Trwa ładowanie...
Przejdź na
Maks
Maks
|

Kuba Błaszczykowski przekazał ĆWIERĆ MILIONA złotych na pomoc Ukrainie. "To pieniądze na najpotrzebniejsze środki"

Podziel się:

Kapitan Wisły Kraków postanowił wesprzeć Ukrainę w tym ciężkim czasie. W tym celu piłkarz razem ze swoją fundacją przekazał 250 tysięcy złotych dla potrzebujących w Ukrainie.

Kuba Błaszczykowski przekazał ĆWIERĆ MILIONA złotych na pomoc Ukrainie. "To pieniądze na najpotrzebniejsze środki"
Kuba Błaszczykowski przekazał ĆWIERĆ MILIONA złotych na pomoc Ukrainie. "To pieniądze na najpotrzebniejsze środki" (Instagram)

Oczy całego świata zwrócone są na wydarzenia rozgrywające się za naszą wschodnią granicą. Od kilku dni mówi się tylko o inwazji Rosji na Ukrainę. Głos w tej sprawie zabierają zagraniczne, jak i polskie gwiazdy, które krytykują działania Władimira Putina.

Sporo znanych twarzy zaczęło angażować się w pomoc dla ukraińskiej ludności, oddając krew, przekazując najpotrzebniejsze rzeczy, a nawet udostępniając swoje mieszkanie, tak jak Maja Bohosiewicz.

Zobacz także: Czy celebryci łamią prawo do animowości swoich dzieci?

Na agresywne działanie Rosji przeciwko Ukrainie nie pozostał obojętny Kuba Błaszczykowski, który wraz ze swoją fundacją postanowił przekazać 250 tysięcy złotych na pomoc naszym wschodnim sąsiadom.

W obliczu trudnej sytuacji naszych sąsiadów z Ukrainy wraz z Fundacją Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski przekazujemy pomoc w postaci ćwierć miliona złotych (250 000 zł). To pieniądze na najpotrzebniejsze środki niezbędne do funkcjonowania dla obywateli Ukrainy. Wspólnie nieśmy pomoc w tym niezwykle trudnym czasie - napisał w mediach społecznościowych piłkarz.

To nie pierwszy raz, gdy sportowiec podarował pieniądze na szczytny cel. Dwa lata temu Błaszczykowski przekazał 400 tysięcy złotych na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa.

Piękny gest?

Zobacz także: Dietetycy niszczą rady celebrytek, a Lidia Kopania swoją karierę
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl