Trwa ładowanie...
Przejdź na
Dymek
|

Kto z Polaków NAJLEPIEJ wypadł na Eurowizji?! Na pierwszym miejscu bez zaskoczenia, ale dalej jest ciekawie... (SONDAŻ)

133
Podziel się:

Z sondażu przeprowadzonego przez Pudelka we współpracy z IBRiS wynika, że duża część Polaków najlepiej ocenia głównie jeden występ... Spodziewacie się, o kogo chodzi? Szczególną uwagę polecamy również zwrócić na miejsce trzecie.

Kto z Polaków NAJLEPIEJ wypadł na Eurowizji?! Na pierwszym miejscu bez zaskoczenia, ale dalej jest ciekawie... (SONDAŻ)
Eurowizja 2022 - SONDAŻ (AKPA, East News)

Już w sobotę długo wyczekiwany finał 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Krystian Ochman z piosenką "River" - zgodnie z przewidywaniami ekspertów - bez problemu dostał się do wielkiego finału i po raz pierwszy od wielu lat Polska ma realne szanse na wysokie miejsce w finale. Czy będzie to miejsce na podium, na ten moment mimo wszystko trudno stwierdzić. Oczekiwania są jednak naprawdę spore, zwłaszcza z uwagi na fakt, że po każdym kolejnym występie Krystiana Ochmana zagraniczni eksperci nie szczędzą polskiej reprezentacji pochwał. Jeśli tak optymistyczne prognozy potwierdziłyby się w sobotę, może to być jeden z najlepszych eurowizyjnych występów Polski. Przypomnijmy, że już od dawna żaden z naszych artystów nie zachwycił eurowizyjnej publiczności na tyle, by znaleźć się w czołówce.

Polacy na Eurowizji startują z bardzo zmiennym szczęściem. Od 2018 roku nie udało nam się zakwalifikować do finału konkursu, a w minionym roku, kiedy Polskę w Rotterdamie reprezentował Rafał Brzozowski, nasza przygoda z eurowizyjną sceną zakończyła się na 33. miejscu w ogólnym rankingu.

Teraz, za sprawą ponownej współpracy z Instytutem Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS, zapytaliśmy Polaków, który z reprezentantów Polski na Eurowizji ich zdaniem wypadł najlepiej. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 4-5 maja na grupie 1000 badanych. Wyniki sondażu w niektórych momentach mogą Was zaskoczyć, aczkolwiek to, który występ zdaniem sporej części respondentów był najlepszy w eurowizyjnej historii Polski, raczej nie zdziwi nikogo.

Według sondażu IBRiS, duża część Polaków uważa, że w Konkursie Piosenki Eurowizji najlepiej zaprezentowała się Edyta Górniak, która w 1994 roku z piosenką "To nie ja" zajęła drugie miejsce, do dziś będące najwyższym wynikiem Polski na Eurowizji. Na Edytę Górniak zagłosowało łącznie 32% respondentów.

Na drugim miejscu znalazł się Michał Szpak z piosenką "Color Of Your Life", który po wielu smutnych latach prób podboju przez Polskę Eurowizji w 2016 roku zajął bardzo dobre 8. miejsce w finale. Co więcej, w samym głosowaniu telewidzów zajął miejsce 3., a jego występ do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych. W sondażu na Szpaka wskazało 15% respondentów, co oznacza aż 17 punktów procentowych mniej niż wynik Edyty Górniak.

Przechodząc do miejsca trzeciego, czas na małe zaskoczenie. Po pierwsze, jest tutaj remis, a po drugie wspólnie na miejscu trzecim uplasowali się Donatan i Cleo oraz... Rafał Brzozowski. Odpowiadając na pytanie, który artysta ze wszystkich dotychczasowych reprezentantów z Polski najlepiej zaprezentował się na Eurowizji, po 8% badanych zagłosowało na Rafała, i tyle samo na Cleo. Można uznać to za dość niespodziewany wynik, bowiem nie trzeba przypominać, z jak dużymi kontrowersjami wiązał się występ Cleo z piosenką "My Słowianie" w 2014 roku. Podobnie było też w przypadku Rafała Brzozowskiego, który w ubiegłym roku nawet nie dostał się do finału, a jego utwór "The Ride" spotkał się z dużą krytyką, a nawet kpinami ze strony internautów. Na szczęście wśród niektórych, jak widać po wynikach, wzbudził pozytywne emocje. Z ciekawości zapytaliśmy Rafała, co sądzi na temat tak wysokiego miejsca w sondażu.

Powiem szczerze, że jestem bardzo zaskoczony. […] Oczywiście mój występ nie był doskonały, widzę to teraz, niektóre rzeczy mógłbym zrobić inaczej. Ale szczerze jestem zaskoczony pozytywnie i to bardzo takimi wynikami, jeśli to nie są jakieś żarty, to ciekawie to wygląda. Ostatnio grałem kilka koncertów dla Polonii w Stanach Zjednoczonych i byłem zaskoczony, że ludzie prosili, bym zaśpiewał "The Ride", bo im się to podobało. To jest dla mnie bardzo miły akcent.

Zobacz także: Rafał Brzozowski komentuje opinię Polaków o swoim występie

Patrząc na zmienną wieku, warto zwrócić uwagę również na to, że nie we wszystkich grupach ankietowanych występ Cleo i Donatana został tak pozytywnie odebrany. Na przykład w grupach wiekowych 60-69 i 70+ odsetek osób, które dobrze oceniają ich widowisko z ubijaniem masła w roli głównej, wyniósł... 0%.

Na dalszych miejscach ogólnego zestawienia znalazł się zespół Blue Cafe z piosenką "Love Song" z 2004 roku (17. miejsce w finale). W sondażu na Blue Cafe zagłosowało 6% badanych. Tuż za nimi znalazło się Ich Troje i ich pierwszy eurowizyjny występ z 2003 roku. Przypomnijmy, że wówczas piosenka "Keine Grenzen - Żadnych granic" zajęła 7. miejsce, co jest drugim w historii najlepszym wynikiem Polski na Eurowizji. Występ Ich Troje jako za "najlepszy z dotychczasowych" uznaje 5% ankietowanych.

Na dalszych miejscach z 3 punktami procentowymi znaleźli się: Anna Maria Jopek - "Ale jestem", Ich Troje feat. Real McCoy - "Follow My Heart", Monika Kuszyńska - "In the Name of Love", Gromee feat. Lukas Meijer - "Light Me Up". Następnie po 2 punkty procentowe zdobyli Mietek Szcześniak - "Przytul mnie mocno", Andrzej Piaseczny - "2 Long", Ivan i Delfin - "Czarna dziewczyna", The Jet Set - "Time to Party". W okolicach jednego punktu procentowego znaleźli się: Justyna Steczkowska - "Sama", Kasia Kowalska - "Chcę znać swój grzech...", Sixteen - "To takie proste", Marcin Mroziński - "Legenda", Magdalena Tul - "Jestem", Tulia - "Fire of Love (Pali się)", Lidia Kopania - "I Don’t Wanna Leave" oraz Kasia Moś - "Flashlight".

Zaskoczeni?

Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(133)
Dada
1 tyg. temu
Brzozowski lepszy od Ich Troje? To są chyba kpiny!
Valery
1 tyg. temu
Edyta, Szpak i Ochman - kolejność przypadkowa. Reszta porażka i strata czasu.
GRA
1 tyg. temu
ZASKOCZENIEM DLA MNIE JEST TAK WYSOKIE MIEJSCE P.BRZOZOWSKIEGO,KTORY WYPADL BARDZO SŁABO,NIEWĄTPLIWIE MICHAŁ SZPAK I EDYTA GORNIAK BYLI NAPRAWDĘ DOBRZY.
.......
1 tyg. temu
Ja tam polowy wystepow w ogole nie pamiętam😂
Jan
1 tyg. temu
Lubię wracać do wykonania Edyty, coś wspaniałego…
Najnowsze komentarze (133)
Ewa
2 godz. temu
Edytka Górniak Szpaczek Ochman oraz Ich Troję Super !!
Tylko Edyta
5 dni temu
Bez dwóch zdań była to Edyta Górniak . Nie można jej tego odebrać . Michał Szpak tez dał radę .
zbik
6 dni temu
Pamiętacie delfina. buhhhha
Gonia
6 dni temu
Szpak , Moś , Edyta - ta kolejność ... Szpak nr 1 for ever —— najlepszy piękna muzyka głos choreografia... BAJKA !!!!
Stokrota
6 dni temu
No Edzia kiedyś to było coś
Gosc
6 dni temu
Edyta zmiotłaby tych wszystkich pseudo artystów jednym dźwiękiem
Abc
6 dni temu
Górniak i długo,,,. długo nikt
Euro
6 dni temu
Edyta, Szpak, Cleo za odważny występ z jajem. Jednak najbliższy jest mojemu sercu występ Steczkowskiej z cudną piosenką, tak niedocenioną pt. Sama.
Anna
6 dni temu
Magiczne wykonanie Edyty! A potem nic….
🙈🙈🙈
6 dni temu
Pamietam tylko tych najgorszych, czyli brzozowskiego i szpaka
Mario
6 dni temu
Wyborców PiS-u pytali?
Lola
6 dni temu
Kto robił ta ankietę chyba TVPis bo Brzozowski to powinien być na końcu
xxx
6 dni temu
Nawet ujadajacy pies byl by lepszy od Brzozowskiego
emerytka
6 dni temu
Brzozowski to kompromitacja , fałszuje okropnie podczas śpiewu, istnieje wyłącznie dzięki lizusostwu wobec "jedynie słusznej" partii i telewizji.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie