiagnozować i rozwiązać. Ale on nie zniknie, wszyscy to wiemy. Mam dość toksyn, agresji słownej, obmawiania, intryg. Nie chce mi się. Po prostu mi się nie chce. Życie jest za krótkie, by tkwić w czymś wyłącznie dla przelewów co miesiąc. Chcę mieć plan na fajne życie, a nie tylko biznes plan - wytłumaczył.

Pomimo deklarowanej przez Stanowskiego niechęci do przebywania w towarzystwie osób, gdzie "są większe lub mniejsze pretensje, a wszystko to jest ukrywane przed widzami poprzez doklejany przed kamerą uśmiech", dopuszczał jeszcze myśl, że mógłby kontynuować współpracę z Kanałem Sportowym, ale na zmienionych zasadach. Czarę goryczy przelała jednak decyzja pozostałych wspólników o zwolnieniu jego mamy ze świadczenia usług księgowych, czym zajmowała się przez ostatnie 3,5 roku.

Mateusz Borek potępił zachowanie byłego wspólnika. Krzysztof Stanowski przedstawia swoją wersję zdarzeń

Kontrowersyjna decyzja dziennikarza wyraźnie rozzłościła posiadającego 25 proc. udziałów w Kanale Sportowym czołowego polskiego komentatora sportowego. Mateusz Borek w niewybrednych słowach skomentował odejście autora bollywoodzkiego cyklu ze wspólnego projektu, umniejszając jego zasługom, a jednocześnie kreując go na osobę nieuczciwą i niegodną zachowania.

Jak ujawnił w swoim materiale Krzysztof Stanowski, jeden z wariantów jego pozostania w szeregach Kanału Sportowego zakładał spłacenie udziałów Mateusza Borka. W tym celu zaoferował mu atrakcyjną, kilkumilionową kwotę. Dziennikarz współpracujący z TVP Sport nie przystał jednak na tę propozycję.

Z Tomkiem Smokowskim jakoś bym wytrzymał, zwłaszcza, że i tak zaraz poleciałby do Hiszpanii grać w padla. Z Michałem Polem nigdy nie miałem żadnego problemu. Niestety, nie udało się przekonać drugiej strony do takiej transakcji, więc wiedziałem, że dla mnie jest już w tym gronie za ciasno - wyznał Stanowski.

Przedsiębiorca powiedział wprost, że czynnikiem, który ostatecznie "rozwalił" Kanał Sportowy, jest zazdrość. To właśnie materiały z jego udziałem generowały najwięcej wyświetleń, co przekładało się na pokaźne zastrzyki gotówkinawiązywanie lukratywnych umów sponsorskich.

W późniejszej części nagrania Krzysztof Stanowski nazwał szeroko komentowane wystąpienie Mateusza Borka "wielopoziomowym kłamstwem". Poruszył m.in. wywołany przez niego publicznie temat sprzedaży udziałów spółki Weszło TV bez poinformowania byłych kolegów, kto stanie się ich nowym właścicielem.

Nie musiałem, a zrobiłem wszystko, żeby być super fair wobec swoich wspólników. Mateusz rozpowiadał, że ja z tymi udziałami bez ich zgody nic nie zrobię, bo wiadomo, jestem biznesowo dzieckiem z podstawówki. (...) Chciałem wyjść z tego wszystkiego z klasą. Przyprowadziłem wam kupca, Macieja Wandzla. Spotkałeś się z nim na kolacji dwa tygodnie wcześniej, potem spotkaliście się we czterech razem z Maciejem Wandzlem i rozmawialiście, jak ta współpraca ma wyglądać - zwrócił się do Borka, Smokowskiego i Pola, dodając, że jednogłośnie podjęli decyzję o przyjęciu do spółki byłego współwłaściciela Legii Warszawa.

Krzysztof Stanowski zaznaczył, że nagrał swoją odpowiedź na postawione mu zarzuty celem samoobrony oraz wyjaśnienia wszelkich insynuacji i kłamstw pod jego adresem.

Przekonuje was jego argumentacja?

Zobacz także: BIZNESOWE ZERO - DLACZEGO ODSZEDŁEM Z KANAŁU SPORTOWEGO?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(172)
Doris
6 miesięcy temu
Dla mnie Borek jest jakiś śliski. Nie wierzę mu
Gość
6 miesięcy temu
Borek ,szacunek za super robotę jako komentator sportowy , za wiedzę o sporcie ale chłopie , przestań stroszyć piórka i zachowywać się jak primadonna gdy ktoś ma inne zdanie niż Ty.
Ania
6 miesięcy temu
Nie dziwię mu się. Nikt nie lubi odwalać solo pracy grupowej.
Anno
6 miesięcy temu
Stanowski jak ja Cię chłopie szanuję!
Odp
6 miesięcy temu
Krzysiek ma rację.
Najnowsze komentarze (172)
Jergos
6 miesięcy temu
Doskonały materiał świetnego Stanowskiego ,o Borku zawsze miałem złe zdanie i zawsze się to potwierdza przy każdej nadarzającej imprezie.I tak za długo tam byłeś
Plmarshall
6 miesięcy temu
Panie Bor. Skoro pan to czyta to czas na odpowiedzi. Jak było z tymi kamerami, Maćkiem itd, itd
Quwen
6 miesięcy temu
Prawda jest jedna, gdyby nie Stanowski to wszystkie projekty od Weszlo do Kanału Sportowego by nie było. Stanowski zawsze rozsądny i logiczny, niekonwencjonalne pytania i goście, przeciekawe audycje. No cóż pan Borek wkurzał mnie od początku razem z Kołtoniem jeszcze w Polsat, Stanowski i Pol nijacy. Niestety ten kanał nie pociągnie dlugo
borek odejdź ...
6 miesięcy temu
Mnie wkurza sposób komentowania meczów przez Borka: -wprowadza emocje nie proporcjonalne do tego kto gra -ploteczki o zawodnikach Nie mogę słuchać jego gadania i wyciszam mecze jak komentuje. Nie podoba mi się, że został głównym komentatorem, gdy Szpakowski odszedł. Dużo lepiej ogląda mi się mecze komentowane np. przez Laskowskiego albo innych
ludzik
6 miesięcy temu
Jprdl..... Stanowski misjonarz.....męczył się pracował, inni grali w padla a on harował. Nie chcieli ci płacić adekwatnie do wkładu, zazdrościli ci lajków? Odszedłeś i dobrze, buduj swoja karierę samodzielnie. Chciałeś skomentować sytuację, wystarczyłoby oświadczenie a nie znowu godzinna tyrada i gwiazdorzenie.
upsss
6 miesięcy temu
Nie no, jasne. Tomek doił Stanowskiego przez 4 lata i spijał śmietankę. Zarabiał pieniądze które mu się nie należały dzięki stanowiskiemu, jednocześnie oczerniajac go za plecami. Tomek jest milionerem a tu ktoś się nad nim użala że niby jest biedny bo Stanowski coś powiedział o nim na wizji... Ten biedny Tomek ma kieszenie napchane dolarami i biedy na pewno nie zaznaje. Do poniżej.
Świadomość
6 miesięcy temu
Swoją droga fajny „przyjaciel” ze Stano Wybielacza. Nie trzeba było mówić publicznie o prywatnych rzeczach np śmiać się ze Tomek gra w padla i mu umniejszać. Stanowski nie ma żadnego hobby oprócz nękania słabszych ofiar głównie kobiet i osób upośledzonych. Narcyzi zawsze zazdroszczą innym ich hobby, talentów, pasji. Stanowski jest wysoko na spektrum narcyzmu, naprawdę wysoko
Taka prawda
6 miesięcy temu
Przy Krzychu Borek jest jak żałosny dzieciak, Stanowski rozjechał go merytorycznie i profesjonalnie
Iza
6 miesięcy temu
Stanowski jest mądrym facetem
Ala
6 miesięcy temu
Brawo Panie Krzysztofie. Borek będzie czytał o sobie kolejne nieprzychylne komentarze. Już nie musi sluchach głosów z "MIASTA". Kanał sportowy ale dłuższego czasu to wyłącznie Stanowski nie Borek i reszta. Teraz już wiem ze oglądać nie będę nawet jsk narcyz zacznie rano wstawać. Buta i kłamstwa doprowadza szybko do weryfikacji czyli upadku odpadków po Kanale
Louise
6 miesięcy temu
Borek jest jak Hakiel, żal i niedowierzanie że ktoś ma go dosyć.
Rio
6 miesięcy temu
O co chodzi z tym kopytem Borka może ktoś coś napisać bo nie rozumiem mieszkam za granicą i nie jestem w temacie
Gość
6 miesięcy temu
Stanowski klasa
Ania
6 miesięcy temu
Lubię takich ludzi jak Stanowski
...
Następna strona